Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:57 12.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Скородста на ADSL се вдиганови [re: KlD]  
Автор Tomasz ()
Публикувано25.03.08 23:50



Да си нося и моливче ?

Ама да не се окаже първоаприлска







Тема Re: Скородста на ADSL се вдиганови [re: Tomasz]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 14:23



В отговор на:

... пък ако оправят проблемите с броя на конекциите бих преподписал с удоволствие


Айде пак неподготвени изказвания! Проблем с "броя на конекциите" няма! Излязоха ми пришки на пръстите да го пиша.
Ако ще влачиш найси торента - купи си един хубав aDSL рутер с повечко памет ( ако искаш да имаш рутер де ) или направо си качвай PPPoE сесията на компютъра.

btw: Въпроси "Как?" за второто не чета и не им отговарям отговарям.



Тема Re: Скородста на ADSL се вдиганови [re: .]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано26.03.08 16:36



Я за тоя хубав рутер, то и професионален да си взема каква полза като модема рутира още веднъж?
Не съм чувал да предлагате услугата с бриджнат модем... това е едно от нещата които ме възпират дори и за тест да я пускам, да чакам на кол център за да си пусна за малко терминално пренасочване не ми е мечтата.

Welcome to the real world!




Тема Re: Скородста на ADSL се вдиганови [re: Tomasz]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано26.03.08 17:18



1-ви април е другата седмица, не тая



"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертета."

Тема Re: Скородста на ADSL се вдиганови [re: Hиcтeл]  
Авторbau (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 17:40



как не разбрахте, че проблема с vbox е в капацитет на самия сайт. защо всеки си мисли, че доставчика му е виновен като тегли отнякъде по бавно. отворете www.speedtest.net или някой друг сайт за тест на скоростта и тествайте на воля.

Чух, че цените падат , а скоростите се качват доста и дълги договори няма да има вече. Само хубави работи!!!





Тема Re: Скородста на ADSL се вдиганови [re: KlD]  
Автор Tomasz ()
Публикувано26.03.08 19:01



До четвъртък остават 5 часа ... няма ли да споделиш все пак "изненадващите" нови условия







Тема Re: Скоростта на ADSL се вдиганови [re: .]  
Автор Tomasz ()
Публикувано26.03.08 19:10



Аз торенти почти не влача ... но понякога пак ми се случва да направя 250+ връзки ... и започва голямото спичане, а когато спича някои софтуери започват да правят още повече връзки ...



То това "Как" го има по някакви форуми ... дали е вярно не знам ... не ми се иска да ровя в "собствеността на БТК".

Ако някой предложи качествено ADSL решение до 100-120лв което е одобрено от БТК ... сериозно мога да се замисля





Тема Re: Скородста на ADSL се вдиганови [re: bau]  
АвторHиcтeл (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 19:13



До едно време и аз се залъгвах така,но спрях да вярвам - като отида в София нагости и пробвам през Мегалан прави МВ–ти и зарежда за секунди всичко във Vbox-a.Youtube не мисля,че може да пестят от пари за трафик и по всяко време трябва най-малкото да можеш да гледаш в реално време без да буферира.

Сайтове като www.speedtest.net , testmy.net и подобни явно са настроени с максимален приоритет - разбира се там ще ми дава винаги максималната ми скорост.Ползвам една малка програмка,която ми показва по всяко време трафика ми и в пикови часове рядко надвишава 50-100кб а съм на "4 мегабита" - на БГ торентите поне си ги прави 450-480кб,на чужди горе долу половината ..

Наскоро имаше тема във форума на Арена за триковете,които прилагам интернет доставчиците и това за тези сайтове като speedtest беше една от разглежданите шашми.

Та имайки предвид всичко това нещо не съм особено въодушевен от евентуалните увеличения - надявам се да ме опровергаят ..



Тема Re: Скородста на ADSL се вдиганови [re: Hиcтeл]  
Автор Tomasz ()
Публикувано26.03.08 19:55



Интернет не е крава ... от която всички доят ... интернет е взаимна свързаност.
Наистина има сайтове към които в пиковите часове връзката е по-зле, понякога при едни доставчици това се усеща повече от колкото при други, има сайтове, които ограничават максиалната скорост по сесия/или за едно ip ... също има и такива които правят такива ограничения за "определени ip-та/доставчици" ... но проблема е пак във взаимната свързаност.

Когато си с ADSL и теглиш от БГ торент ... ти пак теглиш главно от клиенти на другите доставчици ... защото upload-a на ADSL-a е малък и всеки ограничава още повече за да не спича горкото ADSL-че.

Ако нощем сайтовете за които говориш се отварят както трябва ... значи проблема е повече във взаимната свързаност (не е лимитиране от страна на даден сайт).

Какво предпочиташ - БТК да започне да "филтрира" връзките които водят към другите доставчици ... и ако има съмнение за торент ... да го лимитира? Да тогава каналите ще са по-свободни ... и vbox ...и другите страници ще се отварят по-бързо, но ще ти трябват много повече връзки за да теглиш торенти с максимална скорост ... само където горкото ADSL-че не държи на бой



Едно вдигане на UPLOAD скоростта (без вдигане на DOWNLOAD) би решил този проблем частично (защото торент трафика ще има по-голяма вероятност да остане между клиентите на БТК) ... но това все пак е ADSL и такава промяна може би ... би повлияла отрицателно на други параметри.

При мен нещата в пиковите часове се въртят около 400-420kb/s в останалото време към 490kb/s, което е и максимума на 4 мегабитовия пакет. ... но явно съм се паднал на канал с други като мен - малкотеглещи.

А за това, че в някои държави някои доставчици лимитират торентите, нормално, високите скорости се дават за престиж ... за бърз достъп до информацията при нужда, не за да теглиш какво ли не само и само за да запълваш канала ... софийските доставчици са изградени с идея за бързо вътрешно - взаимно споделяне на информация (интернет е просто екстра) ... БТК е някъде по средата





Тема Re: Скородста на ADSL се вдиганови [re: Mopфиyc]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 21:12



Защо трябва да рутваш втори път? Качваш сесията на новозакупеното устройство и с и гледаш кефа. Модема на бТк го прибираш на сигурно място в долното чекмедже...
бтв: Като казах рутер имах впредвид Ethernet - аDSL - подобен на тези които дават от бТк.
И да! И аз не съм чувал за услуга "бридж" но това не пречи да я използвам






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.