Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:18 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Съвет?  
Автор Astra18nz (бързо пали)
Публикувано17.06.08 20:52



Преди 2 месеца посетих бтк център и заявих че искам АДСЛ което съпроводи и откриването на телефонен пост заявиха ми че услугата ще ми струва 25лв + 3 такси по 7.8лв за поста + 20лв за интернет-а ОК всичко беше наред дойде първата сметка 25лв+ 3х7.8лв + 2 пъти по 20лв миналия и настоящия месец за интернет. Проблема идва през следващия месец, в сметката фигурира 20лв интернет и 7.80 такса пост ...

тези 3 такси накуп първоначално за какво бяха не би ли трябвало да ми приспадат предплатените такси накуп.

Според мен или има грешка в фактурата за втория месец или им е неудобно да кажат 48.4лв(25+3х7.8) откриване на пост .

Вие какво мислите?

Редактирано от Astra18nz на 17.06.08 20:57.



Тема Re: Съвет?нови [re: Astra18nz]  
Автор тъпия (смотания)
Публикувано17.06.08 20:56



На мекерето оку му свободни ръцете щи изчати...скоро ший



Тема Re: Съвет?нови [re: Astra18nz]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано17.06.08 21:20



Отговора е в Общите Условия:



За ADSL е подобно - прочети



Тема Re: Съвет?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Pyceнeц (Аз!)
Публикувано17.06.08 22:06



Astra18nz, ти не беше ли на друг доставчик? За къде ти е този ADSL?



Тема Re: Съвет?нови [re: Pyceнeц]  
Автор Astra18nz (бързо пали)
Публикувано17.06.08 23:27



На адсл съм ... бях на твоя доставчик в Русе и го ползвах 3години и нещо но вече не съм в Русе.



Тема Re: Съвет?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Astra18nz (бързо пали)
Публикувано17.06.08 23:38



За адсл ясно .... за тел пост при първата сметка съм платил 3 таски , идва втора фактура за втория месец и с нея пак плащам таска пост ... 2 фактури 4 такси съм платил следващия месец ако съдим по този ще станат 3 фактури и 5такси(платени) и т.н кучетата лаят кервана си върви.

С две думи от общите условия става ясно че при втората фактура такса нетрябва да плащам защото съм си предплатил(за втори и треми месец) а според това което се случва напрактика между мен и бтк е че от 3-те такси предплатени едната е изразходена за първия месец другите две не се приспадат и за това за втория месец пак си дължа такса .

Аз така го разбирам или са сбъркали в втората фактура или просто е уловка за да изглежда по малка таксата за създаване на тел. пост.

Ако ми бяха поискали 50лв такса за откриване на пост. щях да ги платя пак.

Ако мислиш да ме контрираш с това че таксите се предплащат пак излиза че трябва 1 месец да не платя такса.

Накрая като тегля чертата се оказа 48.4лв инсталациона такса и 27.8лв на месец такса интернет.

Ако номера с тия 3 такси както са ме подвели в крайна сметка е нормално за бтк кажете да не правя спам в форума.

Редактирано от Astra18nz на 17.06.08 23:48.



Тема Re: Съвет?нови [re: Astra18nz]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано17.06.08 23:56



Няма грешка в сметките. Всичко е сметнато коректно и според Общите Условия.

При откриване на нов телефонен пост в първата фактура винаги има включени три абонаментни такси. Първата фактура идва на следващия месец след откриването на телефона. Във фактурата са включени три абонамента, но на практика в момента на плащането й си "предплатил" само един цял абонамент. Този един цял абонамент си стои предплатен по време на периода на използване на телефонния пост и се връща при закриването му.

Във всяка следваща сметка след първата фактура е включена само една абонаментна такса.



Тема Re: Съвет?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Pyceнeц (Аз!)
Публикувано18.06.08 09:30



Значи имаш един абонамент във въздуха - нещо, като застраховка за последния месец ако решиш да прекратиш ли? Ако си си платил, ти го връщат, ако не - просто те изключват?



Тема последната фактуранови [re: Pyceнeц]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано18.06.08 10:59



Предплатения абонамент играе наистина ролята на своеобразна застраховка.

След прекратяване на договора с БТК във последнате фактура не се начислява абонаментна такса. Стойността на предплатения абонамент се изважда от стойността на ползваните от абоната телефонни услуги. Ако резултата е отрицателен - вече бившия абонат получава разликата. Ако е положителен - бившия абонат плаща горницата и се разделя почтено с БТК.



Тема Re: последната фактуранови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Astra18nz (бързо пали)
Публикувано18.06.08 20:46



Много хубаво за бтк.... от какво печелят вече, от лихвата на парите с тая измислена застраховка.

Това беше между другото.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.