Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:32 22.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Мобилното покритие в района на Костинброднови  
Автор Pell Gordon (bank clerk)
Публикувано05.06.10 19:12



Между нас и нашите абонати има хора със всякакви вкусове. Някои имат чувство за хумор, а други нямат. Но винаги важи пословицата "Сит на гладен не вярва". Сещате се за кого се отнася.

Пускам нова тема. Няма да пиша нищо в нея, но моля модераторите да я запазят поне един месец! Искам да чуя мнението на тези, които обикновено нямат мнение. Заради което около 1 000 човека в Костинброд и околните села са прецакани от несменяемия кмет Краси Кунчев. Клетката на Вивател е по-слаба от тази на Глобул и на М-тел. Вече над 2 години...





Тема Re: Мобилното покритие в района на Костинброднови [re: Pell Gordon]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано06.06.10 19:08



Нямам представа как политиката влияе върху разпространението на радиовълните.

Къде в

"клетката на Вивател е по-слаба" и в какво се изразява това? За да е по-ясен отговора ти да съдържа информация за "къде" от вида "30 километра южно от балончето на Гугъл върху картата".



Тема Re: Мобилното покритие в района на Костинброднови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Pell Gordon (bank clerk)
Публикувано06.06.10 21:32



Отдавна познавам Адмирал Гугъл - Главнокомандващ на Световния океан от информация. Но техниката се развива и изникват нови неща.

При най-голяма степен на увеличение видях нашата вила в село Градец и басейна на съседите Василеви. Уцелих точната козя пътека, наречена 'улица'. Това наистина е чудо - да видиш колибата на дядо си на сателитна снимка от Космоса! А картата на Париж е див кошмар.

Извинявай, но не знам точно как се маркират любителски точки и данни на картите. Още не съм вкарал снимките на щъркели, които правих по поръчка, в

. Вече остаряха.

Пратих 2 страници жалба с описание на телефонните проблеми до две места. От едното (след 20-30 дена чакане) ми отговориха. В класически смисъл - всичко е наред, когато нищо не е наред. Позоваха се на проверка на другото място. От другото място също чакам отговор.

Ако от тези карти излезе нещо или попадна на някакво друго измерително средство, веднага ще се обадя.

Обаче простите факти при простите селяни са ясни:

В самия Костинброд има добро покритие. В най-близкото село Петърч - също. В Драговищица е по-слабо. В равнината долу на шосето от Костинброд към Годеч - горе-долу. В Градец едните съседи ползват Глобул, а другите - М-тел.

Аз и моите роднини в последните 2 години имахме стотици разговори. От мобилен на Виваком към селски аналогов на Виваком, към друг мобилен на Виваком или към М-тел. Всички разговори, без изключение, имат лошо качество.

Накъсване, шумове, понякога тайнствени писукания.

Вътре в автобуса, който се движи по магистралното шосе е същото.
Когато отнякъде се обаждат на нас има същите ефекти.

Когато Сивите братя ми пускаха услугата 'Непоискана конферентна връзка', тайнствените писукания бяха 3 пъти повече.

Водил съм около 200 разговора с Поддръжката на номер 123. Като частно лице и като вътрешен човек.
Те казват накратко: "Това, което е станало в Костинброд, е заварено положение. Сега работим в други градове".

Сега мобилните връзки станаха още по-лоши. От октомври миналата година до днес става следното: Когато набера произволен номер от произволна телефонна мрежа, близък или далечен, веднага прекъсва. Свързвам се успешно, ако веднага набера същия номер 2-ри път.

В София и други градове със същия апарат нямам проблем.

Не искам насила да ме правят абонат на Глобул! И други не искат.

Положението е поносимо. Ощетени са някакви си 1 000 човека, не повече.
Аз съм оптимист. Очаквам един ден да има подобрение.

Редактирано от Pell Gordon на 06.06.10 22:14.



Тема Re: Мобилното покритие в района на Костинброднови [re: Pell Gordon]  
Автор Гаргамел (непознат)
Публикувано07.06.10 05:26



В отговор на:

Не искам насила да ме правят абонат на Глобул! И други не искат.



Кой те прави на сила абонат на Глобул!?Ако искаш може и с пощенски гълъби да си комуникираш-имаш право на избор. Ако си се женил за Вивакам-търпи си хомота. Аман от заблудени овце. Кът пенсионерите-БСП та БСП,Станишев та Станишев...



