Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:47 19.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано25.04.10 16:28



Е нема такова малоумие като БТК! В случая иде реч за портала им. Малко е дългичко, но пък съм го разбил на части.

Вижте колко просто нещо искам: Искам да виждам на кого съм се обаждал, колко е траело, колко е струвало ... Накратко, искам детайлизирана разпечатка, по възможност електронна и желателно безплатна. И МТел и Глобул (а предполагам и всеки друг) го правят без специална покана.

След 2-3 месеца молби, грешки, чакане и т.н., най-накрая към края на лятото успях да започна да получавам така ненадейно спряната от класическата поща заветна детайлна разпечатка.

И всичко беше прекрасно до днес, когато реших да си ъпдейтна разпечатките, а те са си старите само. Оказа се, че последната ми разпечатка е от януари. Пише на едното табче, че щели да се виждат на другото, на другото пише че трябва да се заявят. Е аз веднъж мнах през това, уж. Звъня на оператор и се почва сагата:

Малоумие №1: При последния ъпдейт на сайта са изгубили кой има заявление, кой - не. Или поне моето се е затрило.

Казват ми, че трябва да мина през промяна на лични данни, но тук се сещам за
Малоумие №2: За да промениш данните са ти нужни въпрос/таен отговор. С тях можеш и директно да ресетнеш паролата.

Да, ама аз таен отговор нямам, защото отказвам да имам backdoor. Когато е задължителен (както в случая), генерирам произволна поредица от символи и я пействам двукратно. Ако някой знае друго място, където таен въпрос се ползва за друго, освен за ресетване на парола по мейл да каже, аз - не.

Следва звънене на оператори, диктуване (двукратно, че първия път не стана) на символи ... абе успях. И тъкмо викам, че ще стигна до заветната разпечатка и стигам до

Малоумие №3: Моля, въведете e-mail адрес различен от ABV.bg!

Имам си аз въведени лични данни - име, парола, поща, ..., цъкам бутон 'Продължете' и ми излиза въпросния попъп.

Звъня пак на поддръжката, каката тоя път беше по-уплашена, първо ме накара да чакам, после ми каза "ами несъвместимост със вървърите на abv", ама не можа да ми обясни за какво иде реч, прехвърли ме на някакво техническо лице, което явно изобщо не беше схванало какъв е проблемът и започна да ми обяснява за сигнал и за платен POP3 на abv-то, което изобщо не виждам какво го бърка. Като схвана какъв е проблемът ме прехвърли на батко, който беше по-грамотен от каката и каза, че ще повдигне въпроса, но в момента нищо не може да направи.

Иначе произволна друга поща минава.

Докато се разправях с всичките тия глупости, забелязах и

Малоумие №4: Тая форма за директно ресетване на паролата, всъщност ми знае паролата (може да се види, например с инспектора на Опера). Т.е. пазят паролите в plain-text.

Сега разбирам защо вече 3-ти, 4-ти оператор ми иска паролата за да направи нещо с акаунта ми (разбира се отказах). Ами той най-вероятно я вижда, всъщност, но са му казали да не се издава че я знае. Ако някой знае прав ли съм да каже. При всички случаи, така не се пазят пароли, независимо дали ги показват на операторите.

Да не говорим колко е малоумно от потребителска гледна точка къде са скрили въпросния чекбокс за разпечатката.

И накрая да обобщя: как може милиардна компания да има портал правен в час по "Труд и творчество"?

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!нови [re: Colombino]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано26.04.10 14:59



Ей сега ще излезе наблюдаващия и ще ти каже как не разбираш висшия смисъл на тия "неща"

и "великата" компания. Не се ядосвай, само ще си късаш нервите. А за умствения потенциал на работещите в БТК спорихме надълго и нашироко в темата ми за съпорта на адсл. Резултат - никакъв. Тегли им една майна и толкоз.



Тема Re: Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!нови [re: lnfinity]  
Автор divselqnin (непознат )
Публикувано26.04.10 15:34



Их,какво готино, сладичко зайченце, убавец мамин,ненагледен..





Тема Re: Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!нови [re: lnfinity]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано26.04.10 18:32



Не, наблюдаващият ще каже, че при него е минало от раз по мед и масло и си получава всичко, което му е нужно, без да уточнява дали това е просто е-фактура или исканата от Коломбино детайлна разпечатка.





Тема Re: Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!нови [re: Cтepн™]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано26.04.10 18:54



Ще споделя личното си впечатление по темата след около двадесет дни.

Казвам го единствено за да предпазя мозъците ви от напъни да предугадите мислите ми.



