Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:27 31.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема pitane za selskite telefoni на БТК  
Автор ragazzo (непознат )
Публикувано18.10.08 12:23



На село сменят телефоните и телефонните апарати, добавят още една цифра и от трицифрени стават 4-и цифрени. Питането ми е ще се отрази ли на цените на разговорите. А как стои въпросът с достъпът до интернет. Преди не можеше или през дайъл-ъп беше много скъпо.



Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: ragazzo]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано18.10.08 15:35



От сайта на БТК:



Промяната ще се отрази на стойността на провежданите разговори.
Основната разлика е при селищните разговори. При разговорите към други направления разликите не са толкова забележими.

Основната промяна ще бъде, че при абонати без възможност за таксуване на разговорите по време селищни разговори са се таксували с един импулс, независимо от продължителността на разговора . .

След цифровизацията и преминаване към таксуване на разговорите по време са други. Селищните разговори вече се таксуват не на бройка, а в зависимост от продължителността им.



Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТК (Интернет)нови [re: ragazzo]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано18.10.08 16:16



По втората част от питането А как стои въпросът с достъпът до интернет? - отговора се крие във цитат от същия линк:

.

Засега ще се въздържа от по-дълъг отговор.



Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТК (Интернет)нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Pyceнeц (Аз!)
Публикувано18.10.08 17:23



Значи за на село - цифров телефон, но безжично... "Честито" на хората





Тема Честито!нови [re: Pyceнeц]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано18.10.08 18:14



Цифровизирания по нова безжична технология стационарен телефон има доста предимства пред жичния му аналогов предшественик. Тук няма повод за ирония.

Всъщност, апарата си има "жица" - мрежов шнур за свързване към електрическата мрежа. Но не е задължително да се дължи непрекъснато включен, защото си има и акумулаторна батерия.

Та, наистина Честито! на новите цифрови абонати.



Тема Коя технология ще ползват?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Marapeв (инж.)
Публикувано18.10.08 19:33



GSM, DECT ... или може би друго. Любопитен съм.





Тема Re: Коя технология ще ползват?нови [re: Marapeв]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано18.10.08 19:48



GSM



Тема Re: Коя технология ще ползват?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор teou (форумна калинка)
Публикувано18.10.08 19:50



Като войсбокса значи. Добре.



Тема Re: Коя технология ще ползват?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Pyceнeц (Аз!)
Публикувано18.10.08 19:56



М, да затваряме БТК-то и да оставим само БТК Мобайл


Като ще е по-евтино да пренасяме информацията безжично, вместо да пускат оптики по селата...



Тема Re: Коя технология ще ползват?нови [re: Pyceнeц]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано18.10.08 20:12



Грешни изводи.

За мен новата технология има доста предимства. Какво мисля аз обаче не е толкова важно. Важно е как ще възприемат самите абонати новата технология.



Тема Re: Коя технология ще ползват?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор teou (форумна калинка)
Публикувано18.10.08 20:49



Ами като икономия на пари я възприемат. Но пак е по-добре от нищо. Много по-добре.
Интересно някакъв интернет ще пуснете ли в тези места или чак за 3г е много еретично да се говори вече





Тема Re: Коя технология ще ползват?нови [re: teou]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано18.10.08 21:08



По

има по-компетентни от мен. Аз не се чуствам подготвен да обяснявам какво, как и кога.



Тема Re: Коя технология ще ползват?нови [re: teou]  
Автор FLAG (неудачник А-29)
Публикувано18.10.08 21:37



Няма медна жица, няма ADSL.Явно бТк се е отказала на тези места да предоставя тази услуга.



Тема Re: Коя технология ще ползват?нови [re: FLAG]  
Автор teou (форумна калинка)
Публикувано18.10.08 21:55



Аз нямах предвид адсл, а нещо по безжичната мрежа.



Тема Re: Коя технология ще ползват?нови [re: teou]  
Автор Pyceнeц (Аз!)
Публикувано18.10.08 22:06



Ами то това май си е точно като Homebox на М-Тел. Ако греша някой да ме поправи. Само номерът му е стационарен





Тема Re: Коя технология ще ползват?нови [re: Pyceнeц]  
Автор teou (форумна калинка)
Публикувано18.10.08 22:24



Ако не върви интернет по него няма да е като homebox а като voicebox. Това се опитвам и аз да разбера, ама наблюдаващия явно не знае засега.
Не че ми пука особено - любопитствам просто. Нямам имот в такова населено място.



Тема Re: Коя технология ще ползват?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Marapeв (инж.)
Публикувано19.10.08 09:27



Хитреци!






Тема Re: Коя технология ще ползват?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано19.10.08 12:04



В отговор на:

Важно е как ще възприемат самите абонати новата технология.



Ако е надеждна, качествена и не по-скъпа от традиционната - ще я прилапат като топъл хляб



Тема Re: Коя технология ще ползват?нови [re: Marapeв]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано19.10.08 12:11



Литературно отклонение:





Тема Re: Коя технология ще ползват?нови [re: Cтepн™]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано19.10.08 12:19



Ако е надеждна, качествена и не по-скъпа от традиционната - ще я прилапат като топъл хляб

Съгласен съм.

Или поне няма да мрънкат много. Защото по-принцип новите технологии не винаги се възприемат от раз и то положително. Все ще има недоволни: един си е свикнал с досега използвания от него апарат, защото му бил спомен от дядо му, друг се притеснява от бутони и иска да избира с шайба и т.н.

Чакаме отзиви от самите абонати ползащи новата технология.



Тема Re: Коя технология ще ползват?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Pyceнeц (Аз!)
Публикувано19.10.08 14:37



Можеш ли да ни покажеш оборудването при клиента?



Тема Re: Коя технология ще ползват?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано19.10.08 15:31



Да, пропуснах преминаването на психологическата граница...все пак в селата живеят предимно възрастни хора.
А не трябваше да го пропускам...моите старци са си граждани, свикнали са вече да работят с ДЕКТ-а, имат си мобилни, но след като 1 час ги убеждавах, наредил фактурите им от последните 15-ина месеца (нито една не беше с > 40 мин. изходящи), че за тях

им идва по-скъпо от (и то не само заради таксата, а и заради СиП), че ще си ползват същия ДЕКТ Панасоник из целия апартамент и хич и няма да усетят разлика...след 1 ден мислене ми казаха, че си предпочитат жичката



Тема за телефоните:нови [re: Pyceнeц]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано19.10.08 16:47



Не откривам в Интернет снимка на телефона.



Няма нищо особено - отвън си е нормален телефонен апарат, с бутони и дисплей. Цвета на кутията е черен (или във всеки случай тъмен). Нямам представа дали има други цветове.

Дизайна бих казал, че е "класически". Нито много авангарден, нито прекалено "дървен".

Засега - толкова. Ще оставя детайлите да се обявят от абонат с такъв телефон.



Тема Re: Коя технология ще ползват?нови [re: Cтepн™]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано19.10.08 17:02



Тук темата може да се разклони в друга посока: как и защо различните поколения българи и различните социални, професионални и т.н. слоеве в България избират своя телекомуникационен оператор.

Не знам дали някога е правено такова изследване в България. Ако не е правено, то е защото вероятно никой няма особено желание да го финансира. Може да е парадоксално, но нито един от операторите няма да хареса резултатите, ако те са наистина реални.



Тема Re: Коя технология ще ползват?нови [re: Pyceнeц]  
Автор FLAG (неудачник А-29)
Публикувано19.10.08 18:48



Тъсих и аз снимка в

, но нищо не намерих.При нас ги има в кашони по 10 бр., но още не са разопаковани.От другата седмица почват да ги раздават на хората.Тогава мога да дам повече инфо.



Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: ragazzo]  
Автор ragazzo (непознат )
Публикувано19.10.08 20:45



В наше село апаратите са бели с черна антена, екран и доста съвременен дизайн. Лично на мен ми харесват. :)



Тема Благодарянови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Marapeв (инж.)
Публикувано19.10.08 22:13



Благодаря за споделеното знание!
Статията си струва.





Тема Re: Коя технология ще ползват?нови [re: FLAG]  
Автор Pyceнeц (Аз!)
Публикувано19.10.08 23:33



Хуавейски ли са кашоните? Прочети им модела ;)



Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор T-Mobile (Вече в България)
Публикувано20.10.08 20:46



Значи печелим CLIP и CLIR и ново апаратче. Едно въпросче само, може ли SIM картата от тези апарати да се ползва в друг апарат (мобилен телефон, модем, GSM Gateway)? Само този начин виждам да не се загубят услуги като факс, пренос на данни и да се използват старите телефони. Нека не забравяме, че по селата освен баби има и много млади хора с вили, познавам и такива, които работят от вилата и предават изработеното по Интернет. Някои от тях все още ползват стационарен телефон и са дали доста пари за безжична слушалка, други ползват dial-up интернет. Какво е решението за тях?



Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: T-Mobile]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано20.10.08 21:01



Нямам представа какъв е отговора на въпросчето.

А по въпроса за Интернет в тази тема няколко пъти си признавах, че не съм сведущ по въпроса.

Извинявай, че тотално те разочаровах.



Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор тъпия (смотания)
Публикувано23.10.08 19:52



Аве путка тъпъ,аз казах ли ти да спреш ...ама не чуеш вееее...само шут у гъзъ щъ опрай...баси тъпънарката де си...не моя измисля как тъ ругая вече...от дума не чуеш...ако някой са сеща нещо гадно да го изчати...наблюдаващата шунда ши разбере,че е за нея...колкото е по-гадно по-лесно съ познай...тая ма научи да псуъм...тюююю



Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: тъпия]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано23.10.08 20:29



Сподели проблемите си

.

Там може и да ти помогнат.



Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: T-Mobile]  
Автор selian4e (непознат )
Публикувано23.10.08 22:14



Прекрасни телефони.Факс работи.За хора с "машинки" на сърцето идеални.10 мелодии,4 степени на сила на звънене.Телефонен указател,аларма,регистрация разговори.Най важното -дори слушалката да я забрави баба отворена телефона пак звъни.Високоговорител.Днес на дернека 2 баби си ги носиха в кошничките.Обхват в цяла България



Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: selian4e]  
Автор Pyceнeц (Аз!)
Публикувано24.10.08 19:21



Това малко бие на GSM със стационарен номер. БТК У Дова - вече и във вашия джоб


Кога и в големите градове?



Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: T-Mobile]  
Автор Дyпapин Дyпapинoв (аз съм бе!)
Публикувано28.10.08 21:47



От днес съм с новия "стационарен" номер. Телефона е с обикновена сим карта на вивател, но явно са ги направили нещо като LOOP или някаква затворена група с БТК, защото когато сим картата се сложи в обикновен ГСМ като оператор се изписва BTC и другото интересно нещо е, че селските телефони могат да се избират без код. На Хуавейския телефон не мога да намеря нищо хубаво или някакво предимство пред обикновен ГСМ апарат, освен нещо много хитро, приложимо за по-възрастните хора - като му вдигнеш слушалката се ЧУВА СИГНАЛ СВОБОДНО, който обаче е явно някаква доработка, нямаща нищо общо с реалността, защопто се чува дори ако в апарата няма сим карта. Интересно дали ща работи извън селото, но това ще го пробвам малко по-късно, през уийкенда. Това е засега от мен!



