Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:39 23.04.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема *Бе Така отново оправда името синови  
Автор*Бeтakoвaн (Нерегистриран)
Публикувано17.04.08 13:40



И така, без никакви колебания реших да преподпиша договора си като направих това още на 28.03. Взех пакет Старт за 20 лева.
Както може да се очаква, днес получих сметката си и там вместо 20 лева говедата са ми начислили 30.99. Най-вероятно ще се оправдават пак с великата си "система", обаче на мен никак не ми се иска да ги кредитирам. Защото това си е именно кредитиране - най-вероятно ще ми приспаднат следващия месец 11-те лева. Всъщност, нямам си работа точно днес и ще взема да пусна една жалба до комисията за защита на потребителя, та да видим справедливо ли е да ме принуждават да плащам повече от договорните си задължения заради вътрешните си неуредици.



Тема Re: *Бе Така отново оправда името синови [re: *Бeтakoвaн]  
АвторADSL (Нерегистриран)
Публикувано17.04.08 15:16



Като 28.03 си преподписал веднага ли ти пуснаха новата скорост. Предполагам не са. Така, че нищо няма да направиш с пускането на жалби.



Тема Re: *Бе Така отново оправда името си [re: *Бeтakoвaн]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано17.04.08 17:39



на следващото плащане ще си с новата такса



Тема Re: *Бе Така отново оправда името синови [re: Пeтъp_]  
Автор*бeтakoвaн (Нерегистриран)
Публикувано17.04.08 18:49



Въпросът тук е принципен. Ако аз закъснея да си платя веднага ще ме страт, нали? Ами ако нямам точно тези 11 лева, които ме карат да им платя без да им ги дължа? От 28 март имам задлъжение да плащам на ебе така всеки месец 20 лева. А днес получавам сметка в която пише "Интернет услуги - период на отчитане 1-30 април" с начислени 30.99 лева. Това е! Според теб законно ли е това? Ясно е, че потребителят няма никакви права и те на това разчитат, всъщност, отказах се да пускам жалба, представям си какво размотаване ще е и разправии.



Тема Re: *Бе Така отново оправда името синови [re: *бeтakoвaн]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано17.04.08 21:06



Стига рева и се хваща за всяка дума от фактурата. За тези нови скорости не се знае предварително къде може и къде не може да се постигнат, и евентуално се налагат промени на сключените договори. Имаше и срок от 14 работни дни за това, и този срок влиза в конфликт със срока за изготвяне на фактурите. Предполагам това е причината за такова таксуване, докато не получат становище от техническите лица че са осигурени съответните скорости на абоната няма да се променя тарифния план.
Не съм адвокат на БТК и нямам нищо общо с тях, но и в моята работа често срещам много досадни хора които си въобразяват че са им нарушени някакви права и вдигат шум до небесата, вместо да погледнат че им е свършена работата която са искали. И не се замислят че нещото което им се иска, е трудно да стане по обективни причини.



Тема Re: *Бе Така отново оправда името синови [re: *Бeтakoвaн]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано17.04.08 21:59



На 28.03 когато преподписа случаинo да си си платил интернета за месец март? Мисля че не си!:) В случай че не ме разбра просто сметката ти за миналия период за който период ти си дължиш тези пари.
За жалбата не се плаши, не е толкова трудно да се пусне дори не е нужно да ходиш кои знае каде... отиваш до най-близката поща пускаш писмо с обратна разписка за 1,20 и това е. Нищо не губиш:) и да не забравя комисията за регулиране на съобщенията е твоята комисия, въпреки че и до комисия за защита на потребителите да пишеш те служебно ще я препратят.
www.crc.bg
www.kzp.bg



Тема Re: *Бе Така отново оправда името синови [re: Пeтъp_]  
Автор*бeтakoвaн (Нерегистриран)
Публикувано17.04.08 22:02



Ти явно или не искаш, или просто не можеш да разбереш какво искам да кажа. Някъде да съм споменал думата "скорост"? Казвам, че от 28 март съм подписал ДОГОВОР с дължима сума 20 лева, а от ебе така ми идва фактура в която сумата за интернет за месец АПРИЛ е старата сума - 30.99! Тоест, този месец ебетака иска от мен 10.99 лева повече, отколкото им дължа, превръща ме в техен кредитор против моята воля. Ако наистина това ти се струва нормално е друг въпрос.



Тема Re: *Бе Така отново оправда името синови [re: Пeтъp_]  
Авторoня (Нерегистриран)
Публикувано17.04.08 23:02



Наистина ли ти няма нищо!?Ходи ли скоро при джипито си?Не лошо да го навестиш...ако те изкара у ред-сменяй го!!!



Тема Re: *Бе Така отново оправда името синови [re: *бeтakoвaн]  
Авторoня (Нерегистриран)
Публикувано17.04.08 23:07



На тъпънари може дън обръщаш внимание.Прав си в протеста си.Те не знаели на кой абонат ще тръгне и на кой-не...ама да вземат парите знаят.И тъпаци да им адвокатстват си имат...ай със здраве брато



Тема Re: *Бе Така отново оправда името синови [re: *бeтakoвaн]  
Авторxxx (Нерегистриран)
Публикувано19.04.08 23:35



В следващият месец ще ти оправят нещата! Но си попитай де :) Ама е излишно да скачаш така. Няма идеални билинг системи




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.