Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:03 27.04.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Странен проблем  
АвторRadi (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 09:38



Здравейте,
В къщи отскоро съм на БТК ADSL 2Mb и имам следния проблем, който не съм имал при нито един от предишните си доставчици.
Когато пусна да се тегли някой торент (с Flash Get) дори и той да не заема целия трафик, не мога да отварям страници от интернет (IE ми дава стандарното съобщение). Когато спра тегленето на торента ефекта е същия. Едва когато рестартирам модема нещата се оправят.
На какво може да се дължи това?



Тема Re: Странен проблемнови [re: Radi]  
АвторTATO (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 10:04



На услугата на БТК



Тема Re: Странен проблемнови [re: Radi]  
Авторls1 (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 10:59



Възможния проблем е броят на конекциите разрешени по подразбиране от уиндоус ХР (за това си има пач). Като спреш тегленето на торентите изчакай известно време без да рестартираш модема и виж ще се оправи ли. Също намери начин да си ограничиш малко ъплоуда (аз ползвам НетЛимитер) на торентите, защото като засмучат отсреща и твоя компот не сколасва да си прати заявките до уебсайтовете. Пробвай и с друг торент клиент колкото да видиш ефекта същия ли е.



Тема Re: Странен проблемнови [re: ls1]  
АвторRadi (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 11:25



1. Не ми се вярва да е от ОС, защото със същия Уиндоус съм бил и на др. доставчици и нямаше проблем.
2. Дори и да няма никакъв уплоуд нещата са същите.

Ще пробвам с др. торент клиент и пак ще пиша.



Тема Re: Странен проблемнови [re: Radi]  
Автормeнтop (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 12:43



С каквото и да пробваш, няма да има разлика освен ако ти сам не ограничиш скоростта на сваляне :)! Тук при нас има 4 доставчика + бтк на всякъде е една и съща. Не се ли ограничи скоростта от торент клиента не остаа нищо за браузване.



Тема Re: Странен проблемнови [re: мeнтop]  
АвторRadi (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 15:00



Интересното тук е, че дори да тегля с някаква минимална скорост, например 2-3КВ ефекта пак е същия, т.е. пак не мога да отварям страници.



Тема Re: Странен проблемнови [re: Radi]  
Автор***** (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 15:13



Аз мисля, че проблемът наистина е от уиндоуса, при мен преди време също изведнъж се появи (Не съм към БТК) и след корекцията на максималните едновременни връзки се оправи.
Отиди в контрол панел-а - administrative tools - event viewer - applications и там търси дали и какви tcp/ip грешки дава. Когато е това пише, че са достигнати максималният брой или нещо подобно - ще разбереш веднага.



Тема Re: Странен проблемнови [re: *****]  
Авторhakera (Нерегистриран)
Публикувано07.02.08 08:26



abe 4oveka ti kaza. i az ti go kazvam ot opit.
ne e do skorostta. a do broq konekcii koito torenta pravi, a te naistina sa mnogo. i na adsl-a mu se prepalva bufera. zatova ili go restartvash da se iztrie ili iz4akvash izvestno vreme.



Тема Re: Странен проблемнови [re: Radi]  
Авторgogo163 (Нерегистриран)
Публикувано07.02.08 10:12



Изчетох всички мнения.
Аз имах преди 2-3 месеца същия проблем. Забиваше нета, след стартиране на азуреус. Не се оправяше след затваряне на торент клиента или ограничаване скоростта на ъплоада.
Много си играх и накрая установих, че проблема се причинява от определен тракер. Честно казано имах съмнение към един щото беше от китайски сървър.
Явно имаше нещо гадно в него.
Та съветът ми е. Почисти компютъра от бъхли, провери един по един торентите за сваляне и ще напипаш кой тракер се прави на интересен.
Успех!



Тема Re: Странен проблемнови [re: Radi]  
Автор FishAndChips (InDaHouse)
Публикувано09.02.08 01:43



Пробвай с БитКомет, ще ти е същото л...

От Интернет се тегли, когато го има. Като си рестартираш модема - не ти ли се рестартират програмките?

Mark, Up please


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.