Тема Re: Коя технология ще ползват?нови [re: Pyceнeц]  
Автор FLAG (неудачник А-29)
Публикувано29.10.08 18:55



Mодела е





Тема Re: Коя технология ще ползват?нови [re: FLAG]  
Автор resurs (непознат )
Публикувано29.10.08 19:12



и аз си получих телефона. Виждам че има USB. някои може ли да каже с какви драйвери да го подкарам





Тема Цигани, ходете работете!!!нови [re: resurs]  
Автор kaka Cийka (Картечарка)
Публикувано29.10.08 19:56



Разправят ми преди,че БТК щяло да цифровизира абонатите си в малките градчета и селца. Разгеле, си викам. Най-накрая ще разбирам кога са ми звъняли нашите. А-29 няма клип, мамка и. Когато видя "Непознат номер" винаги им звъня, да не би да са ме търсили за нещо. Възрастни хора са, да са ми живи и здрави още дълго.

Та идва комшията ми там и вика: "Разбираш ли от телефони? Щото тоа нещо ми прекъсва... Тия от БТК-то ви викат да го хвърлям. Щели да раздават нови!"
-Сакън - викам - недей! Подаръците на БТК порой ги влачил :) Ще ти бутнат някой телефон мейдинмалайзия! Варди си го, ще ти го оправя!

Минават няколко дни и чета




Цифрови телефони в още 560 населени места до края на годината. БТК ще предоставя на клиентите си безплатно нови телефонни апарати

До края на годината телефоните в още 560 населени места ще бъдат цифровизирани. В тях ще бъдат премахнати всички така наречени „дуплексни" телефони, а разговорите вече ще се таксуват по време. Процесът на цифровизация ще обхване селищата в седемнайсет от областите на страната*.
За пръв път у нас цифровизирането на стационарните телефони ще се реализира на базата на безжична технология.
„Телекомуникационните съоръжения, с които разполага компанията, ни дават възможност да използваме този иновативен подход" - споделя Емил Георгакиев, директор „Експлоатация и архитектура на мрежата" в БТК ГРУП. „Той ще ни позволи в рамките само на няколко месеца да цифровизираме телефоните в близо 1 300 населени места в страната по икономически целесъобразен начин", допълва той.
За да могат да се възползват от възможностите на новата технология, телекомът ще предостави безплатно нови телефонни апарати на всички свои клиенти в тези населени места. По този начин те ще могат да си активират редица полезни услуги, които до момента не са били достъпни чрез аналоговите телефони. Това са услугите разпознаване на входящите повиквания (CLIP), забрана за идентификация на собствения номер при изходящи повиквания (CLIR), пренасочване на повиванията към друг номер, изчакване на повикванията, конферентна връзка между трима участника и други. След цифровизирането клиентите ежемесечно ще получават и детайлизирана справка за изходящите си разговори.




Баси! Технологиите навлизат... Ма намирисва нещо бе....
Минават още няколко дена, отивам при родителите. Пратили им писмо. Дъра-бъра от сорта. Да де, ама като ти правят подарък просто така или те прецакват или ще искат нещо. Оказа се, че истината е другаде...

В БТК развитие няма от години. Има продажби на килограм. Простете, не продажби а разпродажби. Познавам доста хора работещи и работили там. Те бяха наистина като семейство. Колектив. Може би онези, които преди години чакаха по 10 години за телефон не смятат така, но тогава съм бил малък ;)

БТК продава Vivatel. Нищо повече. Това е смисълът на съществуване. Те не правят иновации, няма развитие, станали са конкурент на филанкишията. Има само съкращения, рязане на разходи, разпродажби и Вашетообажданееважно за нас. Това беше лиричното отклонение.

Пробутали на хорицата ето това:







Това е високотехнологичен стационарен GSM апарат, хит на пазара в Пакистан, Индия и Илиенци за сезон 2000-2001 година. Може би са го давали като бонус ако си купиш тениска.
Стационарната телефония навсякъде по света е над GSM или друга технология за мобилни технологии. Фиксираните телефонни постове предлагат качество, несравнимо с мобилните, предлагат технологията ADSL, технологията ISDN, цифров пренос с големи скорости. ADSL e за нет, ISDN е за цифрова телефония, като според типа, позволява по една линия да се уплътнят 30 разговорни канала. Цифровия пренос е ... това са технически подробности.

На хорицата леко са им подменили качествената фиксирана телефония и възможността някой ден да имат наистина цифрови услуги, нет, ТВ и прочие, с ширпотребата GSM. Това не е лошо ако е избор на абонатите. Лошо е, че като дребни мошеници мамят. Мамят и с това, че дават апарати изостанали технологично с 8 години, което в електрониката е ера. Дават ги без сертификати за качество, за ниво на SAR (тип вредност), без да обяснят, че са опасни за пейсмекъра на хората с такъв, че внасят смущения в работата на телевизора, радиото и че им пробутват боклук.

Има друг момент. За разпродажбата споменах. Ако няма телефонна централа, а подхърлени стари апарати със SIM карти, то старата централа може да бъде за скрап, а помещението продадено. За антените на мобилните апарати наемът и разходите са далеч по-малки. Но това не е всичко ;) От всяка комуникационна система, телефонната централа е около 20% от цялата себестойност. 70% е кабелната мрежа. Тя всъщност е скъпата част. Кабелната мрежа в градчето на моите родители е подменена преди 4-5 години. Заровени пари. Подарени на който изрови кабелите. Ако тези кабели функционират, то докато някой бай Мангал реши да изкара някой лев за ракия веднага ще се разбере. Бай Мангал е ограничен във времето. Защото абонатите ще започнат да звънят и ще се разбере, че парче от жицата е отпътувало за вторични. Какво обаче ще стане, ако кабелът не функционира? Ще бъде изровен от край до край. Никой няма да разбере, защото няма как. Няма я обратната връзка - абонатите. Ако утре някой по-умен купи БТК и реши да направи някакво развитие.... ще се откаже.

Пламен Юруков призова преди време да не плащаме данъци на държавата. Държавата ни е крадец и лентяй. Тя не заслужава да я издържаме. Какво обаче се получи? Всички двулично се отрекоха и защитиха охранените си задници.

Нека циганите накажат БТК за алчността им. Те могат ;) В природата празно няма.

http://siikastation.blog.bg

За плурализма две мнения не може да има !

Редактирано от kaka Cийka на 29.10.08 19:58.



Тема Re: Цигани, ходете работете!!!нови [re: kaka Cийka]  
Автор тъпия (смотания)
Публикувано29.10.08 21:01



Каке ти напрау уби рибата...можеше малко по-така...инък монолога ти е тарикатски...нима ти ако беше собственика и щеже да хвърляш пари за тия села...аз се опасявах дън закрият телефоните им...та там няма трафик,само от абонамента се вадят пари...ти си недоволна от качеството на селските телефони,но кое на село е качествено...иначе си в правото си да искаш качество...и все пак се надявам,че комуникацията с родителите ти няма да е по-лоша отколкото преди...Мислиш ли,че кабелите де са у земята ши ги остаят така-ще се намери фирма де ши ги извади/а тая фирма ши наеме бай Мангал като работна ръка/...примера на изваждане на АТЦ-тата от залите ще е приложим и за кабелите...наистина безжичното може да не тъй качествено като жичното,но е много по-ефективно като разходи

Та питам нещо-ника ти женски и вътре се обръщаш към себе си у неженски род!?Кое верно!Не че кой знай ко-ама и Монк би са подразнил от такова несъответствие



Тема Re: Цигани, ходете работете!!!нови [re: тъпия]  
Автор kaka Cийka (Картечарка)
Публикувано29.10.08 21:35



Аватара ти е много разсейващ

Мани го Монк, кака Сиика си е от литературата. Сигур си го учил като малък. Идеята е друга, ама нейсе.

По БТК-то. Има закон на КРС който възлага на един от големите оператори да поддържат фиксирана телефония. Това е БТК. Някак подличко, помиярската те подменят договора който всички са сключили. Уж нямаме договор с Вивател, пък изведнъж хоп - чистита ти нова СИМ за Вивател! Ма аз нищъ!, нема нищъ, пени са непени са ше го ядеш. Ако Комисията за защита на потребителите бъде сезирана съм доста сигурен, че ще ги съдят за неспазване на договора и злоупотреба с монополно положение. Няма монопол вече? Неее, не е точно така. На книга няма, но иначе - има. Историята с жабата и вола сме я учили също

Не става въпрос само за села с 10 старци, а и за малки градчета от порядъка на 10-20 х жители. Нали си представяш какво се случва с един дребен бизнес, дето остава без факс, централа и връзка с клиентите известно време, заради некоректността на доставчика си? БТК умишлено прогонва абонатите на БТК и насила ги набутва във Вивател. Както чух наскоро в един филм - Иска да пие мляко, но не иска да храни кравата

Бях много учуден, когато разбрах, че автопарка им от автомобили на Форд е под наем? Не на изплащане, закупени или нещо такова, а под наем от Мото Пфое. Наемът е солен, но забравих числото, затова няма да стрелям напосоки...

Кабелите ще ги извадят...някой ден. Така казват. А ги полагаха преди няколко години. Сигурно знаеш, че метър на масовите 10", 20" и т.н. са около левче на чифт плюс малко. Без труда по полагането. А едно малко градче или село има стотици километри насноваи. В нашия случай - поогребани наскоро. Едно е да вадиш АТЦ, а съвсем друго - кабели.

За плурализма две мнения не може да има !

Редактирано от kaka Cийka на 29.10.08 21:52.



Тема Re: Цигани, ходете работете!!!нови [re: kaka Cийka]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано29.10.08 23:10



Добра вечер, како Сийке!

Хубаво пишеш.

Любопитно ми е какво ще отговориш ако те попитам кой е Вивателския номер на фиксирания ти телефон? Не знаеш? И за какъв договор с Вивател споменаваш? Не е много ясно, ама нейсе. Някои някак помиярски подменят реалността с художествена приумица. Ама ний не сме от тях, как Сийке.

Благо пишеш, како Сийке. Като чете човек ще помисли, че в България стационарни GSM апарати се предлагат само от БТК. Някои хора не виждат подалеч от носа си, како Сийке, ама ние не сме от тях. Като се сетиш за какво намеквам провери дали апаратите на другите не внасят смущения в работата на телевизора и радиото. Пробвай и със стандартен GSM, в момент на набиране. В наше село има едни жени, дето не са си взели едни изпити, ама ние не сме от тях.

И да знаеш на Тана Папучкина телефона не бил бял, а бел. На думи бел, на цвят черен. Май се обърках. Я по-добре с картинка:



Лека нощ, како Сийке!
И да не забравиш да заключиш вратата. Циганите идват към къщата ти да работят. Що ти трябваше да ги викаш?




