Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:42 18.04.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема колеги, докога ще търпим ?нови  
Авторludstanal (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 19:06



Телефони , АДСЛ , СДСЛ ,наети линии , базови станции , нощни дежурства
, а сега и - ADSL Voice , е не ни ли стана малко множко за тези парички А???

А и тези нови скорости на ADSL , увеличение на абонатите много по трудна поддръжка.

Апелирам към синдикалните представители - време е за радикални мерки.



Тема Re: колеги, докога ще търпим ?нови [re: ludstanal]  
Автор teou (непознат)
Публикувано16.04.08 19:41



Ти май се оплакваш че фирмата ви подобрява малко офертите и ще привлечете повече клиенти????? Такова изказване само в БГ може да се чуе.... Във всяка нормална държава и частна фирма (немонополист) за такива приказки биха те изритали. Аз поне бих те изритал ако съм ти шеф. Като смяташ че ти е много работата за тая заплата - пазара на труда те чака, велики администраторе. Ама ще те вземат ли??

Съжалявам ако съм груб. Пристрастен съм. Не обичам рекет-монополи. А за бтк мога да разкажа конкретни абсурдни случки, случили се на мен. На всичко отгоре имам роднини в компанията и знам че за 5 пари работа се не върши а заплатите са космически (от едно ниво нагоре де). Да не говорим колко ви е раздут щата и какви некадърници има там.

И между другото никой нормален човек няма да тръгне да си дири синдикалиста по форумите.....


http://vilamalina.hit.bg/

Редактирано от teou на 16.04.08 19:47.



Тема Re: колеги, докога ще търпим ?нови [re: ludstanal]  
Автормaдю (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 20:17



Скоро не е ли имало метла при вас? Да вземеш да си пуснеш именцето и де работиш!



Тема Re: колеги, докога ще търпим ? [re: ludstanal]  
АвторX (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 20:29



Абе като гледам, с новата услуга ADSL Voice няма да имате чак толкоз много работа. Щото е върха на простотията да караш някой да плати 15 лева за 50 минути (или в най-добрия случай 30 мин за 7 и нещо) и отделно да искаш още 8.90 за 3600. Някак не се връзват нещата. Явно и Москени-кът я мисли постарому, но пазарът вече се произнесе отдавна с НЕ за глупостите на измислените ви началници.



Тема Re: колеги, докога ще търпим ?нови [re: мaдю]  
АвторUi4O (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 23:04



Името ми е : Мъдю Мъдев Мадурчев

Работя в телефонната централа в село Двата Мъда.



Тема Re: колеги, докога ще търпим ?нови [re: ludstanal]  
АвторSamsi (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 23:31



В отговор на:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Апелирам към синдикалните представители - време е за радикални мерки.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Съжалявам колега ама "Те такова животно нема" Още по - малко пък ще го намериш тук.

Вместо да се чудиш защо нещата не вървят - по добре се огледай около себе си и се замисли защо въпреки всичкия батак на БТК, хората отвън остават с впечатление че нещата не са чак толкова зле а ние сме едни неблагодарници дето само хленчим без основание.
Помисли само с какви инструменти и какви материали работиш, колко пъти на ден се сблъскваш с проблеми решаването на които трябва да извършиш по най бързия начин, а нямаш нито резервни части, нито нужните материали нито свестни инструменти. Щом обаче има проблем, за броени минути ще се изредят най малко 5 - 6 обаждания (всяко следващо е от все по високо ниво), с "грандиозните" инструкции "Виж там - направи нещо!" след което типично по български (с чук, тел и пирон) решаваш някък си проблема (по което и време на денонощието да е) след което за БТК остават позитивите че всичко приключва за кратки срокове. За теб обаче остават негативите понеже такива "ремонти" се трупат ежедневно и не след дълго отново възникват проблеми много често по сложни.

Е - ква заплата искаш като работиш неефектиевно.



Тема Re: колеги, докога ще търпим ?нови [re: ludstanal]  
Авторвoeвoдaтa (Нерегистриран)
Публикувано17.04.08 00:34



Колега напълно си прав и те подкрепям!!С тези ниски заплати........стигат едва до 10-тия ден след получаването им...при тази инфлация.На синдикати не разчитай-по добре да се откажем от членския внос и с парите от него да си купим един хляб и една кофичка кисело мляко та да изкараме един ден повече,що да им ги даваме а?Пенсионерите(някой от тях)вземат по-високи пенсии от нашите заплати хах





Тема Re: колеги, докога ще търпим ?нови [re: ludstanal]  
Авторшeф (Нерегистриран)
Публикувано17.04.08 03:24



