Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:52 03.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Има ли?  
Автор value (unknown)
Публикувано22.04.08 17:11



Има ли въобще в този клуб потребители, които са служители в БТК и могат да дават компетентно мнение по дадени въпроси?
Ако има такива бих се радвал за разбера кои са. Нека не бягат от отговорност и да не пишат тайно тук.



Тема Ти питай,нови [re: value]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано22.04.08 17:21



пък те ще отговорят евентуално. Ако им е от компетенцията



"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертета."

Тема Re: Има ли?нови [re: value]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано26.04.08 18:20



Въобще има.

Наличието на компетентни съвсем не означава, че ще получиш отговор на всеки зададен тук въпрос.

Би ли развил мисълта си за отговорностите и за разликите между явно и тайно писане?



Тема Re: Аз искам да попитамнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Astra18nz (бързо пали)
Публикувано26.04.08 18:49



от началото на месеца съм абонат на бтк за пост + адсл и съм си на новите скорости на пакет старт.

От начало дропеше модема 3-4 пъти на ден но това е срива за по 1-2 мин след първите две седмици освен че дропи 2 пъти някаде на ден прави един такъв ДРОП че неможе да се закачи повторно докато не го изключа и включа от копчето иначе през 2-3 минути прави опит да се закачи примигват дсл и паур диодите но успява да се закачи и така си стои дропнат с часове докато него изключа и включа наново .

Някакви идеи днес звънях два пъти на хелп деска но не ме уважиха.

Ако някой има нещо наум нека сподели

Иначе съм доволен получавам за това което плащам и е перфектно само ако може и да е малко по надежно нямаше да има равен.

Редактирано от Astra18nz на 26.04.08 18:50.



Тема Re: Аз искам да попитамнови [re: Astra18nz]  
Автор тъпия (непознат)
Публикувано26.04.08 19:49



какво правиш кога ти забива модема...ъплодваш ли...виж си индикацията DSL дали не ти мига



Тема Re: Има ли?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано26.04.08 21:32



Да, аз имам въпрос - отивам на делова вечеря, коя риза да облека...сиво-бяло райе или синьо-бяло каре?



Тема Re: Има ли?нови [re: Cтepн™]  
Автор тъпия (смотания)
Публикувано26.04.08 21:49



Кват си искаш...не забравяй лигавник



Тема О, много е демоденови [re: Cтepн™]  
Автор Marapeв (инж.)
Публикувано26.04.08 22:55



Светлорозова риза с тъмнорозова вратовръзка.






Тема Re: Аз искам да попитамнови [re: тъпия]  
Автор Astra18nz (бързо пали)
Публикувано26.04.08 22:58



Не неъплоадвам... просто решавам да сърфирам нет няма поглеждам модема паур свети постояно дсл също интернет несвети етернет свети след около 2 минути почва да мига дсл след известно време мигане паура от зелено преминава в червено за секунда и пак зелено след това дсл спира да мига и започва постояно да свети интернет не светва съотвено достъп няма ...

И се оправя с рестарине на модема изключване и включване .

Забелязвам че това нещо се случва само когато мен ме няма тоест не сърфирам.



Тема Re: Аз искам да попитамнови [re: Astra18nz]  
Автор тъпия (смотания)
Публикувано27.04.08 08:29



Сам нема се справиш....така и така ти трябва помощ и то реална...ама докато я чакаш тука мой си ланкаме...Power не трябва си променя цвета /зеления/...каква е последователността на:
1.Power свети червено и DSL мига
2.DSL мига и Power свети червено
Прекъсването на нета ти идва от DSL,но той що прекъсва...там е черешката на болката ти



Тема Re: Аз искам да попитамнови [re: тъпия]  
Автор Astra18nz (бързо пали)
Публикувано27.04.08 10:28



Последователноста е такава влизам в нас нет няма поглеждам модема и виждам всичко свети зелено без интернет той просто несвети започвам да званя на СЪПОРТА и докато чакам понежее важно обаждането наблюдавам модема лампата на ДСЛ започва да МИГА около 20-30сек незнам точно след това спира да мига светва зелено паурата от зелено минава на червено за секунда две и пак на зелено след това дсл примигва два пъти и всичко се връща в изходно положение всичко свети постояно зелено с изкл. на интернет съответно няма НЕТ. (това се повтаря през няколко минутки)

С две думи модема намира ДСЛ на линията но неможе да вдигне пппое конекцията ... дори и ръчно да му дам конект пак започва опита за конект ламптите премигват но не се конектва ... и накрая изкл. вкл. модема и заспива.

