Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:00 25.04.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Въпрос за заявка договорнови  
Автор ../ ()
Публикувано15.07.09 05:04



Здравейте, имам един въпрос относно заявка договор към месец 2.2007

Спомня ли си някой дали тогава в заявката съществуваше измамническата клауза " специални условия" за 12 и 24 месечни договори , т.е. за автоматичното им продължаване с 12 или 24 месеца ?

Че нещо тоя път бтк настъпиха мотиката и ще го отнесат по съдебен ред.

Пък и ако някой каже как по дяволите мога да получа копие от договор, защото бтк упорито отказват (не писмено разбира се) да предоставят копие. Включително и при подписването му през далечната 2007 година.

p.s.

Открих необходимата информация - мошеническата клауза "специални условия" в заявката-договор е въведена м.10.2007г.

Казуса е интересен и тоя път бтк наистина настъпиха мотиката :

сключен договор за адсл пред м.2 2007г , изтекъл през м.2.2009 г , прекратен през м.6 2009

БТК начисляват неустоика ! на изтекъл договор без правно(договорно) основание !.

бтк се опитват всякак си да работят дългогодишни клиенти за "довиждане"

Очаквайте новини - например как адвоката ми е изкарал солиден хонорар :)

Редактирано от ../ на 15.07.09 06:10.



Тема Re: Въпрос за заявка договорнови [re: ../]  
Автор rudolf_1 (новак)
Публикувано15.07.09 07:24



Точно така е, има я тая клауза, един приятел преди 2 седмици ходи да си спира АДСЛ, тъй като си сменяше местоживеенето и макар да беше минала година и 3 месеца откакто беше подписал, са му казали, че вече има нов едногодишен договор и ако иска да спре нета трябва да плати вноските до края на втората година, т.е. още 9 вноски. На всичко отгоре са го хързулнали да подпише за Хармония, но това е друга тема.
Та тая клауза, ако не се лъжа я въведоха, когато смъкнаха цените до 20 лева. Същите цигански номера въртят от носителя на приза на всенародната любов - Ментел - когато наближаваше да изтече срока на договора ми с тях имах големи трудности да подам предизвестието за прекратяване, като в 4 офиса ми обясниха 4 различни неща и общо взето правеше впечатление, че са инструктирани да те въртят колкото се може повече. Това също е друга тема :)
Не зная какво ще направи адвокатът ти, но според мен няма да постигнете нищо. Като твоя случай има стотици и може би хиляди, та от *Бе Така добре са си оплели кошницата, най-вероятно.
Все пак успех!



Тема Re: Въпрос за заявка договорнови [re: rudolf_1]  
Автор ../ ()
Публикувано15.07.09 07:29



Има малка разлика - моя договор е от февруари 2007 (две годишен) , а измамната клауза е въведена м.10 2007 г , т.е. по-късно :)

Аз договор с такава клауза - за автоматично подновяване не съм подписвал (все пак всичко писано от бтк го чета по три пъти минимум, преди подпис)

Така, че адвоката ми има големи шансове, стига бтк да не се усетят и да оправят нещата - т.е. да махнат неустойката.

Относно това кога са въведени "специалните условия" съм писал навремето

Доста хора не вярваха тогава и сега си патят. На мен бтк са ми "слабост" и познавам ОУ-тата им и договорите им по добре от тях самите :)

Между другото едни масови оплаквания до КЗП и КРС относно "специалните условия" , които не са в ОУ , щото са незаконни, като се изтъкне факта, че са масови и ги има във всеки един договор доста ще помогне за отпадането им.

Има прецедент вече с Глобул, ама те бяха толкова глупави, че да ги сложат в ОУ , бтк поне са хитри и ги сложиха в договорите и засега заобикалят закона (ЗЗП).

Начина да престанат да го заобикалят, е да се покаже на органите, че клаузата е масова и присъства във всеки договор.

Редактирано от ../ на 15.07.09 08:33.



Тема Re: Въпрос за заявка договорнови [re: ../]  
Автор rudolf_1 (новак)
Публикувано15.07.09 11:11



Е, аз пак ти желая успех. Мисля си обаче, че някъде из общите условия пишеше, че *бе така може да променя правилата, като се задължава да публикува в сайта си тези нови правила, като ти имаш определен срок, в който можеш да възразяваш или може би - да прекратиш договора, ако не си съгласен. Поне мисля, че съм чел нещо такова.



