Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:21 09.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Фиксирани цени в сила от 01/11/2008  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано01.11.08 19:51







Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор ekcплoaтaция (непознат )
Публикувано01.11.08 20:05



"2.5 Цена на минута селищен разговор в часовете на силен трафик (от 8:00-20:00 ч.) 0,1200
2.6 Цена на минута селищен разговор в часовете на слаб трафик (20:00-8:00 ч.) от понеделник до петък, събота, неделя и официалните празници 0,1050"

Туй дали е вярно , или някой заплес е объркал запетаята?





Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Pyceнeц (Аз!)
Публикувано01.11.08 20:15



Я обясни каква е разликата за планове БТК 50, 150 и т.н. спрямо преди? Аз не намирам.



Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: Pyceнeц]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано01.11.08 20:57



Основното:
- повече включени в плана минути минути,
- включени разговори към Вивател,
- включени разговори към фиксирани и мобилни мрежи в САЩ и Канада и фиксирани мрежи в Европа
- нови международни цени,
- нови международни зони
- нова цени за планове Ограничен и Минимум


Брой включени минути в абонаментния план за селищни, междуселищни разговори, повиквания към мрежата на Вивател и международни разговори към първа международна група - 150

При - 1000 минути за селищни и междуселищни разговори и 250 минути за повиквания в мрежата на Вивател и международни разговори към първа международна група.

Опростени цени на международните разговори - групите са четири:


Международни разговори
а) Първа международна група 0.180 лв
б) Втора международна група 0.600 лв
в) Трета международна група 1.200 лв
г) Четвърта международна група 12.000 лв



Нови международни групи:

Международните дестинации са организирани в четири групи
Първа международна група - фиксирани и мобилни мрежи в САЩ и Канада и фиксирани мрежи в Европа;
Втора международна група- мобилни мрежи в Европа;
Трета международна група - фиксирани и мобилни мрежи извън САЩ, Канада и Европа;
Четвърта международна група - Инмарсат и Иридиум;

Има и още. Потърси сам промените при планове Ограничен и Минимум




Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: ekcплoaтaция]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано01.11.08 21:11



Прилича да е вярно.
Цените са по-ниски от предишните.

Има нещо по-важно при този план - погледни и другите цени.





Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор ekcплoaтaция (непознат )
Публикувано01.11.08 21:16



До сега цената на мин. селищен разговор не беше ли приблизително 0,015лв,



Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: ekcплoaтaция]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано01.11.08 21:31



Да, при

, и . При тези планове цената е 0.018 лв и 0.000 лв на минута, съответно за силен и слаб трафик.

Ти обаче цитираш цени за . При този план сегашните цени са 0.120 лв и 0.105 лв на минута, съответно за силен и слаб трафик. Цените на селищните разговори при този план преди бяха 0.216 лв / 0.180 лв на минута.



Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Pyceнeц (Аз!)
Публикувано01.11.08 22:22



Така като гледам, У дома 250 включва повече минути от У Дома 350, за по-малко пари! Коментар?



Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор 5rov ()
Публикувано01.11.08 23:00



Минутите в плановете към Вивател с макар и с не толкова солена цена като за останалите мобилни оператори, ще е трудно да се ползват, след като не можеш да си проверяваш изговореното време. Който не се усети ще плаща...Може би това е била и целта за включването им?



Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: Pyceнeц]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано01.11.08 23:23





На практика "БТК У дома 350" отпада и трябва да се заяви някой от предлаганите БТК У дома 50-150-250.



Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: 5rov]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано02.11.08 00:08



Определено който не се усети ще плаща.
"Усещането" в случая е правилен избор на абонаментен план и рационално използване на фиксирани и мобилни телефони.

Иначе си прав, че липсата на информация за изговореното време е недостатък.



Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор FishAndChips (InDaHouse)
Публикувано02.11.08 00:08



Ще ти дам някой ден колко са ми СЛУЖЕБНИТЕ разговори...КАТО цена! .... спрямо.. СМЕШКООО! КОЛЕГА съм ти!

И ме огледай!

