Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:13 20.09.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема случай от телефонните измами  
Автор wiz ()
Публикувано30.11.08 18:02



знам че тук четат служители в бтк
може би им е интересно какво ми се случи днес

предстоеше ми пътуване от едни мои родини в пазарджик до други в пловдив, вчера и днес преди да пътувам се уговориха по телефона от бтк кога и как пътувам

малко преди уговореното време когато да стигна в пловдив някои се обажда на роднините ми в пловдив и ги лъже че съм замесен в произшествие и иска пари по начин добре известен от новините

интересно в случая от къде са научили че тогава ще пътувам?
може ли служители на бтк да са замесени?



No pain, no gain

Тема Re: случай от телефонните измаминови [re: wiz]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано30.11.08 18:25



В нито един от множеството варианти на телефонни измами не участват служители на БТК.

Успокой роднините си, защото това е по-важно от всичко останало.
След това ги подпитай как е започнал телефонния разговор, какво са питали измамниците и какво са отговаряли роднините ти и всичко ще ти се изясни.

Преди време по Нова Телевизия имаше хубав репортаж за телефонна измама. Хората, невероятно интелигентни, които са били жертва на измама в първия момент търсеха причината навсякъде извън тях. Включително, че измамниците са подслушвали домашния им телефон. Пред камерата те обаче "върнаха лентата назад", спомниха си собствените им думи, изречени в разговора с измамниците и им просветна. Те си спомниха, че сами са казали името на сина си.

В твоя случай също е било така. Измамниците използват редица психологически трикове с помощта на които измъкват информация от жертвите си.



Тема Re: случай от телефонните измаминови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор wiz ()
Публикувано30.11.08 18:37



е успокоих ги говорихме около час по темата

така се получава че се обадили точно когато беше планираното време да пътувам, тоест в рамките на около час, което е невероятно съвпадение и е малко вероятно да стане случайно



не сме се занимавали да "връщаме лентата назад" и да проверяваме кои какво е казал точно, ще им кажа да помислят

не успяли да излъжат моите роднини в пловдив но ги притеснили което не е приятно


No pain, no gain

Тема Re: случай от телефонните измаминови [re: wiz]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано30.11.08 18:55



В съседен клуб съм пуснал

. В Интернет има още много информация по темата за телефонните измами в България.

Причината за процъфтяване на тези измами в България вероятно се крие в народопсихологията на Българина.

Другите народи вероятно първо биха попитали как да помогнат на пострадалите. Нашенците се уговарят кому какъв подкуп да дадат. Гадно, но факт!



Тема Re: случай от телефонните измаминови [re: wiz]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано30.11.08 18:58



Това е обичайния начин на действие на измамниците.Случайно са уцелили момент когато наистина си пътувал.



Тема Re: случай от телефонните измаминови [re: wiz]  
Автор Pyceнeц (Аз!)
Публикувано30.11.08 19:23



Не се ли е изписал телефонът на измамниците? Ако не, уведоми БТК да проверят от кой номер са звъняли и да предадат информацията на органите на реда.



Тема Re: случай от телефонните измаминови [re: Pyceнeц]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано30.11.08 19:31



Корекция: следва да уведоми органите на реда, за да проверят органите на реда от кой номер са звънели измамниците.

БТК може да бъде уведомена за случилото се от друга гледна точка: не успяли да излъжат моите роднини в пловдив но ги притеснили което не е приятно . Има достатъчно членове в ОУ за борба с притеснителите.

Уведомлението и в двата случая следва да е писмено, с подробно изложение на фактите.



Тема Re: случай от телефонните измаминови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор wiz ()
Публикувано30.11.08 19:42



казах им да предупредят бтк
те са пенсионери и не знам дали ще им се занимава

иначе фактите са както писах - няколко разговора вчера и днес по телефони от бтк на които се спомена че планирам да съм в пловдив днес около 13:00

реших да тръгна малко по късно щото исках да грее слънце и да стопи ако има заледяване по пътя, малко преди да тръгна се обадиха от пловдив че им звъняли че съм замесен в проишествие а аз не бях тръгнал

след около час бях в пловдив и обсъдихме случая

No pain, no gain


Тема Re: случай от телефонните измаминови [re: wiz]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано30.11.08 20:18



Като предложение за друг поглед към фактите: виж

.

Линка е:



Тема Re: случай от телефонните измаминови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор wiz ()
Публикувано30.11.08 21:27



ми гледал съм подобни и сега пак го гледах

в предаването има нещо съмнително: след като се обадили на сина си и им станали ясни нещата измамниците повече не се обадили

може да видиш между 10:36 и 10:43

как измамниците решили повече да не се обаждат? вероятно обяснение е че подслушвали телефона, разбира се може така да са подредили телефонните обаждания и условията че по това да познаят, пак ще прегледам предаването

не знам как е в бтк ама за интернет съм чувал че има лесни начини да се следи какво минава, също за мтел съм чувал че следят всичко какво се говори

иначе видях че според предаването няма начин да се подслушва от служители на бтк

Редактирано от wiz на 30.11.08 21:41.



