Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:16 30.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Проблем с ADSL поддръжкатанови  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано30.04.08 19:37



Преди 2 дни изпратих на хелпдеска писмо със следния текст:

Здравейте,

Обръщам се към вас по e-mail, защото обявеният за поодръжка телефон 070017111 нещо не се обслужва - днес звънях 4 или 5 пъти, последния - от 19,05 до 19,21 (16 минути!!!) слушах музика и че всички консултанти били заети и никой не вдигна :-)
От няколко дни имам следния проблем - след като включа компютъра, за около 20-30 минути интернета върви нормално. След това индикатора за DSL примигва и изгасва, след което светва отново, но интернет вече няма. При това една програмка ми показва, че има връзка с локалната мрежа (БТК), но от там нататък няма връзка с интернет. След изключване/включване на захранвенето на модема (от бутона, намиращ се отзад) интернета тръгва, но след около 20-30 минути пак възниква проблема с DSL сигнала.
Струва ми се, че проблема е някъде в БТК, защото откакто го имам този проблем, в телефонната слушалка се чува необичаен шум, който го нямаше преди, когато всичко си вървеше идеално.
Номера, на който ползвам ADSL е ХХХХХХХХХ.
Ще Ви помоля да проверите къде е проблема и да се свържете с мен, защото не ми се чакат пак 15-20 минути на 070017111, или пък да ставам в 2-3 през нощта да проверявам дали пак всички оператори не са заети :-)

Поздрави и лека работа:
Ххххх Хххххх
тел. ХХХХХХХХХХ

Досега не съм получил отговор (с изключение на бележка от един клубар, че ще види какво може да направи, но може би не му е това работата на човрка).
Колебая се между следните 2 варианта:
1. Събирам всички възможни мейли от сайта на БТК и им препращам писмото - предполагам ще се вдигне голяма патърдия.
2. Подавам писмена жалба в някой БТК център - така със сигутност ще получа някакъв отговор в срок от 1 месец?
А може би да направя двете неща накуп?





Тема Re: Проблем с ADSL поддръжкатанови [re: deadreckoning]  
Автор Astra18nz (бързо пали)
Публикувано30.04.08 20:53



Аз днес говорих с хелп деска по същия въпрос като ми отговориха че е съвсем нормално така да забива модема... след това ми казаха че за 10 ден-а съм имал 14гб трафик(колко са точно незнам) също p2p програмите допринасяли за този проблем.

Уговорих се с младежа да не ползвам п2п програми и като се бъгне пак да се обадя да видим какво ще "измислим".

Проблема 100% е бтк дали модема или линията или устройството с което модема прави конекция няма значение.

А относно трафика че бил много ... ами нали точно за това се вдигат скоростите за да може за единица време да се направи по голям трафик тоест ако до преди 2 месеца съм правил 4 гигабайта за 10 дена сега е нормално да скочи трафика неколкократно за същия период ...

Аз съм ЗА СЪКРАЩЕНИЯТА в БТК просто има много хора от които зависят нещата и всеки вдига рамене и прехвърля отговорности и т.н а накрая каквото сабя покаже. Съпорта говори какво си знае . абе изобщо закакво си губя времето с некадърници



Тема Re: Проблем с ADSL поддръжкатанови [re: Astra18nz]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано30.04.08 21:40



хе-хе, бТК-айски оправдания...за 10 ден-а съм имал 14гб трафик...явно за тях неограничен означава докъм 30 ГБ/месечно...както и ДО 12 мбпс напълно покрива и 1-2 мбпс


Че аз на месец не падам под 100ГБ сумарно на двете машини, но никой не ме ограничава заради това. А тези 100 и повече ГБ не се навъртат от форуми и мейли



Тема Re: Проблем с ADSL поддръжкатанови [re: Cтepн™]  
Автор Astra18nz (бързо пали)
Публикувано30.04.08 21:44



преди половин час пак падна конекцията и неможа да я вдигне

хехе от сутринта до сега най много 20мб даун и 2 ъп хихи само да ми дигнат да видим кво ще измислим... СМЕШНИЦИ

Пробвах да дам на късо линията пада връзката и я вдига няма проблем значи не е това... може да пробвам да прозвъня линията с високо напрежение 220волта тогава ако не вдигне конекция значи линията не е добре някаде.



Тема Re: Проблем с ADSL поддръжкатанови [re: Astra18nz]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано30.04.08 23:19



Това с 220 волта ме изуми, ако не убиеш човек, защото ако убиеш много лесно ще се разбере че си ти. Със сигурност няма да разбереш дали имаш проблем със линията и определено ще останеш без нет за известно време...



Тема Re: Проблем с ADSL поддръжкатанови [re: Astra1.8iGT]  
Автор Astra18nz (бързо пали)
Публикувано01.05.08 11:02



Моя квартал е само от къщи през моя имот минават кабелите на още 2-ма абонати.

Това говори ли ти че кабелите са открити навсякаде?

Всеки може да си реже да прави каквото иска. Да не говорим като завали дъжд какво става.



Тема 220 V прозвъняваненови [re: Astra18nz]  
Автор Q23 (чудо)
Публикувано01.05.08 13:17



Имаше един техник около София - в Казичане ли бе, в Кривина ли - който ползваше такъв екстремен метод за "прозвъняване". Пенсионира ли се, уволниха ли го - не знам.
Много е идиотско, не мислиш ли?



Тема Re: 220 V прозвъняваненови [re: Q23]  
Автор Astra18nz (бързо пали)
Публикувано01.05.08 16:33



А не е ли идиотско да ти отговорят че имаш 14гб трафик за 10 дена и това води до невъзможноста модема да си прави пппое конекцията, като имаме предвид че за тези 10 дена той поне 20 пъти е реконектвал и 3-4 пъти рестартиран.



Тема Re: 220 V прозвъняваненови [re: Astra18nz]  
Автор Q23 (чудо)
Публикувано01.05.08 17:16



Е и какво, да насърчаваме увеличаването на идиотизма ли?!?!
Не си струва.



Тема Re: Проблем с ADSL поддръжкатанови [re: Cтepн™]  
Автор ADSL2 (непознат )
Публикувано01.05.08 22:44



имам усещането че обичаш да демонстрираш тъпотата си.

Проблема не е в АДСЛ, а в калпавите китайски модеми, които не издържат на пълно натоварване с отворени много конекции. Решението е ограничаване на трафика на 95% от максималния, което не е болка за умиране. За съжаление проблема рефлектира като калпав Интернет, което не е вярно...

100 ГБ на месец не ги правиш от Интернет, а от интранет със сваляне на основно незаконен контент, т.е. филми. Преди да ми кажеш че вече свалянето на филми с авторски права е законно, моля те прочети Директивата на ЕС на тая тема, особено в частта където се казва. че всяка държава може да има собствено законодателство в тази посока.

Ако искаш да ме обориш, с удоволствие ще видя статистиката ти в която ще покажеш че си свалил поне 50 ГБ от не-български сървъри.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.