Тема Re: Цигани, ходете работете!!!нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор тъпия (смотания)
Публикувано30.10.08 03:26



Пак са дупиш!?Казах ли ти кът чатиш да си изправена-казах ти!И ся ко-кака ти Сийка треба са върже на надупената ти поза и да ти отговори...и то как-кът ти го намърда да ти спре сърбела



Тема Добро утро наблюдаващнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор kaka Cийka (Картечарка)
Публикувано30.10.08 08:30



Радвам се всеки път, когато мога да съм полезен някой да научи нещо ново. Мерси за доверието



Всяка цифрова централа може да добавя префикс, сувикс, да слага маска и да подменя показваната информачия при абоната. За това е достатъчно да имаш програма. Ако има таблица, то би могло да бъде вкарано ако е набран четирицифрен номер с първо число 2, 3 и 4, да бъде добавен префикс 012345. Пак с някаква програма за директориите или както сте ги назовали, могат да бъдат надписвани номерата, подобно на тези в GSM бележника, но не в апарата, а в централата. Ако кака ти е с телефон 2222 и иска да набере вуйна ти с телефон 3333, то след края на избирането (което е от задължителните критерии от сигнализацията, но го няма ) след края на четвъртата тройка, понеже централата ви е умна, чака още малко. Защото, както казах няма задължителния критерии "край на избирането", а е сложен някакъв time out, може би 5 или 10 секунди. Та след тези секунди към серията се добавя префикс 012345 като код на населеното място и клетката започва да го търси. Като го намери му звъни, но вуйна ти, свикнала като вдигне да започне да говори, вдигайки не чува нищо. Просто къщата и е в някакво кофти място и няма добра наситеност на сигнала. Тя вижда, че леля ти я търси, вика "Алооу! Алооу ма...", затваря и започва да и звъни, за да я пита що и звъни и и мълчи Да де, ама в тоя моменти леля ти прави същото, за да я пита що не я чува фершеин? Directory manager е с указание, че вместо номер 0878123456, което е реалния номер, трябва да показва 012345 2222. Лесно е да се направи.

По другия въпрос - кой ми е казал, че е Вивател. Взимаш картата от под батерията на високотехнологичния телефон и хит на пазара в Непал за сезон 2000-2001 и я пъхаш в един обикновен GSM. Казваш му да търси мрежи и той намира 3 - Мтел, Глобул и Вивател. Казваш му да избере Мтел или Глобул, но телефона ти показва среден пръст. Казваш му да се върже с Вивател и той се връзва. Ей така се разбира

Стационарни GSM апарати предлагат всички, но имаме договор за фиксирана телефония по меден чифт единствено с БТК. Това е по-качествената услуга, която тихом мълком се изтегля и се предлагат ефтина услуга и боклучав телефон. Като професионалисти не би трябвало да се впечатляваме от CLIP, Forward и различни мелодиики, а от качество.

Наблюдаваш, с удоволствие ще запълня всеки твой друг пропуск в комуникационната техника.

До тук - една ракия ми дължиш

За плурализма две мнения не може да има !

Тема Re: Добро утро наблюдаващнови [re: kaka Cийka]  
Автор dot (cartoon)
Публикувано30.10.08 10:51



В отговор на:

Всяка цифрова централа може да добавя префикс, сувикс, да слага маска и да подменя показваната информачия при абоната.


Централата подменя информацията по сигнализацията, а не това което подава на абоната. Но ако пък подава невярна информация по сигнализацията не може да се рутне разговора ( с малки изключения )
В отговор на:

Стационарни GSM апарати предлагат всички, но имаме договор за фиксирана телефония по меден чифт единствено с БТК.


Това че фиксирания ми телефон по договор трябва да се предостави по медна жица къде го видя разписано? Любопитно ми е просто...!

btw: Ето ти едно качественно решение.

Редактирано от dot на 30.10.08 11:02.



Тема Добро утро наблюдаващнови [re: dot]  
Автор kaka Cийka (Картечарка)
Публикувано30.10.08 13:53



Сервизната сигнализация трябва да е наред, иначе не става. Говоря за информацията подавана като "Clip" на абоната. Централата с която работя има директория за 2000 записа, която може да бъде разширявана. Та в тези 2000 записа аз мога да манипулирам клипа към абонатите. Вместо да кажем номер 2222 на дисплея да излиза Schetovodstvo или g-n Georgiev или пък като в нашия случай 029200177

БТК знаеш ползва мрежата на Вивател за селските телефони. Не върви да си купиш Волга, а да ти пробутват Москвич

Знаеш ли ако имаш някакъв бизнес в такова градче и си обявил телефони на БТК за факс и телефонна централа какъв кошмар е тези дни? Но пък се задвижва търговията с гейтове. Пак във връзка с коректността помисли как ще се чуства абонат, дето си е купил преди два месеца безжичен телефон, най вероятно Панасоник за от 50 до 100 лв. и сега разбира, че не му върши работа? За да му свърши ще му трябва споменатия гейт, на цена няколко пъти по-голяма от цената на телефона му.

За фиксираната телефония ще се постарая да го намеря. За стационарен и мобилен телефон си има дефиниции както и за съответната телефония в учебниците по комуникации. Въпреки това ще потърся в купчината документи

За плурализма две мнения не може да има !

Тема Re:нови [re: dot]  
Автор motek (ombre)
Публикувано30.10.08 18:19



Привет



Много яки снимки.
Запазването на шайбовия номеронабирателният механизъм и камбанките изби рибата












Тема Re: Добро утро наблюдаващнови [re: kaka Cийka]  
Автор FLAG (неудачник А-29)
Публикувано30.10.08 20:40



Добре де, като е GSM, защо я няма услугата SMS?

И аз пия ракия!



Тема ===нови [re: FLAG]  
Автор kaka Cийka (Картечарка)
Публикувано30.10.08 20:48



Може и да има, ще проверя в събота или неделя.

За плурализма две мнения не може да има !



Тема Re: ===нови [re: kaka Cийka]  
Автор FLAG (неудачник А-29)
Публикувано30.10.08 21:19



Какво ще провериш?За SMS-ите или за ракията?



Тема ===нови [re: FLAG]  
Автор kaka Cийka (Картечарка)
Публикувано30.10.08 21:23



FLAG, чети внимателно! Ракията сме я сварили вече и чака добри гости

Тия дни ще правим и гроздовата, щото иде зима и трябва да се греем вечер Ще пием по една за наше здраве и здравето на близките ни

А ще проверя за смс-те, но трябва да видя какви са настройките за вивател.

За плурализма две мнения не може да има !

Тема Re: ===нови [re: FLAG]  
Автор тъпия (смотания)
Публикувано30.10.08 21:31



Тая кака, де не кака сий мноу готина...Сийкино каке,не оставяй клуба,че знайш ква скука настава...еля оная дупещата наблюдаващ, фани ли клавиатурата и...отивам да сера

Каке,та питам нещо мой ли...кога бях у бТК ся си спомням,че у вътрешния форум съм забелязвал тоя ник-верно ли или ерроря?Аз и там си бях тъпия-дори как отбеляза веднъж дупещата имах и фенове.Ся у компанията ли си или си само абонат на бТК

Редактирано от тъпия на 30.10.08 21:33.



Тема Добра вечер, како Сийке.нови [re: kaka Cийka]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано30.10.08 22:44



Изпих дължимата ракия за твое здраве.

Не видях да си изписала звънящ фиксирано Вивателски номер. Няма и как да го изпишеш - дори за кака Сийка съществува единствено официално обявения фиксиран номер.

Уважавам желанието ти да образоваш други. Реванширам се: избирането не става със суфикси, префикси и time out.

Любопитно ми е да видя текста на твоя договор за фиксирана телефония по меден чифт.

Не ми се пишат дълги послания. Затова ти давам линк, виж какво са написали друг по подобна тема:



Лека вечер.



Тема Добра вечер, како Сийке.нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор kaka Cийka (Картечарка)
Публикувано30.10.08 23:00



Да подходим по иначе. Готов ли си да се закълнеш в близките си, че това не е GSM ползващ клетките на Вивател? Съжалявам за некомпетентността ти.

Закълни се и ще спра да споря.

PS Чел съм го. Мерси все пак.

За плурализма две мнения не може да има !

Редактирано от kaka Cийka на 30.10.08 23:01.



Тема PS 2.0нови [re: kaka Cийka]  
Автор kaka Cийka (Картечарка)
Публикувано31.10.08 00:36



Аз не бих го прочел ако някой го постне, но пък ако си нямате друга работа...