Тема Точно по тематанови [re: Гаргамел]  
Автор Pell Gordon (bank clerk)
Публикувано07.06.10 21:50



Аз съм вътре в нещата на това, което сега се нарича Виваком не от днес, а от 6-годишна възраст.

Занимавам се мирно и тихо с разнопосочни работи.

Включително върша работата на около 5 човека във Виваком, които са "невидими". По-виртуални от вас тук. Никой никога не ги е виждал - от декември 2005 г. до днес. Обаче редовно получават заплати и пишат доклади всеки месец.

Темата е проста - В района на Костинброд нашето мобилно покритие е около 30% по-слабо от покритието на другите две мрежи. Абонатите са ощетени.



Тема Re: Точно по тематанови [re: Pell Gordon]  
Автор Apaлaмби ()
Публикувано07.06.10 22:39



Един път

. Какво е предложението сега? Сепуко?



Тема Re: Мобилното покритие в района на Костинброднови [re: Pell Gordon]  
Автор Пaмпopчo (потребител)
Публикувано09.06.10 16:48



При всякакви трудности и съмнения звънете на 123.
Ако не друго, ще ви дадем бодрост и кураж.
Н А П Ъ Л Н О Б Е З П Л А Т Н О !

Все пак, не забравяйте драги абонати, че Ние сме отговорна национална компания.
Над 30% от нас са шефове и мениджъри.
В Македонски Телеком има бумащина и супер-бюрокрация, но ние с нищо не сме по-зле от тях!



Тема Re: Мобилното покритие ... в цялата странанови [re: Гаргамел]  
Автор Pell Gordon (bank clerk)
Публикувано12.06.10 19:24



През 2005 г. започнах да получавам непрекъснато писма от Мобилтел. Различни, но с еднакъв смисъл - че им дължа пари. Писах 4 жалби. Изтъкнах многократно, че не съм бил месечен абонат нито един ден. Пратиха ми 2 копия от договор, писан с чужд почерк - не моя. Същото се повтори с Глобул. Пак няколко жалби и размяна на писма в течение на 4 години.
Вторите престанаха да ми пишат. И аз на тях.

Никога няма да забравя, как с предплатена карта Prima на М-тел харчех "луксозната придобивка" - ваучер след ваучер. За всеки 15 лв. водих средно 20 броя разговори. Останах си със мечтите. И толкова.
Сега с тарифа Vivatel Together всеки месец ми изгарят 200 неизговорени включени минути. Извън 1 000, които се "прехвърлят". Имам "свободата" да си убивам времето всеки ден по 30 минути със учрежденски номера от цялата татковина! Тук също има проблеми,




Редактирано от Pell Gordon на 12.06.10 20:32.



Тема Re: Мобилното покритие в района на Костинброднови [re: Pell Gordon]  
Автор Пaмпopчo (потребител)
Публикувано21.06.10 19:03



Много грешки и недоразумения във този форум и далече извън него стават затова, защото много думи се ползват в преносно значение и не винаги трябва да се разбират в буквален смисъл. Хиперболи, идиоми и други.

Имаше едно време една книга, наречена "Речникът на Сатаната". Реших да добавям към нея "нови определения". През 1991 г. се появи първото такова:
БББ ММ - Българоезични българи се борят с македонския македонизъм.
Има и по нови, например:
ПП ППП - Периодично производство на повредени програми без поддръжка.
ППП ПП ПИ - Психично перверзен полицай пуска проследяване на поверителна информация.
ЕПН - Елинизмът прониква навсякъде.
РАА - Религията на албанците е албанщината.
КВ ВТ ВТ - Културни връзки между Външни турци и Вътрешни турци.

А сега по Темата. Има надежда! Вчера се обадих на девойките от Менюто на 123, занимаващи се с БиТиСи Мобайл. Попитах ги за района на Костинброд. Без увъртане направо казаха:
- Знаем. Работи се по въпроса.


Дано е така!



Тема Re: Мобилното покритие в района на Костинброднови [re: Pell Gordon]  
Автор Pell Gordon (bank clerk)
Публикувано08.07.10 21:55



Драги колеги и колежки, отново дойде време за лятна ваканция.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.