Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:56 05.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Оплакване (за наблюдаващия)  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано12.09.07 09:21



Значи случая е следния. За пореден път това лято магистрален кабел на БТК за Студентски град е прекъснат по незнайни причини. Прекъсването става в неделя. Съответно първата реакция на БТК е в понеделник и тя е: повредата ще бъде отстранена до края на седмицата. Като се замисли човек, що пък да се напъват по рано. Само около 30 000 човека са без телефони. Нашата фирма която е може би най големия клиент на БТК в района, сумарните ни сметки са няколко десетки хиляди лв на месец също остава без 6 от телефоните си. Банките покрай нас не могат да работят, не могат да се осъществяват банкови преводи което съответно силно затруднява работите ни. Клиентите трудно се свързват с нас и то само благодарение на това че имаме още 3 мобилни линии.
Никакви намеци за извинения и компенсации. На молбата ни поне да излиза съобщение че има проблем с телефоните по вина да БТК ни се отговори че е невъзможно. За сметка на това телефоните дават свободно и хората остават с впечатлението че никой не ги вдига. Предложиха вариянт всички повиквания от стационарни телефон да се прехвърлят на мобилните - естествено за наша сметка. В крайна сметка се реши срещу някаква смешна сума автоматично да се съобщават мобилните телефони на всеки обадил се на стационарните. А проблема вече 4ти ден не е отстранен.
Искам сега някой да ме убеди с какво повече е БТК от примерно фирмата в която работя. Със съпорт ли, с отношение към клиентите си ли? С това че бързо се отстраняват проблемите ли? Само факта че познавам достатъчно свестни и кадърни хора в БТК ми попречи да се викна една камара медии за да покажа как се реагира на генерален проблем засегнал толкова много хора.
Искам и тоя някой да ме убеди че в тоя случай БТК не е длъжна да си скъса гъза но да оправи повреда която при всички случаи се оправя за часове. И да ме убеди че засегнатите фирми не заслужавт поне елементарно уважение под формата на извинение или компенсации



Тема Re: Оплакване (за наблюдаващия)нови [re: RazoR]  
АвторAлтepнaтивeн (Нерегистриран)
Публикувано12.09.07 14:14



Ех, Razor-е, докога ще го търпиш това БТК...



Тема Re: Оплакване (за наблюдаващия)нови [re: Aлтepнaтивeн]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано12.09.07 14:38



Ако имаше алтернатива нямаше да го търпя. Но реална алтернатива няма.



Тема Re: Оплакване (за наблюдаващия)нови [re: RazoR]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано12.09.07 21:11



Не мога да помогна реално. Но нищо не ми пречи да поразсъждавам върху проблема. (Според мен повредата е вече отстранена, но това не е толкова важно в случая.)

Искам да разбера нещо, което никак не мога да проумея. Твоята фирма е голям клиент. Би следвало да има Акаунт Мениджър. В моите представи това е човека който трябва да се грижи за фирмата и да съдейства за решаване на проблемите й. Защо не се обръщаш към него, а искаш съдействие в Интернет форум?



Тема Re: Оплакване (за наблюдаващия)нови [re: нaблюдaвaщ]  
АвторEkcпoaтaция (Нерегистриран)
Публикувано12.09.07 21:30



Има просто обяснение.....ХАОС в взаимодействието м/у отделните служби





Тема Re: Оплакване (за наблюдаващия)нови [re: RazoR]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано12.09.07 22:40



Съобщение МОЖЕ да се пусне, но явно не сте си задали въпроса правилно.

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертета."


Тема Re: Оплакване (за наблюдаващия)нови [re: RazoR]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано12.09.07 22:46



Попитай колегата от експлоатация, дето ака непрекъснато какво правят по въпроса


По процедура минава районния техник и връща "кабелна повреда", на другия ден отива измервателя и вижда, че е така и го дава на шефа си. Шефа отива и казва на муфтаджиите да оправят кабела които на 3-я ден започват, т.е. взимат кабели и отиват. В зависимост от проблема го оправят за минимум 1 ден. Ако няма хора се вика частна фирма, което трае още 1 ден... и т.н. Но мисля, че колегата дето ака може да каже по-добре какво правят

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертета."

