Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:27 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Повреда в рутера  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано02.07.10 00:35



Изглежда че честа причина за повреда в рутера е надут електролитен кондензатор в захранването.Може да се смени и в домашни условия ако не ви се разкарва да го заменят с нов. Това установих като отворих многогодишния ми рутер който е от първите модели и не издава багажа въпреки надутия кондензатор.
И за да не е отварянето напразно му направих малка модификация







Тема Re: Повреда в рутеранови [re: DTMF]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано02.07.10 19:18



Не е ли малко длъжка антената за 2,4 GHz?

Какъв е ефекта след смяната?



Тема Re: Повреда в рутеранови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано02.07.10 22:51



Доста е дълга,но е фабрична и така са я направили. Пишат че е 9 dB за wifi рутери. За момента не ми остава време да проверя разликата.

Редактирано от DTMF на 02.07.10 22:52.



Тема Re: Повреда в рутеранови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано04.07.10 09:36



Как решаваш въпроса с физическата стабилност? Тази антена не изиграва ли уравнението за лост от 1 род и с лекота да обърне лекия рутер? По ми прилича на дръжките на четките за под...в тази конфигурация





Тема Re: Повреда в рутеранови [re: Cтepн™]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано04.07.10 10:19



Хубав въпрос.
Целта на DTMF е увеличаване покритието на модема. За да го постигне трябва да гони оптична видимост между антената на модема и приемниците на сигнала. Сиреч трябва да сложи модема на висока и открита точка в или извън жилището си. Ако целта е хубава комшийка идеалния вариант е да сложи антената на открито, ама ще му е нужен коаксиален кабел, който ще отхапе от усливането. Ако изкара целия модем навън, първия дъжд ще повреди модема.

Предполагам, че модема е сложен върху хоризонтален плот и отдолу си е захванат през стандартните монтажни жлебове. С тази антена не става да го завреш под дивана в хола, както е при мен.





Тема Re: Повреда в рутеранови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано04.07.10 10:43



Понеже по-горе той спомена за 9 dB усилване и това живо ме заинтересува, затова се и намесвам.
Проблемът ми е, че рутерът ми (Edimax, b/g) е в детската, а лаптопа се ползва в единствената, разрешена от половинката ми стая за пушене и м/у тях има 4 помещения + железобетонни носещи колони. В резултат работя със затихване м/у -75 и -85 dB, т.е. сигнала ми е Low-Very Low. Няма опция за преместване на рутера - всички кабели съм пуснал в стените, с розетки, а по-дълъг кабел по пода за евентуално преместен по-наблизо рутер, означава нова играчка за зъбите и ноктите на пинчер-нинджата ни.
Принципно това затихване не ми е голям зор при браузване, но понякога сигналът изчезва и чакам пак да се появи. Та всякакви идеи за усилване на сигнала са ми добре дошли. Обаче не съм сигурен, че и висока антена ще ми помогне. По-скоро изнесена антена, с коаксиален кабел, но за да го пусна скрито, например по тунелите на алармата, трябва да сложа над 10 м., за да приближа антената с 5...май повече ще загубя





Тема Re: Повреда в рутеранови [re: Cтepн™]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано04.07.10 11:26



Та всякакви идеи за усилване на сигнала са ми добре дошли

Ето ти идея:

.


Рутера не е като твоя и е нужен още един. Не съм го правил, нямам намерение да го правя, просто споделям идея.



Тема Re: Повреда в рутеранови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано04.07.10 14:52



Мислил съм да взема втори, да го сложа някъде по средата на разстоянието и да направя wlan бридж със сегашния ми. Това е лесно и евтино решение.
Но не виждам как да накарам втория рутер да предава по wlan И към лаптопа, не само към първия рутер след модема. Ако е вързан с лаптопа във вид Ethernet<--> Ethernet се губи цялата идея за безжична връзка. И си мисля, че би трябвало да е лесно...все пак всеки wi-fi рутер е двупосочен и то към > 1 устройство. Но досега не съм попадал на такова решение. А излизат и въпроси със сигурността в частта на бриджа и после към крайното устройство; и двата могат да се заключат по MAC и IP, но не съм чувал за двустранен password-протокол на рутер, поне при тези дето се използват масово има такъв към wlan-интерфейса, но не съм попадал на такъв и към wan.





Тема Re: Повреда в рутеранови [re: Cтepн™]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано04.07.10 23:09



Антената е гумена и изобщо не тежи,дълга около 35-40 см. В момента рутера е почти на земята,чакам по хладно време да удължа телефонния кабел за да мога да го преместя по-нависоко и близо до прозореца.

В твоя случай помисли и за нещо като това,с него пък хващам мрежи които се намират от към гърба на блока+всички възможни мрежи в радиус от няколко стотин метра около блока.





Тема весели хоранови [re: DTMF]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано04.07.10 23:51



мощен WiFi приемник с мощност 500 mW
Хем мощен, хем приемник.

WEP пароли
без коментар...

Веселба.



Кофти в случая е, че вероятно съвсем реалните 5 db след това умопомрачително въведение вече не се възприемат насериозно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.