Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:35 02.07.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Какъв е нормативът за завеждане на повреда в ИСнови  
Автор pestizid (заядлив)
Публикувано01.02.08 21:19



Значи, аз съм клиент и ползвам дадена услуга на БТК. Ама не ми работи. Обаждам се на хелпдеска. До колко време заявката ми за повреда трябва да бъде отразена в информационната система? И как може да бъде проверено кой е прав - клиентът или операторът от хелпдеска?



Тема Re: Какъв е нормативът за завеждане на повреда в ИСнови [re: pestizid]  
Автор FishAndChips (InDaHouse)
Публикувано01.02.08 22:28



Значи - хелпдеск в БТК е човек, който вдига телефон, за да каже нещо, но не да реши проблем. Значи - аз съм Горд Служител на БТК, който звъни на ХелпДеск /не точно, ама подобно/, на колеги, за да ми се реши някакъв проблем с шибан юзер. О, даже и телефона не ми вдигат, а винаги не е прав работникът на БТК от експлоатация. Имаме си ЕС изисквания с номер 13000 и и други, които НИКОЙ не ни информира... АЗ не ги знам, а камо ли некви мушмуроци - клиенти, де - поне имат инфо. Даже не знам как са го организирали - отстранявам повреди на БТК, а не знам какъв е новия 130

НННещастници!

Mark, Up please

Тема Re: Какъв е нормативът за завеждане на повреда в ИС [re: pestizid]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано01.02.08 22:36



Отразяването може стане още по време на обаждането. Това обаче едва ли те грее особено.

Сроковете за отстраняването на заявения от теб проблем би трябвало да са записани в Общите Условия или в Договора.

За кой крив, кой прав теретично има магнетофонни записи.

Отговарям общо и по принцип. Ама то и въпросът ти е малко общ.





Тема Re: Какъв е нормативът за завеждане на повреда в ИСнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор FishAndChips (InDaHouse)
Публикувано01.02.08 23:16



Колко справки пиша АЗ /експлоатация/, когато една откачена баба днес звъннала няколко пъти на 13000? Има запис??? Ами - хванете на някоя трътка/трътльо от 130 /бивши/ им удръжте 20 лв затва, че не са отразили обаждането на юзера /бабата/, че се отказва.

ОК. Конкретен въпрос. Ние сме ммъничка маалка мобилна групичка на гъза на България и под Оная Работа на БТК. Оказа се, че имаме батерии /акумулиращи/ за АйСДН слушалка, но нямаме "слушаалка". Добре - нормално ли е, служители на БТК да пристигнат на повреда и да нямат оборудване? Ти знаеш ли, че 2-3 години съм "измервал" АйСДН като си плюя на палеца и показалеца и ако ме хване ток - има... протокол??? Нищо не знаеш, явно и до днес!



Mark, Up please

Тема Re: Какъв е нормативът за завеждане на повреда в ИС [re: FishAndChips]  
Авторbaiovoto (Нерегистриран)
Публикувано02.02.08 09:23



При обаждането на 070017111 или 13 000 , повредата ти се завежда до 2-3 мин след това, но от там нататък вече не зависи от тях, а от други.



Тема Re: Какъв е нормативът за завеждане на повреда в Инови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор pestizid (заядлив)
Публикувано02.02.08 18:59



Наблюдаващ, точно отразяването ме грее. Ясно питам. Интересува ме завеждането на повредата в ИС, а не срока за отстраняването й. Търся моята малка истина - кой ме лъже. И ще я открия, защото съм на прав път.

Байовото, благодаря ти, пробвах го - 1 минута, но беше рано сутринта, работната смяна току що беше започнала. Нуждая се от още малко суха статистика.



Тема Re: Какъв е нормативът за завеждане на повреда в Инови [re: FishAndChips]  
Автор pestizid (заядлив)
Публикувано02.02.08 19:03



Fish, по принцип не желая в нашата държава да се работи на приятелски начала. Искам ясни процедури и правила за работа, които за съжаление са в разход. Вярно е, че Пешо може да ми е по-симпатичен от Драган, защото човешката природа е емоционална, но все пак си държа на правилата. (Май чакам от умрял писмо, ама здраве да е!)



Тема Re: Какъв е нормативът за завеждане на повреда в И [re: pestizid]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано02.02.08 19:59



Интересен подход. Интересен, но не проумявам смисъла му. В края на краищата обикновено крайния клиент се интересува бързо да му се реши проблема, а не кога и в колко системи се е записал случая.

На практика има смисъл да търсиш своята малка истина ако си се обадил с проблем примерно в Понеделник, а в момента всички твърдят, че това се е случило чак в Петък.

Такъв ли е случая?





Тема Re: Какъв е нормативът за завеждане на повреда в Инови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор pestizid (заядлив)
Публикувано02.02.08 20:16



Не.



Тема Re: Какъв е нормативът за завеждане на повреда в Инови [re: pestizid]  
Автор FishAndChips (InDaHouse)
Публикувано02.02.08 20:22



"Интересен подход. Интересен, но не проумявам смисъла му. В края на краищата обикновено крайния клиент се интересува бързо да му се реши проблема, а не кога и в колко системи се е записал случая."

Аз се занимавам само с крайни клиенти на БТК и затова съм горд! НО - по принцип БТК НЕ се занимава с крайни клиенти и... Имат отдели, които се занимават, случайно... Чули са, че телекомуникационна компания трябвало да има такъв отдел и т.н. ЖИвели! И как да не си емоционален, когато гледаш&виждаш.

Mark, Up please



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.