Тема Re: Оплакване (за наблюдаващия)нови [re: KlD]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано12.09.07 23:10



да така е, но районния техник работи за 300 лв на месец и изобщо не му пука че 30 000 са останали без телефони,съвсем нормално )



Тема Re: Оплакване (за наблюдаващия)нови [re: DTMF]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано12.09.07 23:13



В случая това не може да бъде оправдание, когато го повикат да го питат що толкоз време се бавят нещата



"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертета."

Тема Re: Оплакване (за наблюдаващия)нови [re: RazoR]  
Авторcвeтocлaвa (Нерегистриран)
Публикувано13.09.07 08:27



Какво пишеш точно? че са ви звъняли по телефоните и е давало свободно??? Не знам, вие не сте ли били пияни? Това при вас често се случва. Често се случва и Корейката която е наета от Японката да копае метрото къса кабели.
Но най-често се случва дипломната работа на някоя студентка от пощенския в Ст. Град да бъде публикувана като актуална информация на страницата на бтк:





Тема Re: Оплакване (за наблюдаващия)нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано13.09.07 09:49



Да повредата се отстрани вчера вечерта, около 90 часа следвъзникването и. На акаунт мениджъра си звъним всеки ден поне по 10 пъти но идеално знаеш колко са му взъможностите да промени нещата. Поста не го написах с цел помощ. Просто исках поддръжниците на БТК малко да слезат на земята.
ЩЕ ти дам още един пример. ПРеди месец един строеж прекъсна всичките ни основни трасета + една оптика на БТК която е правена с цел клиентите на БТК да имат по добър достъп до нашата мрежа. Оптика която е фулл нон стоп с 1 гигабит трафик от нашата мрежа към ADSL клиентите. НАшите трасета ги възстановихме за около 7 часа. Това бяха около 200 оптични заварки + теглене на 3 нови кабела. Кабела на БТК не беше оправен и го сплайснахме и него само и само за да не стои прекъснат и да ни дразни. Е вие не можете да реагирате достатъчно адекватно дори когато става въпрос за собствения ви интерес. Тук се водят много спорове за това кои е по велик и т.н. БТК е фирма със страхотен потенциал само че явно повечето хора в тая фирма не ги ебе ама грам за това какво се случва с нея, което предполагам е от липса на мотивация. Да не говоря пък за други неща които поставят фирмите които ползваме каналната ви мрежа в супер неравностойно положение. Ако си вършехте работата като хората сега в софия доставчиците щяха да са около 20 пъти по малко и услугата да е много по качествена



Тема Re: Оплакване (за наблюдаващия)нови [re: RazoR]  
АвторATM (Нерегистриран)
Публикувано13.09.07 11:44



Еми да,тва остана от БТК,съкратиха ги на 5 човека група от експлотация и аналоично времетраенето за отстраняване на повреда стана ++++,демек голямо латенси :),кво та ебе ве братче да не е само БТК,без пък да нямаш алтернатива,ех компанията я осраха,така е след приватизация,лешоядите само лапат мъни вместо полагащите им се ЧУРКИ :)



Тема Re: Оплакване (за наблюдаващия)нови [re: DTMF]  
АвторKoca (Нерегистриран)
Публикувано13.09.07 11:58



ами да не работи, бе, да напусне щом смята, че е зле заплатен и да почне другаде за 3000.
само да не се окаже, че си е средностатистически мрънкаш некадърник и че и 300 лв. са му много за уменията.
щом е подписал, че ще работи за 300 лв. да работи, а не да мрънка как не му стигала заплата и да срива имиджа на работодателя си.



Тема Re: Оплакване (за наблюдаващия)нови [re: Koca]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано13.09.07 12:29



всички работят, в рамките на работното време- от 8 до 16:30 . Всички са доволни и никой не се оплаква .)

Само частните фирми с изкопните работи които късат кабелите работят и след 16:30 ))



Тема Re: Оплакване (за наблюдаващия)нови [re: Koca]  
Авторxexx (Нерегистриран)
Публикувано13.09.07 14:51



То ако на "работодателя" му пукаше за имиджа, нито щеше да остави една шепа персонал, нито на тази една шепа щеше да дава 300 лева, щото за тия пари действително друг освен некадърник няма да намерят.
Ама не, тях ги интересува само да си лапат паричките, без да дават нищо. Кога ли кранчето ще спре, обаче? Бас ловя, че няма да е след много време. Не знам защо, ама ми напомнят за малоумниците с хотелите по морето, дето сега постепенно сами си ги събарят.