Тема Re: Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор vankatavan2 (смотания)
Публикувано26.04.10 20:35



Мекере,ти още ли си тука.И ръсиш ли ръсиш простотии да та държът на яслата



Тема Re: Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор vankatavan2 (смотания)
Публикувано26.04.10 20:40



Колко души покрай тебе напразиха и бетекату...и затва пари ти дават...баси идиотите...кът на Станишеф пиарите си...ти нищо не прайш за компанията-ти караш хората да я мразят още повече...скапана държава-скапано мекере



Тема Олеленови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано26.04.10 21:38



Каква ли титанична работа ще падне сега ей

Треперете душмани на БТК и чакайте след 20 дена doomsday



Тема Re: Олеленови [re: lnfinity]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано27.04.10 11:01



Пак нищо не си разбрал. Все пак ти давам право на втори опит: какво ли означава комбинацията на лично мнение и двадесет дена изчакване? Още една подсказка: що ли е това, което ме касае лично, в момента го няма и аз очаквам да се появи след 20 дена?



Тема Re: Олеленови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано27.04.10 11:50



Не би било учтиво да ти отговоря какво точно мисля, най-малкото защото не те познавам. Бих искал да ти задам друг въпрос - защо след като плащам 15 лева на месец само такса за телефон, в която нищо не влиза, не получавам хартиена разпечатка? Грижа за гората? Друг път. Но винаги получавам в плика, шарени диплянки колко велика е БТК и колко много ми предлага. Тоест, с моята такса БТК си финансира рекламните булшитове, които са под всякаква критика, но не ми осигурява това, на което аз имам право като клиент. Този месец дори два пъти получавам сметки. Все с диплянки. Някой в мениджър по рекламата е направил гуша като пеликан. Защо за моя сметка? И моля те, не ми обяснявай за интернет. Баба и дядо на село само интернет имат. Пък и вече горе посочиха, колко ви е читава системата.



Тема Re: Олеленови [re: lnfinity]  
Автор MoPcKu (звяр)
Публикувано27.04.10 15:03



А приравняване на сметката получи ли? Защото след въпроса ми какво е това ми казаха, че щял съм да го прочета в следващото писмо...аджеба не трябва ли първо да го прочета, а то после да се случва?





Тема Re: Олеленови [re: MoPcKu]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано27.04.10 16:29



Получих, без дори да съм наясно какво и защо е. Естествено обяснения няма. Къде ти, великите мениджъри, ще обясняват на плебса, чието единствено задължение е да плаща и да не пита. Явно обяснение ще получим след 20 дена, когато някой измъти пак някаква простотия.



Тема Re: Олеленови [re: lnfinity]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано27.04.10 17:00



Обяснението беше в плика с фактурата, дето пристигна през март. Предупреждаваха, че следващия месец ще има две фактури, и съвсем подробно казваха какво ще съдържа всяка от фактурите през април и през май. И на картинка го бяха нарисували.

Ама беше написано върху "безполезните" листовки, та няма как да го научиш, ако не го прочетеш. А ти изглежда си над тия неща





Тема Re: Олеленови [re: 741]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано27.04.10 17:38



Естествено, че съм над тези неща. Има си сметка, в която трябва да пише всичко в ясен и разбираем вид. Затова им и плащам. Не плащам за рекламна шитня, която се изхвърля на секундата без да си губя времето с нея.
А теб защо те повикаха на помощ БТК? Заради лудите крави в рекламата или свинския грип по висшия мениджмънт?





Тема Re: Олеленови [re: lnfinity]  
Автор tuff slim (член)
Публикувано27.04.10 17:45



Очевидно част от рекламната шитня се оказва информационна такваз, но ти нали си над тия неща... и дори не си даваш труда да прочетеш информацията която са ти изпратили. Явно предпочиташ да сереш по форумите.

Редактирано от tuff slim на 27.04.10 17:45.



Тема Re: Олеленови [re: lnfinity]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано27.04.10 17:59



Така е, има си сметка, в която трябва да го пише - и го пише. А за тия, дето им е проблем четенето на фактурата, пратиха и листовка.

П.П. Не се занимавам нито с лудите крави от рекламата, нито с висшия мениджмънт. Както забелязваш, занимавам се с теб





Тема Re: Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!нови [re: Colombino]  
Автор qwe222 ()
Публикувано27.04.10 18:03



Много готина компания е това ето моите допирни точки с нея.

1. Купих си апартамент - не си прокарах стационарен телефон. Нямам проблеми с сметките, не ми идват по 2 фактури и тн. Доволен съм
2. Брат ми (на който аз плащам телефона) изрично ме предупреди да не го правя повече защото не го ползва.
3. Леля ми си прекара иинтернет и като и го активирах звъннах на съпорта който учтиво ме помоли да си изтрия бисквитките... почнах да заеквам на телефона....