Mark, Up please


Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: 5rov]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано02.11.08 03:01



Някъде четох че може да се проверяват минутите- автоматично на 0800100, но не съм тествал понеже съм на ограничен план и може изобщо да нямам включени такива



Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор тъпия (смотания)
Публикувано02.11.08 08:44



Представяш ли си ква еуфория ши бъде сред населението тия фиксирани цени!Това ще е събитието на годината,а що не и нещо повече...аве мамати дъ ибъ тъпъ, не вииш ли,че телефон си прекарват тия де треба ползват ADSL....демек по задължение...навремето вестник Футбол го продаваха със списание Днес и утре...интереса към телефона сведен до точката на замръзването и ти с твойто дупене съ мъчиш го размразиш

Динамично развиваща се компания...и срама нямаш тъ ибъ у мамътъ...глей съ как се чатиш у поза партер....лягаш,дупиш гъзината и почваш чатиш хвалебствия пу бетекату...дори кът го сентваш па не мърдаш, щот професионализма та непуска

У бая клубове и форуми одя,ама такава дупеща са не съм срятал...ти мъж немаш ли МА,та тука се задоволяваш задникопотребностите...
Клуба му еби маата,важното сърбела да намалей...незнам у какъв колектив съ подвизаваш,но ти си истинско предизвикателство ти съ напрай една мечка у защита имиджа на компанията...и преди всеки чат съ мий-ЧУ ЛИ?



Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: DTMF]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано02.11.08 09:32



Като се сетиш къде си го чел - дай линк.



Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Pyceнeц (Аз!)
Публикувано02.11.08 10:24



Добре де, толковал и е сложно да има проверка на сметка/минути в реално време? Било то през сайта или през някакъв номер и тонално набиране? Каква ми е файдата, че имам Х минути, като не знам кога свършват. Да си водя статистика ли?
Освен това, КОГА най-после включените минути ще бъдат извадени от слабия трафик! Т.е. като говориш в слаб и имаш включени минути, да не ти взима от тях. Това е много тъпо.



Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано02.11.08 13:44



Имам добра новина от 0800100 на БТК , и от там ме увериха че са въвели услугата за проверяване на безплатните минути на домашния телефон , необходимо е да се обадите и там автоматично вждат колко минути сте изговорили и ви казват.

Браво на БТК за новата услуга ,
най добре беше онлайн да се въведе и от сайта им всеки да може да провери това:)





Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано02.11.08 14:24



необходимо е да се обадите и там автоматично вждат колко минути сте изговорили и ви казват.

какво имаш предвид и ви казват?
Автоматична система - това е добре или
Оператор - с тези съкращения, докато ти вдигне ще забравиш за какво си звънял





Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: Cтepн™]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано02.11.08 14:37



Аз нямам нищо предвид,цитирaл съм линка където прочетох информацията. Дали работи или не , не знам.

Редактирано от DTMF на 02.11.08 18:08.



Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано02.11.08 14:40



просто ви казват е малко двусмислено - може да го казва човек, може и да авт. инф. с-ма, което е по-добрия вариант.



Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: Cтepн™]  
Автор Pyceнeц (Аз!)
Публикувано02.11.08 18:19



Допълнителни обаждания към операторите. Онлайн + автоматична гласова система!



Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор 5rov ()
Публикувано02.11.08 18:57



Моля, те ако имаш коментар и на тази явила се фрапантна разлика между "Минимум" и "Ограничен". Цените на последния са като на стандартния?

Благодаря за отговора, пиша го тук да не натоварвам темата...

Редактирано от 5rov на 02.11.08 19:59.



Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: 5rov]  
Автор Pyceнeц (Аз!)
Публикувано02.11.08 19:36



И аз искам да знам. И при какви условия може да се ползва минимум и ограничен?



Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: 5rov]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано02.11.08 19:43



Така е. БТК става все по социално отговорна компания.

В пресата новината се промъкна в средата на миналия месец. Идеята е "БТК Ограничен" да се дава наистина на социално слаби, като се затегне контрола. Но пък тези социално слаби да получават услуги на цените на стандартния план.

Абонатите на "БТК минимум" няма какво да завиждат, тъй като при тях също има намаление на цените. При някои направления намалението на цените за този план е драстично.



Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: Pyceнeц]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано02.11.08 19:46



За "Минимум" няма условия. Отиваш в БЦ, поискваш си го и го получаваш от началото на следващия месец.

За "Ограничен" ограниченията са описани на



Планът за ограничено ползване на БТК телефонен пост е за клиенти, които получават месечни социални помощи. За да можете да се възполвате от този план, е необходимо да предоставите документ от „Агенция за социално подпомагане".

