Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:47 01.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Нов пирон...нови [re: rudolf_1]  
Автор 5rov ()
Публикувано28.04.09 15:46



Напълно съм съгласен... Икономически субект намалява цени само в условия на конкуренция – както това стана първо с междуградските разговори, после с международните, сега с ADSL в София, където все още има по-изгодни предложения от това на БТК.

За градските разговори и интернет извън София ще има да чакаме... но много и недочакахме...



Тема Re: Нов пирон...нови [re: 5rov]  
Автор 3XL (чалнат)
Публикувано29.04.09 08:37



Не че на някой му пука, но от 4-5 години ползвам активно ADSL през деня на работа и кварталния лан вечер и почивните дни в къщи.Без нет не съм оставал на работа , не помня от кога. В къщи рядко. Основно когато вали с гръмотевици. Кварталните мишоци в рамките на 6-7 месеца на два пъти вдигнаха цената до 24 лв на месец за 12 мбита-бг и 6 интл., защото "имали проблеми" с другите в града, че цените им били ниски... Е цената вдигната, а по 10 сек ми зарежда примерно гугъля! Ми от арената нали теглиш с 1.5 до 2.3 МB - ми отговарят когато имам претенции...Леле, па кога се включат повечко народ- пълна скръб.



Тема Re: Нов пирон...нови [re: 3XL]  
Автор 5rov ()
Публикувано29.04.09 17:32



Виждам, че си се наел да пропагандираш продукта на БТК, нищо против. Просто ти отговорихме с колегата на основния въпрос в темата „Кога и в други градове?”.

Това което са оферирали БТК за София е великолепно…и ще доведе до предоставяне на още по-добри условия и от „кварталния лан” както го наричаш, с поддтекст да го принизиш... Друг е въпросът защо в България хората се снабдяват с интернет по този начин, а не както в цивилизования свят? Реторичен въпрос.

Не че на някой му пука, но моят лан е "междуквартален" :) и опитът ми с него е далече по-добър от твоя, цената от години е една и съща, скоростите се вдигат и така...



Тема Re: Нов пирон...нови [re: 3XL]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано29.04.09 17:58



Леле, па кога се включат повечко народ- пълна скръб.

Че малко теми ли тука се изнизаха за едва пъплещите (уж) 12 Мбпс

на бтк в "горещите" часови зони?



Тема Re: Nine inch nail...нови [re: 5rov]  
Автор F117 (stealth)
Публикувано01.05.09 01:07



ползвал съм кабелен достъп до И-нет. превъзходен като стабилност - една-две аварии на година и бързо възстановявне. проблемът е асиметричната скорост - както и при DSL-а. дори при обикновено броузване из И-нета има обратна свързаност. самия TCP протокол (който се използва най-често) изисква отговор за всеки пакет дали е получен. 1/10 upload/download е абсолютния минимум при разглеждане на web страници. ако решиш да пратиш пакет снимки, pdf файл или, не дай си боже, някой по-голям видео файл, можеш спокойно да отидеш да пиеш кафе... няколко пъти...
сега съм на LAN. има една-две аварии на година, които се отстраняват най-късно на следващия работен ден. и 1/1 международна свързаност. отделно bg...



Тема Re: Нов пирон...нови [re: Cтepн™]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано01.05.09 07:06



БТК има симетрични услуги за бизнес услугите си, но по интересно кога ще паднат там цените?
Защото едни 512 Kbps симетричен dsl са на цени превишаващи в пъти adsl-а на 10/12 Mb DL към 1 Mb UL.
В крайна сметка интернет доставчиците в София от отдавна не са на бтк линии и затова са по конкурентноспособни, след време това ще се случи и в страната. А това май беше основната причина да не падат цените за бизнес линии. От което всъшност са потърпевши всички останали които не са ISP-та и са в малкия бизнес.
Навремето в бтк 20% от абонатите носеха 80% от общия приход, после се промени на 10%/90%, може би като стане 5%/95% ще намалят цените т.е. добре плащащите клиенти намалеят до 5% от общия брой...

Редактирано от Astra1.8iGT на 01.05.09 07:13.



Тема Re: бизнес DSLнови [re: Astra1.8iGT]  
Автор F117 (stealth)
Публикувано01.05.09 09:32



като стана въпрос за бизнес тарифи... MegaBiz 12 струва 75 лева с едногодишен договор, а ADSL Tempo също 12mbps е 25 за същия срок. разликата е 20 MB Web хостинг за 50 лева на месец. WOW!



Тема Re: бизнес DSLнови [re: F117]  
Автор juli_75 (непознат )
Публикувано01.05.09 11:55



Забравяш коефициента на споделяне - 1:20 вместо 1:50, и реалното статично IP.
Ама 50 лева разлика.......

Редактирано от juli_75 на 01.05.09 11:56.



Тема Re: бизнес DSLнови [re: juli_75]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано03.05.09 00:22



Забравяш също че аз говоря за SDSL (symmetric DSL), а ти ми цитираш тарифи за ADSL (asymmetric DSL).



Тема Re: бизнес DSLнови [re: Astra1.8iGT]  
Автор juli_75 (непознат )
Публикувано03.05.09 18:53



Ако си забелязал, отговорих на F117, не на теб.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.