Ето в момента вече над 15 часа работи без да абортира.

От последния срив съм му закачил един телефонен апарат тонален в сплитера кадето пише phone защо телефон неползвам и нямах закачен но за съпорта ми е нужен и сега наблюдавам факта че с телефон на линията се държи по добре звучи тъпо но е факт да видим до кога.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Astra18nz на 27.04.08 10:30.</EM></FONT></P>

Редактирано от Astra18nz на 27.04.08 10:32.



Тема Re: Аз искам да попитамнови [re: Astra18nz]  
Автор Tomasz ()
Публикувано29.04.08 04:08



Пускаш тези двечките:

start->run
ping -t btk.bg

start->run
ping -t 192.168.1.1

когато ти прекъсне нета ... ако се губи пинга само до сайта на бтк значи имаш проблеми с линията.
ако и второто зачезва значи adsl-a губи връзка ... сменяй го ... щото никой няма да дойде да ти смени чифта.

Все пак провери за наличие на вируси.
Също така "Internet" изгасва напълно докато товариш adsl-a над средните му възможности.

Е ... разбира се зависи какъв ти е dsl-a



Общо взето глупости пиша ... ама дано съм полезен





Тема Re: Аз искам да попитамнови [re: Tomasz]  
Автор Astra18nz (бързо пали)
Публикувано29.04.08 22:19



Само пинга до сайта на бтк се губи до модема не се губи никога за вироси е пълен абсурд...

Между другото от както писах в тоя форум проблема не се е проявявал само дето през 15-20 часа пада връзката но я вдига нормално бързо.



Тема Re: Ето отговора на БТК ХЕЛП ДЕСКнови [re: Astra18nz]  
Автор Astra18nz (бързо пали)
Публикувано30.04.08 09:43



Понеже съм ползвал торент програми и съм имал за 10 дена 14гб трафик забивал модем-а което било напълно нормално....

За мен отговора е глупав ... за къв чеп са тия 12 мбит като не трябва да се прави трафик ....

Най важното оператора беше на име Симеон уговорил съм се снего да не ползвам торент програми и като се срине модема ще се чуем да ВИДИМ КАКВО ЩЕ ИЗМИСЛИМ по проблема.



Тема Re: Ето отговора на БТК ХЕЛП ДЕСКнови [re: Astra18nz]  
Автор Spon (Greenhorn)
Публикувано30.04.08 11:05



ще блокира отново и аз имам същия проблем, периода между "увисванията" е произволен, за 1 час може да се наложи 4-5 пъти да рестартирам модема, може да откара и 48 часа без да се налага
много е изнервящо това и не не заради торенти по простата причина че не съм пускал такива

--------------------------------------------


Тема Re: Ето отговора на БТК ХЕЛП ДЕСКнови [re: Astra18nz]  
Автор ADSL2 (непознат )
Публикувано01.05.08 22:50



проблема ти е разнищван многократно тук - модемите не издържат на пълно натоварване със много конекции. Решението е да ограничиш натоварването на 95% и да ограничиш броя на конекциите. Не е толкова сложно и не е болка за умиране.



Тема Re: Ето отговора на БТК ХЕЛП ДЕСКнови [re: ADSL2]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано01.05.08 22:58



Страхотна идея...плащайте за едно, а ползвайте умерено, че не издържаме на обещаното.
Ебаси свежата идея...купете си БМВ, ама го карайте като Москвич, че нещо не сме го доизпипали.
Ти си образец на бТК служител...тъп, но упорит...упс, това беше за ченге...нищо, то акъла ти е толкова



Тема Re: Ето отговора на БТК ХЕЛП ДЕСКнови [re: Cтepн™]  
Автор ADSL2 (непознат )
Публикувано01.05.08 23:05



нещо си изпускаш нервичките. що ли?


ПС ти БМВ-то си само със 280 ли го караш? Щото аз моето го карам и със 60, и със 120, в зависимост от условията на пътя... В Германия го карам с колкото може.

Редактирано от ADSL2 на 01.05.08 23:11.



Тема Re: Ето отговора на БТК ХЕЛП ДЕСКнови [re: Cтepн™]  
Автор dot (cartoon)
Публикувано02.05.08 20:03



Грууубо!


