Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:59 29.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема БТК АДСЛ съпорт да се смееш ли що ли...  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано05.02.10 14:51



Миналата седмица им трябваше два часа и половина да активират един модем. Той от великата, световнонеизвестна марка Пирели. Явно КТС и Хуявей не бяха достатъчно боклучави и евтини. После се започна една борба да активират wireless-a. То щото било много сложно. След около три часа битки и 12 обаждания до съпорта им, нещата криво-ляво закуцаха, имаше някакъв интернет.

Но днес просто надминаха себе си. Изчезва интернета. Звъня на съпорта. Той естествено не знае къде се е дянал и ме прехвърля на "техническо лице". Според мен по-правилния термин е "псевдо-технически човек сложен да лъже клиентите". Техническото лице (девойка явно наскоро завършила училище) ме пита строго:

Пинг имате ли?
Да.
До модема?
Да?
До ДНС-а на БТК?
Да.
До абв.бг?
Да.
Ами вие си имате интернет, какво искате?!
Искам интернет. Това, че има пинг нищо не значи. Нямам HTTP, FTP, Skype, ICQ и колкото си искаш други протоколи.
Не е вярно!!! (Тона се втвърдява, като каране на насрано дете) След като имате пинг имате интернет!!!
Вижте - обяснявам и аз - интернета не се базира на пинг. Освен това имам изпратени 800 пакета и получени 60, а трябва да е обратното.
ВИЕ НЯМА ДА МИ ОБЯСНЯВАТЕ!!! ИМАТЕ СИ ИНТЕРНЕТ! КАКВО ИСКАТЕ ОТ МЕНЕ?!!!

Вдигам парата и искам да ме свърже с прекия си началник или някой по-компетентен от нея, както и да си каже името и позицията. Името едносрично, фамилия нямала (гнусно замирисва на асоциация с чалгата), позиция - явно да се дърви на клиентите си, дето и плащат заплатата и разбират много повече от нея, пряк началник нямала - явно тя е господ.

Накрая ми тръшна телефона и приключихме. След 10 мин изведнъж интернета изпълзя отнякъде, явно засрамен от тия дето трябва да го съпортват.

Изключително правилно управленско решение на БТК, да завре съпорта на майната си. Иначе досега поне половината да си ги усмъртили "доволните" клиенти. От години на година съпорта им става все по-лош и некадърен. То вярно, за няколкостотин лева толкова, но ако милионите дето ги харчат за реклами отиваха за обучение на персонала им, нещата нямаше да са така.

В заключение - Господ да помага на клиентите на БТК АДСЛ! Щото съпорта ще им помогне единствено във вдигане на кръвното и образуване на нерви.



Тема Re: БТК АДСЛ съпорт да се смееш ли що ли...нови [re: lnfinity]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано06.02.10 10:07



Освен това имам изпратени 800 пакета и получени 60, а трябва да е обратното.
Аз лично бих се притеснил ако на 60 ping-запитвания получа 800 отговора.



По темата: има "инженерно инсталиране". Не е безплатно, предлага се срещу 36 лева.
Спестява проблеми от вида се започна една борба да активират wireless-a.



Тема Re: БТК АДСЛ съпорт да се смееш ли що ли...нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано06.02.10 12:59



Не четеш май

800-те пакета са от съвместните усилия на браузър, скайп и кю нещо да хванат. Отговора - от умрял писмо. Що за животно е "инжинерно инсталиране"? Като се има предвид, че навремето фирмата, в която работех пусна ADSl две години преди БТК, едва ли те са по-компетентни от мен. Точно екипа, в който работех после им даваше акъл. Случвало ми се е после, да им помагам, когато ходят на място да правят "инсталация" при нещастни хора, излъгани от масираната реклама. Мен би ме било срам, така да се излагам пред хора.

А що се отнася до wireless-a, то този дето им е правил уеб интерфейса явно е завършил училище за бавноразвиващи. Да нямаш достъп до елементарни функции, като вид на енкрипшъна и мак филтъринг е проява на крещящо неуважение към клиента. Още по-крещящо неуважение е боклука, който му дават за модем. Ако някой ми предложи проект базиран на такива дървета ще сметна, или че е некомпетентен или е нагъл но и в двата случая ще го отпиша за в бъдеще.

То БТК отдавна съм ги отписал- не се занимавам с боклучавите им модеми и скапания им нет още от 2006. А фирмата, в която се разигра историята вчера, също вече ги отписа.



Тема Re: БТК АДСЛ съпорт да се смееш ли що ли...нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано06.02.10 13:21



Добре, де, защо при много по-малки доставчици е достатъчно да боднеш кабела им в рутера и всичко тръгва, а при бтк се налага да се плащат 36 лв. за "инженерно инсталиране"?
Да не говорим, че ако има чак толкова бос потребител, дето не може да свърже 2-3 фишки, почти всички "квартални" (по терминологията на бтк) доставчици го правят безплатно.



Тема Напразно питаш колеганови [re: Cтepн™]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано06.02.10 13:27



Те в БТК са по-знаещи от господа и по-можещи от Светия дух. Пък и имат два пъти повече мениджъри от работници - всичко това пари иска. Но съпорта им е просто уникален. Вчера пратих случката на един приятел в Америка и те вече са си го направили на виц, на какво е базиран интернета





Тема Re: БТК АДСЛ съпорт да се смееш ли що ли...нови [re: Cтepн™]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано06.02.10 14:00



И при ADSL бодваш кабела в модема и всичко тръгва. Казвам го от собствен опит. Процеса на "тръгването" включва вписване на user/password, но това е във възмозможностите на всеки.

