Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:39 29.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Защо ми звъните вкъщи за ADSL, бе?нови [re: Pyceнeц]  
Автор ADSL2 (непознат)
Публикувано29.05.08 17:39



след като 1010 KBs са равни на 7.8906 Mbs, с какво точно се хвалиш? нали плащаш за 10 Мбс

http://www.matisse.net/bitcalc/?input_amount=1010&input_units=kilobytes¬ation=legacy



Тема Re: Защо ми звъните вкъщи за ADSL, бе?нови [re: ADSL2]  
Автор Pyceнeц (Аз!)
Публикувано29.05.08 18:05



Ето ти от преди малко + си едитвам горния пост:
http://img138.imageshack.us/img138/2271/downmsnwxve2.jpg
1290 KB/s = 10,08 Mbit/s. При предния тест машината беше натоварена.
Ако искаш дай някакъв адрес на файл да го изтегля и ти да покажеш също колко имаш към него.



Тема Re: Защо ми звъните вкъщи за ADSL, бе?нови [re: Pyceнeц]  
Автор Astra18nz (бързо пали)
Публикувано29.05.08 18:17



Качеството на услугите на въпросния доставчик в русе може да коментират само хора които са ползвали услугите им . С две думи няма нищо общо с понятието "лан доставчик".

Между другото аз съм ги ползвал 3 години .

Я отворените да кажат колко лан доставчика ти предоставят към обикновения пакет вифи рутер buffalo WHR HP G54.



Тема Re: Защо ми звъните вкъщи за ADSL, бе?нови [re: Astra18nz]  
Автор Sensation Blue (минаващ)
Публикувано29.05.08 19:30



За човека който ми обяснява за маркетинг. Аз това завършвам в момента и мога да ти кажа че директен маркетинг не означава да се звъни и досажда за щяло и нещяло, а означава установяване на близък контакт с клиент който сам ви потърси и вече спечелен да го задържите с това да се интересувате от това дали има проблеми и дали не желае нова услуга и т.н.
Вземете да спрете да четете дословно американските преводи на маркетинга и се поинтересувайте от културните ни особености ;)



Тема Re: Защо ми звъните вкъщи за ADSL, бе?нови [re: Pyceнeц]  
Автор ADSL2 (непознат)
Публикувано29.05.08 20:59



демек получаваш за колкото плащаш.

защо тогаз се изхвърляш, че получаваш два пъти повече???



Тема Re: Защо ми звъните вкъщи за ADSL, бе?нови [re: ADSL2]  
Автор Pyceнeц (Аз!)
Публикувано29.05.08 21:44



Защото от 01 до 11 часа скоростите се увеличават в пъти. Така в 9 сутринта примерно съм получавал над 20 Mbit/s. Максимална скорост се получава около 3-4 през нощта, не че ще седна да пробвам тогава, но може да се остави голям списък с неща за теглене

Upload-ът ми е стабилен 3-4 Mbit/s, за него не важат нощните увеличения, винаги е толкова.
Да, през деня получавам точно толкова, за колкото плащам. Хубавото е, че го получавам както в 1 на обяд, така и в 7-8-9-10 вечерта, а не като на някои доставчици (тук не визирам БТК, не знам как е там) да им пада скоростта вечер.
Аз съм си безкрайно доволен от доставчика си и с това смятам да прекратим офтопика, темата все пак беше за маркетинговата стратегия



Тема Re: Защо ми звъните вкъщи за ADSL, бе?нови [re: Pyceнeц]  
Автор ADSL2 (непознат)
Публикувано30.05.08 16:26



темата всъщност е: колко ми е убав интернета. след това се похвали че получаваш много повече от колкото плащаш. накрая стигнахме до това че всъщност получаваш колкото плащаш и доставчика ти пуска гювеч нощем, нормално поведение за ланаджия



Тема Re: Защо ми звъните вкъщи за ADSL, бе?нови [re: Pyceнeц]  
Автор gogo163 (непознат )
Публикувано31.05.08 09:28



апочна да звъни на клиентите си и да ги моли да си пуснат ADSL
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Сигурен съм, че не са те молили, а са ти предложили. Има известен нюанс в това.

Относно НЕТ-а. Ползвам го от над 12 години. Изръшкал съм де-що доставчик има.
Наистина има и по-бързи доставчици, особено в определени периоди на денонощието.
Честно казано, от 3 години съм на АДСЛ и нямам никакво намеление да го сменям.
Причината е много елементарна. Сменил съм 2 дъна и 4 ЛАН карти с ЛАН-аджиите. КОгато в радиус на 20км се появи дъждовен облак, НЕТ-а спираше за по 3-4 часа. НЕ става така.
МОже и да са монополисти, може да са всякакви, но с тях съм спокоен.
И ми е много интересно, какво толкова размятвате скорости. За повечето потребители, като изключим маниаците по торентите, и 4 мегабита си е предостатъчно.
ТОва е едно мнение на съсед по град на русенеца
Успехи ми желая!



Тема Re: Защо ми звъните вкъщи за ADSL, бе?нови [re: Sensation Blue]  
Автор KAPPABG (непознат )
Публикувано01.06.08 21:20



Телемаркетинга е вид на директният маркетинг и не си превеждам директно от американците друг въпрос, че те определено знаят повече за маркетинга, а ние тук в България крадваме без дори да се замислим какво точно взимаме. Като грешката "ПРОМОЦИЯ", която в България се прави за намаляване на цената за период и т.. Докато всъщност трябва да се говори за предлагане на нов продукт. Това, че БТК са си избрали и телемаркетинга т.е да звънят по клиентите си за да им предложат АДСЛ си е доста честа практика.



Тема Re: Защо ми звъните вкъщи за ADSL, бе?нови [re: тъпия]  
Автор C.Capъeв ()
Публикувано11.06.08 14:36



сигурно, за това едни мои клиенти имат "записана" повреда, от 29-и април, модема им не работи от ~ 15 април... на 200 метра от "пощата" са иначе, но модема реве с "adsl synchronysation tst failed" бла бла бла.. :)

да, услугата им е ОК, когато я има, но ако се случи нещо с нея, и ГОСПОД не може да ти помогне, това е истината, и е време да го осъзнаете...

но пък на някои може да ви е готино да подписвате пожизнени договори.. :)






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.