Решение № 2180 от 23 Октомври 2008

На основание чл. 30, т. 10, във връзка § 9, ал. 3 и ал. 4 от Преходните и заключителните разпоредби на Закона за електронните съобщения, във връзка с чл. 4, ал. 2 и чл. 10, ал. 2, т. 2 от Тарифата за таксите, които се събират от Комисията за регулиране на съобщенията по Закона за електронните съобщения, както и подадени заявления с вх. № 18-00-160/27.08.2008 г. и писма № 18-00-123/06.08.2008 г. и № 18-00-160/26.09.08 г.,КОМИСИЯТА ЗА РЕГУЛИРАНЕ НА СЪОБЩЕНИЯТАРЕШИ:I. Изменя индивидуална лицензия № 110-02889/14.10.2005 г. за осъществяване на далекосъобщения чрез обществена далекосъобщителна подвижна клетъчна мрежа по стандарт GSM с национално покритие, както следва: 1. Изменя таблицата на Приложение 2 към индивидуална лицензия № 110-02889/14.10.2005 г., като се заличават 5 (пет) радиорелейни участъка с идентификационни номера 5511, 5624, 5625, 5626 и 5812.2. Изменя таблицата на Приложение 2 към индивидуална лицензия № 110-02889/14.10.2005 г., като се изменят техническите параметри на 10 (десет) радиорелейни участъка с идентификационни номера 5012, 5020, 5037, 5143, 5414, 5526, 5581, 5606, 5828 и 5829, като промените са отразени в съответните идентификационни номера, съгласно Приложение І към настоящото решение.3. Допълва таблицата на Приложение 2 към индивидуална лицензия № 110-02889/14.10.2005 г., като се добавят 16 (шестнадесет) нови радиорелейни участъка от позиция 5876 до позиция 5891, съгласно Приложение І към настоящото решение. 4. Изменя Приложение 3 „Размер, срокове и начин на заплащане на таксите по лицензията" към индивидуална лицензия № 110-02889/14.10.2005 г., съгласно Приложение ІІ към настоящото решение. ІІ. Приложенията по т. 2 и т. 4 стават неразделна част от индивидуална лицензия № 110-02889/14.10.2005 г.III. Определя такса за изменението по т. 1 в размер на 3 500 (три хиляди и петстотин) лева.Мотиви:. В Комисията за регулиране на съобщенията (КРС) е постъпило заявление с вх. № 18-00-160/27.08.2008 г. и писма с № 18-00-123/06.08.2008 г. и № 18-00-160/26.09.08 г. от името на „БТК МОБАЙЛ" ЕООД за изменение на индивидуална лицензия № 110-02889/14.10.2005 г. за осъществяване на далекосъобщения чрез обществена далекосъобщителна подвижна клетъчна мрежа по стандарт GSM с национално покритие. По-късно, с Решение № 1391/04.08.2008 г., КРС е дала разрешение индивидуална лицензия № 110-02889/14.10.2005 г. да бъде прехвърлена на „БЪЛГАРСКА ТЕЛЕКОМУНИКАЦИОННА КОМПАНИЯ" АД.. С оглед на горното, от името на приобретателя „БЪЛГАРСКА ТЕЛЕКОМУНИКАЦИОННА КОМПАНИЯ" АД е постъпило писмо с вх. № 18-00-160/26.09.2008 г. с потвърждение на исканото със заявление с вх. № 18-00-160/27.08.2008 г. изменение на индивидуалната лицензия. Имайки предвид горното, така подаденото заявление е подадено и подписано от лице, притежаващо необходимата представителна власт.Съгласно § 9, ал. 3 от Преходните и заключителните разпоредби на Закона за електронните съобщения (ЗЕС), операторите, които към влизането в сила на този закон извършват далекосъобщителна дейност въз основа на индивидуална лицензия, а ЗЕС определя, че осъществяваните от тях електронни съобщения са свързани с издаване на разрешение, продължават да спазват изискванията й до служебно издаване на разрешение от страна на КРС. Съгласно ал. 4 от същия параграф, в случай, че в посочения период постъпи искане до комисията за предоставяне на допълнителен ограничен ресурс или за изменение на индивидуалната лицензия по отношение на предоставения индивидуално определен ограничен ресурс, КРС се произнася по искането по реда и в сроковете, предвидени в този закон, освен в случаите, когато за предоставянето на индивидуално определен ограничен ресурс се изисква провеждане на състезателна процедура.В случая от страна на предприятието е постъпило искане за изменение по отношение на ограничения ресурс, предоставен с лицензията.Предвид изложеното, КРС прилага разпоредбите на § 9, ал. 4 от ПЗР на ЗЕС и изменя индивидуална лицензия № 110-02889/14.10.2005 г. за осъществяване на далекосъобщения чрез обществена далекосъобщителна подвижна клетъчна мрежа по стандарт GSM с национално покритие. Решението подлежи на обжалване в 14-дневен срок пред Върховния административен съд.ГЛАВЕН СЕКРЕТАР: ПРЕДСЕДАТЕЛ:(Ангелина Ситарска) (д-р Веселин Божков)

===

vivatel е търговската марка, с която мобилният оператор "БТК Мобайл" ЕООД оперира на българския пазар. "БТК Мобайл" ЕООД бе създадено, след като през юни 2004 г. "Българската телекомуникационна компания" АД (БТК) получи GSM лиценз...

===


ОБЩИ УСЛОВИЯ
НА ДОГОВОРА МЕЖДУ “БЪЛГАРСКА ТЕЛЕКОМУНИКАЦИОННА КОМПАНИЯ” АД И
АБОНАТИТЕ НА УСЛУГИ, ПРЕДОСТАВЯНИ ЧРЕЗ ОБЩЕСТВЕНАТА
ДАЛЕКОСЪОБЩИТЕЛНА ФИКСИРАНА МРЕЖА НА ДРУЖЕСТВОТО

1. С тези Общи условия, наречени по-долу "Общи условия", се уреждат условията, при
които крайни потребители сключват договор с “Българска телекомуникационна компания”
АД за ползване на фиксирана гласова телефонна услуга, предоставяна при използване на
индивидуално определен ограничен ресурс – номера, посредством осъществяване на
далекосъобщения чрез обществената далекосъобщителна фиксирана мрежа на
дружеството.


...

2. Чрез тези Общи условия, се осигурява спазване на принципите за:
2.1. публичност и прозрачност на договорените условия и срокове;

прозрачност няма

...

14.15. Към прав телефонен пост може да се инсталират: допълнителен телефонен апарат,
автоматичен секретар, факсимилен апарат, модем и други съвместими устройства, а към
дуплексен - само допълнителни розетки за преместване на телефонния апарат и
автоматичен секретар.

при така предоставената услуга това е невъзвожно
...

13. Доколкото БТК е задължено от Комисията за регулиране на съобщенията дружеството
предоставя за определено време или територия следните услуги, като елемент от
задължението за предоставяне на Универсалната далекосъобщителна услуга:
осигуряващо ползване на фиксирана гласова телефонна
услуга, факсимилни съобщения и/или пренос на данни в гласовата честотна лента със скорост не по-малка от 2400 бита в секунда;

това също е невъзможно

...

Раздел ХIV
КАЧЕСТВО НА УСЛУГАТА И КАЧЕСТВО НА ОБСЛУЖВАНЕ
51. БТК осигурява качество на фиксираната гласова телефонна услуга, както следва:
а) Фактор за оценка на преноса на глас (R фактор) - не по-малък от 75;
б) еднопосочно закъснение - не по-голямо от 150 милисекунди.
...
д) процент на неуспешни повиквания - до 0,75 на сто;
е) време за установяване на връзка - до 2,5 секунди; абсурд
ж) време за установяване на връзка (отговаряне) при повиквания за услуги чрез
оператор - до 9 секунди;пак абсурд. "Вашето обаждане е важно за нас ;)
з) време за установяване на връзка (отговаряне) при повиквания към телефонни
справочни услуги - до 9 секунди;смях

---

Наредба № 17 от 3 юни 2005 г. за правилата за изграждане на далекосъобщителни фиксирани мрежи и съоръженията към тях
ИЗДАДЕНА ОТ МИНИСТЕРСТВО НА ТРАНСПОРТА И
СЪОБЩЕНИЯТА И МИНИСТЕРСТВО НА РЕГИОНАЛНОТО
РАЗВИТИЕ И БЛАГОУСТРОЙСТВОТО В сила от 28.06.2005 г.
Обн. ДВ. бр.53 от 28 Юни 2005г.

...

Допълнителни разпоредби
§ 1. По смисъла на тази наредба:
1. "Далекосъобщителни мрежи" са кабелните мрежи за предоставяне на
фиксирана гласова телефонна услуга и/или пренос на данни, за пренос на радиосигнали
и/или телевизионни сигнали, и/или за предоставяне на услугата "достъп до Интернет"...












И така нататък и така нататък. БТК се държат некоректно към абонатите си и абонатите им се топят като сняг през юни.

За плурализма две мнения не може да има !



Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: ragazzo]  
Автор нarpyбявaщ (бивш)
Публикувано31.10.08 13:09



Евала како Сийке!Това е самата истина !Поредната гавра с държава и абонати!Ами какво да се прави ,като нямаме такива?И един въпрос от мен-как БТК ще ми достави АДСЛ,след тази иновативна техническа революция?Като сме от село не ядем доматите с коловете!



Тема ;)нови [re: kaka Cийka]  
Автор Marapeв (инж.)
Публикувано31.10.08 16:36



Како Сийке, не само централите, и не само сградите в градовете. Преди време някъде четох, че ще са обявили за продажба и ТВ кулата в Русе!
Какви 10" и 20" кабели!?! Дали някъде останаха съединителните кабели между централите след цифровизацията???



Тема Re: Добра вечер, како Сийке.нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор тъпия (смотания)
Публикувано31.10.08 18:42



Виж как злословят по тия на които са дупиш...не излагай фронта...удари един език у защита/се па на работа треба останеш я/

Тука май никой не си прай вече илюзията ко представляваш.Една безгръбначна, надупена кучка де с тая поза иска си запази работното място....е мой и да успейш...ама глей някой надарен дън мине отзаде ти...ши има ОХХХХ боли



Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: нarpyбявaщ]  
Автор FLAG (неудачник А-29)
Публикувано31.10.08 19:05



Днес чух за едно село, което ще го цифровизират по този начин, но ADSL-a остава по медния чифт.Безжичен телефон, жичен интернет!А там, където не е имало ADSL, явно няма и да има.Въпрос на маркетингов приоритет.



Тема Re: Добра вечер, како Сийке.нови [re: kaka Cийka]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано31.10.08 22:16



Попитах те много ясно: кой е Вивателския номер на фиксирания ти телефон? Може да провериш пак зададения въпрос

.

Не се дръж като циганинка и не искай клетви. Ако можеш - отговори. Ако не можеш, не коментирай компетентността на останалите.

А съм те попитал, не дали си си чела договора, а дали можеш да покажеш договор за фиксирана телефония по меден чифт.

Дано този път да си прочела написаното правилно.



Тема Re: Добра вечер, како Сийке.нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор тъпия (смотания)
Публикувано31.10.08 22:22



Майка ти дъ ибъ надупена...ама продължаваш и то се по-страстно...дано някой та онади,ама нема...девствена си останеш



Тема Re: PS 2.0нови [re: kaka Cийka]  
Автор PeterPan. (стар познайник)
Публикувано31.10.08 23:32



Аз прочетох всичко около болд-а и червеното. Поздравления за този пост, много на място е! Сега остава да видим отговора на наблюдаващ и други представители на БТК.



Тема за универсалната услуга и не самонови [re: PeterPan.]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано01.11.08 10:15



Определението е достъпно на сайта на КРС.



Чл. 2. (1) Универсалната услуга е набор от услуги с определено качество, предлагани на всички крайни потребители, независимо от географското им местоположение на територията на страната и на достъпна цена.
(2) Универсалната услуга включва:
1. свързване в определено местоположение към обществената телефонна мрежа и достъп до обществени телефонни услуги независимо от използваната технология;
2. осигуряване на обществени телефонни апарати с определено качество, които осигуряват провеждане и на безплатни спешни повиквания към национални номера и към единния европейски номер за спешни повиквания "112";
3. осигуряване на телефонен указател с номера на всички абонати на обществени телефонни услуги;
4. осигуряване на телефонни справочни услуги, достъпни за всички крайни потребители, включително ползващите обществени телефони;
5. осигуряване на безплатни спешни повиквания към национални номера и към единния европейски номер за спешни повиквания "112";
6. осигуряване на достъп до обществени телефонни услуги, включително услугите за спешни повиквания, телефонен указател и справочни услуги за хора с увреждания, подобни на ползваните от другите крайни потребители.
край на цитата

Мисля, не се налага коментар относно факсове, медни проводници, интернет и т.н.

Нататък.

Обидно за присъстващите е да обяснявам значението на думички като може в Общите Условия. Ако кака Сийка желае, ще й я разясня на лична бележка.

Ще се опитам да обясня и по-сложни словосъчетания като време за установяване на връзка.

Дефинициите са:
"Време за установяване на връзка" е периодът от момента, в който информацията, изискваща се за установяване на връзката, се получи от мрежата, до момента, в който викащата страна получи сигнал за отговор или заето на виканата страна. Показателят се отчита в секунди отделно за национални и международни разговори.
Казано простичко, това е времето от края на избирането плюс съвсем мъничко до чуването на сигнал "свободно", "заето" или служебно съобщение.

