Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:05 18.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Новата уловка...  
Авторuser (Нерегистриран)
Публикувано02.04.08 19:44



Ако ЕДИН месец преди изтичането на договора не се прекрати, той се подновява автоматично за ЕДНА ГОДИНА. Досга беше след изтичане всеки месец се подновява за един месец.



Тема Re: Новата уловка...нови [re: user]  
Автортoпyзa (Нерегистриран)
Публикувано02.04.08 20:18



Е и какво от това?



Тема Re: Новата уловка...нови [re: user]  
Авторadsl (Нерегистриран)
Публикувано02.04.08 20:39



3.4. В случай, че в Договора не е посочено друго, след изтичане на
избрания със Заявката срок, същият автоматично се продължава за нов срок
от 1 (един) месец, докато една от страните не уведоми другата с едномесечно
писмено предизвестие за намерението си да прекрати ползването на Услугата......



Тема Re: Новата уловка...нови [re: adsl]  
АвторБTKFRlEND (Нерегистриран)
Публикувано02.04.08 22:31



Това вече не е така! Има специални условия към новите договори и това е така наречената нова уловка. Нали такова нещо подписах аз!



Тема Re: Новата уловка...нови [re: БTKFRlEND]  
Авторare (Нерегистриран)
Публикувано03.04.08 02:43



аре оди да ти го турят манафите



Тема Re: Новата уловка...нови [re: are]  
АвторMeнтop (Нерегистриран)
Публикувано03.04.08 08:46



Имам го новия договор за 6 м просто рябва да предупредиш месец преди да се окажеш... това е



Тема Re: Новата уловка...нови [re: Meнтop]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано03.04.08 09:10



Абе хора, стига вече с тези уловки, недоверие и песимизъм :)))
Ми че то 20 лева, да речеш на кръчма да идеш - ще ги дадеш само за таксита. Какви уловки, какво прекарване за някакви си 20 лева :)))) А стига вече :))))



Тема Re: Новата уловка...нови [re: :)]  
АвторADSL User (Нерегистриран)
Публикувано03.04.08 09:22



Това е вярно. Получих ей това по мейла след онлайн заявка

2. След изтичане на избрания от вас срок на Договор, същият се продължава автоматично за нов период от 12 (дванадесет) месеца, докато една от страните не уведоми другата с едномесечно писмено предизвестие за намерението си да прекрати ползването на Услугата преди изтичане на първоначално уговорения срок или съответния срок, за който е продължен Договора.

Но аз съм абонат на АДСЛ от 02.2005 год. Така че не ми пука осонбено за тая "уловка". Все пак са 9 мбит за 25 лв.

П.С.
Аз съм от Габрово.
Преди АДСЛ тука нета беше от рода 1 Гб за 40 $ + фреесървър.





Тема Re: Новата уловка...нови [re: ADSL User]  
Автор Sensation Blue (минаващ)
Публикувано03.04.08 09:33



И аз съм от Габрово... ама май всички останали тук сте по големи Габровци и от нас.. кво сте се размрънкали за тея 12 месеца.... от скоро съм с АДСЛ и даже 20 лв за 512 кбита е по добре от лановете в града. В договора ми си пишеше за тази т.нар "уловка". Ама поне пише.
Докато скоро реших да си спра GSM-a на мтел макар че го имам от 7 години... и го държах заради хубавия номер... да ама и аз така разбрах обаче без да съм бил изобщо уведомяван че договора ми бил изтекъл но се "самоподновил" за нови 12 месеца... така че ако има педераси в комуникациите това са МТЕЛ защото след 7 години абонат никакви преференции не ми дадоха за разлика от Глобул, на които плащам по малко от на мтел но при мтел имах некви мършави 20 мин. безплатни само към мтел, а на глобул имам 50 към всички и 50 към глобул и отделно 600 безплатни в групата... ама айде да не се отклонявам....
Проблема не е вече в договорите а дали АДСЛ-а ще остане стабилен (не че беше много) при тези нови скорости... верно не спира при най малкия дъжд като Кабеларките ама пък ДНС сървърите се ебават, модемите забиват... и т.н. но поне е поправимо и може да се избегне с правилните настройки...
така че дерзайте :)



Тема Re: Новата уловка...нови [re: Sensation Blue]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано04.04.08 06:49



Ми мрънкат хората, щото не обичат да ги ебават тихомълком. А уловката не е нова, а е почти от 9 месеца.