Тема Re: случай от телефонните измаминови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор wiz ()
Публикувано30.11.08 21:53



дам пак прегледах предаването
ясно се казва че измамниците се обаждали и когато жертвите се обадили на сина си и разбрали измамата изведнъж изманиците престанали за звънят

това за мен ясно показва че телефона е слушан

а предаването може да се нарече повърхностно, менте, рехаво или нещо подобно

прав ли съм?



No pain, no gain

Тема Re: случай от телефонните измаминови [re: wiz]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано30.11.08 22:55



Не си прав.

Ако телефоните на всички, които са станали жертва на телефонни измами се подслушваха, това би означавало, че измамниците имат пълен контрол над съобщителната мрежа в България. Това би изисквало инвестирането на огромни средства и в никакъв случай не би могло да остане незабелязано. Такава операция не е по силите и на Al Qaeda, да не говорим че за осъществяването й е необходим интелект с който нашенските телефонни измамници определено не разполагат. (Не са ли ти направили впечатление акцента и стила на изразяване на телефонните измамници?)

Не бива да се забравя, че телефонните измами се развиват в България вече повече от три години. През това време измамниците непрекъснато са се осъвършенствали. Измамниците добре познават законите и подбират методите си така, че да са минимално уязвими от закона. Затова при измамата "близък е направил автомобилна катастрофа с пострадали, иска се подкуп за освобождаването му от ареста" измамниците предпочитат жертвите сами и доброволно да им дават парите за подкуп. Те се стремят да избягват всяко действие, което може да бъде изтълкувано като насилие или принуда. В схемата участва и "адвоката" на пострадалия при катастрофата. Това е човека, комуто следва да бъде предаден подкупа. Подкупа се предава, след като жертвата сама потърси "адвоката" и се уговори за мястото и времето за даване на подкупа. Всичко е доброволно.

Измамниците не са престанали "изведнъж" да звънят. Те вече са уговорили жертвата да събере парите и след това да се свърже с адвоката за да се уговорят с него за предаването на сумата. В предаването последния разговор е към мнимата адвокатка. След него измамниците просто са чакали ново обаждане от жертвата за да се разберат как да получат парите...

В случая не са го дочакали.

Предаването не е менте. Всичко в него си е истинско. Целта му не е да се гледа като екранизация на роман от Агата Кристи, а да се запознаят отново зрителите с съществуването на телефонни измами в България. Ти си гледал много такива предавания. Предупреди ли роднините си?



Тема Re: случай от телефонните измаминови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор wiz ()
Публикувано30.11.08 23:05



ok ми сега не ми се занимава повече ще спя утре пак ще прегледам предаването

за момента впечатлението ми е такова - че измамниците се обаждат няколко пъти на жертвите и дават зор и (изведнъж) след обаждането на бащата към сина престават (както тои го е описал)

забележи че бащата не описва обаждане в което му звънят след като е разбрал измамата и не им казва да престанат да го лъжат, мисля би трябвало да има такова обаждане ако не се слуша телефона...

приятна вечер и лека нощ от мен



No pain, no gain

Тема Re: случай от телефонните измаминови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор wiz ()
Публикувано01.12.08 11:14



ми пак гледах предаването

моето впечатление остава същото - че измамниците звъняли и тормозили жертвите
като жертвите се сетили да звъннат на сина си и разбрали измамата (изведнъж) измамниците престанали да звънят

това съвпада с моя опит от вчера че телефоните се слушат

има и логично обяснение - системната корупция за която толкова пишат

интернет лесно се подслушва и знам как може да стане от тези които предоставят услугата
за цифровите телефони едва ли е кои знае колко различно



No pain, no gain

Тема Re: случай от телефонните измаминови [re: DTMF]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано01.12.08 19:40



Защо във всяка централа има "черна" стая, от където може да се подслуша кой да е телефон. Кой е сигурен, че някой от специленотдел или от МВР не злоупотребява с тази възможност. т.е начин има, въпроса е дали някой контролира там или си твърди едно и също до безкрай.



Тема Re: случай от телефонните измаминови [re: wiz]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано01.12.08 21:08



Мислите ти са имали странни пътища преди да достигнеш до правилен извод: измамниците звъняли и тормозили жертвите докато жертвите се сетили да звъннат на сина си и разбрали измамата.

Основни средства за противодействие на измамите:

- ако има близък в беда - направи всичко възможно лично да разбереш от него какви са му проблемите.

- ако има пострадал - посети го в болницата лично, разбери от какво се нуждае и му помогни.

- ако има арестуван близък - свържи се с Полицията и потърси квалифицирана правна помощ.

Останалото е неустойчива психика, лицемерие и корупция.