Не разбирам защо кака Сийка смята 2,5 секунди време за установяване на връзка за абсурд?

"Време за установяване на връзка (отговаряне) при повиквания за услуги чрез оператор" е времето от момента, в който информацията, изискваща се за установяване на връзката, се получи от мрежата, до момента, в който операторът отговори, за да предостави исканата от потребителя услуга. В това число не се включват услугите, предоставяни изцяло автоматично. Показателят се отчита в секунди.

Тук вероятно ще звуча гадно, но има известна разлика между "време до момента, в който операторът отговори" и "време за получаване на исканата информация". За съжаление, "вашето обаждане е важно за вас" се брои за отговор на оператор...



Тема за наглосттанови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор kaka Cийka (Картечарка)
Публикувано03.11.08 08:30



Сигурно си знаеш, че си циничен. Тези телефони са крачка назад и са подмяна на договора. Одобрението, да се ползва лицензията на БТК Мобайл от БТК е от преди няколско дни. Разбира се, че всеки гони печалба, но все пак трябва и добро отношение към клиентите. БТК я доят кой къде я свари. Станала е като ефтина проститутка. Ако наблюдаващ не знае, че фиксираната телефония се осъществява по "меден чифт" то значи или си е забравил ученото от учебниците или е самоук.

Минавам от тук и не съм особенно впечатлен от цинизм и арогантността на адвоката на БТК. Познавайки много хора от тази организазция, даже съм работил за кратко и имам сантимент, ми е криво, когато виждам направеното за десетки години как се разпродава на парче. Виждам обезверените си бивши колеги, напудрените нови търговци, дето обещават апарат с топла вода, само да излъжат клиента, а знам, че не беше така.

Наблудаващ, отчитайки твоята преходност и ефирност те намирам за некомпетентен и от чисту хуманни чуства те съветвам да си купиш няколко учебника по съобщителна техника и съоръжения и да се подготвиш. Аз си имам "акаунт мениджър" или иначе казано - консултант от страна на БТК, а отделно от това съм корпоративен клиент, което ще рече, че съм "ухажвана мома". Ще ти направя една вметка обаче, преди няколко години представителя на Мтел се отнесе подобно на теб към колега. Посъмевах го да пуснем пост в форума на Мтел. На другия ден получи мейл, а на следващата седмица му изрлатиха техен представител да разбере от кое се оплаква. В никакъв случай не го разбирай като реклама и антитакава, просто ти казвам, че и БТК и Мтел сте обслужващ ни персонал.

По темата - помоли някой да ти даде от прословутите стационарни GSM апарати - хит на Илиенци за 2000 година и поработи с него. След това се изкажи компетентно. Доколкото можеш. А хлъзгането ти за циганската клетва, дали това е gsm ползващ клетките на вивател или не отдавам на компетентността ти.

Спора ми с теб по темата е до тук. Не те намирам за достатъчно ... чел

За плурализма две мнения не може да има !



Тема Re: за наглосттанови [re: kaka Cийka]  
Автор тъпия (смотания)
Публикувано03.11.08 10:16



Каке,то ако бТК не беше тръгнало по-налонище щеже ли да ползва надупената за адвокат!?Ти правилно и хортуваш ама тя се глеа са дупи по маниерно...кот да и кайш,ако от дупене не разбираш си бита карта...тя там профешанъл

Ай със здраве каке и подозирах,че си бил вътре у системата



Тема Re: за наглосттанови [re: kaka Cийka]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.11.08 11:28



Питам от чисто любопитство, още повече, че Уикипедията също не отговаря...фиксираната телефония се осъществява по "меден чифт"...това ли е определението?
Все съм си мислил, че фиксираната телефония е, как да кажа, свързана с ограничен периметър на ползване на поста, а не толкова с преносната среда.
Да не говорим, че в момента фиксираната телефония се осъществява от някои оператори по коаксиален кабел, а не по медна двойка (Кейбъл, Спектрум), от други - по GSM канал, но само в рамките на 1 БС (МТел, Глобул също са с лиценз). А и самата бтк освен меден чифт ползва и оптики.



Тема Cтepн™нови [re: Cтepн™]  
Автор kaka Cийka (Картечарка)
Публикувано03.11.08 13:42



Cтepн™, търговците въвеждат невероятни термини за да объркат техничарите и клиентите

Подменя се смисъла на иначе ясни от към техническа гледна точка термини, за да се реализират все по-"китайски" решения. Стационарният телефон е такъв, който поради технологията е вързан физически с АТЦ например. Поради технологията си е ограничен в преместването си, затова е неподвижен - стационарен. То може от своя страна да е аналогов и цифров. С навлизането на технологиите обаче, е възможно стационарния телефон да не е физически, а софтуерно вързан, тогава пак е стационарен, но е VoIP - глас през интернет. Пак има жица, но за нет, а той е вързан за някоя ИП централа. Такива са Орбител, Спектъра, БТК-Нет и сие. Той е характерен с ниска цена и ниско качество. Получава се ехо, накъсване, разпадане - всъщност това са тези параметри


Раздел ХIV
КАЧЕСТВО НА УСЛУГАТА И КАЧЕСТВО НА ОБСЛУЖВАНЕ
51. БТК осигурява качество на фиксираната гласова телефонна услуга, както следва:
а) Фактор за оценка на преноса на глас (R фактор) - не по-малък от 75;
б) еднопосочно закъснение - не по-голямо от 150 милисекунди.
...
д) процент на неуспешни повиквания - до 0,75 на сто;
е) време за установяване на връзка - до 2,5 секунди; абсурд


Които различават телефонията през проводник от телефонията през нета. И двете са стационарни, но качеството на проводната връзка е несравнимо с VoIP-а. Затова по света VoIP и GSM са ефтиния спрямо жичната (по меден чифт) такава. Медният чифт е донякъде условен, защото би могъл да бъде и алуминиев, и стоманен, а когато бива уплътнет и пратен през оптика или коаксиален кабел до друго населено място вече не става дума за чифт, но в крайна сметка това е проводна качествена нелефония. При някои ситуации чифтовете може и да са два...

Мобилните телефони са нещо друго. Те, разбираемо от името си не са обвързани с разтояние и могат да се ползват в големи периметри, но качеството им също е несравнимо с това на жичната телефония.

Това, че БТК е раздало на хората приличащи на стационарни, но с пъхната вътре сим карта не прави телефоните стационарни. Те са мобилни, по технологията GSM.

Термините, дефинициите и правилниците са разхърляни и трябва да се търси, но БТК въвежда например термина Универсална услуга, точно по причина - подмяна на терминологията. В Общите им условия пише


1. С тези Общи условия, наречени по-долу "Общи условия", се уреждат условията, при
които крайни потребители сключват договор с “Българска телекомуникационна компания”
АД за ползване на фиксирана гласова телефонна услуга, предоставяна при използване на
индивидуално определен ограничен ресурс – номера, посредством осъществяване на
далекосъобщения чрез обществената далекосъобщителна фиксирана мрежа на
дружеството.


казано е - с Българска Телекомуникационна Компания, а не с БТК-Мобайл,

а в Наредба № 17 от 3 юни 2005 г. за правилата за изграждане на далекосъобщителни фиксирани мрежи и съоръженията към тях
ИЗДАДЕНА ОТ МИНИСТЕРСТВО НА ТРАНСПОРТА И
СЪОБЩЕНИЯТА И МИНИСТЕРСТВО НА РЕГИОНАЛНОТО
РАЗВИТИЕ И БЛАГОУСТРОЙСТВОТО

е дадена дефиницията

Допълнителни разпоредби
§ 1. По смисъла на тази наредба:
1. "Далекосъобщителни мрежи" са кабелните мрежи за предоставяне на
фиксирана гласова телефонна услуга и/или пренос на данни, за пренос на радиосигнали
и/или телевизионни сигнали, и/или за предоставяне на услугата "достъп до Интернет"...


Като се върже две и две става четири. Не знам как другите оператори не са се усетили, че по този начин БТК вдига значително броя на абонатите на Вивател и не са ги засъдили!

За плурализма две мнения не може да има !

Редактирано от kaka Cийka на 03.11.08 14:08.



Тема Re: Cтepн™нови [re: kaka Cийka]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.11.08 18:26



Да, определението "проводна телефония" по се доближава до стационарен пост, като се отчитат и новите технологии. Само фикс. пост на мобилен оператор му бяга, но все пак и там има кабел м/у апарата и устройството. А и е вързан в обхвата на захранващия кабел или поне до обхвата на слушалката, ако е кордлес.


А дали хоум-зоната може да се определи за стационарен пост?

VoIP - глас през интернет...Той е характерен с ниска цена и ниско качество. Получава се ехо, накъсване, разпадане
Ти си поредния, който/която (има разминаване м/у използвания род в постовете и ника; обърквам се) трябва да убеждавам, че говори за някакво вече далечно минало. Имам акаунт към немски ВоИП-оператор и много интензивно говоря със Западна Европа (предимно с Англия, но и с Холандия, Белгия, Германия) и ЕлЕй. Уверявам те, че връзката е прекрасна и доста по-добра от бтк-бтк. Никакви еха, накъсвания и заглъхвания; да не говорим за разпадане. Като пусна звука в колоните и сложа микрофона говорим по 2-3 човека тук и 2 там и е така, както ако всички са в 1 стая, а не оттатък Ламанша.
Но е вярно, че разговорите в мрежата на бтк не са чак толкова качествени - това за мен говори, че в бтк не са си написали докрай домашното, а в БритишТелеком - да.

Това, че БТК е раздало на хората приличащи на стационарни, но с пъхната вътре сим карта не прави телефоните стационарни. Те са мобилни, по технологията GSM.
Не схващам за какво се възмущаваш? Клиентът е поискал и си е платил за стационарен, ползва го като стационарен и по тарифи на бтк за стационарен. Транс пениса му е дали връзката е по кабел или по въздух.

Като се върже две и две става четири. Не знам как другите оператори не са се усетили, че по този начин БТК вдига значително броя на абонатите на Вивател и не са ги засъдили!
Че какво им влиза в работа? А и броенето на каквито и да е абонати в Бг е някаква непозната досега математика...Лобачевски е направил корекции в математиката на Евклид, а сега нашите оператори се мъчат да ревизират Лобачевски със своята алгебра



Тема ===нови [re: Cтepн™]  
Автор kaka Cийka (Картечарка)
Публикувано03.11.08 19:02



Хоум зоната трудно би се определила като стационарен пост, освен ако няма опъната жица от кулата до поста

Това в общи линии е като тълкуването на Библията, но си спомням, че в учебницине ми ставаше въпрос за жична свързаност между крайното устройство и централата. А за VoIP-а, има тенденция в комуникациите да се върви към тях, макар в BG няма масово устойчив нет, който да гарантира приемливо качество. Ползвам и БТК-Нет и не съм доволен от качеството му. Има кръжочни изпълнения в програмирането от типа на липсата на край на избирането, което ще рече, че след избирането на последната цифра рутера чака около 10 секунди и чак тогава изпраща цифрите като пакет и тепърва се чака по-натам какво ще стане. Другия начин е да се ползва решетката като ентер след края на номера, което в никакъв случай не е професионално. С 1000 разговора намерих човек, който да пооправи номерацията, за да се знае, че при първа цифра х, трябва да се чакат n цифри, след което да не се чака 10 секунди или решетка. Е, сега абонати започващи с едни цифри не можгат да се набират, но в крайна сметка се намери по-малкото зло Днес например БТК-Нет за нищо не ставаше, та се наложи да го махна докато го оправят.


