Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:21 21.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Предплащане на абонаментанови  
Авторs.o. (Нерегистриран)
Публикувано23.02.08 16:57



Моля, ако някой знае да ми каже колко време напред се предплаща абонамента за БТК абонатите. Питам във връзка с промяната на план и евентуално корекцията за колко месеца напред трябва да бъде или при спиране на абонамент за колко месеца трябва да ти върнат предплатеното..



Тема Re: Предплащане на абонаментанови [re: s.o.]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано23.02.08 17:41



Заявяването за ползване на абонаментните планове става в магазините на БТК или дистрибуторската мрежа. Активирането на плана влиза в сила от 1-во число на месеца последващ заявяването. Т.е. ако заявиш промяната днес - ще ползваш новия план от 1-ви март.

Месечния абонамент са предплаща. Поради тази причина при смяна на абонамента БТК ти "връща" парите за един "стар" абонамент и ти "взема" пари за два нови.

Този въпрос винаги ми е бил труден за обясняване. Затова кажи контретно за каква смяна питаш да ти обясня конкретно.





Тема Re: Предплащане на абонаментанови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано23.02.08 18:17



Т.е. ако заявиш промяната днес - ще ползваш новия план от 1-ви март.

Поради тази причина при смяна на абонамента БТК ти "връща" парите за един "стар" абонамент и ти "взема" пари за два нови.

Ако заявя смяна днес, то абонамента за месец март ще се начисли във фактурата ми за месец февруари...right??? или пак сте измислили нещо уникално???

та, какъв е смисъла на упражнението връщам-начислявам, след като за март абонамент (какъвто и да е) още не е начислен?
И как така ми се връща един "стар", който няма да се ползва вече и още не ми е начислен (за март), а ми се друсват 2 "нови" ( за март - ОК, ама за кога е втория??? за февруари, когато няма да съм още на новия план или за април...знам ли защо???)



Тема Re: Предплащане на абонаментанови [re: нaблюдaвaщ]  
Авторs.o. (Нерегистриран)
Публикувано23.02.08 18:45



Благодаря. Мисля това е достатъчно което си казал. Разбирам, че предплащането е само за един месец. Страхувах се да не е за повече.





Тема Re: Предплащане на абонаментанови [re: Cтepн™]  
Авторs.o. (Нерегистриран)
Публикувано23.02.08 18:49



По-добре бих го казал, че заменят един стар с нов абонамент, което е за текущия месец след смяната, плюс нов абонамент за следващия...



Тема Re: Предплащане на абонаментанови [re: s.o.]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано23.02.08 19:05



еми тогава излиза, че взимат 2 предплати...за 2 месеца - за текущия месец след смяната, плюс за следващия...ако продължим с примера - днес заявяваш смяна и ти вземат за март и за април.
Има логика в някои случаи:
- фактурата за февруари излиза в началото на февруари - няма как, в нея ще има абонамента за март + потреблението за февруари, т.е. ще излезе на 29.02...и щом вече си заявил смяна от март, то компютъра на 29.02 ще сложи новата мартенска такса, а не старата за да я маха после;
- вземат си регулярния авансов абонамент за март + още един...кой знае защо...за април - в случая обаче вече вземат авансова 2, а ме 1 абонамент, което значи през март да платиш само потреблението за да се "изравни" резултата;
- ако сменят плана веднага след заявката - това вече е съвсем логично - с януарската фактура са ти взели такса за февруари, сега сменяш плана, връщат ти тази такса, слагат ти нова февруарска и регулярната авансова за март - всичко това във фверуарската фактура. Пасва съвсем логично, обаче къде ти логика в бТК и такава експедитивност в смяната веднага? Нали лелките трябва да извадят калкулаторите и да смятат





Тема Re: Предплащане на абонаментанови [re: Cтepн™]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано23.02.08 19:14



При откриване на телефон плащаш абонамент за текущия месец и предплащаш абонамента за следващия. В случая поста вече е открит и това се е случило някога в миналото.

През март плащаш трафика изговорен през февруари и предплащаш абонамента за април.
Абонамента за март е вече платен.

Ако през февруари заявиш нов план, то той ефективно ще действа следващия месец - т.е. от първи март.

След като през март ще си с нов план, то ти връщат вече предплатения абонамент по старата тарифа за март, взимат ти го наново по новата тарифа и пак по новата тарифа си предплащаш за април.

Чак и на мене ми стана ясно. Надявам се и ти да си ме разбрал.



Забравил съм само да кажа, че заявяването през февруари на нов абонаментен план води до плащане по вече обяснената схема през март.

Редактирано от нaблюдaвaщ на 23.02.08 19:19.



Тема Re: Предплащане на абонаментанови [re: Cтepн™]  
Авторs.o. (Нерегистриран)
Публикувано23.02.08 19:19



Не, не... За текущия месец, си предплатил "стар" абонамент през миналия месец и в новата сметка го заменят с "новия", което е, повтарям, за текущия месец и още една такса за следвищия.



Тема Re: Предплащане на абонаментанови [re: s.o.]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано23.02.08 19:33



а защо е нужно да го заменят?
предплатил си за февруари "стар" абонамент и през целия месец си на него.
Новият влиза в сила през март и за него месец вече трябва да предплатиш "нов".



Тема Re: Предплащане на абонаментанови [re: Cтepн™]  
Авторs.o. (Нерегистриран)
Публикувано23.02.08 19:42



Заменят го защото през текущия месец си на вече на новия план, който си заявил в края на миналия и той е с друга такса...Толкава по темата






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.