Вариантите са два! Ако не си доволен от устройството което ти се предлага безплататно, може да си купиш такова което отговаря на твоите конкретни изисквания. Вариант две. Правиш така, че модема който ти се предлага да работи по начина по който ти желаеш. Всяко лийчърче с малко интелект в черепномозъчната кутия може да си служи с Гугъл и да се справи с поставената задача.
А и доколкото помня подхвърлих подобна идея на Морфиус придружена със снимков...ъъъъ скрийншотов материал.



Тема Re: Ето отговора на БТК ХЕЛП ДЕСКнови [re: dot]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.05.08 09:56



Не живеем в Рая и не всичко и всички са идеални



Ако бях на АДСЛ бъди сигурен, че щях да намеря начина, още повече, че има и трети вариант - административно-правен...минавал съм по този път; бТК не е чак толкова страшна и непревземаема, както я описват. Но това е друга бира

В случая реагирах...да кажем граждански - не може да искаш от платилите цената на услугата да я получават непълно и да махват с ръка.
Да не се изложа много с географията, но това е все едно да платиш такси от "Плиска" до гарата, а да те оставят пред "Принсес"...ще влачиш куфари само 150-200 м., какво толкова



Тема Re: Ето отговора на БТК ХЕЛП ДЕСКнови [re: Cтepн™]  
Автор value (unknown)
Публикувано03.05.08 14:04



Пишем си ние тука ама поне да се мяркаше някой от БТК щеше да е по интересно. Или те само четат и се крият, като мушмуроци.



Тема Re: Ето отговора на БТК ХЕЛП ДЕСКнови [re: value]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.05.08 14:36



Може и да има скрити мушмуроци, но така или иначе е несериозно клубове, хеле пък на Дир-а, да се ползват за официална кореспонденция.
Не може да очакваш тук да ти решават проблемите. По-скоро се изразяват виждания и се обменят идеи



Иначе явни бетекайци тук аз знам четирима.
Двама с трибуквени никове, които са техничари и ако ги питаш в тази материя - помагат. Аз лично съм получавал точна информация и от двамата (ако са мъже, де), но предпочитам да го правя на ЛС, че да стане приказка по същество.
Третия е безинтересен, а четвъртия се прави на "Дядо Йоцо гледа"
И си гледа, и е свръхактивен, но обикновено празнослови - споделят абонати проблем, той ги насочва към нормативни документи, дето всеки може сам да си прочете...е, почти всеки
И много обича да се дообяснява. Макар че нито нещо зависи от него и в този смисъл мнението му е неуместно, нито казва нещо съществено. Когато го хванеш натясно...аз го правя редовно, като съм на кеф и имам време за няколкодневна "игричка"...или се скрива, или се прави на разсеян.
Сега го чакам само да се появи в темата за ВоИП-а на бТК, че съм събрал едни стари негови писания. Ама няма да се появи, току виж някой шеф чете тайно и ще види какво са писали подчинените му

Така че приемай тези клубове откъм веселата им страна.
Ако имаш проблем - не тука, има си достатъчно други цивилизовани и легални начини да се разправяш с некоректни търговци, колкото и да са големи.
Специално за бТК - аз съм го правил и то по времето, когато бяха почти недосегаеми монополисти и съм принуждавал бТК-Варна да изпълняват договора си до последната запетайка...не беше лесно и бързо, но с повече упорство и четене и с грамотно написани жалби до точните инстанции - стана.
А работата беше такава, че един друг малоумник тук щеше да каже "Айде, голяма работа, не е болка за умиране". Че не е - не е, ама се бях заял с тях



Тема Re: Ето отговора на БТК ХЕЛП ДЕСКнови [re: Cтepн™]  
Автор value (unknown)
Публикувано03.05.08 15:18



Е те БТК нямат официален форум освен един телефон който всички знаят и един мейл.
А резултата от ползването име е все едно да се оплачеш на римския папа.



Редактирано от value на 03.05.08 15:19.



Тема Re: Ето отговора на БТК ХЕЛП ДЕСКнови [re: value]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.05.08 17:04



една грамотно написана жалба върши чудеса в последно време...както напоследък постоянно се страхуват за раб. си места.
Но наистина грамотно написана, с добра правна подготовка и желязна аргументация



Тема Re: Ето отговора на БТК ХЕЛП ДЕСКнови [re: Cтepн™]  
Автор value (unknown)
Публикувано03.05.08 17:35



Съгласен съм с теб но за това вече трябва консултация с адвокат.
Наистина това е начина както ти го описваш.