Стерн, ще ти дам няколко ситуации, които за човек гледащ на телефона като на космическа ракета са непреодолими. Не, че не съм ги сочил, но ще ги повторя.

1. Купил си си миналия месец някакъв безжичен Панасоник със секретар, за да впечатлиш жената и децата. Този телефон става неприложим.

2. Имаш магазин, аптека, в която получаваш и пращаш заявки и оферти по факса. Тази ти дейност умира.

3. Имаш малка фабрика, хотелче или просто си си угодил на масрафа и си сложил някоя централка с 6, 24 или 100 абоната. Тя също става неприложима и само за вътрешно ползване. Което пък яде от доверието на абонатите към БТК което пък ще ги прати например към Мтел. Те дават гейтовете си без пари. Иначе ако решиш да си купиш гейт и GSM-а ти да стане жичен телефон ще трябва да си го купиш, а аналогов свестен е около 200 лева. Цифров двулинеен е над 1000.

Аз имам едни клиенти, които са се оскубали заради пропадането на пътя на заявките им. Дал съм им един гейт да ползват и поради коректността на БТК ще им се наложи да си купят по натам и да се оръсят за щастие на доставчиците с около 200... Затова не им е на абонатите на 100 процента овър пениса...

Кака Сиика е литературен герой, затова съм я избрал. А вторичните белези в диалога насочват към мъжки род

За плурализма две мнения не може да има !

Тема Петре бре, чети:нови [re: kaka Cийka]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано03.11.08 20:25



фиксирана телефонна мрежа е обществена комутируема далекосъобщителна мрежа, предназначена за пренасяне на звукова информация в определена честотна лента между неподвижни крайни точки на мрежата

Преди време имах един преподавател. Той често казваше "няма по-опасно нещо от човек прочел само една книга". Като те чета, си спомних за него...

Прочени бавно

от началото и осмисли какво съм написал дотук.

Лека и компетентна вечер.



Тема ===нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор kaka Cийka (Картечарка)
Публикувано03.11.08 20:48



Личи ти, че си имал само един преподавател.

За плурализма две мнения не може да има !



Тема Re: ===нови [re: kaka Cийka]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.11.08 20:48



1, 2 и 3 - нали се сещаш...вездесъщата "техническа възможност" на бтк.
Казват, че я нямат за тези услуги и изборът е твой - само войс или нищо.



Тема Re: Петре бре, чети:нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор тъпия (смотания)
Публикувано03.11.08 20:51



Мани са МА дупло-ти преподавател....сигур е абортирал кът тъ видял ква реликва си....я кажи кой та учи са дупиш тъй маниерно....добре та научил



Тема ===нови [re: Cтepн™]  
Автор kaka Cийka (Картечарка)
Публикувано03.11.08 20:56



Това е разликата от една сериозна и една потъваща компания. Не във връзка с комуникациите, мой приятел живеещ в Австралия си купи лаптоп. Прибрал се в къщи и заровил навсякъде. Отишъл в системните папки, нещо разбъркал, нещо затрил и писи-то умряло. Звъни ми паникьосан - няма и един ден, какво да правя? Викам му, върви в магазина, па все нещо ще измислят - умрели няма

Отишъл, показал, хората му го преинсталирали защото, внимавай, не го предупредили, че в системните папки не трябва да се пипа. Разбира се, съобщението, че е дейнджъръс излиза, но това различава сериозния търговец от онзи на Капалъ, макар, този от Капалъ да е спорно дали и той не е добър...

Наблюдаващ, разбрах за твоя единствен учител, при който може би са те дали като малък. Ти също прочети и вникни в това, че си губите клиентите като сняг през юни. Разбери, че една компания ако иска да има верни клиенти трябва да е лоялна към тях и последно, незнам защо изобщо ти ги обяснявам тия, като е спорно дали си изобщо някой в БТК. Тези, които са работили там се усещат. Ти не си.

За плурализма две мнения не може да има !

Тема Re: ===нови [re: kaka Cийka]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано03.11.08 20:59



Възможно е.

Замисли се, дали на теб точно този един не ти липсва.



Тема ===нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор kaka Cийka (Картечарка)
Публикувано03.11.08 21:05



Като те гледам, точно този трябва да го обесят. А иначе - умните хора се учат цял живот. Другите - приключват пълни със знание още след първия учител.

За плурализма две мнения не може да има !



Тема Re: ===нови [re: kaka Cийka]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано03.11.08 21:09



Другите - приключват пълни със знание още след първия учител.
Съгласен.

Особено след като прочетох мненията ти за VoIP.



Ако имаш да кажеш нещо по темата - последната дума е твоя.



Тема ===нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор kaka Cийka (Картечарка)
Публикувано03.11.08 21:16



Добре, кажи твоето мнение за нещо? Какво е твоето мнение за VoIP? Какво ти е мнението за всичко останало в тази тема? Конкретно. А ако искаш да спамим - да започваме, но ми се струва, че подходът ти в непозната територия е "процедурни врътки" докато се разводнят нещата. Та, конкретно.

Ама май не можеш...

За плурализма две мнения не може да има !

Редактирано от kaka Cийka на 03.11.08 21:23.



Тема Петре бре, чети (2)нови [re: kaka Cийka]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано03.11.08 21:51



В темата се задават два въпроса. Виж за справка

.
Аз съм отговорил на първия въпрос и съм загатнал отговора на втория.
В първите три писания по темата на практика са казани съществените неща.

Това - конкретно.

След това в сладка раздумка си лафихме за неща около темата.

Въпроса е кой колко може да си лафи по и около дадена тема. По какъв начин го прави също е важно и показателно. В този смисъл твоята изява ми бе интересна.



Тема ---нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор kaka Cийka (Картечарка)
Публикувано03.11.08 22:07



Празни приказки. Не знам що ли пък те приемат като БТК баси



В темата се задават много въпроси. Приличаш ми на служител на някоя община Наблюдаващ, спирай радиоточките и лягай. Единствения ти учител не е вложил много от себе си Айде, до някоя друга тема. Бъди гордост за родата си!

Венсеремос

За плурализма две мнения не може да има !

Тема Re: ---нови [re: kaka Cийka]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано03.11.08 22:37



Не съм сигурен, че ще има друга тема.

Благодаря за оценката ти. В отговор ще приложа наученото от моя учител и ще споделя мнението си за теб.

Ти нямаш познания да правиш задълбочени анализи. Пишеш бързо и самоцелно. За археолог това е доста зле. Сигурно не работиш по специалността си.

Като писател имаш временни проблясъщи и оригинални идеи. Но не можеш да поддържаш висок стил дълго време. Уморяваш се и започваш да ръсиш простотии. Затова пиши по-малко - ще бъде качествено.

Хубаво е, че са ти интересни нови области на познанието. Лошо е, че се опитваш с една прочетена книга да минеш за компетентен в дадена област.

Мога и още но... общините отварят рано.

Лягам си.

Лека нощ.





Тема Re: ---нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор kaka Cийka (Картечарка)
Публикувано03.11.08 22:40



Време ти е. Умората ти пречи на мисленето.

Лека.

За плурализма две мнения не може да има !



Тема Re: ---нови [re: kaka Cийka]  
Автор тъпия (смотания)
Публикувано03.11.08 23:06



Тегли и една путка майна и тва е,тя от друго не проумява...а най и аресва с черпака по путката...иначе кот да и кажеш не вдява...най-много да ти са досере от дебелоочието и...доскоро беше мекере,ама ся стана дупла...аве развива са кучката възходящо-кът компанията



Тема Re: PS 2.0нови [re: kaka Cийka]  
Автор poдoп (непознат )
Публикувано15.11.08 09:47



В отговор на:

е) време за установяване на връзка - до 2,5 секунди; абсурд




Защо пък да е абсурд? И какво е R фактор?



Тема Re: PS 2.0нови [re: poдoп]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано15.11.08 12:17



се гордее с факта, че знае колко малко знае.

В стремежа си да запълни знанията си тя използва оригинални похвати. Често привидно отстоява мнения, коренно различни от собствените й с единствената цел да предизвика по-интензивна ответна реакция и да извлече повече полезна за нея информация.

А на твоя въпрос - някъде в темата съм дал . В него има дефиниция: 7. "Фактор за оценка на преноса на глас - R фактор" е мярката за очакваното качество на възприемане на преноса на глас. Определя се като безразмерна стойност в обхвата от 50 до 100, като R = 100 е най-високата и означава най-добра степен на удовлетвореност от потребителя, а R = 50 е най-ниската и означава, че почти всички потребители са неудовлетворени. Дефиницията е леко йезуитска и не носи информация как се измерва "R фактора", но това не пречи той да се споменава в текстовете на Общите Условия на всички български оператори.



Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: ragazzo]  
Автор dwdm (непознат )
Публикувано16.11.08 18:27



Нека уточня нещо---техническо е така че "кака Сийка" да не си отваря устата:
1.Телефоните са от мрежата на ВИВА-това е ясно!
2.На нуждаещите се се раздават гейтове/факсове или ПБЕХ-та/!
3.Геитовете са много интелигентни!
4.Отдавна мрежите минаха на ип...Дори междуселишните връзки са на айпи много отдавна...Така ,че тая мома кака Сийка ли беше да ми защитава архаични неща ,като ТДМ /не говоря за КРС или А29/....Не става...Кво да говорим за МСАН...Ако на някой му харесват чекръците на А29-нека си вземе 1 рамка за в къщи!!!Що се отнася до СИП-телефонията-всички ползваме скайпа-това е "свой род" сип......





Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: FLAG]  
Автор dwdm (непознат )
Публикувано16.11.08 18:31



А пропо--няма ДСЛ по без жица-просто някой да си даде зор да прочете технологии--по селата ще бъде друго....





Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: dwdm]  
Автор FLAG (неудачник А-29)
Публикувано16.11.08 18:47



Една рамка от А-29 за в къщи е много добре!Има много мед, месинг и желязо....



Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: FLAG]  
Автор тъпия (смотания)
Публикувано16.11.08 19:10



Месинга не толкова много,ама желязо и мед има.Перата от РПН някъде минават за неръждавейка,ама зор...

