Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:24 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема СЪЖАЛЯВАМ,ЧЕ СТАНАХ АБОНАТ НА БТК ADSLнови  
Автор atina1 (непознат )
Публикувано21.02.09 23:03



Не си отстраняват повредите.Нямам интернет от седмица.Телефонните линии на БТК са стари и повечето повредени.



Тема Re: СЪЖАЛЯВАМ,ЧЕ СТАНАХ АБОНАТ НА БТК ADSLнови [re: atina1]  
Автор 3XL (чалнат)
Публикувано23.02.09 11:41



Верно ли е това? Тъкмо се канех да се включвам.



Тема ДО ЗXL ОТ atina1нови [re: 3XL]  
Автор atina1 (непознат )
Публикувано23.02.09 13:34



Да вярно е ,ако искаш да имаш добър интернет не савайте абонат на БТК.



Тема Re: НЕ СЪЖАЛЯВАМ,ЧЕ СТАНАХ АБОНАТ НА БТК ADSLнови [re: atina1]  
Автор needsnow2 (непознат)
Публикувано23.02.09 20:58



Ехей, atina1, нека да не бъдем крайни. Защото аз от година и половина съм абонат на BTC ADSL и категорично мога да кажа, че е много по-добро като услуга от квартален LAN. Преди това бях 2 години абонат на популярен Интернет доставчик и при всяко прекъсване на ел.захранването суичът им спираше и се нуждаеше от рестарт, което беше особено неудобно в почивни дни, защото трябваше да чакаме до първия работен ден на следващата седмица. Освен това при гръмотевични бури много LAN карти на съседи дефектираха от пренапрежения. А за "паяжината" от кабели по стената на блока и коридорите да не говорим. Разбира се, от тогава до днес нещата много са се променили към по-добро, но ако искаме надеждност и сигурност на връзката, ADSL си остава предпочитаната услуга. Още повече, че и скоростта им в момента нарастна 6 пъти, до 12 Mb/s при Download. Разбира се има и изключения, както при твоя случай, което никак не е приятно. Но това е рядкост, не правило. Досаждай на Help Desk - а им и ще ти помогнат да си решиш проблема. Правил съм го, действа.





Тема Re: НЕ СЪЖАЛЯВАМ,ЧЕ СТАНАХ АБОНАТ НА БТК ADSLнови [re: needsnow2]  
Автор pgh (непознат )
Публикувано24.02.09 08:07



Аз пък изключително съжалявам, че бях клиент на БТК.
От една страна трябваше да плащам за телефон, който не ползвам,
от друга скоростта, която плащах, бе пожелателна и по скоро изключение отколкото правило.
Модемът като поработеше 15-16 часа блокираше и изискваше рестартиране.
В случай на липса на интернет съм звънял на телефона за сервиз и съм слушал по 40 минути записаното съобщение, че ме молят да изчакам на линия докато се освободи някой, за да се свърже с мен. Което между другото се таксуваше като разговор.
И не на последно място - със скоростта с която се разраства интернет достъпа - подписването на 2 годишен договор си е чисто заробване. Още преди да изтече първата година от договора - скоростта, за кочто съм се абонирал е вече ниска на фона на кабелните оператори.
Разбира се това е само моето мнение на отвратен от БТК АДСЛ потребител.
Единственната причина да го излагам тук, е да служи за предупреждение към онези които нямат представа от алтернативите и бързат да си купят по-рекламираното.



Тема БТК ADSL: получавам, каквото ми е нужнонови [re: pgh]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано24.02.09 22:39



Към ADSL-а съм свързал собствен WiFi рутер. Към рутера в момента са свързани четири компютъра, ползвани от членовете на семейството. По два компютъра се бърбори по skype. На третия се чати по ICQ, а аз си търся разни неща по интернет.

Няма прекъсвания на връзката, няма рестартирания на модема, няма проблеми.

Може да са ми скромни изискванията, но получавам каквото ми трябва и съм доволен.





Тема Re: БТК ADSL: получавам, каквото ми е нужнонови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано25.02.09 22:53



Всеки му според нуждите, мене пък чат и лош ъплоуд не ме задоволяват.

Редактирано от Astra1.8iGT на 25.02.09 22:53.



Тема Re: СЪЖАЛЯВАМ,ЧЕ СТАНАХ АБОНАТ НА БТК ADSLнови [re: atina1]  
Автор KAPPABG (непознат )
Публикувано26.02.09 16:18



Да съжаляваш и да не съжаляваш това положението сключил си договорчето и продължаваш да ги ползваш на мен ми изтича договора и с кеф ще се откажа от тях с голямо удоволствие, защото:
1. Телефонният съпорт е толкова некачествен и се опитват всячески да обвинят клиентите си, че те са виновни;
2. АДСЛ във гр.Варна под всякаква критика;
3. Не ме устройва да се наслаждавам на бавен интернет и от великият съпорт да ме изкарват пълен индианец какъвто не съм;
4. След многобройни майли и скрийншотове от пинг насам и натам ефекта нулев;
5. Наскоро наблюдавах резултати от новата функционалност измерване на скорост от My.contact и се наслаждавах на отчайващи резултати;
6. Ами съжалявам аз няма да съм едно от съм един от лащни шараните, които ще осигурява заплатките на некадърният съпорт. Има и малки изключения когато в малките часове на денонощието съм бил обслужван добре!

Успех на БТК със старата си мрежа от линии и скапана поддръжка!

Редактирано от KAPPABG на 26.02.09 16:21.



Тема Re: СЪЖАЛЯВАМ,ЧЕ СТАНАХ АБОНАТ НА БТК ADSLнови [re: KAPPABG]  
Автор Astra18nz (бързо пали)
Публикувано28.02.09 15:58



Ще дойде време когато ще ги интересува качеството на предлаганата услуга. С тези доброволни съкращения се отстранявам боклуците от компанията общия брой на биологичните единици намаля. В един момент ще са малко хората в БТК ще дойде моментът когато ще се търси сметка кой какво е свършил в БТК ще има таргети и тем подобни чужди думички.

Началото на процеса ще започне когато новите абонати на бтк от новите скорости им изтекът договорчетата напролет и на лято, тогава пак бтк ще промени посоката, както си личи по премахването на тел. пост.



Тема Re: СЪЖАЛЯВАМ,ЧЕ СТАНАХ АБОНАТ НА БТК ADSLнови [re: Astra18nz]  
Автор the realist (непознат )
Публикувано03.03.09 12:16



Изглежда въпреки лошите селищни кабели, основните проблеми на БТК са повече по горните нива. Влизам си в модема, и гледам че параметрите са идеални - връзва се на над 12 Мb DL и 1 Мb UL, няма прекъсвания на самата DSL линия, няма грешки при теста, който си се пуска от модема, съответно и S/N ми е ОК. Но самия трафик, който върви по тази идеална линия е много слаб. И това не е само при мен, виждал съм много модеми в същото състояние. Ако реално достигна 3 Мb и се кефя. Та аз като бях на 2Mb си бях по-добре - нямаше такова сечене на клипове, примерно във vbox-a. Пинговете ми бяха по 30ms, a сега не се учудвам като минават 100 и като имам по 10-20% загуби, и то към DNS-ите на БТК. Taka че, тези проблеми не са от старите, а точно от новите неща, но повечето хора не могат да влизат в модемите и не знаят кое им е по-голям проблем. Излиза че ако кабела не ти е скапан, то нещо друго се дъни нгоре по веригата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.