Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:56 26.04.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Къде е проблема?нови [re: FrAgMaKeR]  
Автор alimpdick (DSL and long)
Публикувано14.09.09 12:55



"attenuation" Downstream 46 - на тука ти е проблема - един от двата проводника е калпав - от ДСЛАМ до РШ или при твоята вътр.инсталация,има един тестер в бТК от около 10000$ ,могат да хванат каде е

.
Има и друг вариант - по А или Б проводник от самия порт на ДСЛАМ да не подава достатъчно dBm, ама това е друга песен

Digital Subscribe Line and Long Reach Internet<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от alimpdick на 14.09.09 12:58.</EM></FONT></P>

Редактирано от alimpdick на 14.09.09 12:59.



Тема Re: Къде е проблема?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор bluesprite ()
Публикувано14.09.09 17:20



А при мен къде е проблема?






На пакет Темпо съм и обикновено винаги съм близо до максималните скорости, но днес не мога да изгледам дори едно видео от youtube или от CNN. Такова зверско бавене никога не съм виждал през трите години откакто съм на ADSL.

Мисля, не е необходимо да уточнявам, че не тегля нищо друго по време на тестовете и нямам пуснати торенти...

Пропуснах да спомена, че съм от Варна.

Редактирано от bluesprite на 14.09.09 17:28.



Тема Re: Къде е проблема?нови [re: FrAgMaKeR]  
Автор FrAgMaKeR (no label)
Публикувано15.09.09 19:51



Всъщност когато пусках спийдтестовете пуснах няколко но явно след това някой ми е редактирал мнението и е оставил само последния до Далас, но реално скоростта ми е такава и до Далас и до Лондон и до София и до Пловдив.. еднаква навсякъде, само пинга ми е различен, но това е разбираемо. Като цяло със стабилността нямам никакви оплаквания, само скоростта ми е чудно защо е такава. А конкретно в статистиката ме интересуваше дали е нормална тази разлика в attenuation между downstream и upstream, т.е ако проблема ми е в някой кабел и се отстрани и съответно тази стойност се изравни предполагам и скоростта ще ми се вдигне, дори и да не е 12 мегабита, то поне едно 6-9 ще ми дойде идеално, все пак този нет ми е просто за уикендите и не е въпрос от голяма важност, но все пак ми е любопитно.

До колкото разбирам от предните мнения проблема вероятно е някъде в кабелите. Вътрешното ми окабеляване уж е ново, но не е напълно перфектно, затова смятам да го правя наново, което обаче повдига някои въпроси. Как е добре да се удължава кабела, все пак има два телефона на два различни етажа и модема отделно, в момента сплитера е до модема и е вързан с 15 метра кабел директно към кабела идваш от бтк, но са правени "цигански снадки", прегледах ги уж са добре изолирани с хубави кабели, ама знам ли кой и как ги е правил.. след това излиза друг кабел от линията за телефона и отива по розетките към двата допълнителни телефона, предполагам че след като са след сплитера дължината на техните кабели и това как са връзвани не е от голямо значение. Та сега се чудя, кое ще е по-добре, да взема едни клещи за кримпвани на rj11 и да сложа сплитера директно към кабела от бтк и от него да разделя удължаващият кабел към телефоните и да си пусна 15 метра кабел към модема директно или кабела от сплитера към модема трябва да е максимално къс и да сложа една хубава розетка от кабела на бтк към сплитера и пак след него да пускам кабела към телефоните. Та с други думи, кое е по-добре, по-къс кабел от сплитера към модема или от бтк към сплитера? Също така ако сложа два сплитера дали ще е по-добре или по-зле, т.е вместо розетка преди сплитера да сложа друг сплитер вместо разни снадки и евтини розетки? Както и още един въпрос, кои кабели са по-добри, тези тънките плоски или по-дебелите кръгли?

Много благодаря за отговорите и съветите в темата и на лични съобщения, моят въпрос така или иначе ще го реша по един или друг начин, а тази тема нека си остане отворена за други хора с подобни въпроси и проблеми,





Тема Re: Къде е проблема?нови [re: FrAgMaKeR]  
Автор dwdm (непознат )
Публикувано15.09.09 20:52



Доколкото виждам-имаш достъп до модема."Забий' го на входа откъм БТК-без сплитери и всякви други кабели и телефони. Влез в него и виж ще се промени ли нещо и до колко...Така ще "отцепиш" нещата-навън или навътре или и двете.
Добрия кабел е UTP 5 kat.-- по магазините продават разни измислени плоски лентови кабели с голям капацитет и затихване.Освен това DMT-модулацията е много капризна от едно сечение към друго.
Така ,че раздели проблема навън или навътре и пиши...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.