Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:43 29.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Модема ме дисконектва през 5 мин.нови  
Авторpeshko (Нерегистриран)
Публикувано18.08.07 00:47



каде може да е проблема плз. Модема дисконектва постоянно и то точно след 12 часа вечерта. През деня няма проблем, но стане ли 12 почват дисконектите, предните 2 дена през 30мин, а тази вечер през 5. И естествено след рестарт на модема, имам интернет и след 5 мин пак прассс.



Тема Re: Модема ме дисконектва през 5 мин.нови [re: peshko]  
АвторAceнa (Нерегистриран)
Публикувано18.08.07 05:27



о или тъпотии от бТК и на други са го правили, имаше огромно мнение тук преди време.
Или ако пускаш БитТорнадото от него. трябва да му зададеш по ниски стойности на ъплоуд. Колко точно, тука никой специалист особенно тези от Мегалан дето идват да ни лаят пияни на главата не казва => толкова са и специалисти де...



Тема Re: Модема ме дисконектва през 5 мин.нови [re: Aceнa]  
АвторPeshko (Нерегистриран)
Публикувано18.08.07 09:29



Не Асена, не е от софтуер. Пускам каквото и да било или нищо не пускам. И да си стои windows-a без нито едно приложение пак дисконектва. Все едно изваждам телефонния кабел от модема, така става. Дисконектват ме ама незнам защо, и това става само нощем, след 12 часа. На сутринта (сега) всичко е наред. Вечерта очаквам пак да стане така. Тогава ще звъня да питам, щото сега сигурно ще кажат, че не виждат никакъв проблем.



Тема Re: Модема ме дисконектва през 5 мин.нови [re: Peshko]  
Авторreт546фдr (Нерегистриран)
Публикувано18.08.07 22:23



Сигурно така ще кажат като са луди калинки. Е ако видят прекъсването ще ти пратят техник



Тема Re: Модема ме дисконектва през 5 мин.нови [re: peshko]  
АвторДълrия (Нерегистриран)
Публикувано19.08.07 09:08



Индикацията DSL на модема мига ли?Наблюдавай в момента на прекъсване



Тема Re: Модема ме дисконектва през 5 мин.нови [re: Дълrия]  
Авторpeshko (Нерегистриран)
Публикувано19.08.07 10:12



Не, не мига. Спира да свети DSL



Тема Re: Модема ме дисконектва през 5 мин.нови [re: peshko]  
АвторДълrия (Нерегистриран)
Публикувано19.08.07 11:41



Имах го същия проблем.Бая нерви потроших дорде работещите в бТК го оправиха.Излезе от чифта м/у шкафа и блока.Най-вероятно причината е м/у модема и репартитора.Снадки,чифтове,у-бани...Реви дано та чуят.
Нали вързването на сплитер,модем и телефон не подлежи на коментар



Тема Re: Модема ме дисконектва през 5 мин.нови [re: Дълrия]  
Авторpeshko (Нерегистриран)
Публикувано20.08.07 01:02



Да разбира се, аз имам БТК от година и половина. Досега така не е ставало. Огледах кабелите, всичко. Проблема започва да е проблем след 24:00. Ето в момента пиша това съобщение през 3 минути, защото ме дисконектва. А днес цял ден теглих от 9 часа сутринта до 7 привечер нонстоп и нямаше никакво прекъсване. От посреднощ обаче се почва, вече 5ти ден е така. Какво може да се случва полунощ, да се превключва автоматично нещо в централата ли? Отсреща съпорта не виждат никакъв проблем. Но ще спомена следващия път за тези чифтове, дано има полза.



Тема Re: Модема ме дисконектва през 5 мин.нови [re: peshko]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано20.08.07 04:12



Проблема е по кабеляка някъде :) . Оплаквай им се честичко. Може дори да се разходиш до местния център.

Наблюдавал съм подобен проблем през зимата. Започваше около 0-1 часа през нощта и се оправяше сутрин като разгрееше времето :(



Тема Re: Модема ме дисконектва през 5 мин.нови [re: ..]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано20.08.07 14:13



Аз не смятам, че е от топло-студено. Сега сме лято и през ноща е достатъчно топло. Освен ако няма някоя метална пластина която като изстине да се свива и кабела да се връща (изключва) а като се нагрее да се криви и кабела да се включва, но това едва ли ще е мисъл, която да подхожда на БТК специалист :). Не вярвам на слънчеви батерии да са пуснали релета :). Имам особено мнение, че това е проблем в ел. захранването в централата. Когато силата на тока след 12 часа посред нощ намалее, посредство някакво реле или превключване на UPS или незнам каква стратегия за пестене на ток, тогава това да влияе на модемите и да прекъсва връзката между мен и централата. Какво ще кажете, фантазирам ли много? :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.