Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:06 22.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема случай от телефонните измаминови  
Автор wiz ()
Публикувано30.11.08 18:02



знам че тук четат служители в бтк
може би им е интересно какво ми се случи днес

предстоеше ми пътуване от едни мои родини в пазарджик до други в пловдив, вчера и днес преди да пътувам се уговориха по телефона от бтк кога и как пътувам

малко преди уговореното време когато да стигна в пловдив някои се обажда на роднините ми в пловдив и ги лъже че съм замесен в произшествие и иска пари по начин добре известен от новините

интересно в случая от къде са научили че тогава ще пътувам?
може ли служители на бтк да са замесени?



No pain, no gain

Тема Re: случай от телефонните измаминови [re: wiz]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано30.11.08 18:25



В нито един от множеството варианти на телефонни измами не участват служители на БТК.

Успокой роднините си, защото това е по-важно от всичко останало.
След това ги подпитай как е започнал телефонния разговор, какво са питали измамниците и какво са отговаряли роднините ти и всичко ще ти се изясни.

Преди време по Нова Телевизия имаше хубав репортаж за телефонна измама. Хората, невероятно интелигентни, които са били жертва на измама в първия момент търсеха причината навсякъде извън тях. Включително, че измамниците са подслушвали домашния им телефон. Пред камерата те обаче "върнаха лентата назад", спомниха си собствените им думи, изречени в разговора с измамниците и им просветна. Те си спомниха, че сами са казали името на сина си.

В твоя случай също е било така. Измамниците използват редица психологически трикове с помощта на които измъкват информация от жертвите си.



Тема Re: случай от телефонните измаминови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор wiz ()
Публикувано30.11.08 18:37



е успокоих ги говорихме около час по темата

така се получава че се обадили точно когато беше планираното време да пътувам, тоест в рамките на около час, което е невероятно съвпадение и е малко вероятно да стане случайно



не сме се занимавали да "връщаме лентата назад" и да проверяваме кои какво е казал точно, ще им кажа да помислят

не успяли да излъжат моите роднини в пловдив но ги притеснили което не е приятно


No pain, no gain

Тема Re: случай от телефонните измами [re: wiz]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано30.11.08 18:55



В съседен клуб съм пуснал

. В Интернет има още много информация по темата за телефонните измами в България.

Причината за процъфтяване на тези измами в България вероятно се крие в народопсихологията на Българина.

Другите народи вероятно първо биха попитали как да помогнат на пострадалите. Нашенците се уговарят кому какъв подкуп да дадат. Гадно, но факт!



Тема Re: случай от телефонните измаминови [re: wiz]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано30.11.08 18:58



Това е обичайния начин на действие на измамниците.Случайно са уцелили момент когато наистина си пътувал.



Тема Re: случай от телефонните измаминови [re: wiz]  
Автор Pyceнeц (Аз!)
Публикувано30.11.08 19:23



Не се ли е изписал телефонът на измамниците? Ако не, уведоми БТК да проверят от кой номер са звъняли и да предадат информацията на органите на реда.



Тема Re: случай от телефонните измаминови [re: Pyceнeц]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано30.11.08 19:31



Корекция: следва да уведоми органите на реда, за да проверят органите на реда от кой номер са звънели измамниците.

БТК може да бъде уведомена за случилото се от друга гледна точка: не успяли да излъжат моите роднини в пловдив но ги притеснили което не е приятно . Има достатъчно членове в ОУ за борба с притеснителите.

Уведомлението и в двата случая следва да е писмено, с подробно изложение на фактите.



Тема Re: случай от телефонните измаминови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор wiz ()
Публикувано30.11.08 19:42



казах им да предупредят бтк
те са пенсионери и не знам дали ще им се занимава

иначе фактите са както писах - няколко разговора вчера и днес по телефони от бтк на които се спомена че планирам да съм в пловдив днес около 13:00

реших да тръгна малко по късно щото исках да грее слънце и да стопи ако има заледяване по пътя, малко преди да тръгна се обадиха от пловдив че им звъняли че съм замесен в проишествие а аз не бях тръгнал

след около час бях в пловдив и обсъдихме случая

No pain, no gain


Тема Re: случай от телефонните измаминови [re: wiz]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано30.11.08 20:18



Като предложение за друг поглед към фактите: виж

.

Линка е:



Тема Re: случай от телефонните измаминови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор wiz ()
Публикувано30.11.08 21:27



ми гледал съм подобни и сега пак го гледах

в предаването има нещо съмнително: след като се обадили на сина си и им станали ясни нещата измамниците повече не се обадили

може да видиш между 10:36 и 10:43

как измамниците решили повече да не се обаждат? вероятно обяснение е че подслушвали телефона, разбира се може така да са подредили телефонните обаждания и условията че по това да познаят, пак ще прегледам предаването

не знам как е в бтк ама за интернет съм чувал че има лесни начини да се следи какво минава, също за мтел съм чувал че следят всичко какво се говори

иначе видях че според предаването няма начин да се подслушва от служители на бтк

Редактирано от wiz на 30.11.08 21:41.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.