Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:44 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
Тема не мога да си влкюча още един компютърнови  
АвторГaйдap (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 07:15



Никъде не пише, в договора ми че ADSL-a е само за 1 компютър, нито и в общите условия. Само че не мога да включа още един компютър!
Купих си лаптоп и искам да го свържа с десктопа. Обаче, от модема към него има един (син) мрежови кабел. Аз имам и 8 портов хъб. И от 0700 17 111 ми казаха, че не може да използвам следното нещо: да включа всичко в хъба и да ползвам мрежа и интернет. Да съм отидел да си заявя безжичен модем и тогава ще можело.
И защо? Аз не искам безжична мрежа! Естествено реших проблема като сложих допълнително USB безжична “пишка”, на десктопа която ми предава на вграденото HiWi на лаптопа. И понеже не искам единия компютър винаги да е включен в тока за да рутира интернета, има и кабеляк ->който и от модема и от машинете влизат в хъба!
Така че се позлват 2 мрежи м/у 1 модем и 2 компютра.
Когато двата са включени ползват интернета по вайрлеса, а когато е само един по кабеляка.

Какво им пречи на тези да ми кажат как става с хъб без да се налагат усложнения??? В крайна сметка и защо да си взимам рутер от тях? Да съм отидел да съм подал молба, да чакам и да ми се обадят за да ми дадат и уайрлес рутер след дни, и да върна стария модем. Който ще ми струва не знам си колко още към таксата.
Губене на време. Мога да си купя от който и да е магазин на Раковки къвто си искам рутер за квато си искам цена и да мина без да чакам. А мога и да ползвам и този модем нали? Някой тука споменаваше усърдно как всъщност те били и рутери… Ами що на 0700 17 111 не го казват???



Тема Re: не мога да си влкюча още един компютърнови [re: Гaйдap]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 12:12



че кой друг ти позволява такова нещо та и БТК искаш да ти го позволи????



Тема Re: не мога да си влкюча още един компютърнови [re: Ивaн]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 13:41



Аз пък не виждам кой и как може да го забрани

. Човека иска да ползва 2-ри комп. , не да захрани целия блок .

На въпроса - купуваш си какъвто и да е рутер и го включваш в адсл-а , ползваш нет на колкото искаш компютри.



Тема Re: не мога да си влкюча още един компютърнови [re: ..]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано16.08.07 15:14



Преди да уточним кой и как нека да уточним за какъв точно ADSL става дума.

В Общите Условия на БТК ADSL ясно пише за кои може и за кои не може.

Някои кабеларки при включване на повече от един компютър без това да е договорено спират моментално достъпа. За включване на допълнителен компютър се събира такса под различни форми (например заплащане на второто IP).

Пак ли стандартите са двойни, един за БТК и друг за останалите?





Тема Re: не мога да си влкюча още един компютърнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 16:39



Говоря чисто технически. Нито някой може да разбере колко компютъра има включени, нито пък има сигурен начин това да се предотврати.



Тема Re: не мога да си влкюча още един компютърнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано16.08.07 18:30



Пак ли стандартите са двойни, един за БТК и друг за останалите?

ми може да се каже...няма "стандарт"...всеки ISP сам си решава.

Предният ми провайдер ми забраняваше втори комп (щото бил неограничен Нета) и с един рутер си реших въпроса.
Сегашният ми няма нищо против, даже прати техници за да вържат "както требе" модем-рутер-PC's.



Тема Re: не мога да си влкюча още един компютърнови [re: Cтepн™]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 18:49



Точно .... .

Още повече, че е голяма глупост да забраняваш нещо, над което нямаш никакъв контрол

. Единствения постигнат ефект е недоволни и ядосани клиенти.

Всички доставчици са сложили някакъв лимит на конекциите и това е.

Важното е клиента да е щастлив и доволен :)



Тема Re: не мога да си влкюча още един компютърнови [re: Cтepн™]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано16.08.07 20:06



чакам да се напише какъв е ADSL - "безкрай", "бизнес" или нещо друго.

Темата започна по емоционален начин Никъде не пише, в договора ми че ADSL-a е само за 1 компютър, нито и в общите условия. Само че не мога да включа още един компютър!

За да се развие темата в правилна посока ни трябва още информация. Иначе ще направим грешен извод.

Иначе съм съгласен с теб, просто дадох подобен пример без линк и имена.





Тема Re: не мога да си влкюча още един компютърнови [re: ..]  
Автор C.Capъeв ()
Публикувано17.08.07 08:56



защо си мислиш, че никой не може да разбере колко компютъра са включени при клиента ? :)





Тема Re: не мога да си влкюча още един компютърнови [re: ..]  
АвторГaйдap (Нерегистриран)
Публикувано17.08.07 09:13



чисто технически може, има изместване с 1 единица




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.