Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:13 15.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: весели хоранови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано05.07.10 01:14



5 db e антената, мощността на подобно устройство(в случая друг модел) е към 30 дб,виж спецификациите.


Реално показва и 2 мрежи,като едната е в съседен град , и друга в близко село, но са криптирани и не мога да ги тествам. Искаш ли скрийншотове?



Тема Re: Повреда в рутеранови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано05.07.10 18:38



На това не му виждам да има Ethernet-и, а аз ползвам 2.
А дали може някъде да се намери само антена? Из асемблаторските фирми?
И със същия размер и резба ли е конектора...да развия сегашната антена и да навия такава?



Тема Re: Повреда в рутеранови [re: Cтepн™]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано05.07.10 23:50



С акаунт в пейпал можеш да си поръчаш антена от ибей или многото китайски сайтове с безплатна доставка. В Бг или няма , или са на тройни и четворни цени.

Куплунга се води SMA и трябва да се внимава понеже някой са женски,а други изглеждат същите, а са мъжки.

Редактирано от DTMF на 05.07.10 23:51.



Тема Re: Повреда в рутеранови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано06.07.10 18:07



Акаунт в пейпал нямам, но вярвам, че може да се плаща с МастърКард


Мерси за насоката, ще се поразровя



Тема Re: Повреда в рутеранови [re: Cтepн™]  
Автор Бpъм-Бpъм (новак)
Публикувано07.07.10 11:57



Всичко ще работи идеално, въпрос на настройки и най-големия проблем, че втория рутер трябва да подържа DD-wrt. Реализирал съм нещо подобно в домашни условия. В къщи е бтк модема и един рутер тплинк 740н, имам апартамент на съседната улица в който реших че няма смисъл да плашщам отново на бтк и изтупах праха от стария линксис wrt54g сложих му едно ddwrt, поизпържих му малко обхвата (има го вв настройките) и сега си имам нет навсякъде и у дома и в апартамента. Линксиса приема и предава, малко играчка е с настройката на IP-тата но с малко четене няма проблеми. Важно е на втория да му спреш DHCP-то. А да задал съмм и различни SSID на двата рутера,въпреки че мисля че и с едно и също ще стане.. Иначе най лесно е да си купиш един wireless repeater, ама мисля с втори рутер и ddwrt е много по-евтино и работи задоволително.

п.с. допрочетох ти мнението за сигурността, значи м/у двата рутера е мак филтър и стационарни IP-та, само първия раздава адресите по DHCP, но съм ги сложил в друг рейндж. На двата рутера отделно имам филтър по мак за лаптопа и телефона ми, резервирани IP адреси и WPA2PSK AES (с TKIP неработи)

Редактирано от Бpъм-Бpъм на 07.07.10 12:06.



Тема Re: Повреда в рутеранови [re: Cтepн™]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано07.07.10 14:41



Ето страницата от която аз си купих антени за рутера, че имаше едни смешни вътрешни. С външните покритието се увеличи с около 30 процента.


Има и доста други подобни.



Тема Re: Повреда в рутеранови [re: Бpъм-Бpъм]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано07.07.10 17:55



Мерси за обясненията, ще си запиша поста ти.


Утре ще ми донесат една нова и станала излишна антена като показаната на снимката от DTMF и ще пробвам. Ако ми реши проблема ще си остана с нея, искат й 20 кинта, смятам че е съвсем приемливо, вместо втори рутер и описаните от теб настройки.
Но ако не стане ще мина на твоя вариант.



Тема Re: Повреда в рутеранови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано10.07.10 21:18



Мерси за идеята.
Намерих си точно така антена, поръчана от Китай.
През удължителното кабелче е също зле, но когато я врътнах директно на едимакса (конекторите паснаха

) сигнала до нетбука ми е стабилно с 8-10 dB по-силен и е м/у low и Good, докато със фирмената антена на рутера е предимно Very Low...и рутера, и лаптопа са на същите места.
И наистина не натежа на рутера - е, вярно че отзад той е подпрян с кабелите на 2 етернета и вана и няма как да се обърне.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.