Тема Re: Ето отговора на БТК ХЕЛП ДЕСКнови [re: value]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.05.08 18:05



Наистина е най-добре юрист да помага, но не е задължително, все пак няма да се съдите


Обаче трябва да знаеш какви са задължителните атрибути на една жалба...най-важния, но не единствен е конкретността...обаче ако изтървеш някой уж по-маловажен - подминава се и не те са виновни за това.
Трябва да назубриш Законите за потребителите и за договорите.
Не трябва да им се вързваш на обясненията за договора, наречен ОУ...той не е минавал през Парламента и всеки закон е по-силен от неговите клаузи.
Трябва обаче добре да знаеш какво точно си подписал...дори и да намериш нещо, противоречащо на някой нормативен документ, то виж дали няма следваща алинея от рода "Освен, ако страните са се споразумели за друго". Разбира се и звездичките и препратките.
Вероятно има и член от рода "За всички неизяснени отношения важи общото законодателство на РБ", но и да е пропуснат - всяка от страните е длъжна да се съобразява с това.

Разбира се в бТК не са идиоти и почти всички възможни вратички за измъкване са затворени, но почти
Както ни казваше един доцент навремето "Животът е жив, не можеш го събра в един документ".

Но бъди сигурен, че изход, ако си недоволен има...в някои случаи може да е по-скъп, от това да си платиш вноските, но си струва



Тема Re: Ето отговора на БТК ХЕЛП ДЕСКнови [re: Cтepн™]  
Автор value (unknown)
Публикувано03.05.08 18:45



Точно това писах някъде, примерно ще спечелиш делото ама колко ще са ти разноските по него, дали някой ще ти ги покрие при евентуално спечелване на делото и ако не то сумата дали ще надвиши вноските, които остават до края на договора. Това са все фактори с които един разумен човек трябва да се съобрази и да направи равносметка как да постъпи.
Честно казано аз няма да се занимавам с такива глупости, нямам време за това а и за сега нямам основание да оспорвам услугата на БТК понеже до сега са били коректни към мен в доставката си на интернет. Единствено ме дразни сега неразборията и протакането с новите скорости. Ще видим до 15 дали ще я пуснат тази велика нова скорост.
Договора ми приключва октомври така, че малко остана и ако има издънки просто ще са без мен.
Надявам се за някой друг тези разяснения от твоя страна да са полезни.



Тема Re: Ето отговора на БТК ХЕЛП ДЕСКнови [re: Cтepн™]  
Автор тъпия (смотания)
Публикувано03.05.08 20:39



Много на сериозно са земаш...имаш нужда от почивка...никой не те задължава да чатиш постоянно тука...апни супичка,а мой и пастичка-са успокоиш...вервай ми-тъпия не лъжи!!!

Редактирано от тъпия на 03.05.08 20:51.



Тема Re: Ето отговора на БТК ХЕЛП ДЕСКнови [re: Cтepн™]  
Автор dot (cartoon)
Публикувано03.05.08 22:12



Нееее! Говорим за технически параметри на услуга. Нямаш SLA - няма и административно - правен.


Чисто информативно! Ползвам aDSL без да съм бъркал в модема и рейтинга ми в замунадата е над 5.3 при 25 Г свалени. Модема нито веднъж не е забивал заради торент клиента.

Но не сийдвам повече от 3-4 торента едновремено...нещо което е непознато за повечето ламета!



Тема Re: Ето отговора на БТК ХЕЛП ДЕСКнови [re: dot]  
Автор value (unknown)
Публикувано03.05.08 22:26



Доста често ако не зададеш DMZ Host има проблеми със сийда и понякога долу на торент клиента свети жълто което не е добре говоря за utorrent. Ако му зададеш правилните настройки колкото и задачи да пускаш няма да претовариш рутера.
Най-важното е да не надвишаваш допустимия брой конекции за модема. Мисля, че ако не надвишава 190 е добре но нека и другите специалисти да кажат.
Вимаги настройките на торент клиентите трябва да се съобразяват с техническите показатели на рутерите иначе винаги има проблем.
При ланките е друго там доставчиците режат конекциите чрез програмите за контрол на трафика така, че както и да настроиш торент клиента все тая.
Някой ако е запознат да каже горе долу колко конекции разрешават ланките.