Подкарването на WiFi мрежата е леко плашеща обикновения потребител дейност, но е сравнително добре описано какво кога се прави.

Обикновено потребителите се справят сами или им е нужна съвсем лека морална помощ. Аз лично съм давал инструкции по телефона (без да виждам какво прави човека отсреща) на филоложки и агрономки (жени), които са се справяли без проблеми.

Защо в конкретния случай нещата не са се получавали не знам. Някои неща в изписани поста ме накараха да дам идеята за инженерна подръжка. Мисля, че това е по-учтиво и ефективно в подобни случаи.



Тема Re: БТК АДСЛ съпорт да се смееш ли що ли...нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано06.02.10 14:47



Позволи ми да не се съглася с теб. Виждам, че си от съпорта и не щеш да ми отговориш по същество (то вярно е, че и няма какво да кажеш), но цялата ви процедура е сбъркана от самото начало. При вас се подхожда с клиента като с идиот и се кара да прави глупости и да доказва, че е той. Дори, когато зададеш въпрос, от който става ясно, че си много по-напред с материала, отсреща продължават да си пеят песента и си пускат всичко покрай ушите. Преди години имаше телефон за директна връзка с инжинер, който поне беше компетентен. Сега и това го няма и нещастния потребител е оставен във власта на разни "технически лица", на някои от които знанията са по-зле отколкото на някои седмокласник.

Приключвам темата. Ти си пазиш работата, кофти време и няма да кажеш нещо, което да те злепостави. Аз пък ще ти кажа, че бизнес абонатите бягат масово от БТК. За последните два месеца над 30 фирми, с които имам вземане-даване отидоха я при Мегалан я при разни локални доставчици. И основната причина е именно неадекватния и често направо нагъл съпорт на БТК. Пък пускайте си реклами колко сте велики

Те хората по-добре знаят.



Тема Re: БТК АДСЛ съпорт да се смееш ли що ли...нови [re: lnfinity]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано06.02.10 15:51



Великодушно ти позволявам да не си съгласен с мен.
Всеки има право на собствено мнение.

Моето мнение е, че е повече от странно да активираш wireless след три часа битки и 12 обаждания до съпорта, при положение, че филоложки го правят за десет минути.

Кой е по-напред с материала е друга тема. Целта на диалога с подръжката е да се получи взаимно изгодно решение на проблема, а не да се победи в стил "аз съм по-по-най!". Залисани в борбата за "признание" сте пропуснали да проверите моментните настройки на IP протокола и да пробвате с втори компютър или след рестарт на първия. Така и не се разбра дали проблем е имал компютър жично свързан с модема или използващ безжична връзка. И т.н.

Темата е пример за лоша комуникация клиент - подръжка, като вината в случая е споделена. Между другото - не ти ли идва на ум, че не е изведнъж интернета изпълзял отнякъде, ами че ти си бутнал нещо накриво сложено в компютъра?



Тема Човеченови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано06.02.10 19:27



Ти си достоен пример за съпорта на БТК. Не четеш какво пиша, а си караш като си я знаеш. Не мислиш а използваш заучени фрази. На което, не можеш да даеш отговор или не ти отърва просто го игнорираш. Ще ти отговоря телеграфно:

1. Страницата ви за настройка на wireless е е зле написана, забива, забравя какво си вкарал в нея и това не е по вина на клиента. Целия ви процес на активиране е пълна идиотщина. Клиента е на цифров телефон. Каква аутентификация ви трябва повече? Ланките ти взимат мак-а и те активират за 10 сек. Без да се бият в гърдите, колко са велики.

2. Цялата ви система е базирана така, че клиента да ви е крив. Дори и намек, че клиента знае и разбира повече от съпорта ви, го докарва до бяс. Само че, вече не сте монополист и клиента ви праща у лево.

3. Девойката с която говорих, си нямаше никаква представа за какво служат ipconfig и netstat. Ако така съвестно си пазите разговорите с клиенти, както застрашаващо ги предупреждавате, може да се посмеете. Бтв обажданията бяха толкоз защото 6 пъти чуваш "Сега ви прехвърлям на техническа подръжка" и после по 10 мин и повече слушаш музики и никой не вдига. Явно във великата фирма работят 5 души съпорт и проблемите валят един след друг.

Изобщо ти си продукт на БТК - не е обида. След година две, обаче клиентите ще ви пратят окончателно по дяволите, както го направиха вече с телефониите. Това ви се и полага. Хайде стига съм те учил. Имате мениджъри, дето за това им плащат





Тема Re: Човеченови [re: lnfinity]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано06.02.10 20:34



Виж, аз не ти се сърдя и не се обиждам от написаното. Учудвам ти се как имаш огромно самочувствие и опит, пък на практика са те затруднили елементарни неща. Че даже дори парадираш с това.

Темата ще бъде повод да си побеседвам с десетина мои лични познати с хуманитарни специалности, които използват ADSL. Стана ми интересно как са успели сами да си го инсталират.

Лека вечер.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.