Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:16 14.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Нямам нет на лаптопа :(нови  
Автор h,gflf (непознат )
Публикувано08.10.08 23:48



Здравейте!Имам малък проблем с един лаптоп и интернет настройките му - не ми разпознава модема на БТК

Изписва само че има локална мрежа, но не и интернет, а с този модем си ползвам интернет на настолния компютър и нямам проблем с него. Лаптопа е Тошиба Сателит с Уиндоус Виста. Ако някой може да помогне - благодаря предварително!!!



Тема Re: Нямам нет на лаптопа :(нови [re: h,gflf]  
Автор dwdm (непознат )
Публикувано09.10.08 19:14



Дай малко повече инфо-имаш ли гейт в настройките-трябва да е 192.168.1.1...На картата ти идва 192.168.1.2,маската-255.255.255.252 /ако си домашен абонат/,да не си с безжичен модем-там е малко по-друго...?



Тема Re: Нямам нет на лаптопа :(нови [re: dwdm]  
Автор h,gflf (непознат )
Публикувано09.10.08 21:39



Благодаря за помощта!Да- направих тези настойки, даже и DNS sever му зададох и за около 2 минути се появи синьото топче върху иконката с компютърчетата, показваща че имам интернет връзка

Но уви след малко връзката изчезна, а като включих кабела в другия компютър си имаше нетНе мога да си го обясня, но дори когато уж се предполагаше че имам нет, пак не ми отваряше страницитеИ така все още нямам нетДомашен абонат съм- да, и връзката не е безжична. Лаптопа съм го използвал за кабелен интернет и там нямаше проблем-разпознаваше си автоматично настройките.

Редактирано от h,gflf на 09.10.08 21:43.



Тема Re: Нямам нет на лаптопа :(нови [re: h,gflf]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано09.10.08 21:39



Махаш проксито, ако го имаш: (tools -> Internet option -> Connection -> Lan Settings: махаш чавката от "Proxy Server".

Махаш всички допълнителни настройки.





Тема Re: Нямам нет на лаптопа :( [re: нaблюдaвaщ]  
Автор FishAndChips (InDaHouse)
Публикувано09.10.08 23:30



Бе.. ти си си е..ла ветъра, бре!

Да не мислиш да ходиш в Експлоатация???

Къде виде прокси???

Mark, Up please


Тема Re: Нямам нет на лаптопа :(нови [re: h,gflf]  
Автор FishAndChips (InDaHouse)
Публикувано09.10.08 23:49



Абре,... Селтик.... Кой ти е дал Тошиба Сателит??? Да не си някой от БТК? Няма ти я връзчицата или Наблюдаващия требе да ти даде акъл, къде да си завреш лап-топ-топ-а за толкоз пари?

А кой модел ти е на Сателита, че някой, БТК АДСЛ-ъ не ги поддържа



Mark, Up please

Тема Re: Нямам нет на лаптопа :(нови [re: FishAndChips]  
Автор h,gflf (непознат )
Публикувано10.10.08 11:34



Ха-ха,благодаря за мнението за Сателита, ама на мен си ми харесва модела - върши ми работа и не - не съм от БТК

Модела е Satellite A200-1N2Ако можеш сега да ми кажеш дали не поддържа БТК ще съм ти мн благодарен



Тема Re: Нямам нет на лаптопа :(нови [re: h,gflf]  
Автор teou (форумна калинка)
Публикувано10.10.08 18:54



Глупости на търкалета, няма такова поддържа-не поддържа, друг ти е проблема виж какво са ти казали горе, че и с картинка.



Тема Re: Нямам нет на лаптопа :( [re: teou]  
Автор h,gflf (непознат )
Публикувано10.10.08 19:06



Благодаря на всички за помощта

Най-накрая се получи, но не с автоматични настройки, а със въвеждане на IP-то, маска и гейт Може би след няколко restart-a лаптопа реши да не се мъчи повече и се предаде- вече имам нет!!!Благодаря много

Редактирано от h,gflf на 10.10.08 19:16.



Тема Re: Нямам нет на лаптопа :( [re: h,gflf]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано11.10.08 09:17



Проблемът е в кокошкарското ограничение на БТК за само едно IP. Настолният компютър го взима, като преместиш кабела лаптопът също иска IP и модемът го отрязва.
Затова - или както си го направил с фиксирани настройки, или с автоматични настройки и гасиш модема докато местиш LAN кабела от единия компютър на другия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.