Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:28 26.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Wi-Fi рутер - въпроснови  
Автор dodovski (непознат )
Публикувано06.10.08 21:04



Здравейте!Мисля да мина на услугата на БТК за домашен безжичен нет, но не са ми ясни едно две неща.Ще го ползвам на домашно PC, а не на лаптоп но след като разгледах инструкциите за поставяне на самия рутер, видях, че от него до компа пак има кабел.Въпроса ми е възможно ли е да си включа рутера към телефона, а на самото PC да поставя някаква антена, с която да си имам нет, защото не искам да прекарвам кабел от рутера до компа?



Тема Re: Wi-Fi рутер - въпроснови [re: dodovski]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано06.10.08 21:39



Първо ше туриш кабел да го настроиш рутера после ше го махнеш и ше туриш безжичното устройство на същия компютър





Тема Re: Wi-Fi рутер - въпроснови [re: dodovski]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано06.10.08 22:18



lvaylo добре ти е казал, че първо все пак трябва да си настроиш WiFi рутера като свържеш към него компютъра с кабел. Настройката включва установяване на SSID име на рутера и избиране на WEP/WPA/WPA2 криптиращи алгоритми за защита на безжичната мрежа.

След това ще имаш нужда от WiFi adapter. Това е това, което ти си представяш като някаква антена, с която да си имам нет, защото не искам да прекарвам кабел от рутера до компа.

Има USB WiFi адаптери, които се свързват посредством USB порта на компютъра и PCI WiFi адаптери. PCI адаптерите представляват платка, която се монтира вътре в компютъра, като се поставя в свободен PCI слот.

WiFi адаптерите могат да отговарят на стандарти 802.11g или 802.11n. Буквичката изписана след 802.11 показва максималната скорост на обмен между рутера и устройството. "n" са по-бързи, но и по-скъпи. Затова според мен в момента оптимален е избора на устройство отговарящо на 802.11g стандарта.

Като те чета, за избора на WiFi адаптер ще се наложи да се възползваш от услугите на консултант-продавачите в компютърните магазини.

Редактирано от нaблюдaвaщ на 06.10.08 22:20.



Тема Re: Wi-Fi рутер - въпрос [re: нaблюдaвaщ]  
Автор FishAndChips (InDaHouse)
Публикувано09.10.08 23:38



Пич, абсолютно винаги съм обяснявал на юзерите на БТК, че "стандарти 802.11g или 802.11n" са ПЕРФЕКТНИ.

Рядък нещастник си, някак неизлязъл от бюро.

Съвет - разходи се, виж, не спами... а ако спамиш - дай някоя още по-мъдра мисъл мисли!



Mark, Up please

Тема Re: Wi-Fi рутер - въпроснови [re: FishAndChips]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано10.10.08 22:01



Аз по-горе съм написал: оптимален е избора на устройство отговарящо на 802.11g стандарта.

Ще обясня защо, чети бавно.

Темата е как да се свърже desktop компютър без вградено устройство за WiFi връзка към БТК ADSL Wi-Fi рутер.

Написаното от мен се отнася до избора на WiFi adapter - PCI или USB.
Този WiFi adapter се свързва към desktop компютъра и осигурява връзката между него и ADSL WiFi рутера. Така се решава задачата как да ползваме Интернет на този компютър.

БТК ADSL в момента поддържа до 12 Mbps.

IEEE 802.11g стандарта поддържа максимално 54 Mbps и реално 19 Mbps.
Реално поддържаната скорост на обмен на данни от този стандарт е напълно достатъчна за осигурявана на връзката между компютъра и ADSL WiFi рутера.

IEEE 802.11n стандарта поддържа максимално 248 Mbps и реално 74 Mbps.
Устройствата поддържащи IEEE 802.11n са по-скъпи от тези, които поддържат IEEE 802.11g. Възможностите на IEEE 802.11n стандарта са доста по-големи от скоростта поддържана от БТК ADSL в момента.

Надявам се вече да разбираш, че макар и двата стандарта да са перфектни, избора на IEEE 802.11n не е икономически оправдан в конкретния случай.



Тема Re: Wi-Fi рутер - въпроснови [re: dodovski]  
Автор dwdm (непознат )
Публикувано11.10.08 09:49



Само да те предупредя-попадал съм на wifi-карти/usb/ неподдържащи криптиране-може да е било въпрос на драйвери,но не съм имал време за анализи...
И не мога да разбера защо "Картоф+риба" нарича абонатите на БТК юсери-сикурно се изживява,като велик сисадмин...





Тема Re: Wi-Fi рутер - въпроснови [re: FishAndChips]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано19.10.08 23:20



То Хубаво си голям разбирач,само дето и сам не знаеш че Бтк рутера не поддържа еН стандарта,така че не заблуждавайте хората да си купуват ненужни устроиства.)

Редактирано от DTMF на 19.10.08 23:32.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.