Ама изкупната цена е паднала до неузнаваеми стойности,така,че и да имаш си я дръж...ако си на бач мой си земиш едно КРС-чи накрая...и да не цяло,то ванички си свалиш-кой щи ги брои...аве ко да та учи-включи са в бързи ,смели,сръчни кръжока



Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: dwdm]  
Автор kaka Cийka (Картечарка)
Публикувано17.11.08 08:46



Нека уточня нещо---техническо е така че "кака Сийка" да не си отваря устата:
...
2.На нуждаещите се се раздават гейтове/факсове или ПБЕХ-та/!


Това не е вярно. Гейт - да. Трябва да дават. PBX защо да ми дават ако си имам и съм го котфигурирал и за други доставчици? Но не раздават нищо. За което пък съм благодарен на БТК. Монтирах няколко, искат още ;)

3.Геитовете са много интелигентни!

Какво означава "много интелигентни"? Спрямо наблюдаващ/а или спрямо кое?

4.Отдавна мрежите минаха на ип...Дори междуселишните връзки са на айпи много отдавна...Така ,че тая мома кака Сийка ли беше да ми защитава архаични неща ,като ТДМ /не говоря за КРС или А29/....Не става...Кво да говорим за МСАН...Ако на някой му харесват чекръците на А29-нека си вземе 1 рамка за в къщи!!!Що се отнася до СИП-телефонията-всички ползваме скайпа-това е "свой род" сип......

Това също не е така... Бъдещето е на VoIP, но междуградските връзки не са все още.

Момчета и момичета, за какво се борите? Аз също не говоря за А 29 а за подмяна на качеството без подмяна на цената. Чекръците на А 29 са минало, но би трябвало да ги подмменят с друга АТЦ а не с gsm-и. А ако БТК се стреми към качеството на скайпа - постига го в селата



Вместо да се плюнчите попрочетете малко. Поне теория. А БТК може и по мръсния канал да си пусне сигнала, само че на хората работили там десетилетия им е неприятно, когато виждат как всичко градено от тях отива на майната си... Няма да го разберете...

За плурализма две мнения не може да има !

Редактирано от kaka Cийka на 17.11.08 10:38.



Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: kaka Cийka]  
Автор dwdm (непознат )
Публикувано17.11.08 19:01



Или не съм се изразил правилно,или изпадаш в словоблудство како Сийке /като те чета ,как си веща/вещ в боравенето с морални критерии-по-скоро е 2-то.
Има ли значение каква е медията според теб...
Това си е "слой1" и това е-оттам нататък се отива в рамките на философията.
Гейтове се раздават и то поголовно :казват се"Easygate".Раздават се там,където има факсове и УАТЦ-та/айде pbx,да не се заядеш/.
Що се отнася до IP-телефонията-MSAN-а е такава.А заяжданията с "Наблюдаващ" и квалификациите ти за него не ти правят чест-работила/...ил си много малко в компанията,както сам си каза!





Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: dwdm]  
Автор kaka Cийka (Картечарка)
Публикувано17.11.08 19:43



По кой критерии сте получили титлата последна инстанция? Наблюдаващ се беше запънал/а, че мрежата на вивател и gsm технологията няма нищо общо!Още ли го твърди, или прояви интерес? Ти юначе твърдиш ли, че някъде по света gsm е приет по-сериозно от жичната телефония? Винаги, е да кажем доскоро съм приемал като сериозна компания БТК. Това, че се хвалят със sip сочеики като критерии за качество скайп ги прави обаче конкуренти на кабинките за ефтини разговори с чужбина. Допускам, че сте лъскавата вълна влетяла в БТК дето продава, продава, продава а не знае как да върже един прост телефон.

Гейтове и PBX или УАТЦ НЕ се раздават. Повтарям, НЕ СЕ раздават. Някой ви е излъгал. Затова пък продажбите им вървят. Приятел се оплака, пратих го на 800100 и там го "записали". Е, видя се в чудо и си купи гейт. Щото колегите от БТК загубили тефтера



Когато се говорят явни неистини убедено и арогантно тогава няма чест. Абонатите на високотехнологичните телефони модел 2000 година НЕ са доволни от тях. Форумът е чесане на пръсти и съм далеч от мисълта, че аз представлявам абонатите, а вие - БТК.

В знак на отношение към мненията ви, макар и да съм на ясно че всички тук сме анонимни и надали ще ви накривя шапката, ще закрия 6 BRI-та.

За плурализма две мнения не може да има !

Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: dwdm]  
Автор Dalgia77 (непознат)
Публикувано17.11.08 20:52



Аве тъпънар,ти надупената ли защитаваш...ама си хамав повече отколкото мой да носиш...баси идиотите де има тука...доди един Кака Сийка ви отвори очите и вий са нахвърлихте връз него...веднага напсуй наблюдащата дупла да си отсрамиш постинга

Админееее,ако ма четеш трий всички адвокати на дупещото се мекере...един ден га додат нащи на власт ши си шеф на сайта...де има клуб ши мойш си трий кот си сакъш...кеф а



Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: тъпия]  
Автор dwdm (непознат )
Публикувано18.11.08 19:59



Да-а има и сребро в пъпките на РПН,има и мааалко платина в едни цилиндрични пъпки на RU в А29...Същите ги имаше и в "кълвача на ush-централи,но те вече са история...Май и в MKS-сите на КРС има бая мед...Така,че далавера си е предизбирачна рамка,ама ко да и обяснявам на какчето Сийка.





Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: Dalgia77]  
Автор dwdm (непознат )
Публикувано18.11.08 20:11



Пич--грешиш....Само си защитавам тезите тук,а ти само едно и също повтаряш=дай нещо позитивно бе-или злъчката ти е в устата/"Цитирам поговорката:Комуто злъчката е в устата-всичко му горчи!!!"/Тук ще напиша нещо и за "кака Сийка"--грешиш како,от времето на "чекръците" съм в тази компания-и ако ми кажеш разликата между А29 и "Кроспойнт"---ще те призная-=тогава можеш да говориш за сантименти,суфикси,а ако искаш и за модулацията DMT се признеси!!!
А...да--да вметна=работя в БТК и си обичам компанията--работата ми е навън,по КРУ-та,наети линии и кво ли не-понякога не ми се обяснява в какви "санитарни" условия се работи навън-плъхове,бълхи,височини и тн...Но това е разнообразието в БТК.





Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: dwdm]  
Автор тъпия (смотания)
Публикувано18.11.08 20:31



Стига си хленчил ве...работиш в бТК щот не ти стиска да идеш навън...аз казах,ама ти на ушите си седиш и не чуеш:бТК е ЕДИНСТВЕНАТА частна компания в която се работи по СОЦИАЛИСТИЧЕСКИ!!!Обичаш си компанията...ми как няма да я обичаш кът тъ търпи още...то и мекерето затва я обича

А-29 и Кроспойнт-едното стъпково,а другото координатно ве...тва и дупещото се мекере щи го каже



Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: dwdm]  
Автор kaka Cийka (Картечарка)
Публикувано19.11.08 08:55



За да ми признаеш, ще кажа няколко разлики. Първата и несъществена е захранмането - 48 за едните и 60 за другите. Втората, вече задърбавам, е управлението. За А29 е директно, т.е. импулдсната серия подавана от ННМ управлява съоръжението, да кажем реле, което пък управлява любимия ти чекрък. Той се изкачва и навран нужната височина се завърта, за да си намери изход към следващия ГИ или ЛИ. (как е до тук) Кроспойнта е с инзиректно управление. Серията от цифри първо се събира в да кажем импулсен регистър и след справка с централно и децентрално управление за възможността за връзка, за правата на абоната, за томерационния план подава цифрите по-натам. И тук идва другата разлика - коттактното поле, осигуряващо пътища. Мъка е, ако има проблем в него да го намериш... Но това е друго. Контактното поле е изградено като координатна система. n входове и y изходи, като подобно на смесителния план на А29 и тук входовете са повече от изходите.

Стига толкова, че трябва да се работи. Дали ще признаеш или не - няма отношение към месечния ми приход, но условията ти на работа, ако работиш това което казваш ги знам. Всъщност аз не нападам тези в БТК като теб и другите колеги, а новата вълна, която продължавам да твърдя, че разсипва и разпродава всичко и че дърпа назад. В срайна сметка оптиката, разширенията, подмяната на кабелната мрежа и старите с нови АТЦ не е от времето на "белите якички" а от времето, когато БТК беше излязла от блатото и се засилила да става истинска телекомуникационна компания.

Между впрочем, знаеш ли, че в Белоградчик доскоро още продаваха онези популярни от соца УДС-та? И серията си ТА едиколко си.

За протокола - работил съм с А29, ВЧ, GVN, Кроспойнт, Сименс, М400, Матра и други по незнайни... Панасониците не ги броим



За плурализма две мнения не може да има !

Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: kaka Cийka]  
Автор dwdm (непознат )
Публикувано20.11.08 20:21



Е--признавам те/пропусна USH и Е100 от старите/.Малко "офф..."-при директното управление машината никога не знае ,че следващото стъпало е "заето",сиреч--след 3-ата цифра хипотетично можеш да получиш знак "заето".При индиректното-си има запомняне на заетите съеденителни пътища и изнесеното управление се "съобразява" с тях,това води до отказ от непроизводително заемане...Що се отнася до новите модерни централи съм фен на "ЕЛТА-Р"....Нали знаеш-изберете българското.

P.S. Инак мисля ,че темата се изчерпи...,за добро!


P.P.S. Не знаех ,че до скоро са продавали УДС 4/2 15 и 4/3/4 -явно са имали много на склад.



Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: dwdm]  
Автор тъпия (смотания)
Публикувано20.11.08 20:55



Аве простьо,изчерпала са темата...кой ти дава браво да обобщаваш и то по чужда тема...аз имам ко да кажа-знайш ли...ся ми доди у акъла...

....ай някой умник да каже как става при ония старите аналогови централки съ избереш себе си и да задействаш звънчевата верига на крайното у-во...дупещото мекере дън съ обажда щот ши му ибъ маата...въпроса с повишена трудност и отговарящите да са поне от ранга на кака Сийка!!!



Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: dwdm]  
Автор ekcплoaтaция (непознат )
Публикувано20.11.08 22:44



Какво общо има Скайп и SIP протокола?



Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: ekcплoaтaция]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано20.11.08 23:01



Общото:
1. И Skype и SIP са VoIP технологии.
2. Skype използва SIP в определени случаи на интерконект.
(3. Нито Skype, нито SIP се използват при "селските телефони" на БТК)



хайде стотното мнение по темата!



Тема pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: dwdm]  
Автор kaka Cийka (Картечарка)
Публикувано21.11.08 10:55



Радвам се на българското, ама често не е коткурентно. Слагал съм една малка - 4 поста, няколко по-големи и работят добре, но има още какво да се желае.