ПС. Скайп срещу абонамент от около 4 евро дават неограничени разговори с стационарни телефони в БГ. (неограничени значи 0ст. на минута)

Край.



Тема Re: Олеленови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор 3XXL ()
Публикувано27.04.10 18:15



Пак нищо не си разбрал. Все пак ти давам право на втори опит: какво ли означава комбинацията на лично мнение и двадесет дена изчакване? Още една подсказка: що ли е това, което ме касае лично, в момента го няма и аз очаквам да се появи след 20 дена?

Предизвестие за уволнение.



Тема Re: Олеленови [re: lnfinity]  
Автор Гаргамел (непознат)
Публикувано28.04.10 15:55



Ползвам 2 в 1 /кабелна TV-80програми и нет/.В момента това ми показа скоростта




Редактирано от KillingTime на 29.04.10 09:49.



Тема Re: Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!нови [re: Colombino]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано06.05.10 17:57



искам детайлизирана разпечатка, по възможност електронна и желателно безплатна.

1. Заяваваш от сайта "електронна факрура".
Става с от табчето "Промяна на данни", отговаряш на тайния въпрос, добавяш в списъка с клиентски номера съответно клиентски номер за мобилна и/или фиксирана услуга, попълваш и останалите задължителни полета и маркираш отдолу на страницата check box-а "Заяви E - фактура" след което натискаш бутон "Запази"

2. Проверяваш състоянието, то би трябвало да изглежда така:



3. Звъниш на 123 и искаш активиране на Детайлизираната справка в Excel и е-Фактура. Това може и да не е необходимо във всички случаи, но гарантира че месец след извърщване на описаните действия със сигурност ще получите от сайта това:



Картинките са реални и съответните линкове съдържат желаната информация безплатна електронна детайлизирана разпечатка, съдържаща информация за
- избиращ номер
- дата
- час
- избиран номер
- направление
- часова зона (силен, слаб трафик, почивен ден, роуминг изходящи и входящи, ...)
- вид обаждане (Виваком фиксирани или мобилни, други мобилни, УДС, ...
- Времетраене
- стойност



Тема Re: Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано08.05.10 11:22



Бе нещо не си схванал идеята на поста ми. Той не беше за да питам как става, аз в края на краищата се справих и съм описал как става (но без картинки). Постът ми беше за да се възмутя от следните малоумия:
- при ъпдейта на сайта са забравили, че вече съм поръчал детайлизирана справка
- таен въпрос отговор се иска за нещо различно от ресетване на парола
- не приемат e-mail адрес точно на abv.bg в личните данни без разумно обяснение.
- пазят паролата в plain-text, а на всичко отгоре я разнасят некриптирана по мрежата назад-напред, че я и попълват във формата, да може по-лесно някой да я види.

Между другото получих някаква междинна сметка за 14 дни, нищо чудно причината да е именно в подадената от мен заявка за детайлизирана справка. Дано не ми остане така крив отчетния период за сметките, по-удобно ми е да виждам цели месеци.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!нови [re: Colombino]  
Автор Apaлaмби ()
Публикувано08.05.10 22:05



Анонимния , дето трие мнения да вземе да се спре! То стана един клуб, да ти умре коня!



Тема Re: Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор vankatavan2 (смотания)
Публикувано08.05.10 22:47



Админе,престани да браниш гъзъ на мекерето. Не съ дръж кът комунист при тройна коалиция,щот винаги има един ББ дет щъ шиба и тебе



Тема Re: Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!нови [re: Colombino]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано09.05.10 08:47



Схванал съм идеята, но не мога да я обхвана цялата.
Изключение е първото тире - виж т. 3.

Някаквата междинна сметка за 14 дни вероятно е свързана с промяна на датата ти на издаване на сметки. Ако примерно досега си получавал сметката си на 1-во число на месеца, отсега ще ги получаваш на 15-то. Ако съм прав сметката ти занапред ще включва не дните от календарния месец, а ~30 дневен "изместен" период.



Тема Re: Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!нови [re: Apaлaмби]  
Автор KillingTimeМодератор (Death Magnetic)
Публикувано09.05.10 20:33



Трия само ако не се пише по темата или се обиждат потребители с непристоен език !
На това ако му викате комунизъм, здраве му кажи !


Пука ми на мен, че да защитавам някой който не познавам, камоли за БТК да ми пука с която нямам нищо общо.

Редактирано от KillingTime на 09.05.10 20:37.



Тема Re: Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!нови [re: Colombino]  
Автор CarminaGreen (Jedi Knight)
Публикувано12.05.10 13:25



ти пък учудваш ли се ...?
точно *БТК не знам какво трябва да направят, за да учудят някого...

if only i'd thought of the right words...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.