Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:33 14.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Ехаа.....нови [re: Goose]  
Автор tuff slim (новак)
Публикувано04.12.09 18:45



Айде бе! Сега трябва да се направя, че ти вярвам.



Тема Re: Ехаа.....нови [re: tuff slim]  
Автор D-rA ()
Публикувано04.12.09 20:07



В отговор на:

Не, естествено! За какво ми е да чета. Жалко, че не вдяна нищо...



Напротив, жалкото е че имайки се за специалист, поддържаш практики от вида:
"Има порт - има проблем,...", което сам можеш да си го преведеш като сталинизъм.
До къде ще я докараш с това мислене, без разсъждения?



Тема Re: Ехаа.....нови [re: D-rA]  
Автор tuff slim (новак)
Публикувано04.12.09 23:36



хаха! Ти си тоя дето не вижда по-далеч от пъпа си. Твоята камбанария е "искам си порта, щото там нещо си...". А сега погледни от другата страна, тая на провайдера. Поне половината от клиентите са с неработещи антивирусни и са фрашкани с коне, магарета и секаква гнус, поради което са готови да бъдат източници на спам. Ако провайдера не вземе мерки, за няколко дни ще влезе във всички възможни черни списъци от които не винаги се излиза бързо. Не вярвам, че има провайдер дето не му пука за това. Към това добави, че никой голям провайдер не се занимава с индивидуални услуги за клиентите си. Малките провайдери търсят клиенти и са готови на отстъпки, но това е докато не станат големи или не ги закупят.

Тук не говоря за БТК, а за всеки един провайдер. Както вече казах, разговора на тема SMTP и портове беше проведен в клуб "Доставчици на Интернет" преди няколко години и се оказа че почти всички големи доставчици филтрират тоя трафик.

На мен ми е през краставицата че някой кат теб реве и се тръшка, щастлив съм, че масово се филтрира тоя трафик и спама в пощенската ми кутия е по-малко.

Айде сега започни и ти да разсъждаваш малко. Проблема не е в наличието на някакъв порт, а в начина по който е организиран SMTP трафика. Прочети някое и друго RFC на тая тема за да разбереш за какво говоря.

.



Тема Re: Ехаа.....нови [re: tuff slim]  
Автор D-rA ()
Публикувано04.12.09 23:52



Тъй като доказваш че си смешник, вярвай си - твоите самозаблуди и паранои не ме вълнуват. Бъди здрав и филтриращ





Тема Re: Ехаа.....нови [re: D-rA]  
Автор tuff slim (новак)
Публикувано05.12.09 18:51



къде го чукаш, къде се пука... Какво общо имам аз с филтрирането??? И какво ти не разбраш от "практиката на провайдерите по света"?

ps
ето ти две теми от преди години:

http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=isp&Number=1943117784&page=&view=&sb=&part=all&vc=1

http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=isp&Number=1946165603&page=&view=&sb=&part=all&vc=1

Редактирано от tuff slim на 05.12.09 20:32.



Тема Re: Ехаа.....нови [re: D-rA]  
Автор alimpdick (DSL and long)
Публикувано10.12.09 13:22



Говоря за изходящ достъп до платен smtp - към друг доставчик на електронна поща. - аааааа признахме ли си,значи си плащаш за платен домейн който не се хост-ва в бтк,ама ползваш техното SMTP ? Тарикатско а?
и от съпорта ми казаха че е кампания на бТк (виваком) по неговото блокиране, с цел да се ползва техния сървър, а не външни - Лъжи,ама колкото искаш,няма такова нещо.Забраната е, ако не се хост-ва домейна ти в бтк,няма какво да намаляш perfomance-a на мейл сървър-а с твойте мейл-чета и спам-чета,логично защото има хора които си имат платен домейн и мейл хостинг в бтК и искат мейлчетата да им минават по-бързо!Ако от съпорта некой ти е казал за кампания еди ква си измислена,значи въобще не е запознат и това си е негов проблем!



Digital Subscribe Line and Long Reach Internet<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от alimpdick на 10.12.09 13:23.</EM></FONT></P>

Редактирано от alimpdick на 10.12.09 13:24.



Тема Re: Ехаа.....нови [re: Goose]  
Автор alimpdick (DSL and long)
Публикувано10.12.09 13:27



Ти платил ли си освен услуга АДСЛ,domain and mail hosting, а?Все едно си платил само за ГАЗ,ама искаш да ти сложат и бензин?



Digital Subscribe Line and Long Reach Internet

Тема Колеги, извинете ...нови [re: alimpdick]  
Автор Q23 (чудо)
Публикувано10.12.09 23:36



Колеги извинете, ама тази дискусия ми разстрои тъпомера и ще съм принуден да го нося на калибриране.
Много се извинявам за грубия тон, ама толкова некомпетентност скоро не бях срещал само в две форумни странички.
Удивително невежество за това що е интернет, какви протоколи и сървиси има там ...
Може би са млади и неуки, ама арогантността ми идва в повече.





Тема Re: Колеги, извинете ...нови [re: Q23]  
Автор tuff slim (новак)
Публикувано11.12.09 01:51



Айде да те видим какви мъдри мисли ще наредиш тук



Тема Леле Майко....нови [re: Q23]  
Автор alimpdick (DSL and long)
Публикувано11.12.09 20:05



Каква е връзката между Protocol and Service ,и Internet е съкращение от кое?

Разбиращия ми той

Digital Subscribe Line and Long Reach Internet


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.