В Елта имаше една кака с особенно име, която е отвратителна към клиентите, е именно тя контактува с тях. Та последния път с ченгел и извадих инфо за едно УТС с 3 слота за по четири линии. Купих го с две платки - 1/4 и след година звъннах да взема още една, но каката пак беше в цикъл и не се разбрахме. Запомних я и после в няколко комисии за доставка на УАТЦ Елта бяха порязани от мен, за да се знае, че клиентът е Бог. Ако някой от Елта чете и каката с особенното име е още на работа - незабавно я изгонете



А пак в поредицата за българското - веднъж при мен попаднаха двама колеги от завода в Благоевград. Те също правили централи на базата на съвременен модел на ВЕФ Викам им, добре. Как сте с гаранционното обслужване? Имате ли дистанционен достъп. Нямали такъв, но гаранционно обслужване - да. Ако ви звънна сега (беше към 10) вие ксога ще оправите централата? Те викат, ами трябва да пратиш заявката по факс, ние да организираме група, те на следващия ден ще пътуват (от Благоевград) и ако стигнат навреме ще започнат веднага, ако не - на по-следващия

Аз уважавам българското, ама няма такъв сервиз - 3 дни след заявката. В Русия сигурно по-бързо стигат от Владивосток до Москва.

За плурализма две мнения не може да има !

Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор dwdm (непознат )
Публикувано21.11.08 21:17



SIP-протокол,който се ползва за сигнализация на връзките във VOIP...лесен за писане на софтуер за разлика от H323....Има много готови библиотеки и тн...
Организацията на SKIPE е същата,но със собствен протокол-с комерсиална цел/по-комерсиална от другите/.Всъщност създателите на SKIPE повтарят успеха на ISQ--разработваш продукт и го продаваш,само дето не зная правата на продукта кой ги "наглежда"--защото в ISQ администраторите и до ден днешен са израелци.Е протокола на ISQ отдавна е "пробит"-познават го много хора,но SKIPE ,уж минава за непробиваемо,не е така!!!



Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: kaka Cийka]  
Автор dwdm (непознат )
Публикувано21.11.08 21:22



Пиши ми на ЛС-нямаш проблеми-това са много коректни хора -конструкторите са супер и имат сисиндженери убийци-комутацията ми е "първа любов"-не се разделям лесно с нея!!!Това е централата -повярвай ми-познавам я добре....





Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТК (Интернет)нови [re: Pyceнeц]  
Автор O!Sag (гуулем гъзар)
Публикувано22.11.08 01:11



Нещо против DECT технологиите?!

--



Тема Re: ===нови [re: kaka Cийka]  
Автор O!Sag (гуулем гъзар)
Публикувано22.11.08 01:42



Без спам и без флейм, ще добавя че войп-а изобщо не е това, което се опитваш да го представиш. Имам колеги, произвеждат ТДМ оборудване, и те ме кълнат че само там е истината, и накрая кво – взимат си от мен телефония по войп, цъкат щастливо и никой не се сеща да му се чува лошо.

--



Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор O!Sag (гуулем гъзар)
Публикувано22.11.08 01:49



VoIP е технология за пренос на глас по ИП мрежа,
СИП е протокол за сигнализация,
Скайп е патентован затворен софтуер

Първите две дават завършен продукт, както и третото, със сходна функционалност. Друго общо няма.

--



Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТК (Интернет)нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор BлaдoAл (непознат)
Публикувано04.03.09 09:57



Телефона има стандартно USB. А дали апарата поддържа GPRS? Явно за ADSL по селата ще се чака още. Аз си мислех, че ще ползват Мобиком цифровизира.



Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТК (Интернет)нови [re: BлaдoAл]  
Автор Dalgia77 (непознат)
Публикувано09.03.09 18:41



Я питайте дупещата се кучка що бетекату спира цифровизацията по селата след април.Щот тия де ибът ся дупещата се ши бегат и ши додът нови ибачи.Ама депущата ко я ибе тва-важното дъй у играта/демек да и вътре/....хаххахаха



Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Dalgia77 (непознат)
Публикувано14.03.09 08:00



Мекере,мецни що бТК прекратява цифровизацията в малките населени места?Ай молим та от сърце, дай си компетентния гъз съ изкажи.Толкова години тука твоя гъз главен герой-кът порно клуб го напрай.Ти не си никва наблюдаваща,ти си тъпъ путка де си вади хляба кът лижи разни задници.Тия ся ши продават бТК-ту и ко ги еня за цифровизацията.Кой дой да му мисли-тва политиката на бТК.Не треба са праят "излишни" разходи,имотите са разпродадат/кот мой земат,кот мой дън дадат/ и ....нема гииии.Ма да земат и теб с тях си-кът капитал си,или та продадат с офиса от де са дупиш.
Отивам да сера-кът пиша за теб или та чета и тъй стаааааа...



Тема какво е SKIPE и ISQ?нови [re: dwdm]  
Автор CarolinaKatarinaMueler (c.c. Catch)
Публикувано14.03.09 17:40



явно съм тъпа! :-(



Тема дава грешканови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор CarolinaKatarinaMueler (c.c. Catch)
Публикувано14.03.09 17:43



Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /var/www/btc2009/core/core.php on line 226

Application error
Application failed to start properly



Тема времето тече, сайта се е променилнови [re: CarolinaKatarinaMuel]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано14.03.09 23:03



Линковете са остаряли.

Нищо не е вечно.





Тема Re: какво е SKIPE и ISQ?нови [re: CarolinaKatarinaMuel]  
Автор тъпия (смотания)
Публикувано15.03.09 20:55



Ти па от де доди....мекерето ни стига-ти си у повече



Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: ragazzo]  
Автор ЛeвeнтMyнчo (кибик I ст.)
Публикувано16.03.09 20:46



Темата е малко брадясала, но:
1. Как и дали могат се използват т.н. DECT удължители;
2. Как и дали може да се използва аналогов fax.
3. За ДТМФ не питам, той изчезна някъде



Bold Italic URL MAIL IMG

Тема Kво значи....нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор SHDSL (непознат )
Публикувано27.03.09 13:52



"Обществено комутируема????????? , ебаси изрази,звучи като неква руска литература





Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТК (Интернет)нови [re: BлaдoAл]  
Автор SHDSL (непознат )
Публикувано27.03.09 14:07



GPRS ? със сигурност не...





Тема Re: времето тече, сайта се е променилнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Dalgia77 (непознат)
Публикувано27.03.09 17:36



Мекере,попитах та, защо БТК спира цифровизацията на селата след април?



Тема Re: времето тече, сайта се е променилнови [re: Dalgia77]  
Автор Дълrия ()
Публикувано27.03.09 17:39



Мекето лафи само там де май прай свирка на БТК-ту.Там де мой яде чепатия-си трай.Мекерето умно...



Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: kaka Cийka]  
Автор SHDSL (непознат )
Публикувано28.03.09 08:32



Кой по точно Сименс HiPath or HiCom series,а HG1500 прайкал ли си ?





Тема Re: Честито!нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор SHDSL (непознат )
Публикувано28.03.09 08:45



Интересно, кво цифровизирахте,освен че сменихте прекъснат сигнал с прав сигнал и апарата пак е аналогов,нали не ми казваш че мога да закача цифров телефон на чифта на 1-ви и 4-ти пин?


И нали се сещаш че в селата BSC(Base Station Controler)-a е по G2 Technology,демек има
Digital-Analogue Trunk Gateway към BTS(Base Transiever Station) и от там в
апаратчето,в която майка вероятно е IMEI-a(International Mobile Equipment Identity),поради което и не можеш да местиш SIM-a.



Тема Re: Честито!нови [re: SHDSL]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано28.03.09 10:41



Стана ми интересно:

1. какво според теб е цифров телефон?

2. как се закача цифров телефон на чифта на 1-ви и 4-ти пин по принцип и в конкретния случай?

Ако може обясни простичко, като за мен.





Тема Re: Честито!нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор SHDSL (непознат )
Публикувано28.03.09 16:03



Ми нали обикновен апарат се закача на средните два пин-а,демек 3-4 ти пин,24V горе долуа напрежение(E&M),а системния("цифровия") се закача на 1 и 4-ти пин,на 48V горе долуЕ, има и други работи ама не ми се пише бе човек,мноо ме мързи

Редактирано от SHDSL на 28.03.09 16:08.



Тема Re: Честито!нови [re: SHDSL]  
Автор fen ® (fen)
Публикувано28.03.09 18:51



по принцип старите аналогови централи(А29) работеха на 60V,а иначе стандарт за телекомуникационно оборудване(електронно) е 48V.
24V няма такова чудо в комуникациите





Тема Re: Честито!нови [re: fen ®]  
Автор SHDSL (непознат )
Публикувано29.03.09 08:52



Аде ве,я вземи виж на панасоника и Сименс-а,60 волта,ти още малко като ISDN-a
ще те пере тока ве ,95 волта,луд ли си,а и аз казах горе долу,може и да 28-30,ама 60 съм сигурен че не е.
Виж на бТК може и да е толкова,а цифровия на сименс е на 48 от платката.
Имах един случай,като хванеш чифта на панасоник ТД500 и ме переше ебаси тока,оказа се че е 67-70 волта,но прехвърляше фаза на земното от контакта където е вкл. централата,сменихме контакта и не удряше ток,напр. беше 26V.





Тема Re: Честито!нови [re: SHDSL]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано29.03.09 10:02



Добре де, аз разбрах как имаш опит с
- телефонни централи
- аналогови телефонни постове
- "цифрови" телефонни постове
- ISDN телефонни постове
- телефонни розетки
- мрежово захранване на телефонни централи
- проблеми на всичко изброено до тук

Не разбрах как всичко това се отнася точно към тази тема.

За мен темата е за домашни телефонни постове, намиращи се в малки населени места и цифровизирани по нова технология.

На домашния абонат нито му трябва PBX, нито го вълнува каква точно е технологията. Той иска телефон и го получава. Розетки в случая няма. Напрежения 48V и 60V също липсват.

Ако правилно съм разчел помислите ти - съвета ми е да пуснеш нова тема с ясно дефиниран проблем и ясно зададен въпрос какво може да де направи за решаването му. Който може ще ти отговори. Аз вероятно няма за участвам в обсъждането.



Тема Re: Честито!нови [re: SHDSL]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано29.03.09 11:23



60в-аналогови
55 в -цифрови
100в -ISDN
180-200 в -PGS



Тема Re: Честито!нови [re: SHDSL]  
Автор fen ® (fen)
Публикувано29.03.09 15:41



приятел,преди да спориш,вземи се просвети малко...
ако ти е интересна история на комуникациите,прочети някой по - старичък учебник или ръководство по комутационна техника(по библиотеките трябва да ги има)


------------------------
по принцип старите аналогови централи(А29) работеха на 60V,а иначе стандарт за телекомуникационно оборудване(електронно) е 48V.
24V няма такова чудо в комуникациите
------------------------



Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор no_adsl (непознат )
Публикувано07.04.09 14:50



Едно е ясно - българските села се отрязват от света от широколентов интернет достъп.
Обещавам този проблем да получи широка обществена дискусия !



Тема Re: pitane za selskite telefoni на БТКнови [re: ЛeвeнтMyнчo]  
Автор neuromanser (непознат )
Публикувано18.08.10 20:42



За дммф не задавай впрос-ой бил в друга фирма,висоневерояна!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.