Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:36 22.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re://Профинови [re: needsnow2]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано21.07.09 11:46



Профи ги е минал тези уроци. Със сигурност.

Това, което на мене не ми е ясно е как стои от гледна точка на БТК ситуацията Няма пинг до модема.

Понеже не ми е ясно аз си мълча.

Пояснявам: за мен ADSL модема се администрира от БТК. Всякакво администриране на ADSL модеми, включително по ICMP, е право на БТК. За мен не е ясно дали клиент може да има претенции по този въпрос.

Профи, не ми се сърди ако пиша неверни неща - наистина не знам как правно и договорно стоят нещата.

PS: само да се до-поясня: горното е написано като съм имал предвид, че "ping-ваш" ADSL модема от разстояние, чрез някакъв статичен IP адрес на модема, а не от неговата си LAN мрежа с ping 192.168.каквото.беше.там.

Редактирано от нaблюдaвaщ на 21.07.09 14:31.



Тема Re://Профинови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор needsnow2 ()
Публикувано21.07.09 15:23



Това, което имах пред вид е, че БТК няма никаква вина липса на отдалечен достъп до този или друг клиент. Защото на бизнес-клиенти със статичен IP адрес има такава опция в договорите, която служи и за отдалечен достъп до техните РС-та. Затова писах най-общо, че се отваря определен порт в модема на клиента (!от БТК, разбира се!, а не от потребител или мераклия), разрешава се функцията за далечен достъп в операционната система, изключва се firewall и ... всичко става перфектно. Бих добавил, че и затова БТК АДСЛ връзката е и с висока степен на защита, много сигурна и проверена в практиката, особено подходяща за бизнес цели.

Редактирано от needsnow2 на 21.07.09 15:32.



Тема Re://Профинови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Пpoфи (новак)
Публикувано21.07.09 17:25



Не знам как е с другите договори, но при бизнес абонатите аз си конфигурирам пренасочването на портовете към LAN IP-тата от my.contact.bg /съответно с юзър и парола/. В конкретния случай ,за да избегна преконфигурирането на БТК съм пренасочил ALL към рутер зад модема. Не ползвам remote desctop, но това не е толкова важно.
Пингвам WAN-а , сиреч 83.228.ХХХ.ХХХ
Не е въпрос на настройки. VPN-а е изградена и си работи, но просто интернета си спира. Не знам от медните кабели ли, от лоши връзки по трасето ли, но аха съм се закачил и работя - и въпросното IP пропада и го няма с часове.



Тема Re://Профинови [re: Пpoфи]  
Автор pgh (непознат )
Публикувано22.07.09 15:21



Минал съм по този път. При следващият проблем ще ти обяснят че проблемите са в твоя компютър, а ако искаш да прекратиш договора, ще трябва да си платиш всички дължими такси до края на договорният период.
На мен ми разясняваха, че проблемите ми идват от това, че свалям торенти и като спра да свалям торенти - ще имам бърз интернет.
Е да, ама аз исках бърз интернет, именно за да мога да свалям торенти.
Единственото, което недоумявам, е как все още се намират идиоти да сключват заробващи договори с БТК.
Откакто се откачих от тях (доста се оръсих между другото), разбрах какво представлява скоростният интернет.



Тема Проблема е решен :-)нови [re: pgh]  
Автор Пpoфи (новак)
Публикувано24.07.09 11:05



Както и очаквах - нещата се развиха значително по бързо от отговора на БТК. Просто АМ е бил привикан да си вземе модемчето и вече юристите да си се оправят с бакиите, които може да последват.
А аз вече имам достъп :-) Хората от новото ISP не стига, че реагираха за нула време - ами и оптика ще опъват събота и неделя :-)

п.п. Без лоши чувства към БТК /поне се опитвам/, но предпочитам в следващите 50-на години даже да не чувам за бизнес предложеня от тях. По чаша добър коняк - ОК, но само до там.



Тема Re: Проблема е решен :-)нови [re: Пpoфи]  
Автор alimpdick (DSL and long)
Публикувано24.07.09 21:10



Ихааа,ужас,ми те случайно и БтК имали оптики некви 2-10 мегабитни услуги,разни SDSL-чета гарантирана услуга с реакция до 1 час,ама карай лей лей душо



Digital Subscribe Line and Long Reach Internet

Тема Re: Проблема е решен :-)нови [re: alimpdick]  
Автор Sebun (непознат)
Публикувано24.07.09 21:43



Къде и кога да мина да подпиша ? На цена близка или равна на АДСЛ-а разбира се.



Тема Данни и Интернет за бизнес целинови [re: Sebun]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано25.07.09 10:59



Къде и кога да мина да подпиша ?

Доколкото знам услугата не се предлага за домашни абонати и бизнес клиенти без АМ. (AM - акаунт мениджър или на Български търговски представител)

Поискай информация от твоя АМ.

Ето ти и връзка към страницата на БТК, раздел

за допълнителна информация.

Редактирано от нaблюдaвaщ на 25.07.09 11:10.



Тема Re: Проблема е решен :-)нови [re: Sebun]  
Автор alimpdick (DSL and long)
Публикувано25.07.09 11:11



Ако искаш да ти дадат и хляб за 10ст.,или свирка за 2лв,е те то тва е българинът



Digital Subscribe Line and Long Reach Internet

Тема Re: Данни и Интернет за бизнес целинови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Sebun (непознат)
Публикувано26.07.09 10:37



Да кажем че съм информиран по темата, както и за цените предлогани от компанията ви. Също така съм наясно колко плати наш клиент за изграждането на трасето до него, тъй като вие не пожелахте да го изградите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.