Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:58 25.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 4096 безкрайнови  
Автор Tomasz ()
Публикувано24.07.07 10:14



Някой пробвал ли ги е ? Имате ли проблеми с него.

Аз от вчера съм на този тарифен план (преди бях на 2048 безкрай).
Птрви впечатления:
+ бяха им нужни само няколко часа от подписването на договора до пускането на по-високата скорост
+(при липса на upload) скоростта не пада под 490kb/s
---
- при натоварване над 350kb/s ping-овете нарастват тройно
- при пълно натоварване често се губят
- Upload скоростта е 32kb/s. Когато теглите с 512kb/s Upload-ът вие е около 15kb/s (няма значение дали теглите от сайт или torrent). Ако теглите с torrent клиент и пуснете Upload скоростта да бъде над 9kb/s (15+9=24kb/s)... Интернет връзката става много нестабилна и започва да прекъсва от което Download-ът пада под 200kb/s.
---
Няма да е лошо в бъдещите тарифи БТК да вдигне и Upload-a. А може би проблема е в самия ADSL.
---
Ако се чудите дали да преминете на по-бърза скорост или по-ниска цена аз ви препоръчвам второто.

Не ме псувайте просто споделям мнение.


===============





Тема Re: 4096 безкрайнови [re: Tomasz]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано24.07.07 20:22



Аз благодаря за мнението ти. Все пак това са лични впечатления



"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертета."

Тема Re: 4096 безкрайнови [re: Tomasz]  
АвторBBP (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 22:28



Ако е калпава жицата на високи скорости няма да работи стабилно

Ако е ОК лошо няма вдигайте скороста



Тема Re: 4096 безкрайнови [re: BBP]  
Автор Tomasz ()
Публикувано25.07.07 00:33



Не мисля че жицата ми е калпава (не че е цвете за мирисане). Но проблем с високата скорост нямам при отсъствие на upload. Според мен проблема е или в малкия upload или в орязания от към RAM ADSL. Няма у кого да проверя как върви 4086 BIZ.







Тема Re: 4096 безкрайнови [re: Tomasz]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано25.07.07 07:16



ADSL-чето си е нормално за 4Мб, виж за 8Mb/s не става. Има си вграден статус за линията и на има-няма 100м от DSLAM-a съм и ми дава 7,5dB attenuation и максимална допустима (download) скорост 7,2Mb/s (закача се по стандарта ADSL2+)



Тема Re: 4096 безкрайнови [re: Tomasz]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано25.07.07 09:44



В отговор на:

Според мен проблема е или в малкия upload или в орязания от към RAM ADSL


Проблема е в големия ти ъплоуд трафик. Намали го наполовина и си свиркай.
бтв: Разликата между биза и безкрая основно е шер ретиото - ъпа е само екстра.



Тема Re: 4096 безкрай [re: .]  
Автор Tomasz ()
Публикувано25.07.07 12:18



Всичко зависи от гледната точка. Според мен БТК дава прекалено малко ... според теб аз искам прекалено много, но да погледнем логично на нещата.

Слагаш някоя програма да ти мери трафика.
Спираш всички програми които ползват интернет. (проверяваш в netstat дали има останало връзки).
Закачаш да теглиш един фаил (например в flashget) от някъде си където можеш да теглиш с пълна скорост (не говоря за торенти).
И гледаш Download 495kb/s Upload 15kb/s.
Сега примерно пуснак едно писмо с прикачен фаил 1.5Мегабайта (на приятел с прикачена няколко мегапикселова снимка)
и какво мислиш че става ... при Upload 20kb/s Download-a пада на 300kb/s ... Upload-a се покачва на 25kb/s Download-a пада на 250kb/s ... като наближи 30kb/s upload Download-a е вече под 200kb/s

Една година бях на 2048безкрай ... дори и когато upload-a ми беше 30-31kb/s download-a не ми е падал по този начин ... винаги си е стоял над 240kb/s

Може и проблема да е от жегата







Тема Re: 4096 безкрайнови [re: Tomasz]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано25.07.07 14:31



на мен пък точно на 2048 безкрай ако ъплоуда е 30 за повече от 5-10 минути ми рестартират модема, а също пада донякъде и доунлоада

и между другото в инструкциите за настройване на торенти(примерно на uTorrent) за абонати на АДСЛ се казва да се слагат по-ниски скорости от максималния ъплоуд, това дори става автоматично - като сложиш адсл 256 ъп и ти настройват на 22 кб/с
а тези програми не са измислени от БТК, не мислиш ли че не е случайно това



Тема Re: 4096 безкрайнови [re: Tomasz]  
Авторxcfdp (Нерегистриран)
Публикувано25.07.07 15:10



Няма да те псувам, обаче...

- при натоварване над 350kb/s ping-овете нарастват тройно
Изключително сериозен недостатък

- при пълно натоварване често се губят
Е това вече не го проумявам

За задълбоченото изследване на upload-a, което си направил - Браво! Сега вече знаем, че адсл безкрай не става за upload.



Тема Re: 4096 безкрайнови [re: Tomasz]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано25.07.07 15:47



Не е от жегата. А от това което ти мери програмата....




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.