Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:52 24.04.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Къде е проблема?нови  
Автор FrAgMaKeR (непознат )
Публикувано12.09.09 18:51



Здравейте, виждам че в клуба има доста хора, които разчитат много добре статистиките на adsl сигнала и дават полезни съвети при проблеми, затова ще помоля някой да обясни, къде е проблема в този случай:



Горе-долу съм наясно коя стойност какво показва, но ми е чудно, защо с ъплоада няма никакви проблеми, т.е хващам скорост на ъплоад дори над 100KB/s без проблем и съответно стойностите на шума са доста по-добри, в сравнение със скоростта на даунлоад и нивото на шум на downstream-а.

Би трябвало да съм на Tempo, но даунлоада не хваща повече от 4.6Mbit/s, което е по-малко, дори и от Start тарифата. Дали проблема не е някъде в кабелите за да има такива драстични разлики между upstream и downstream?

Съответно, ако се окаже, че обещаната скорост неможе да се развие как се процедира, молба за сваляне на тарифата (плаща ли се такса или преподписва договор) или може да се развали договора по взаимно съгласие без плащане на неустойки?



Тема Re: Къде е проблема?нови [re: FrAgMaKeR]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано12.09.09 21:35



Обикновенно ако някога има проблеми с АДСЛ-а ,е единствено от лоша връзка(например някъде по кабелите и връзките)

При мен пък винаги е по-бърз от нормата )





Тема Re: Къде е проблема?нови [re: DTMF]  
Автор needsnow2 ()
Публикувано13.09.09 00:25



Това е и моят статус към момента:



Разбира се, понякога има и промени за кратко.
Нека FRAGMAKER да даде повече инфо, за това, към кой сървър е тествал параметрите и т.н., за да може да се добие по-добра прадстава за ситуацията.



Тема Re: Къде е проблема?нови [re: FrAgMaKeR]  
Автор dwdm (непознат )
Публикувано13.09.09 08:49



Прегледай си инсталацията в къщи--кондензатор,дълъг лентов кабел--сложи модема директно без сплитер и тн...
Макар от практиката да зная ,че куца ли ъпстрийма--значи влага в кабела или нещо навън е--тормози тогава колегите от ИПТУ в града ти.Проблема ти е във високите честоти.



Тема Re: Къде е проблема?нови [re: dwdm]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано13.09.09 12:05



сложи модема директно без сплитер не е особено коректен съвет. Такъв съвет може би да приложим за кратка проверка дали сплитера не е дефектен, но след това сплитера следва да се свърже отново. Иначе във всички случаи ефекта ще е негативен.

Причините за проблема вече са написани:
1. разстояние до централата.
2. състояние на кабелите в "третата мрежа" и дома/офиса на клиента.

Интересно ми е какво казва за скоростите

?



Тема Re: Къде е проблема?нови [re: FrAgMaKeR]  
Автор FrAgMaKeR (no label)
Публикувано13.09.09 13:54





Като цяло скороста е такава ъп около 95KB/s даунлоад около 450KB/s, което е доста по-малко от колкото очаквах за тарифа Tempo, съмняваме че има някакво ограничение или таван на скоростта.

Този adsl си го взех просто да имам нет на село за уикендите, когато съм извън града, като ми се стори по-добра алтернатива от 3g/edge/gprs интернета от мобилните оператори и като цяло го ползвам предимно да си проверявам пощата и месенджърите, така че ми върши работа, но все пак съм разочарован, че скоростта която получавам не е такава, каквато ми е обещана, а и хелпдеска е толкова неадекватен, че няма на къде повече..

Иначе вътрешната ми мрежа е много добре направена, от качествени кабели и връзки, просто сигнала е лош, за растоянието до централата мисля, че е повече от 3-4 километра, което май хич не е хубаво.

Редактирано от FrAgMaKeR на 13.09.09 13:57.



Тема Re: Къде е проблема? [re: FrAgMaKeR]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано13.09.09 15:58



В конкретния случай има проблем някъде по пътя към далаския сървър. (Преди да го напиша съм направил тест от друг ISP). В този смисъл резултата даден от speedtest е нормален.

Прочети внимателно

и провери да не би случайно да си в списъка в точка 1.10.3.



Тема Re: Къде е проблема?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор dwdm (непознат )
Публикувано13.09.09 18:57



НАБЛЮДАВАЩ--работя в ИПТУ--нека момчето си провери еръзките у тях и да го заяви зас кабелна повреда ако е за навън....



Тема Re: Къде е проблема?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор dwdm (непознат )
Публикувано13.09.09 18:59



Не е до горно ниво на ози модел...



Тема Re: Къде е проблема?нови [re: dwdm]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано13.09.09 20:58



За 47.2 db и 4629 kpbs си прав, че "горните нива" на OSI модела няма отношение.

За резултата от speedtest - не си.
Както и да го погледнеш, когато два различни доставчика имат горе-долу еднакви резултати - проблемите са си от L3 включително нагоре.

Това е малко извън темата, ама все пак да си кажа мнението.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.