Редактирано от нaблюдaвaщ на 02.11.08 20:18.



Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Pyceнeц (Аз!)
Публикувано02.11.08 19:49



И аз не ги намирам, поради което не е лошо да се добавят.



Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: Pyceнeц]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано02.11.08 19:59



741 ми помогна с линка - http://www.btc.bg/bg/residental/services/102/225

Редактирано от нaблюдaвaщ на 02.11.08 20:20.



Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано02.11.08 20:00







Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: 741]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано02.11.08 20:21



Благодаря!
Да си жив и здрав!





Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор 5rov ()
Публикувано05.11.08 17:20



Хайде, още малко по темата…

Сега, гледам „Други направления” и виждам, че цените са общи за всички планове, така ли? Другото което забелязвам е, че към 0800 има първоначална такса 13 ст, което ще рече, че тези телефони вече не са безплатни? Към 0700 пък няма начална такса, но има таксуване на минута от приблизително 2 ст./мин., т.е един кратък разговор към платения 0700 ще е по-евтин от този към безплатния 0800?

Въпросите ми могат, някому да се сторят и дребнави, но знайте, че ми се свиди и всяка една стотинка, която давам на БТК...и особено ми е неприятен номера със закръгляне на минутите...

Благодаря, разбира се мога и да се обадя, да питам, но използвам благоразположението ти тук във форума.



Редактирано от 5rov на 05.11.08 17:31.



Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: 5rov]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано05.11.08 21:18



Разговорите и към 0800 и към 00800 са безплатни и без начална такса. Изключение са само абонатите без възможност за таксуване по време, които се таксуват с един импулс, независимо от продължителността на разговора. За справка: цени към

.

При разговорите към 0700 има такса свързване от 13,2 стотинки. След това разговора ти се таксува със стъпка от една секунда, като минутата е 1,8 стотинки.

Правилно си забелязал, че новите цени са почти еднакви за всички планове. Разликите са при селищните и междуселищните разговори, при които цените при план "БТК минимум" са по-високи.

Ти сигурно си точно на "БТК мимимум" щом говориш за закръгляване. При този план закръгляването е за включените минути. При селищните разговори е на 60 секунди или всяка започната минута се таксува като цяла. За невключените в плана минути те се таксуват минимално 60 секунди, след първата минута таксуването е на секунда. При селищните, междуселищни, международни, мобилни разговори и при разговорите към УДС при този план няма първоначална такса.

Пропуснах ли нещо?




Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор 5rov ()
Публикувано05.11.08 22:09



Благодаря, отново. Да, объркал съм се за 0800 и 0700… Колкото до закръгляването на минутите имах предвид таксуването на цели 60 сек., което е за включените минути във всички планове, с изключение само на „Минимум”, където отчитането е по-справедливо, на 1 сек., след първата минута, разбира се.



Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: 5rov]  
Автор _XлaпeтO_ (непознат)
Публикувано12.11.08 10:27



Забелязахте ли, че минутите в У дома вече не важат за обаждания до вивител? Някой знае ли каква е причината?





Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: _XлaпeтO_]  
Автор rudolf_1 (непознат )
Публикувано12.11.08 13:39



Ха ха, вярно, че Вивател го няма в списъка :)) Сега се очаква сериозна група от чули-недочули, които ще изгорят - някои май до 250 мин :)))) И когато зареват жално-милно, от *бе така ще кажат - моля ви се, няма такова нещо, с грешка сте. Това е чудесен начин за прецакване на клиентите! Браво, *бе така, за пореден път оправдахте името си!!!





Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: _XлaпeтO_]  
Автор 5rov ()
Публикувано12.11.08 15:05



Здравей, много си наблюдателен...Обръщаш се към мене, обаче за моя радост нямам нищо общо с тях и нямам обяснение. Сега не искам да съм на мястото на Наблюдаващ. Прерових сайта им и видях, че всичко е отредактирано, разбира се без Вивател...
Това е гафът на годината...

