Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:08 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Как да премина на "Ограничен план"?  
АвторVolP (Нерегистриран)
Публикувано10.11.07 19:25



Здравейте!
Интересувам се как мога да премина на ограничен план.
Линкът Заявление за ползване на услуга “Ценови пакет за ограничено ползване на телефонни услуги” на сайта на БТК води към празна страница.
Още пише "3.3.2. Клиентите, желаещи да ползват aбонати на „План за ограничено ползване”, е необходимо да предоставят документ от „Агенция за социално подпомагане” за получаване на месечни социални помощи."
Не получавам такива, но искам временно да си запазя номера само за входящи обаждания срещу минимална такса, защото минавам на VoIP доставчик. Какъв е начинът?
Благодаря предварително.



Тема Re: Как да премина на "Ограничен план"?нови [re: VolP]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано10.11.07 19:30



мини на икономичен, този изглежда е за социално слаби



Тема Re: Как да премина на "Ограничен план"?нови [re: VolP]  
Автор12 (Нерегистриран)
Публикувано10.11.07 20:58



И аз исках да премина на нещо подобно но...
Затова си спрях телефона от този месец. Интересното е, че и петима познати са направили същото този месец :) Има някаква офанзива, клиентите масово се отказват.
Абсурдно е да се плаща толкова много за глупав стационарен телефон.
Ако на БТК не им дойде акъла и не вкарат по-добри оферти за хора, които просто не искат да си губят номера, ще загубят и малкото си останали клиенти.



Тема Re: Как да премина на "Ограничен план"?нови [re: VolP]  
Авторz (Нерегистриран)
Публикувано10.11.07 21:08



Преди време можеше да се мине без проблем на този план, който е май около 3-4 лева, но после от ЕБе ТаКа промениха условията и сега най-малката такса, с която можеш да минеш е 7 и нещо, ако не се лъжа. Всъщност, наистина ли не може според ОУ да се използва АДСЛ без да се плаща телефон? Това явно си е просто още един начин да се обират клиентите, като има се натрапва услуга, която не искат да ползват. Вярно, че 7 или 13 лева не са нищо днес, ама за какво да ги даваш на такива нагли обирджии, като вече цените на разговорите през мобилен са по-ниски?



Тема Re: Как да премина на "Ограничен план"?нови [re: z]  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано10.11.07 21:35



Лошо! Автоматично ме принуждават да ги изключа напълно, вместо да прибират по 3,70 лв на месец от мен. 8 лв не ми се дават просто за входящ номер, и без това ще си имам нов входящ.



Тема Re: Как да премина на "Ограничен план"?нови [re: Питaщ]  
Авторz (Нерегистриран)
Публикувано11.11.07 08:24



Ами аз прекрасно те разбирам, но и ти разбери, че в политиката на ебетака удобството за клиента не е сред най-силно преследваните цели. Целта е да се дере колкото може повече, докато може. Преди време всеки можеше да ползва този план 3.70, после започнаха промоциите, с които прилъгаха хората да се отказват от него, и после направиха връщането невъзможно.



Тема Re: Как да премина на "Ограничен план"?нови [re: z]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано11.11.07 08:37



Виждам, че си професионалист и познаваш издълбоко политиките на телекомуникационните оператори.

Би ли дал пример на друг Европейски фиксиран оператор предлагащ месечен абонамент от по две Евро? (Под фиксиран имам предвид старото, класическо определение на думата - с медни или оптични кабели до дома на абоната).

Благодаря.





Тема Re: Как да премина на "Ограничен план"?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Авторz (Нерегистриран)
Публикувано11.11.07 11:06



А, ти би ли дал пример на друга европейска държава, където средната рабонта заплата е малко над 200 евро, а?



Тема Re: Как да премина на "Ограничен план"?нови [re: z]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано11.11.07 11:19



Това е клуб БТК.

Въпросът ти е за клуб Политика.

Придържай се към темите, ако може.



Редактирано от нaблюдaвaщ на 11.11.07 11:21.



Тема Re: Как да премина на "Ограничен план"?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Авторz (Нерегистриран)
Публикувано11.11.07 11:49



Добре, тогава... Как заплатата на работещите в БТК се съотнася към заплатите на работещите в Европейските телекоми? Дали са съизмерими, по някакъв начин? Ако е така, само тогава и абонаментните такси могат да бъдат
сравнявани. Иначе е спекулация...Европа така, Европа онака, ама България няма нищо, нищо общо с Европа!



Тема Re: Как да премина на "Ограничен план"?нови [re: z]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано11.11.07 12:14



Аз бих ти предложил друг подход (или аналог): при авиокомпаниите има редовни и Lowcost полети, съответно на нормални и ниски цени. Разликата обаче е не само в цените. Има разлика и в отговорностите на компанията в единия и другия случай.