Това показва само клко малко хора си четат заявленията/договорите.

Имаш ли работа с голяма фирма - първото условие преди да подпишеш е да прочетеш 5 пъти договора , вкл. и това със ситните букви. Не се отнася само за бтк.



Тема Re: Новата уловка...нови [re: ..]  
АвторMeнтop (Нерегистриран)
Публикувано04.04.08 08:37



Да за четенето прави сте... Ама хората са го писалили. Който не го е прочел да му мисли... Аз живея в малък град тук за 25лв местния лан предлага около мегабит и половина... На тези дето им е крив с тез договори да ходят на ланките дето нямат дори и договори. Договора ви дава сигурност. Ако доставчика не си изпълнява задълженията може да го съдите. А на лана нищо, седиш 3-5 дена без нет и не моиш до каза че си там.



Тема Re: Новата уловка...нови [re: ADSL User]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано04.04.08 09:52



Gradski, i aZ sym ot Gabrovo. Vchera pusnah online Zaiavka, no oshte niamam nikaf haber na maila. Teb sled kolko vreme ti otgovoriha i ot koga vliZat v deistvie novite parametri (skorst i cena). I aZ se pusnah na 9Mb Za 25lv



Тема Re: Новата уловка...нови [re: Meнтop]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано04.04.08 09:55



Това е доста оптимистично виждане, не мислиш ли? Аз съм доволен от БТК общо взето, но и при мен е имало случаи с 2-3 дена без интернет. Точно тогава усещаш колко добре си е изпипал големият нещата и как ти не можеш нищо да направиш, абсолютно нищо - и имаш договор, задължен си да плащаш, а интеренет - няма. Докато при местния лесно можеш да му теглиш майната и да минеш на друг - където има такъв друг де



Тема Re: Новата уловка...нови [re: mutant]  
Автор Sensation Blue (минаващ)
Публикувано04.04.08 10:24



Аз затова пуснах заявката на място... на тея онлайн истории не вярвам... а и е по сигурно като идеш и си вземеш пакета сам, вместо да чакаш някой да цъфне баш когато те няма... все пак проверил ли си телефона и на кой се води?



Тема Re: Новата уловка...нови [re: Xм]  
Автор Sensation Blue (минаващ)
Публикувано04.04.08 10:30



е що не звънна да провериш защо няма нет? И може би е нямало когато бяха снежните бедствия... то тогава и ток нямаше на много места камо ли нет... но така е - договорите са много добре измислени - големите компании си имат прависти дето с това се занимават - да измислят условията така, че да са подсигурени... в крайна сметка самия пакет - устройство, глупости, техническа поддръжка - струват пари. Кой би ти подарил ей така нещо. Важното за тях е да те спечелят като клиент за постоянно а не за 2 месеца и в крайна сметка да имат повече разходи по теб вместо печалба. Но и аз прочетох всичко по 5 пъти преди да си взема АДСЛ. Знаех за 2те години, знаех за възможните проблеми, знаех за почти невъзможното спиране на услугата без да плащам неустойки. Но прецених че 2 години така или иначе ако не умра нямам причини да не искам интернет - даже още по зарибен ще съм... и естествено се навих - при не наличие на конкуренция като скорост и стабилност (последното е малко относително)....



Тема Re: Новата уловка...нови [re: Sensation Blue]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано04.04.08 11:16



aZ sym star abonat s dogovor Za 2 godini. Ostava mi oshte edna. Zatova reshih da prepodpisha Za novite uslovia. Do sega sym na 1 Mb Za 31 lv. Sega kakto sa go napisali tre da stane 25lv. Za 9 Mb. To che 9 Mb nema da vidia nema (osven pri teglene chreZ torenti ot drugi lokalni PC-ta), no pone otbivkata v parite da stane.
Paket nema da vZemam shtoto imam, osven ako ne tre nekaf nov modem.
Inache telefona si e na moe ime. Edin priatel pusnal online Zaiavka predi 2 dni, no i pri nego vse oshte lipsva reakcia. Do sega ot neta sym mnogo dovolen, spiral e samo 3 pyti Za poveche ot godina vreme. Verno, da ne ti se nalaga da se obajdash na syporta, popadnesh li na jena vinagi te obviniava, che imash skysan mrejov kabel mejdu PC-to i modema. Imam chuvsvo, che sa instruktirani kato botove i povtariat shablonni fraZi ot nekaf narychnik. A kato se sluchi myj na smiana ti obiasniava primerno sprial e toka v centrala a v Gabrovo ili neshto ot sorta, vmesto da te kara da ping-vash 192.168.1.2 :)

Nekoi ot raboteshtite v BTC deto chetat tuka moje li da svede nekvo info Za tia online Zaiavki.

