Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:02 23.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Обаждане от служител  
Автор rudolf_1 (новак)
Публикувано12.08.10 10:07



Вчера ми звъня една булка, която се представи с име и фамилия и каза, че има кампания в момента и предлагат да получим стационарен телефон. Повече подробности не получих, като служителката беше настоятелна, че ще се обади пак след няколко дни, когато титулярът на телефонния пост ще е тук, за да говори лично с него. Та спомена единствено за някакъв Панасоник - жичен, което мен лично никак не ме впечатли, естествено. Освен това ми е странно, какво ли предложение могат да дадат? В момента телефонът е на инвалиден план с 300 мин за 7,80, та наистина не разбирам какво по-добро от това може да има? Другото, за което си мисля е, дали този план с 300-те мин. за инвалиди в момента е със срочен или безсрочен договор? Ако е с договор, който може да се прекрати по всяко време, разбирам усърдието им - да накарат абоната да сключи от онези, които се подновяват автоматично за същия срок и като отчетем реалностите в Бг са си направо пожизнени :))

Та, някой има ли някаква идея каква е целта на любимото ни *бе така в случая?



Тема Re: Обаждане от служителнови [re: rudolf_1]  
Автор motek (ombre)
Публикувано18.08.10 18:43



Целта е да подпишеш "заявление", че за определн период от време няма да прекратяваш взаимоотношенията си с БТК.
Лошото е, че служителката, която се обажда ти спестява тази "подробност" за която разбираш чак когато отидеш да си вземеш "подаръка".



Тема Re: Обаждане от служителнови [re: motek]  
Автор rudolf_1 (новак)
Публикувано21.08.10 10:41



Хаха, май намерихме ключа от бараката :)))
Ясно е, че ебетака никога няма да те потърси за нещо, ако няма предвид да ти набие също така нещо - най-вероятно изотзад


Оказва се май, че понеже не сме представили ново свидетелство за инвалидност, от ебетака автоматично са ни врътнали на план У дома :))) - от 7.80 - директно на 13 и нещо си. Бравос! Умен ход! Иначе някой да се сети да ти се обади, да ти напомни - в момента титулярът има вече пожизнено инвалидно решение, или пък да се върне планът, който е бил преди инвалидния с 300 мин - а той беше също за 7.80 - няма такова нещо :)) Направи ми впечатление, че сметката е с 6-7 лева по-висока, но понеже не ползвам аз този телефон, оставих нещата така. Освен туй, вече втори месец (явно откакто се е минало на тоя план) не ни пращат фактури - целта е явно абонатът да не се осъзнае за какво става въпрос, естествено.
Ей, не ги е срам тези хора, нито срам, нито грехота - и от инвалидите гледат да откраднат ако може някое левче. Халал да им е, но всичко се връща, уважаеми господа от ебетака!
Та разбирам, че обаждането всъщност е било, за да предложат някой от уникалните планове като трио или нещо подобно - и нарочно търсят титуляра, който е възрастен човек, за да го врътнат по лесно. А че сума ти народ изрева от това трио - карай, оборота да върви :))
Всъщност - някой може ли да каже, този план на който се е минало сега от инвалидния с 300 мин - у дома 50 - срочен ли се води или безсрочен? Просто не знам кво се е подписвало за инвалидния, иначе преди това, мисля, че беше от безсрочните. Вече ми втръсна да се разправям с тея и май ще се разделяме.



Тема Re: Обаждане от служителнови [re: rudolf_1]  
Автор fen ® (майстора)
Публикувано22.08.10 01:12



щом няма подпис на титуляра на договор,в който е описано,че при някакви условия става срочен,няма как да е станал срочен





Тема Re: Обаждане от служителнови [re: rudolf_1]  
Автор 5rov ()
Публикувано24.08.10 12:38



http://italauto-bg.net/forum/viewtopic.php?f=3&t=5739&start=0&st=0&sk=t&sd=a

http://gsmspot.net/?p=1155

Въпросът е какъв е правилният отговор на обаждането от служител? Май няма такъв...добре са го измислили, но всичко се връща един ден...

Ако си замълчиш, след 7 дни си срочен абонат, ако откажеш губиш услугата, т.е. всички стават крепостни...Добре, че ги напуснах веднага, миналата година...



Тема Re: Обаждане от служителнови [re: 5rov]  
Автор rudolf_1 (новак)
Публикувано24.08.10 14:39



Брех! Този материал от една страна много ме учуди, но от друга, познавайки наглостта на любимото ни *бе така - никак. Всъщност, още преди години мой приятел в Щатите ми разказваше, че си е купил нарочно телефон, който показва входящите номера и никога не вдига на непознат номер. Там, по думите му, ти звънят не откъде да е, а от полицията :))), та, питат те за името, дали караш кола с един кой си номер и накрая - дали искаш да станеш спонсор на полицията :))) Казва, че е веднъж е изгорял с някаква сума, тъй като казал някакво "Да" не където трябва, а разговорът се записвал и т.н. :) Та явно вече ще трябва да се внимава.
Иначе тук случаят се развива така - вчера бях с титуляра в офис на *бе така, един келеш ми потвърди, че автоматично се е преминало на У дома 50 от Инвалиди 300, "щото то системата го прави".
Занесохме свидетелството, показващо пожизнена инвалидизация, като поискахме отново да преминем на стария план с 300 мин. Оказа се, че вездесъщата система, дето прехвърля някой на 6 лева по скъп план без да го пита нещо май била забила, онзи писа нещо, чака, и накрая взе копието от свидетелството, като записа телефон на който щял да се обади. От вчера до сега - познайте колко пъти ми се обади. Иначе нищо не се подписа, нито беше предоставено за подпис. Утре ще ходя пак, че нещо ми намирисва работата. Иначе вероятно опасността от дистанционния договор е подминала титуляра, защото той отсъстваше при обаждането, а повторно обаждане така и не се състоя. Но явно зарибявката с тези безплатни жични телефони не ще да е измислица - вчера ми направи впечатление, че една служителка питаше някаква баба - а дойде ли ви телефонът-подарък?



Тема Re: Обаждане от служителнови [re: 5rov]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано24.08.10 18:49



Много ме съмнява да е баш така, както е описано на линка, който си дал.
Обаждане с оферта - да.
Размотаване и наливане на лимонада в ушите - да.
7 дена по-късно договор (който даже не е договор) - не.
По-скоро си мисля, че успяват някак си да забаламосат някой ( в Бг се оказва, че това не е никак трудно; справка - постоянното изпищяване на някой, че е ужилен от телефонни измамници, при все целия шум, който се вдига), който в даден момент все пак подписва нещо, по стар бг-обичай без да го е прочел.
Но ей така, от нищото да се появи срочен договор...по-скоро задължение...това дори и фокусниците от бтк не го умеят


Действително в ЗЗП има цял раздел "Договор за продажба от разстояние" и в него точно тази ситуация като че ли е изключена, но все така се говори за сключване на договор, а в същия този закон, както и в закона за задълженията и договорите има достатъчно текстове, правещи описаната ситуация нищожна. Отделно търговецът е задължен ясно да посочи реда за отказ в 7-дневен срок. Сега не ми се търси, но вероятно в ОУ на бтк се споменава, че услугата се сключва с двустранен договор м/у доставчика и потребителя.
Мда, най-вероятно замотават, пък който поддаде. И разчитат, че хората знаят що за съдебна система имаме и няма да тръгнат да ги съдят.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.