Тема Re: Въпрос за заявка договорнови [re: ../]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано15.07.09 11:51



ако си беше пазил документите щеше да видиш че пише че могат да си променят условията по договора като това се оповестява на страницата им

така че можеш да се сърдиш само на себе си че си се ослушвал и не си предприел навременни действия



Тема Re: Въпрос за заявка договорнови [re: Пeтъp_]  
Автор ../ ()
Публикувано15.07.09 20:28



Ти изобщо прочете ли какво съм написал, или като бтк не обичаш да четеш :

1. Не съм подписвал договор с клауза за автоматично подновяване - договора е от началото на 2007, когато още не се бяха усетили за тая клауза.

2. в ОУ е написано, че след изтичане на договора, той се продължава за ЕДИН месец , не за 12 !

За разлика от доста хора, аз знам как да си защитвам правата, и за начало топнах бтк на КЗП относно случая , следва КРС .

Ако забелязвш никой от бтк-айците не се обажда по темата, щото са гузни май.

Аз обаче им обещах в първия мейл до тях, че ще публикувам всичко открай до край, за да се види що за фирма са. Просто ще изчакам още един ден.

Освен това, аз документи не губя :) , всичко се пази, включително и разписката за взети два абонамента при откриването на тел.пост. Сега единия ще трябва да ми го върнат :) и съм любопитен дали ще стане доброволно.

Редактирано от ../ на 15.07.09 20:31.



Тема Re: Въпрос за заявка договорнови [re: ../]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано15.07.09 21:04



Прочиташ още веднъж

и с подписания от теб договор отиваш да ти обяснят за каква точно неустойка става дума.

Като чета написаното оставам с чувството, че някой нещо не разбира или не обяснява нещата докрай.

Та ти поискай бавно и подробно да ти обяснят за каква точно неустойка става дума.

(Работещите в БТК не четат цял ден форуми. Работния ден свършва в 18 часа за повечето от тях, а има и такива които работят доста до по-късно.)

PS: видях, че си решил да се жалваш по e-mail. Ако нямаш цифров подпис бих те посъветвал да напишеш вълху хартия претенциите си. Не го приемай като заяждане.

Редактирано от нaблюдaвaщ на 15.07.09 21:08.



Тема Re: Въпрос за заявка договорнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор ../ ()
Публикувано15.07.09 21:28



Естествено , че ще се жалвам писмено по съответния ред. Не го приемам като заяждане :)

Но аз съм зает човек и не ми е работа да се боря с грешките и проблемите на БТК .

Имам договор от февруари 2007 , изтекъл февруари 2009 и подновен автоматично само за един месец ! съгласно ОУ

Досега 3 мейла и един телефонен разговор без никакъв резултат :( . Обещаха да проучат и да се обадят - не се обадиха. Първия отговор не ми се иска дори да го коментирам - някой го е натряскал набързо без дори да се замисли. Втори отговор засега няма :(

Утре пускам писмена жалба, чакам законовия срок и после по съответния законов ред.

И между другото, откакто видях начислената неустойка съня ми се разби, не мога да спя, шефа иска да ме уволнява, щото съм бил разсеян и т.н. :)


п.с Човека с когото говорих по телефона наистина ми обърна внимание и беше много учуден каква е тая неустойка и защо е начислена. Но нещата си останаха до там.

Редактирано от ../ на 15.07.09 21:36.



Тема Re: Въпрос за заявка договорнови [re: ../]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано15.07.09 21:44



Приеми нещата философски: неустойката в края на краищата е парична сума. Както може да се начисли, така може и да се "отчисли". Неустойката не е ефективна присъда вследствие на която ще те вкарат в затвора. Гледай по ведро на живота.

А ако кажеш как точно е формулирана тази неустойка във фактурата ще помогнеш да се добие по-ясна представа какво се случва.

Между другото не чакай конкретен отговор тук. Форума няма качествата на администратор на лични данни с всички произтичащи от това добри и лоши страни.





Тема Re: Въпрос за заявка договорнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор ../ ()
Публикувано15.07.09 21:53



Айде сега :) аз по принцип гледам ведро, но много мразя да ме 'работят' , та дори по-погрешка.

Неустойка за прекратяване на АДСЛ
BTK ADSL Start - инст. сам договор 12М - 141.61

Като договора ми беше две годишен за 31 лв /1м , след изтичането му( о чудо) бтк му намали цената и вдигна скоростта :)

В договора няма клауза "специални условия" , много добре знаеш кога ги въведохте :)

Всъщност след като знаеш за мейла, би трябвало да виздаш и от кога ми е подписания договор , съотверно да видиш към тази дата - февруари 2007, какви са били договорите-заявка

Не , че това ти е работата де, но ще спестиш доста ядове и на мен и на бтк, щото наистина ще се жалвам наред. Току виж и ви отменили "специалните условия"

p.s.

Ето каква

съм подписал февруари 2007 г. , ако случайно не си ги спомняш :)

Няма клауза "специални условия"

Редактирано от ../ на 15.07.09 22:50.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.