Да време е за радикални мерки.Ще наема китайци



Тема Re: колеги, докога ще търпим ?нови [re: teou]  
Авторoня (Нерегистриран)
Публикувано17.04.08 05:37



Къде видя рекет!?Човека изразява недоволство и призовава към синдикални действия.Или си и против тях?Май ти харесва робовладелството?Соца ли та увреди така или си новоизлюпено демократчи?
p.s.Та той дори не призовава на такива кът теб да им са чупят пръстчетата,че дън могат да чатят из форумите.А твойте роднини дън съ от вождовете на компанията?Знайш колко получава един индианец бетекаец-тоя де абоната/клиента/ го знай?На теб, кога имаш проблем с бТК-услугата, чакай ти дой вожда ти я опрай!Ама индианчито, де за 5 пари работа не върши ши изприпка и ши видиш кака проблема ти ши стане история.Съжаляваш,че си груб-по-добре съжалявай,че се изказваш неподготвен
Имал си роднини в бТК,та ти си срам за роднините си.Ако си му шеф-то с тва ако бая бели стават.Ако обичаш си редактирай постинга с помощта на формата.Рано станах тая сутрин и кът ти прочетох писанията разбрах,че деня няма дъй на добро.Аве ти убиваш доброто у хората ве-как не тъй срам от тебе си....ай бай и дано да греша за деня



Тема Re: колеги, докога ще търпим ?нови [re: oня]  
Автор teou (непознат)
Публикувано17.04.08 09:14



1) За мен всеки монопол си е вид рекет. Пример - наема на каналните шахти, който не (би трябвало да) са техни.

2) Лошо няма да има синдикални действия, ако са адекватни на ситуацията. Щото тия на шофьорите на автобуси не бяха. Сега те взимат колкото един професор. Така че някое от индианчетата с техникум едва завършен да иска 1500 лева заплата - не не го приемам.
И синдикалния си представител във форума няма да го намери.

3) Това което казах за работата го имах предвид не за индианчетата, а за 2-3 нива над тях. Въпросния роднина през декември вече не помнеше ква му е била служебната кола през януари, щото само му ги сменяха с по-нови. С моите пари.
А това че пробваш да ме обиждаш нещо - дреме ми на х**

4) При индианчетата не всичко е перфектно също. Айде един пример да съм по-ясен.

Върви цифровизация в София. Казват ни, че еди кога си (понеделник) ще стане тая работа. Молба да сме си вкъщи???????????? В работния ден? Да взема отпуска с цел цифровизация??? Тел централа да не е у нас??
Естествено в уречения ден няма никой в нас. Прибираме се вкъщи вечерта. Сигнал свободно, ясен и чист, цифров. Набирам аз един номер и о изненада - "Поради технически причини номера....." Същото и ако него го избират. Оказва се че тел.-а мога да го ползвам само за връзка 160 166 150 130. Звъня аз на 130 от същия неработещ тел. Перфектно качество. Обяснявам на лелка А че явно покрай цифровизацията са объркали нещо и давам заявка да ми се оправи.
След 24 ч пак същото на лелка Б
След 24 ч пак
На третия ден чичо Х се сеща да ми каже, че те телефоните трябвало да се активират????? и понеже не сме си били вкъщи сме го издухали. Дава ми тел 111 или нещо такова да се обадя за активация. Обаждам се (от същия "неработещ" тел.) и заявявам активация......о изненада. Казват ми, че тел вече е заявен за поправка и не може да го активират преди да завърши поправката. -Ква поправка бе? Тел си работи от него говоря? -Ми що сте го пуснали за ремонт? -Ми щото не знаех че е за активация в понеделник. -Аиде махнете заявката. -Не може. Ще чакате да мине (въображаемата поправка). (Която от 3-4 дни уж тече.)
На тоя етап аз съвсем се сбърквам. На следващия ден предавам щафетата на баща ми. Него го мотат още 2 дена.

На следващия понеделник (7 дена без телефон при платена сметка, работеща линия, подадена заявка и над 10 тел разговора с поддръжката им)
Бащата се обажда сутринта. С триста зора стига до ниво шеф на отдел и не много любезно обяснява, че явно ще се разправяме по по-друг начин и като за начало в обедната почивка ще изтича да пусне идна писмена жалба.

Телефона работеше след 1 час.

Те това е нивото на индианците от първите 2-3 нива. По тази (и не само) причина много ви "обичам" вас и компанията ви и само чакам да се разшири "оптика вкъщи" и да тръгне фиксираната преносимост че да се отърва от вас.

http://vilamalina.hit.bg/

Редактирано от teou на 17.04.08 09:19.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.