Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:41 26.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: ADSL в Сливен - проблем със скоросттанови [re: Pyceнeц]  
Автор Tomasz ()
Публикувано24.06.08 17:13



За съжаление не във всеки град има други доставчици предлагащи качествена услуга.

Истината е, че предлагат или качествен, но бавен нет или бърз, некачествен ... и той пак идва от БТК







Тема Re: ADSL в Сливен - проблем със скоросттанови [re: Tomasz]  
Автор SveTL1OOO ()
Публикувано24.06.08 18:18



За съжаление е така. В Сливен, единственият вариант да имаш качествен интернет е БТК. Другата възможност е Кейбълтел, но не чувам хубави неща за тях, а и те най-вероятно го купуват пак от БТК.
До момента съм чул само за един човек, който достига 12 мегабита в Сливен, живее на 50 метра от БТК.
Интересно ми е дали изобщо тази скорост е постижима в рамките на града, или просто бързахме да си дадем 5-те лева повече за по-бърза връзка. Пък сега се оказва, че никой никога не ни я бил гарантирал и обещавал.
Не прави чест на БТК, че реагира с мълчание на този проблем...



Powered by Suzuki
Inspired by Nikon


Тема Re: ADSL в Сливен - проблем със скоросттанови [re: SveTL1OOO]  
Автор bTk ()
Публикувано24.06.08 21:24



Брачед стига си ревал. Винаги можеш да отидеш в бТк и да направиш даунгрейд към 6Мбит/сек. А всички дето не им харесва ADSL на бТк да пробват от Орбител, но тогава няма да имат и клуб където все да недоволстват и ще плащат двойно. Айде нека някой недоволен да сподели защо Орбител не предлага евтини пакети за домашни потребители?



Тема Re: ADSL в Сливен - проблем със скоросттанови [re: bTk]  
Автор SveTL1OOO ()
Публикувано25.06.08 07:34



А защо трябва да правя даунгрейд? Аз искам да получавам 12 мегабита, защото плащам за толкова. Не ми е за 5-те лева. До скоро плащах 37 за 4 мегабита. Не ми се струва, че е евтино.
Мисълта ми е, защо БТК рекламира нещо, което не може да достави, а после си измива ръцете, че не са го гарантирали. Това е все едно да си купиш процесор на 3 гигахерца, да се окаже, че върви на 2 и в магазина да ти кажат, че гигарецтите не са гарантирани и да ти предложат да минеш на 2. Ами ти нали си отишъл да дадеш повече пари и да си купиш 3.
Освен това каква е гаранцията, че ако се "даунгрейд"-на на 6 мегабита, наистина ще ги получавам? Ето че в момента съм на 12, до мен достигат 7, а получавам 6. Даже снощи свалях с 650 к, което прави 5200...

Powered by Suzuki
Inspired by Nikon


Тема Re: ADSL в Сливен - проблем със скоросттанови [re: SveTL1OOO]  
Автор Spon (Greenhorn)
Публикувано25.06.08 13:30



направо ти отговарям какво ще стане ако от 12 минеш на 6 (този път вече го извървях по трудния начин)
ако сега имаш 6-700 кб/с като скорост на даунлоад (при рекламирани ~1500) когато минеш на 6 ще получиш 3-400 кб/с (при рекламирани ~ 750, с условието че 400+ ще имаш в доста редки случай - най вече късно вечер или по-точно рано сутрин)

след замерване на линията от централата до вкъщи стана ясно, че просто не се поддържат тези 12мб което не е проблем, влязох в положението на бТК и подписахме там допълнителна клауза за 6 и по малко.

но дълго време не можах да проумея защо когато бях на плана за 12 мб/с получавах половината и малко над половината (което реално си е 6 мб) а когато минах на 6 мб официално паднах на 300-400 кб. и отговора не закъсня много, просто се рекламира една скорост а реално се получава че ползваш т.н. "метро" скорост (каквото и да означава последното).

единствения плюс които се появи при мен беше, че ми се разреши проблема със стабилността на връзката, вече нямах липса на дсл сигнал от по 6 часа.

--------------------------------------------


Тема Re: ADSL в Сливен - проблем със скоросттанови [re: Spon]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано25.06.08 13:47



Аха ще се сетите ... тия 12/6 Мб/с са скорости в рамките на града.
Реалните са с 3 Мб/с по-ниски.
Следващия път четете овреме.

Welcome to the real world!




Тема Re: ADSL в Сливен - проблем със скоросттанови [re: Mopфиyc]  
Автор SveTL1OOO ()
Публикувано25.06.08 17:52



Май ти не четеш овреме. Хайде ще го напиша пак...
Кажи ми къде са 9-те мегабита външна скорост? В момента скоростите ми са:

Line Rate 6603 Kbps / 959 Kbps
Attainable Line Rate 6780 Kbps / 981 Kbps

Реално свалям с 650 килобайта в секунда, което ще те оставя да си го сметнеш сам...

Powered by Suzuki
Inspired by Nikon

Редактирано от SveTL1OOO на 25.06.08 17:54.



Тема Re: ADSL в Сливен - проблем със скоросттанови [re: Mopфиyc]  
Автор Spon (Greenhorn)
Публикувано26.06.08 09:05



какво да чета, то си го пише 6 за 25, 12 за 20, това че бТК са селски тарикати е отделен въпрос.

--------------------------------------------


Тема Re: ADSL в Сливен - проблем със скоросттанови [re: Spon]  
Автор Pyceнeц (Аз!)
Публикувано26.06.08 10:20



6, ама 3. 12, ама 9. Цел - да изглежда повече и някой да се върже.
20 лв - 3 Мбит/с.
25 лв - 9 Мбит/с.



Тема Re: ADSL в Сливен - проблем със скоросттанови [re: SveTL1OOO]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано26.06.08 12:01



9 мегабита не са гарантирани, а максимално постижими... а сега осъзнай и това.
При домашните клиенти няма SLA и съответно няма гаранция за нищо.
Трябва пак да им прочета общите условия обаче на бТк конкретно за да видя кое по-договор се води липса на услуга... а хич не ми се занимава с това в момента.
Иначе имаш 5Мб/с ... ако минеш на 6 ще имаш 3 Мб/с - избора си е твой.



Welcome to the real world!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.