Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:29 22.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ето до каде се стигна с 12Мб/снови  
Автор Astra18nz (бързо пали)
Публикувано07.12.08 19:42



In Bulgaria, ADSL2+ is offered by the national telecom operator BTC. Speeds up to 12 Mbit/s downstream and 1 Mbit upstream. Available almost everywhere DSL is offered.



Eто я тази скорост:

Statistics Downstream Upstream
Line Rate 6306 Kbps 970 Kbps
Attainable Line Rate 6420 Kbps 977 Kbps
Noise Margin 12.3 dB 12.3 dB
Line Attenuation 33.5 dB 16.0 dB
Output Power 12.1 dBm 18.5 dBm


Редактирано от Astra18nz на 07.12.08 20:30.



Тема Re: Ето до каде се стигна с 12Мб/снови [re: Astra18nz]  
Автор Astra18nz (бързо пали)
Публикувано08.12.08 10:25



Тези параметри са на 2.2-2.7км дължина на линията.

Специалистите от БТК заявиха повече неподдържа линията помолих ги да проверят около 100-150метра кабел въздушен до моя имот който идва от последната разпределителна кутия отказаха ми. Просто и 60 надки да има на тоя 150м кабел ако линията е стабилна и непрекъсва връзката няма да има ефект от подмяната на кабела и няма да се вдигне скороста заявиха компетентните хора.

Обясниха ми че тези кутиии разпределителни и прочие не са херметизирани кабелите са хванати с болчета т.н и най интересното което казаха че с елиминирането на надки по кабела няма да се вдигне скороста единствено с намаляването на дължината на кабела.

Лошите надки водели само до разпадане на връзката и прекъсване на линията... и нямало как да се занимават с надките защото ако имало проблемна надка в статистиката на модема ще си покаже.

За мен просто са мърлячи можеше да се постарят да подменят последните кабели колкото може да се подобри линията 2 надки да се отстранят все е полза до някаде но уви няма начин да се мръднат.

гр. Разград кв. Добровски ул. Кресна.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Astra18nz на 08.12.08 10:26.</EM></FONT></P>

Редактирано от Astra18nz на 08.12.08 10:28.



Тема Re: Ето до каде се стигна с 12Мб/снови [re: Astra18nz]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано08.12.08 12:45



Малко си в грешка





Тема Re: Ето до каде се стигна с 12Мб/снови [re: DTMF]  
Автор Astra18nz (бързо пали)
Публикувано08.12.08 12:59



Не съм в грешка това е частен случай .... аз съм с ЗТЕ модем от най новите.

А ето един хуавей МТ882 с подобна скорост но с различни характеристики на линията

Bandwidth Down/Up(kbps) 6996/637
SNR Margin Down/Up(dB) 14.9/26.1
Attenuation Down/Up(dB) 19.0/9.9
Output Power Down/Up(dB) 18.6/12.4

Редактирано от Astra18nz на 08.12.08 13:13.



Тема Re: Ето до каде се стигна с 12Мб/снови [re: DTMF]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано09.12.08 00:09



12:1 ... чудно колко повече може да окастрите ъплоуда само и само яворчо и ко кожодери да са щастливи... бТк и Интернет - мисията невъзможна!

Welcome to the real world!




Тема Re: Ето до каде се стигна с 12Мб/снови [re: Mopфиyc]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано09.12.08 01:11



Обръщението ти трябва да е към някой от когото зависят тея скорости, аз съм си потребител и в случая нямам думата




И на някой ни трябва истински интернет, а не торенти и филми

Редактирано от DTMF на 09.12.08 01:27.



Тема Re: Ето до каде се стигна с 12Мб/снови [re: DTMF]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано09.12.08 13:14



Тук е форум все пак, закачам се към мнението съдържащо определени данни.
Сега ще спорим чий нет е по-истински ли, хайде да ми пратиш на мейла 20 тина снимки 8.1 Мпкс без да ги ресайзваш, после да пробвам аз да ти ги пратя - да видим кой по-бързо и лесно ще се справи със задачката, дали аз със 30 те си мбпс реална скорост 1:1 навсякъде или ти с под 1 мбпс ъплоуд?
Или да пробваме със фирмения ми ВПН как ще работи заедно със Скайп конференция от твоя и от моя нет... че вече няколко човека тук търсят правна помощ как да разкарат прехваления аДСЛ - не могат 1 мейл да пратят през ВПН а или файл на шерпойнта да качат по половин час и повече.

А да понеже за ъплоуд си говорим, за мен тук (в офиса) ъплоуда ми вкъщи е даунлоуд (при това международен) - всички лични неща си ги прекарвам през прокси вкъщи - паранойка


А пробвай това през жалкия 1 мб/с


Welcome to the real world!

Редактирано от Mopфиyc на 09.12.08 13:18.



Тема Re: Ето до каде се стигна с 12Мб/снови [re: Mopфиyc]  
Автор Astra18nz (бързо пали)
Публикувано09.12.08 19:43



Кой колко нет пуска е друга тема ... темата я пуснах защото е смешно компания като бтк да предлага 12мбпс а реално тя да върви 6-7мбпс колкото постига модема .

Местните техници се опитаха да ме плашат че те определяли скороста и качеството на линията и т.н. Нямало значение какво пише за технологията АДСЛ2+ въобще неможело да се съпоставя с БТК лините им модема им и моите нужди. Абе пълна скръб.

Като дойдоха в нас ги помолих да проверим едни 100-150метра кабел в съседните къщи за надки и проблеми категорично отказаха просто надките единствено водели разкачане на връзката което не се отчита от модем-а а скороста единствено с намаляне на дължината на линията може да се коригира.

Просто неискат да сменят кабела дори и за моя сметка пълна скръб.
Показах им кабел който минава през нас за комшията и има надка гола подложена на атмосферни условия това нямало нищо общо.

Просто служителите на БТК са си с стария манталитет и си мислят че командват света.

И най интересното ще ме плашат те мене

някакви смешници с резачки тиксо и кожена чанта.

И сега се чудя какво да правя и обмислям вариант.
1. Да се помоля на комшиите да ми съдействат за линията и сам да си подменя кабела до кадето мога.
2. Да изнеса модема на границата на моя имот в найлонка като ланаджийски суич с цел скъсяване на трасето.
3. Да премахна на комшиите кабелите , и да видя дали ще сложат нов кабел и после така да направя с моя.

Просто БТК подържа модема и всичко каквото се намира в сградата.
Малко прекалявам с писанията ми към специалистите и тяхната телекомуникациона компания но ще ви помоля да ме разберете.

Редактирано от Astra18nz на 09.12.08 19:49.



Тема Re: Ето до каде се стигна с 12Мб/снови [re: Astra18nz]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано10.12.08 11:13



Хич не си прекалил, тоталитарно-монополния им манталитет е една от причините поради които една стабилна (макар остаряла) технология у нас дава само проблеми, а съвета ми към всички е - по-далеч от такъв "доставчик" ако имат избор.
А това кой колко пуска беше породено от приказките за малки дечица с умствено изоставане как само бТк предлагали истински Интернет



А за кабела - я вземи едни секачи и някоя нощ цялото трасе въздушното на парчета по 50 санта ... после се обади от съсед, че нямаш телефон

Welcome to the real world!

Редактирано от Mopфиyc на 10.12.08 11:15.



Тема Re: Ето до каде се стигна с 12Мб/снови [re: Mopфиyc]  
Автор Tomasz ()
Публикувано10.12.08 14:12



На 50см ... ами ако се решат да го оправят с "надки" сигурно от 5-6 мегабита скоростта ще падне на 1-2








Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.