Когато те попитах за цени на абонаментите при класическите фиксирани оператори имах наум и цената на подръжката на услугата.

Нека останем в България и вземем предвид сегашните цени на горива и метали. Хайде няма да изпадаме в подробности за цени на разните му там оборудвания. Какво според плаща абоната давайки по четири лева на месец? Може ли според теб срещу четири лева да се иска и получава в България подръжката осигурявана на телефонен пост с нормален абонамент?

И сега се връщам на конкретния ти въпрос за заплатите в БТК и тези в Европейски телекоми. Аз нямам отговор на него. Краткото ми търсене намери редица HR сайтове в Америка, сигурно ще открия и такива за Европа. В тях доста точно се казва кой, колко получава в определено място за определена работа. Все си мисля, че конкретните цифри нямат кой знае какво значение. Но мога да се потрудя и да намеря цифрите за другите оператори и линкове към сайтове, където те са публикувани. Ако ти се наемеш да споделиш цифри за заплатите в БТК може да ги сравним. След което може да сравним какви услуги получават "другите" абонати и какви тези на БТК.

Дали ще се изненадаш, ако се окаже че въпреки разликата в цените качеството на услугите на БТК е приблизително същото?



Тема Re: Как да премина на "Ограничен план"?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Авторz (Нерегистриран)
Публикувано11.11.07 12:47



Е, не си прави труда да правиш търсения... Въпросите които съм поставил са с ясен отговор...
Еми лично на мене, четири лева на месец ми се струват съвсем достатъчни, даже дали трябва да има изобщо такава такса? Абонатите на БТК освен абонамент, от 13 (!) лева, плащат и цена за начало на разговор и още цена на минута проведен разговор...нали така. И къде по света събират на куп всички тези такси?



Тема Re: Как да премина на "Ограничен план"?нови [re: z]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано11.11.07 12:58



Хайде не ходи по света.



Погледни оператора, дето сравняваше цените на БТК с неговите и ще се изненадаш.



Тема Re: Как да премина на "Ограничен план"?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Авторz (Нерегистриран)
Публикувано11.11.07 13:15



Недоумявам. До сега тук друг оператор не е споменаван...А, ако е вярно, да, в Бълграния всичко е възможно. Тук сме с ниска потребителска култура, без проява на каквато и да е гъвкавост, отделно до колко тя може да бъде проявена, при наличие на малкото алтернативи..



Тема Re: Как да премина на "Ограничен план"?нови [re: z]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано11.11.07 13:48



Правилно, не е споменат друг оператор. Аз водя диалога с теб коректно и не уронвам ничий престиж.

Да припомня - тръгнахме от там, че четири лева за абонамент е много малко, като се вземе предвид каква подръжка на телефонния пост бе се очаквала. Затова е естествено и да има нЕкои ограничения.

Продължавайки нататък аз ще се съглася за липсата на гъвкавост и ще поспоря относно ниската потребителска култура. Всъщност тя не е ниска, тя е ниЗка. Една част от потребителите в България искат много, но ако може да не дават почти нищо. Низката им потребителска култура поражда поредица от нелоялни реклами, специално за тях, които уж дават много, пък на практика изобщо не е така... Имена пак не споменавам.

Хайде да завършим темата: преминаване към "Ограничен план" от човек с нормално финансово състояние става с измама.



Тема Re: Как да премина на "Ограничен план"?нови [re: нaблюдaвaщ]  
АвторZ opиrинaл (Нерегистриран)
Публикувано12.11.07 17:19



Ами например сещам се за един моя приятел холандец, който за 27 евро получава 20 МБ (не 2, както мен) и телефонните му разговори са включение в сумата (не зная наистина колко са тези разговори, но като се има предвид, че едва ли в Европата някой се притеснява за телефонните си разговори, а не като мен бива плющян с такт 60/60 и 70 ст към мобилен оператор, изводът е ясен.
Всъщност, колкото и да не разбирам от политика на оператор, разбирам достатъчно защо клиентите на ебетака се стопяват прогресивно - а причинте са ниско качество, високи цени, подигрравателно обслужване от великия хелпдеск, мундарската реакция на техническите екипи при повреда и т.н. Мисля си, че специално що се касае до интернета, аз вече виждам профила на средния клиент - това е някой, живеещ в провинцията, на когото местните доставчици предлагат наиситна смешни и жалки условия и който избира по - малкото зло - ебетака.



Тема Re: Как да премина на "Ограничен план"?нови [re: Z opиrинaл]  
АвторADSL User (Нерегистриран)
Публикувано12.11.07 17:39



Абсолютно си прав.
Поздрави от Габрово.
2048 Безкрай.