Imashe edno momche KID, svesten chovek i kvoto i da go pitash e v chas. Ne Znam, podviZava li se oshte tuk?



Тема Re: Новата уловка...нови [re: БTKFRlEND]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано04.04.08 16:10



Ako pravish Zaiavka Za upgrade online, togava kak i kakvo podpisvash i kak raZbirash, che ima takova novo uslovie. Pri men imashe dve otmetki - da sym syglasen s novite uslovia i s usloviata Za distancionna sdelka ili neshto takova beshe. V obshtite uslovia, koito posledno sa obnoveni na 22.08.07 si pishe che dogovora se podnoviava mesec Za mesec. Ako sled kato veche sym podal online Zaiavkata ti syobshtavat Za novite uslovia ne e korektno i nema da iZdyrji.



Тема Re: Новата уловка...нови [re: ADSL User]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано04.04.08 16:12



A Zashto tova novo uslovie se syobshtava postfactum?
Ima neshto, koeto ne sym raZbral mai.
Koi shte mi obiasni?



Тема Re: Новата уловка...нови [re: mutant]  
Авторaдcл (Нерегистриран)
Публикувано04.04.08 16:20



Щото БТК са ПЕД@ЛИ,е за тва!





Тема Re: Новата уловка...нови [re: aдcл]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано04.04.08 16:31



Shte ia vidim taZi rabota. Ako naistina se opitat da mi probutat dopylnitelno uslovie vposledstvie shte se Zaiam samo Za sporta deto se vika.



Тема Re: Новата уловка...нови [re: aдcл]  
АвторADSL User (Нерегистриран)
Публикувано04.04.08 16:32



Трябва да получиш Емайл от рода:

Специални условия на Договора за услугата БТК ADSL

1. Договорът за Услугата БТК ADSL между Вас и БТК АД влиза в сила от датата на заявяването на услугата БТК ADSL на www.btc.bg/adsl. Условията, при които се предоставя Услугата, са описани в Общи условия за предоставяне на услугата БТК ADSL (Общи условия), Условия за предоставяне на услугата БТК ADSL чрез сделка от разстояние и настоящия и-мейл. БТК се задължава да предостави новата ADSL услуга на заявения от Потребителя телефонен номер в срок до 14 (четиринадесет) работни дни от датата на влизане в сила на Договора.

2. След изтичане на избрания от вас срок на Договор, същият се продължава автоматично за нов период от 12 (дванадесет) месеца, докато една от страните не уведоми другата с едномесечно писмено предизвестие за намерението си да прекрати ползването на Услугата преди изтичане на първоначално уговорения срок или съответния срок, за който е продължен Договора.

3. В случай, че Вие прекратите Договора преди изтичането на първоначално уговорения между страните срок или срокът, за който е продължен Договорът, при условията предвидени в т.2 от настоящите Специални условия, Вие дължите на БТК сумата определена по реда на т.8.4 от Общите условия.

4. БТК има право, без писмено предизвестие, да подобрява техническите параметри на ADSL Услугата, предмет на Договора с Вас. БТК информира за промяната като публикува съобщение за нея на интернет страницата си www.btc.bg/adsl.

5. Вие имате право, след сключване на настоящия Договор, без да дължите обезщетение или неустойка и без да посочвате причина, да се откажете от сключения Договор за услугата ADSL в срок от 7 работни дни, считано от датата на заявяването на услугата БТК ADSL на www.btc.bg/adsl.

Отказът от заявената на интернет страница на БТК Услуга в рамките на 7 дневния срок можете да направите като се обадите на телефон 0800 100.

За въпроси и оплаквания, можете да се свържете с нас на 0800 15 500 или да пишете на адрес: гр. София, бул. Тотлебен 8, БТК АД.


С уважение,

Грант Гайп
Директор „Обслужване на клиенти” – БТК Груп



Тема Re: Новата уловка...нови [re: ADSL User]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано04.04.08 16:45



10x :)



Тема още ли взривяваме влаковенови [re: user]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано04.04.08 19:36



тези условия са още от 1 Септември 2007-ма година, а не от сега. Хайде да не взривяваме влакове като в стария виц. За съжаление на Бареков - нямаме новина!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.