Тема Re: Оплакване (за наблюдаващия)нови [re: RazoR]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано13.09.07 22:05



Ценя желанието ти да всички да си стъпят здраво на краката или казано по твоему поддръжниците на БТК малко да слезат на земята.

Аз съм реалист когато съм на работа. Но тук никога не пиша в работно време и никога не говоря от името на работодателя си, който и ще да е той. Позволи ми да се държа като запалянко на мач.



Ще запомня, думите ти как кабела на БТК не беше оправен и го сплайснахме и него само и само за да не стои прекъснат и да ни дразни. Уважавам направеното и обещавам да ти върна жеста при възможност.



Тема Re: Оплакване (за наблюдаващия)нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано14.09.07 01:45



А пък ти защо за пореден път седиш да плюеш клиенти във форум?? А ТИ - познаваш ли акаунт-мениджъри на БТК, за да знаеш как те се справят с работата си?





Тема Re: Оплакване (за наблюдаващия)нови [re: KlD]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано14.09.07 01:54



Абе, ти откога стана калайджия, че ти почерня задника??? Пубертетът ти е кошмарно късен, но няма да се оправи - АЗ знам как се известява ШЕФ за КАБЕЛНА, АЗ знам и какво става след това! Правило номер едно - КЛИЕНТИТЕ НА БТК СА ВИНАГИ ВИНОВНИ! Нещастник!

МИНАВАЛ РАЙОННИЯТ ТЕХНИК - НА ЛЕЛЯ ТИ... ДА ЖИВЕЯТ ЦИГАНИТЕ, ДЕТ КРАДАТ КАБЕЛИТЕ, ЧЕ НЯКОЙ ДА ИЗКАРВА ПО НЯКОЙ ЛЕФФФ! Я, а какви са тези частни фирми, м????? Случайно работят с БТК, случайно... ееех.... А къде са хората? Повечето - съкратени или гледат да си докарат някой лев с кабели, които БТК не знае къде са и защо! Е, ще ми мине ПОРЕДНАТА ЧАСТНА фирма, работеща за БТК! Глей купон тогава... С наблюдателя - няма си намерите работа, ама ще работя вместо вас! В БТК Мухльовци! Или ще ме гърбите? Йеее....



Тема Re: Оплакване (за наблюдаващия)нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано14.09.07 02:04



Питах те вече, веднъж - само в райончето ми - знаеш ли колко месеца са изкарвали лузерите без комуникации, м? А ти и дечкото - за какво пишете, защо защитавате БТК в ТОЗИ форум, м? Чакай малко - ти се познаваш с RazoR (Дебил)??? Тва си мириши на далавера или той е VIP клиент? Защо нямаш такова отношение и към... други клиенти, м? Ще се черпите, че са му се оправили комуникациите или квооум? Да цитирам ТОЧНО в този момент кои нямат комуникации? НЕЕЕЕ - пазя тайна

Бе ти имаш ли мустаки????



Тема Re: Оплакване (за наблюдаващия)нови [re: Koca]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано14.09.07 02:10



Знаеш ли коя е единствената дума в БГ език, на която може да и смениш сичките звукове? Една е - УФСЪ! Тва е едно непреживно животно, наподобяващо тебе. Средностатистически мрънкащ некадърници в БТК са тези, които мноого ги е страх, че, ако ги изхвърлят, никой няма да ги земе, дори и гаджетата им

Ти за колко парички работиш, "сладурано"? И какво ти е образованийцето? Оппсс... да не си случайно в БТК???



Тема Re: Оплакване (за наблюдаващия)нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано14.09.07 02:17



Кабели, ама не от тия мазнитье се сплайсват

Бе ти влизал ли си някога в шахта, отварял ли си табакера или? Мммм, интересно... Ползваш треминология, се едно знаеш и какво е оптика М/у нас казано - не върви да се връща на "вторични суровини"

Я ПАК - НА РАБОТА СИ И СИ РЕАЛИСТ???

Баси мамата, а след работа, със сигурност си малоумник




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.