Тема Re: Ето отговора на БТК ХЕЛП ДЕСКнови [re: dot]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.05.08 22:47



Признавам те...моят е 0.00 и много нули


Свалям нещо отвреме навреме, но не сийдвам...голям съм егоист



Тема Re: Ето отговора на БТК ХЕЛП ДЕСКнови [re: value]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.05.08 22:54



при ланките нз, но когато свалям току що излезлия нов епизод на Изгубени или Хаус, връзките ми са над 150...не по-малко са и на компютъра на щерката, щото не й се чака 5-10 мин. да го сваля и още 2-3 да го прехвърля на нейната машина.
А сме зад един рутер и един модем, така че смятай





Тема Re: Ето отговора на БТК ХЕЛП ДЕСКнови [re: Cтepн™]  
Автор тъпия (смотания)
Публикувано04.05.08 14:06



Луд умора няма...празници са-почини си



Тема Re: Ето отговора на БТК ХЕЛП ДЕСКнови [re: тъпия]  
Автор Mинaвaщ ® (мозъчноувреден)
Публикувано04.05.08 14:46



наблюдаващ, колкото по-малко пишеш, толкова по-дълго ще заблуждаващ с новия си ник.
присъсщата ти логорея и глупост те разкрива все едно си се подписал.
и комплименти за новоизбрания ти ник, ходи ти чудесно.



Тема извън тематанови [re: Mинaвaщ ®]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано04.05.08 14:55



Пиша винаги само с един единствен ник.

Ако заедно с мненията тук започнат да се изписват и IP адресите на пишещите ще стане ясно ясно и на по-бавно стоплящите кой кой е.

Предлагам дотогава аматьорите да не спамят на тази тема.





Тема Re: извън тематанови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Mинaвaщ ® (мозъчноувреден)
Публикувано04.05.08 15:56



IP се виждат не само от модовете, който знае как да го направи.
а и не е необходимо ИП. стила е същия; когато пише наблюдаващ, тъпия не е в клубовете, както и обратното.
май те затруднява забраната да пишеш нерегнат, а, цървулчо?

ей, мод, предизвикват те





Тема Re: извън тематанови [re: Mинaвaщ ®]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано04.05.08 16:07



Модераторе,
Mинaвaщ ® (мозъчноувреден) има силното желание да се публикуват IP-тата на всички участници в тази тема .

Ще се включиш ли в шоуто?





Тема Re: извън тематанови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор value (unknown)
Публикувано04.05.08 16:35



Това е абсолютно безмислено, всеки може да пише през прокси а тези, които са с динамичните айпита на БТК е необходимо само да си рестартират рутерите.



Тема Re: извън тематанови [re: value]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано04.05.08 16:54



Чак абсолютно не е безсмислено. Информация от вида ADSL или друг ISP би отворила очите на присъстващите.

Това няма да наруши и

: ПОТРЕБИТЕЛЯТ се съгласява да НЕ използва УСЛУГИТЕ на DIR.BG, за да:
....
м) да преследва или по друг начин да безпокои друг ПОТРЕБИТЕЛ ;

н) да събира и използва неправомерно персонална информация за други потребители.




Тема Времето тече ...нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Q23 (чудо)
Публикувано04.05.08 17:08



Времето тече и неумолимо и безвъзвратно отнася ценните секунди от живота.
Единствения смисъл да живеем е да превърнем всяка възможност в креативна реализация.
А пилеем така безсмислено миговете си.
Бъдете здрави!



Тема затова да разчистим наоколонови [re: Q23]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано04.05.08 17:25



Прав си. Именно защото времето е ценно трябва от време на време трябва да се оглеждаме встрани и да подритваме дребните човечета, които подскачат заядливо край нас и мърморят глупости.

След като ги разкараме - можем да продължим напред.

Може и по другия начин - просто като не им обръщаме внимание и си вървим напред. Ама тогава те се възгордяват и тръбят на целия свят, че бягаме от тях. А истината е проста - в повечето от случаите те са ни до болка безинтересни.

И ти бъди здрав.





Тема Re: затова да разчистим наоколонови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор тъпия (смотания)
Публикувано04.05.08 19:03



Прав си брато-всички пионки/пешки/ да са махнат и да останат от Цар/наблюдаващ/ нагоре!!! Тва е то комунизъм у европейски стил....тогава си задаваш въпросите сам и си отговаряш сам...ти си ем незнаещия,ем знаещия...ши си велик...казах ти за мъдрото ти решение дън чатиш...сам достигна до този извод,ама та натириха ....чати,но недей са мъчи да наваксаш пропуснатото-никога не се наваксва...се сий пропуснато...ОК



Тема Re: затова да разчистим наоколонови [re: тъпия]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано04.05.08 19:24



Хайде докато се смоташ тук, тъпия, нека и мозъчноувредения Mинaвaщ ® намине.

Може и още някой друг да проблесне, та комплекта да е пълен.

Пък аз ще ви понаблюдавам.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.