Тема Re: Как да премина на "Ограничен план"?нови [re: Z opиrинaл]  
Авторvoip (Нерегистриран)
Публикувано12.11.07 18:52



С VoIP нещата са евтини, ненадеждни и с лошо качество. Като за 27 евро.



Тема Re: Как да премина на "Ограничен план"?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор FishAndChips (InDaHouse)
Публикувано13.11.07 01:50



http://en.wikipedia.org/wiki/Landline

Нека Z си гледа оператора, но искаш да кажеш, че БТК не пробутват войп, който е почти без пари... мхмм?

Mark, Up please


Тема nwhWPPYKRiffIqнови [re: VolP]  
АвторNikolet (Нерегистриран)
Публикувано20.03.08 01:41



Nice site!



Тема Re: Как да премина на "Ограничен план"?нови [re: voip]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано22.03.08 21:12



Айде пак некой се изказва неподготвен . KID спре да пише по темата "качество на voip" и се появи друг разбирач.



Тема Re: Как да премина на "Ограничен план"?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано22.03.08 21:17



Остави го ти "оня" оператор. Той се цели само в бизнес клиентите. Иначе е факт, че откакто ползвам VoIP има няма вече втора година, разходите ми за телефония паднаха в ПЪТИ .

А и автора на темата е прав, и аз все още плащам 7 лв нахалост, но няма да е за дълго. И без това никой вече не ми звъни на домашния.

Дръжте си безнес абонатите, че домашните вече са на привършване. Справка последните публични отчети на бтк, където приходите от телефония намаляват всяка изминала година (въпреки повишаването на цените).



Тема Re: Как да премина на "Ограничен план"?нови [re: ..]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано23.03.08 09:14



Оня оператор, както виждаш не го коментирам.

Не коментирам и другите и "онези" и VoIP и ... оператори, които се УЛИВАТ в последно време и заливат и свои и чужди абонати с телефонен спам. Нарочно го изписвам така, който знае - ще се сети.

Не вдигам и миналогодишни теми. По същество аз съм приключил темата: преминаване към "Ограничен план" от човек с нормално финансово състояние става с измама.

Остани си със здраве!





Тема Re: Как да премина на "Ограничен план"?нови [re: ..]  
Авторvoip (Нерегистриран)
Публикувано25.03.08 21:39



аз понеже съм неподготвен съм сърбал попарата на жоип. ти като подготвен какво би ни казал по въпроса?



Тема Re: Как да премина на "Ограничен план"?нови [re: voip]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано29.03.08 00:44



Уф, съжалявам, изобщо не видях датата и че разни спам ботове са дигнали темата :)

voip вече не е това, което беше :) , и аз помня времето дет не се разбираше нищо.



Тема Re: nwhWPPYKRiffIqнови [re: Nikolet]  
Автор Be Unlimited (непознат )
Публикувано07.04.08 01:16



nonoh.net - срещу 12.60 евро получаваш 10 евро кредит валиден завинаги и 120 дни, през които можеш да провеждаш разговори през БТК телефона си до ВСИЧКИ фиксирани оператори в БГ безплатно (ограничението е 300 минути седмично- предостатъчно). като допълнителен бонус този, на когото звъниш вижда твоя БТК номер!!! Е, БТК таксата от 7.80 месечно трябва да се преглътне, но стига Инета ти да е читав отсрещната страна просто няма как да разбере, че му звъниш през Воип, а не прес бетевкарския си номер! Лично съм го изпробвал. А, да не забравя- цената до мобилни в БГ е 24стотинки на минута, дори малко по-малко (12 евроцента/минута). Просто 3 пъти годишно трябва да плащаш 12.60 евро на nonoh.net (toest na Betamax). A?!? kopeleta gadni EBeteKarski, a?!?

Редактирано от Be Unlimited на 07.04.08 01:18.



Тема pXhJWzAxcIuнови [re: VolP]  
АвторSaid (Нерегистриран)
Публикувано07.04.08 15:38



<a href=http://tritttonz.info/business-cards-templates.html >business cards templates</a>
<a href=http://tritttonz.info/brittney-james.html >brittney james</a>
<a href=http://tritttonz.info/butterfly-cell-phone.html >butterfly cell phone</a>
<a href=http://tritttonz.info/brookfield-library-brookfield-mass.html >brookfield library brookfield mass</a>
<a href=http://tritttonz.info/buy-asa-softball-double-first-base.html >buy asa softball double first base</a>
<a href=http://tritttonz.info/burlington-chocolate-fest.html >burlington chocolate fest</a>
<a href=http://tritttonz.info/business-cards.html >business cards</a>




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.