Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:48 09.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема От 8 април до 15 май, нямам думи!нови  
Авторzondo (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 10:17



Как може такава подигравка с тези, които имат договори подписани след септември 2007?
Много тежки тези мрежови администратори от БТК бе!
На новите абонати за някой и друг ден пускат новите скорости а старите кучетата ги яли.
Мързи ги да гледат и вместо да пуснат хората по най бързия начин, се чудят как да изкопчат някой допълнителен час като се "скатават"
Иначе претенциите големи по-високи заплати искали.
Аз съм един от тези, които най-вероятно ще си чакат до 15 май и е много вероятно и след това да ми се наложи да звъня на 070017111
Иначе ще искат като дойде октомври, когато ми изтича договора да го подновя ама много ще се замисля дали да го направя.
Със шум по линията 41db и максимум на ADSL линията 8000kbps е ясно, че няма да мога да се възползвам от БТК Темпо напълно.
Ако видите разпределителната кутия в мазата на блока, в който живея може да се уплашите.
Бъркотия и купчина от кабели, като 80% от тях по някаква причина са просто съединени с най-обикновено усукване на ръка без никаква изолация на местата на свръзките, като 80% от свръзките бяха окислени поради влагата, която има обикновено в мазите.
Ако за обикновената телефония това може да не е проблем поради предаването на сигнала в ниската честотна лента то с ADSL нещата не стоят така, там се използва по-високо честотна лента и вече, качеството на въпросните свръзки не е без значение.
Извиках техници да си оправят свръзките в кутията, жалко обаче, че ме нямаше у дома тогава, когато са идвали.
Проверили ми линията и казват ми по телефона всичко било наред а аз им казвам, че не ги викам че не ми работи телефона а да си оправят кабелите.
И познайте заминали са си без да пипнат нищо.
Тези свързвания не отговарят на никакви стандарти. Да не говорим, че подобни са и свързванията и по други кутии до които нямат достъп обикновените граждани.
Какво правим в случая, големи реклами 12 мегабита, ама само за много малка част от абонатите, които са късметлии и линиите им го позволяват.
Ясно е, че на техниците не им пука много за качеството на линията. Така, че замислете се добре ако сте решили да ставате абонат на БТК АДСЛ.



Тема Re: От 8 април до 15 май, нямам думи!нови [re: zondo]  
АвторAdsl (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 11:02



Добре,де,що се палиш толкова?Всички ще зарежем "скапания"адсл и вкупом ще мигрираме към твоя супер -хипер -мега -ултра надежден оптичен лан





Тема Re: От 8 април до 15 май, нямам думи!нови [re: Adsl]  
Автор value (unknown)
Публикувано21.04.08 11:06



В моя град ланаджиите реагираха веднага и още преди две седмици пуснаха 30 мегабита + 40 телевизии и други екстри за 25 лева на месец и то без обвързващ договор.



Тема Re: От 8 април до 15 май, нямам думи!нови [re: value]  
Авторsomorok (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 14:01



30 мегабита това са митове и легенди. Само се замисли има ли начин да ти докажат, че тази скорост е постижима на практика.
Тук speedtest.net няма да ти свърши работа. Тази оферта си е един голям блъф.
Да не говорим, че повечето лан мрежи се влияят от броя потребители накачени на клона и в натоварените часове скоростта е доста ниска а трафика доста насечен.
В повечето случаи ако имаш проблем събота и неделя не можеш да откриеш някой да дойде да отстрани проблема.
И най-неприятното е, че сега през май-почнат ли гръмотевиците и светкавиците почват да гърмят мрежови карти и дъна на поразия. Този проблем при АДСЛ го няма, както и зависимостта от броя на потребителите.
От друга страна и БТК си имат недостатъци но всеки сам решава кое е по добро за него.
Единственото хубаво нещо на тази оферта, която посочи е, че няма договор и можеш да се откажеш, когато пожелаеш. Същевременно пък нямаш законово основание да изискваш качеството на услугата да е на нивото, което обещават, защото на практика тези скорости могат да се третират, като обещание между приятели и ако не си доволен винаги могат да ти кажат "като не ти изнася откажи се"



Тема Re: От 8 април до 15 май, нямам думи!нови [re: somorok]  
Автор value (unknown)
Публикувано21.04.08 14:06



Мда прав си иначе телевизиите са WebTv през сайта IpTv, което не е кой знае какво.



Тема Re: От 8 април до 15 май, нямам думи!нови [re: somorok]  
АвторЙиxya (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 16:44



В рекламния отдел на БТК ли ти казаха, че не горят модеми, дъна и мрежови карти при АДСЛ? От гръмотевиците и от Енергото, няма как да избягаш.
А това с маймуните на ЛАН-а отдавна му мина времето.



Тема Re: От 8 април до 15 май, нямам думи!нови [re: Йиxya]  
АвторMuho (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 17:29



Аз съм на АДСЛ от две години и каквито и гръмотевици и светкавици да е имало не съм имал проблеми за разлика от други хора, които са на лан и са сменили куп мрежови карти.
Работя в компютърна фирма от 4 години и до сега нито един абонат на АДСЛ не е дошъл при мен за смяна на мрежова карта.
Ако искаш вярвай ако искаш недей но това е факт!
Определено има значение дали кабелите са между блоковете къщите и по диреците и дърветата или са под земята.
Когато кабелите са външни един разряд в близост до кабелите и няма да ти говоря какво се индуцира в тях.
На БТК по линията дори да дойде пренапрежение първо ще мине през разклонителната филтрираща кутийка и ако тя не изгори ще изгори модема а него ще го подменят от БТК. Аз до сега не съм чувал за подобни случаи.



Тема Re: От 8 април до 15 май, нямам думи!нови [re: Muho]  
АвторЙиxya (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 17:42



Е аз пък съм виждал изгорял модем.



Тема Re: От 8 април до 15 май, нямам думи!нови [re: Йиxya]  
Автортoчeн (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 17:57



Изгорял модем и изгорял компютър са доста различни неща, не мислиш ли?
А пък от какво е изгорял модема, знае ли някой...



Тема Re: От 8 април до 15 май, нямам думи!нови [re: zondo]  
Автор MoPcKu (известен)
Публикувано21.04.08 18:08



Аз преподписах от 28 март днес след поредния разговор по телефона ми казаха, че края на тази седмица се надявали да стане...това го казаха и предната седмица. Вече даже ми мина мерака и кефа, че ще имам по-висока скорост. Яд ме е, че като нямат мощности к'во се бият по тумбака и пускат лъжливи реклами!







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.