Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:49 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема WiFi на БТК защитен? - Друг път  
Автор MusashiO1 (непознат )
Публикувано21.03.09 00:56



Трибуквието винаги са доказвали колко са умни. Една година бях на Темпо и реши да се възползвам от WiFi промоцията и установих простата истина.

БТК ви е предоставило ви е улеснило да си сложите име на мрежата,парола? - Това е прекасно чудесно лесно направено за недотам развити интелектуално задклавиатурни устройства. Слагайки си парола вие си мислите, че се позащитили мрежата. Обаче сте в дълбока заблуда. Някой с малко повечко умения лесно може да ви проникне в WiFi модема и да види какво толкова сте си задали като защити и да ви омаже. Вариант е да смените паролата на модема ама при едно рестартиране всичко е по-дяволите.
Иначе мислите си, че сте защитени





Тема за промоцията и защитатанови [re: MusashiO1]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано21.03.09 11:27



важи за нови клиенти при сключване на 6 или 12-месечен договор.

се прави изцяло на български език чрез уебсайта . Настройката се извършва чрез лесен и удобен за ползване уеб интерфейс. Освен че е леснa за конфигуриране и ползване, БТК ADSL Wi-Fi услугата позволява да защитите вашата домашна мрежа. Модемът предоставя надеждни механизми за кодиране на връзката, за да сте сигурни, че никой друг освен вас няма да има достъп до мрежата ви.

Прав си, че първоначално WiFi-то не е защитено. Всеки нов WiFi рутер така се продава - незащитен и с "стандартни" пароли. Така е не само при БТК.

С четене и питане проблемите се решават.




Тема Re: за промоцията и защитатанови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор MusashiO1 (непознат )
Публикувано21.03.09 11:48



Промоцията не важи само за нови клиенти ами и за такива като на мен дето им изтичаха договорите. Който аз подднових и си взех такъв модем. Относно настройките за който говориш това ми е ясно. Аз говоря за друго обаче правя си настройките през my.contact.bg обаче ако някои с повече умения знае паролите за WiFi модема Ви спокойно си влиза и си вижда или прави каквото желае.
Опитваш се да ме изкараш тъп и не разбрал!



Тема Re: за промоцията и защитатанови [re: MusashiO1]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано21.03.09 11:59



Май наистина много неща не ти са ясни,или нещо си неразбрал.
Дори и някой да знае администраторската парола за всички модеми на бтк,пак не може да ти рови в рутера ако си го защитил поне с елементарна лична парола.

Редактирано от DTMF на 21.03.09 12:01.



Тема Re: за промоцията и защитатанови [re: MusashiO1]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано21.03.09 12:01



има ръководство за инсталиране на WiFi ADSL. Предполагам, че е старо. Въпреки всичко там ясно пише:



Аз не ползвам WiFi рутер от БТК - имам собствен. Затова не мога да ти кажа конкретно какво да пипнеш. По принцип трябва да махнеш "безжичното" адмимистриране на рутера за да си по-сигурен, че никой няма да си влиза и си вижда или прави каквото желае.

Аз не те изкарвам тъп, просто ти казвам, че има какво да се направи за да се защитиш по-добре.

Ти как разбираш, че други ти се разхождат из рутера?



Тема Spox ..нови [re: MusashiO1]  
Автор needsnow2 ()
Публикувано21.03.09 13:50



В личния профил на ADSL потребителя ясно и лесно са указани стъпките за конфигуриране на ADSL Wi-Fi мрежата му, както и начините, по които да бъде защитена от неоторизиран достъп. Първата "преграда" за проникване в рутер е това:



И при коректно изпълнени настройки от Клиента проникването в Wireless мрежата му е невъзможно:





Тема Re: WiFi на БТК защитен? - Друг пътнови [re: MusashiO1]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано21.03.09 15:42



единствения начин това дето си мислиш да стане , е ако някой влезе у вас и се закачи с кабел към твоя рутер





Тема Re: за промоцията и защитатанови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано21.03.09 16:39



WEP сигурност?
олеле



"Ще станат две ленти с по три платна"

Тема Re: за промоцията и защитатанови [re: Tony Stewart]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано21.03.09 16:45



А ич?

Има и WPA2.

Избора е твой.





Тема Re: за промоцията и защитатанови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано21.03.09 16:54



изборът ми го остави, но препоръката не е каквато трябва да е - трябва по възможност да се използва най-добрата и при невъзможност да се използва следващата най-добра, ако старо устройство не позволява използване на най-добрата, а не "поне някаква една такава никаква"



"Ще станат две ленти с по три платна"


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.