Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:30 27.04.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Междуградски разговор към друг оператор?нови  
АвторПитaнka (Нерегистриран)
Публикувано06.12.07 16:30



Здравейте!
Никъде в сайта не намерих тарифа за междуградски разговор към друг фиксиран оператор. В така кръстеното "Разговори към други направления за домашни абонати" има "Селищни разговори към други фиксирани оператори", но няма "Междуселищни разговори към други фиксирани оператори".
Правилно ли съдя от това, че ако звъня от град Х и телефон на БТК към град У и телефон на друга фиксирана компания (пр. КейбълТел), разговорът ще е както междуградски БТК->БТК?



Тема Re: Междуградски разговор към друг оператор?нови [re: Питaнka]  
Авторнe (Нерегистриран)
Публикувано06.12.07 17:16



не



Тема Re: Междуградски разговор към друг оператор?нови [re: нe]  
Авторvov (Нерегистриран)
Публикувано06.12.07 17:33



цената е по висока.



Тема Re: Междуградски разговор към друг оператор? [re: vov]  
АвторПитaнka (Нерегистриран)
Публикувано06.12.07 18:14



Защо никъде не е обявена?



Тема Re: Междуградски разговор към друг оператор?нови [re: Питaнka]  
АвторПитaнka (Нерегистриран)
Публикувано07.12.07 10:37



И каква е "глобата", че трябва да звъня на другомрежец?



Тема Re: Междуградски разговор към друг оператор?нови [re: Питaнka]  
Авторtokata (Нерегистриран)
Публикувано07.12.07 14:32



Не съм 100% сигурен, но разговорът ще ти се таксува като селищен
към абонат от друга фиксирана мрежа. Най-малкото е, че алтернативните оператори имат номерационен план и POP във всеки общински град.



Тема Re: Междуградски разговор към друг оператор?нови [re: tokata]  
АвторПитaнka (Нерегистриран)
Публикувано07.12.07 15:01



tokata, че то ако е така излиза по на сметка да звъня междуселищно от БТК на друг фиксиран, отколкото на БТК. Дано си прав. Факт е обаче, че и от БТК не можаха да ми отговорят на въпроса. Дано е 3,6 ст в силен и 3,2 ст в слаб трафик :) Май месечната сметка само може да ми даде точен отговор на въпроса.



Тема Re: Междуградски разговор към друг оператор?нови [re: Питaнka]  
Авторtokata (Нерегистриран)
Публикувано07.12.07 15:08



Да, ама защо реши, че разговора е междуселищен? Тук по-скоро се гледат ресурсите, необходими за маршрутизирането на разговора и кой оператор ги поема.

Когато звъниш от БТК-София до БТК-Ловеч, то разговора ти е междуградски. По-скъпо ти е от градския, защото БТК трябва да ти пренесе разговора по мрежата си на 170км разстояние.

В другия случай. Звъниш от БТК-София на Кейбълтел в Ловеч. БТК-София и Кейбълтел имат свързаност в София. Разговора се прехвърля в точката за свързане между операторите в София. За БТК това е селищен разговор.
После вече Кейбълтел си го носи както си прецени до абоната в Ловеч, това БТК не я засяга. Тя не участва в преноса.



Тема Re: Междуградски разговор към друг оператор?нови [re: tokata]  
АвторПитaнka (Нерегистриран)
Публикувано07.12.07 15:24



Е да, но аз звъня от БТК София към КейбълТел Ловеч като избирам кода на Ловеч и след това КейбълТел-ския номера на абоната. За БТК не излиза ли междуградски, не маршрутизира ли веднага след като набера 0-та пред номера, или разбира по първата цифра след кода на града, че е разговор към КейбълТел и го пуска през софийската точка на КТ?
Интересно в такъв случай как ще ми излезе във фактурата разговор от типа 068/580XXX - няма да го има изобщо при "междуградски", а ще има разговор към входна точка на КейбълТел в София ли? Като ми звънят от КейбълТел на БТК телефона, си ми излиза номера с кода на града, а не някакъв локален софийски кейбълтелски номер.



Тема Re: Междуградски разговор към друг оператор?нови [re: Питaнka]  
Авторtokata (Нерегистриран)
Публикувано07.12.07 15:34



Не работя в БТК, още по-малко в таксуването. Всеки от алтернативните
оператори си има заделен номерационен план за всяко населено място.
Ако ти звънят от Кейбълтел Ловеч, логично е да ти излезе 068/580ХХХ.
Това, от коя точка на свързване идва разговора, не значи че се променя
CLI-то.

Най-добре е да опиташ. И не забравяй, че в БТК много неща са в разрез
с всякаква логика.

Не знам дали онлайн справките на БТК могат да се гледат в "почти реално време" (т.е. непосредствено след приключване на разговора), но все пак:

http://www.btc.bg/bg/residential_article.php?cat=16&id=34




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.