Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:35 22.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Wi-Fi рутер - въпроснови  
Автор obul (минаващ)
Публикувано07.01.09 21:58



Рутера на БТК който е Wi-Fi има ли ограничение като старите рутери да се ползва само от един IP адрес.Ако включа компа с кабел мога ли да ползвам с лаптопа по същото време нет?Или трябва да си купувам друг рутер?



Тема Re: Wi-Fi рутер - въпроснови [re: obul]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано09.01.09 13:34



Можеш разбира се, и лаптопа и няколко телефона с ВИ ФИ може едновременно))



Тема Re: Wi-Fi рутер - въпроснови [re: DTMF]  
Автор obul (минаващ)
Публикувано10.01.09 22:53



Не знам дали е толкова разбираемо щом като другите рутери са ограничени до 1 IP:)



Тема Re: Wi-Fi рутер - въпрос [re: obul]  
Автор D-rA ()
Публикувано11.01.09 01:23



Че ти пак си с едно IP- външно





Тема Re: Wi-Fi рутер - въпроснови [re: obul]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано11.01.09 02:33



Разбираемо е,щото старите не бяха рутери, а само модеми с по 1 изход за комп





Тема Re: Wi-Fi рутер - въпроснови [re: obul]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано11.01.09 10:33



Четем

:

Ползвам услуга ADSL Старт или ADSL Темпо. Мога ли да свържа повече от един компютър?
ADSL Старт и Темпо с текущата конфигурация на модема е предназачена за един компютър. Ако се абонирате за услугата БТК ADSL Wi-Fi мрежа, ще можете да свържете повече от един компютър както жично така и безжично.


На практика разликата е в стойността на една маска - при една стойност може при включен комп с кабел да ползваш с лаптопа по същото време нет, при друга стойност не можеш. Маската се конфигурира и дистанционно. Та ако имаш проблем звъниш на подръжката, цитираш написаното в ЧЕСТО ЗАДАВАНИ ВЪПРОСИ ЗА ADSL УСЛУГИТЕ на БТК АД и искаш решение на проблема.

Лично аз съм си купил собствен рутер. Така че отговарям по принцип и без да съм пробвал WiFi рутера на БТК.



Тема Re: Wi-Fi рутер - въпроснови [re: DTMF]  
Автор obul (минаващ)
Публикувано11.01.09 18:39



А бе рутери са си.Като му знаеш паролата си е рутер.Имам от най старите
ZTE 831 и си работи и като рутер :)))



Тема Re: Wi-Fi рутер - въпроснови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор obul (минаващ)
Публикувано11.01.09 18:43



Това ми е ясно че разликата е в стойността на маската.Точно това питах - Дали тази стойност при новите рутери е променена.Съмнявам се подръжката да ми я промени щом в в условията пише че е за един компютър.И аз имам собствен рутер но питам за този на БТК.За какво да включвам рутер след рутер ако този на БТК ми върши работа?



Тема Re: Wi-Fi рутер - въпроснови [re: D-rA]  
Автор obul (минаващ)
Публикувано11.01.09 18:44



Питах за вътрешно.Външното е ясно:)



Тема Re: Wi-Fi рутер - въпроснови [re: obul]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано11.01.09 19:11



тва че му знаеш паролата на ЗТЕ 831 не го прави рутер, ето и дефиниция за рутер
Routers connect two or more logical subnets, which do not necessarily map one-to-one to the physical interfaces of the router.[1]

Ви фи рутерите на бтк са с 5 кабелни изхода+ ви фи, и мисля по подразбиране са настроени да раздават до 100 вътрешни ип адреса.

Редактирано от DTMF на 11.01.09 19:19.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.