Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:56 11.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Да се похваля - купих си Linksys WRT54GLнови  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано14.06.08 22:56



Да се похваля - купих си Linksys WRT54GL Wireless-G Broadband Router:



Първи впечатления:

1. По-добре рутера да се конфигурира изцяло през WEB интерфейса. Така и така при свързване към ADSL модем трябва задължително да се мине първо през WEB за да се смени IP-то на рутера. Автоматичната настройка от CD-то при мен така и не успя да завърши успешно.

2. В панелен блок сигнала от WiFi рутера затихва с по една чертичка на всяка една стена, през която минава сигнала. Чертичките са пет. Смятайте на какво максимално разстояние може да се разчита.

3. Търсейки собствената си WiFi мрежа се изненадах колко са популярни WiFi рутерите. Край мен са около осем мрежи. И само две от тях са "security-enabled".

4. Засега не съм открил сериозен недостатък на модела. Напълно отговаря на моите изисквания. Те не са особено високи. С ADSL работи стабилно. Аз го ползвам само с един компютър. Целта бе да се намалят кабелите из къщи.




Тема Re: Да се похваля - купих си Linksys WRT54GLнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор тъпия (смотания)
Публикувано15.06.08 06:25



...а бонбонки не си ли купи...аман от лигавщини



Тема Re: Да се похваля - купих си Linksys WRT54GLнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор bilian (непознат )
Публикувано15.06.08 12:40



здравей!би ли ми разказал как настройваш рутера си за работа през ADSL?ако може по подробно защото съм голям гьон,май.





Тема Re: Да се похваля - купих си Linksys WRT54GLнови [re: bilian]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано15.06.08 14:27



Отговарям ти в тази тема, защото написаното е конкретно за рутер Linksys WRT54GL. Мисля, че принципа е еднакъв.

Стъпка 1.
Свързваш с нормален LAN кабел компютера и рутера.
Посредством Интернет експларер се свързваш с http://192.168.1.1/ (Виж в документацията си, за точния адрес). Рутера иска парола, пише ти я в докумантацията. Написваш паролата и влизаш в setup менюто на рутера.



Стъпка 2.
Адреса "по рождение" на рутера (192.168.1.1) съвпада с адреса на ADSL модема. В една мрежа е недопустимо да има два еднакви IP адреса. Затова променяме IP адреса на рутера на 192.168.2.1.


Стъпка 3.
Кръщава ме рутера по свой вкус. Целта е да си разпознаваме своя рутер сред другите такива. В последствие това е мястото от където можем да променим честотата на рутера ако има конфликти с други рутери, DECT телефони и т.н.


Стъпка 4.
Защищаваме Wireless достъпа с парола. Това масово не се прави. Пропуските тук са изгодни за комшиите и водят до досадно влошаване на скоростта на връзката.


Стъпка 5.
Посочвате на рутера да използва за Gateway ADSL модема.


Стъпка 6.
Сменяте паролата за достъп до рутера и ограничавате начините за администрирането му.


Затваряте интернет експлорера.

Връзвате WAN порта на WiFi рутера към ADSL модема.

Пускате WiFi на компютъра.

Намирате своята си мрежа.


Конектвате се към нея - тук ще ви поиска парола.

Ако всичко е наред в този момент резултата от ipconfig /all би трябвало да изглежда приблизително така:
C:\>ipconfig /all
Windows IP Configuration
...
Ethernet adapter Wireless Network Connection:
Connection-specific DNS Suffix . : adsl
Description . . . . . . . . . . . : **** Wireless **** Network Connection
Physical Address. . . . . . . . . : 01-23-45-67-89-AB
Dhcp Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
IP Address. . . . . . . . . . . . : 192.168.2.101
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.2.1
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.2.1
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Lease Obtained. . . . . . . . . . : 15 Юни 2008 г. 13:54:40
Lease Expires . . . . . . . . . . : 16 Юни 2008 г. 13:54:40
...
C:\>


Надявам се да не съм пропуснал нещо.
Във всеки случай при мен така работи.




Тема Re: Да се похваля - купих си Linksys WRT54GLнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор bilian (непознат )
Публикувано15.06.08 18:40



mnogo ti blagodarq za otziw`iwostta.greshkata mi bila e ednakwoto ip na rutera i modema.



Тема Re: Да се похваля - купих си Linksys WRT54GLнови [re: bilian]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано15.06.08 19:45



Радвам се, че вече и ти се радваш на удобствата на WiFi връзката.



Смяната на IP адреса е споменато в началото на .PDF ръководството за настройка. Аз стигнах до прочитането му обаче чак след десетия неуспешен опит за "автоматично" конфигуриране на рутера. При мен инсталацията забиваше на последната стъпка - тази при която натискаш едно копче на рутера.

Иначе като извадиш рутера от опаковката първото нещо което те впечатлява е лепенка върху RG45 конекторите. Върху нея има надпис да не се свързва рутера където и да било преди да се постави инсталационното CD в компютъра. Аutorun-а обаче тръгва директно с инсталация, а би било редно да ти покаже къде е документацията и да те накара да я прочетеш.

Описаното от мен е си моя интерпретация и може да не е най-добрия начин за конфигурация на рутер свързан ADSL. В този смисъл може да споделиш опит и ти.



Тема Re: Да се похваля - купих си Linksys WRT54GLнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано15.06.08 22:01



А сега виж що е то DD-WRT


Ще се изненадаш какво може тая машинка със сменен фирмуер.

Welcome to the real world!



Тема Re: Да се похваля - купих си Linksys WRT54GLнови [re: Mopфиyc]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано15.06.08 22:08



Вече четох за DD-WRT (и за Tomato четох). Рано е да сменям firmware-то, аз още стандартните възможности не съм усвоил.





Тема Re: Да се похваля - купих си Linksys WRT54GLнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор D-rA ()
Публикувано15.06.08 23:54



Честито, макар че Netgear мисля че са по- добри


А ако измислиш и защо скоростта на нета през wi-fi пада почти 2 пъти, цена няма да имаш. Поне при мен стационарната машина през рутера стига около 10 мбт, докато през wi-fi повече от 6 не ще



Тема Re: Да се похваля - купих си Linksys WRT54GLнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано16.06.08 00:56



Нещо не мога да подкарам СИП телефонията на мобилния телефон чрез Уай фай връзка от АДСЛ модем. Някой да знае подробности?
Чух че се бутали някакви портове .

За момента ползвам програмата фринг в телефона ,която поддържа външни сип доставчцици и работи през вифи-то,но ми се иска без допълнителни програми да заработи

Редактирано от DTMF на 16.06.08 00:57.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.