Успях да открия и прес съобщението им:

"Новите БТК „У дома” – с до 250 включени минути и за международни и vivatel разговори
Цените на месечния абонамент остават непроменени

От 1 ноември БТК Груп започва да предлага повече стойност в своите абонаментни планове „У дома”. Включените минути във всички пакети вече ще важат и за разговори към vivatel и международни дестинации без това да се отразява на месечния абонамент. Досега минутите на БТК „У дома” можеха да се използват само за градски и междуградски разговори.

Например, потребителите на най-разпространения план БТК „У дома 50” (Стандартен) ще могат да използват своите 50 минути не само за разговори в рамките на България до стационарни телефони на телекома, но и към мобилни телефони в мрежата на vivatel, както и да разговорят с фиксирани телефони в цяла Европа и с фиксирани и мобилни оператори в САЩ и Канада, без това да се отрази на месечния им абонамент. Този принцип ще важи и за всички останали пакети „У дома”, които БТК предлага, както за новите, така и за съществуващите клиенти на телекома. Преминаването към новите планове ще се извършва автоматично и не е необходимо клиентите специално да заявяват промяната.

От 1 ноември влиза в сила и най-новата оферта за БТК „У дома 250”. Тя включва не само 250 минути за разговори към vivatel и фиксирани телефони в Европа и фиксирани и мобилни оператори в САЩ и Канада, но и допълнителни 1000 минути, които клиентите ще могат да използват за разговори в цялата страна в мрежата на телекома.

В момента БТК ГРУП предлага за нови клиенти четири пакета „БТК У дома”. Имената на абонаментни планове БТК „У дома” 50 (Стандартен), „У дома” 150 и 250 отговарят на броя на включените в тях минути:

Клиентите на планове от групата „У дома” могат да говорят в мрежата на БТК за 0 ст. на минута дори след изчерпването на включените в пакета минути, като заплащат единствено първоначалната цена за разговор от 13 ст. Това е възможно през половината денонощие в работните дни – от 20 до 8 часа и денонощно през почивните дни и официалните празници.

Както и преди всички клиенти на планове “БТК У дома 150” и “БТК У дома 250” могат да избират една допълнителна международна дестинация и да провеждат разговори към нея с 10% отстъпка.

Повече информация за новите планове БТК „У дома” клиентите могат да намерят на телефон 0800 100 или на уеб-сайта на компанията www.btc.bg."

Редактирано от 5rov на 12.11.08 15:16.



Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: rudolf_1]  
Автор Pyceнeц (Аз!)
Публикувано12.11.08 19:22



Оппааа, който е говорил с Вивател какво правим? Аз не съм, ама много хора ще са...



Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: 5rov]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано12.11.08 22:26



Сега не искам да съм на мястото на Наблюдаващ.

Редактирането на текста е изненадващо и за мен.





Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: rudolf_1]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано14.11.08 00:26



ПО непотвърдени слухове КРС е забранила на БТК да включи и вивател в компекта минути, заради нелоялна конкуренция спрямо останалите оператори. Цирк





Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано14.11.08 16:29



Но не е забранила на МТел да включи бтк в боксовете си - с безплатни минути и по 1 ст./мин. после...с ДДС. Така МТел-бокс-->бтк става по-евтино от бтк-->бтк.
Всъщност мен това ме устройва





Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: Cтepн™]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано14.11.08 17:01



Мтел не е включил бтк, а всички фиксирани мрежи, има известна разлика. И бтк няма да има проблем, ако включи всички мобилни, а не само вивател - стига това с комисията да е вярно де.

А за цената мтел->бтк през боксовете си в грешка, минутата след изчерпване на включените е 9 ст, не 1.



Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: 741]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано14.11.08 18:12



Мтел не е включил бтк, а всички фиксирани мрежи...и бтк няма да има проблем, ако включи всички мобилни, а не само вивател
За това си прав.

А за цената мтел->бтк през боксовете си в грешка, минутата след изчерпване на включените е 9 ст, не 1.
А за това

.
Договорът ми е пред мен:
Цена на минута към фиксирани мрежи след изчерпване на безплатните минути - 0,01
И няма никакви звездички

Редактирано от Cтepн™ на 14.11.08 18:13.



Тема Re: Фиксирани цени в сила от 01/11/2008нови [re: Cтepн™]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано14.11.08 19:05



Мда, прав си. Промоцията не я бях видял. При това стотинката към бтк е за цялата страна, а не само за градските разговори.
И мен конкуренцията между операторите може само да ме радва






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.