Тема Re: случай от телефонните измаминови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор wiz ()
Публикувано01.12.08 21:24



хехехе "Мислите ти са имали странни пътища "

и кво им е странно? мисля всеки които приеме резервирано коментарите че не може да се подслушва и гледа внимателно ще се съгласи с моето впечатление че се подслушва а предаването е повърхностно

иначе нормално е като гледам сам и един път да пропусна нещо, още повече че не ми се занимаваше да слушам целия текст понеже ми се вижда досаден

вече ти като спори предизвика моя интерес и слушах и гледах предаването още няколко пъти

иначе как ще се оправят нещата - моето мнение е доста крайно и по добре да не го пиша че може да дойде много на някои



No pain, no gain

Тема Re: случай от телефонните измаминови [re: wiz]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано01.12.08 21:41



Мнението на обществото по отношение на телефонните измами е единно и крайно: Измамите ще спрат едва тогава, когато измрат баламите.

Няма нито едно мнение в Интернет което да съжалява жертвите.

Жертвите пишат безумни жалби до Полицията, без да съзнават че всъщност те са извършили престъпление, давайки подкуп на длъжностно лице.

Полицията не смята опитите за измама за престъпление и от кумова срама прави годишно по една показна акция срещу измамниците.

Измамниците се гордеят с дейността си, защото е модерна и използва нови технологии. Те я намират за значително по-почтена, отколкото обикновените кражби.

На фона на написаното от мен - дали мнението ти ще изглежда крайно?



Тема Re: случай от телефонните измаминови [re: Astra1.8iGT]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано01.12.08 21:53



За първи път чувам за черна стая,а още по малко за стая за подслушване

Или ако съществува изобщо,наистина не съм я виждал.

Най лесно могат да те подслушват например твоите съседи, ако са спецове и имат достъп до кутията ...примерно

Редактирано от DTMF на 01.12.08 21:54.



Тема ми да моето мнение е крайнонови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор wiz ()
Публикувано01.12.08 21:57



ми да определено моето мнение е доста по крайно

ама не ми се занимава да го обсъждаме тук



No pain, no gain

Тема Re: ми да моето мнение е крайнонови [re: wiz]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано01.12.08 22:09



Дали ти се занимава да обсъждаш каквото и да било тук не е толкова важно.

Сподели мнението си за телефонните измами с твоите близки сега, за да не става нужда да коментирате темата после - след измамата.



Тема Re: ми да моето мнение е крайнонови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор wiz ()
Публикувано01.12.08 22:22



ми както писах вече обсъждахме с тях подробно нещата



No pain, no gain

Тема Re: ми да моето мнение е крайнонови [re: wiz]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано01.12.08 22:32



Обсъдил си след опита за измама и с част от роднините. Аз ти пиша за преди това да се случи и за всички.

Лека вечер.



Тема Re: случай от телефонните измаминови [re: Astra1.8iGT]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано02.12.08 07:19



Това с "черните стаи" е от гледане на крими филми. В много и различни централи съм бил, такова животно не съм виждал.



Тема Re: случай от телефонните измаминови [re: Astra1.8iGT]  
Автор Дълrия ()
Публикувано02.12.08 16:45



Я пак си помисли за тая черна стая...то от много места може да се подслушва,но стая за подслушване няма.То при комунизма нямаше такава...аве се торба акълии сте са извъдили ве...тюююю

wiz,а ти спри да търсиш под вола теле-чу ли!Този вид измама е толкова стара и е трябвало да предупредиш старите си родители за такъв вариант на измама...сега и да плачеш няма файда...уведоми бТК за случелото се,но най-вероятно обаждането ще е от предплатена карта...а това,че измамата е свързана с пътуване и то точно когато си пътувал си е чиста случайност...ако бяха се обадили като правиш секс-кого ши обвиниш ...каката ли



Тема Re: случай от телефонните измаминови [re: Дълrия]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано03.12.08 00:49



Такива стаи има, наименованието им е жаргонно (не са боядисани в черно), много лесно се намират по пътя на кабелите между репартитора и централата. Разбира се помещенията са заключени, едно време така наречения "специален" отдел имаше достъп до тях, сега не знам. Та те бяха за подслушване още от тошково време.
PS: Нормално е много служители на бтк да не знаят за тях, това не значи че не съществуват.



Тема Re: случай от телефонните измаминови [re: Astra1.8iGT]  
Автор Sky_user (фен на Yaris)
Публикувано03.12.08 03:35



Пич , тези така наречени стай се намират в сградата на 6 септември където е отдела за подслушване на МВР.
До там има изградени кабели и е необходимо само закачане на чифтовете в БТК централата за да се подслушва.
При съвременната техника и техоногии при цифровите централи това може да става и без да се закача чифт в централата.



Тема Re: случай от телефонните измаминови [re: Astra1.8iGT]  
Автор FLAG (неудачник А-29)
Публикувано03.12.08 08:04



Ако говориш за ЗИК, при нас още я има.Но дали се използва, не знам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.