Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:39 02.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Насила абонатнови  
Автор:( (Нерегистриран)
Публикувано30.06.07 21:48



Трети месец опитвам да си прекратя абонамента...нямам нито един изходящ, та затова.Излезе че не е толкова просто и лесно.

Можело САМО!!! на Гурко и Вaпцаров. Лично. С молба.

От другите бизнес центрове не ставало???Дали е вярно или служител(к)ите ги е шубе да не ги "напуснат доброволно", че не са спрели с голи гърди (в някои случаи би свършило работа;) поредния прогледнал.

С една дума - има ли начин да се разведем културно* по бързата процедура някъде по моловете,без да си вземам отпуск и да вися на опашките на Гурко. Там и трима души ще ми застрелят 2-3 часа. Пробвал съм го.

* Столипиновския вариант не ме кефи

наблюдаващ, лапетии ...?

Meрси



Тема Re: Насила абонатнови [re: :(]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано30.06.07 22:07



За лично и с писмена молба съм сигурен.
За останалото ще попитам.

Пътьом да изясним: никой ли не те търси на този номер?



Тема Re: Насила абонатнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор:( (Нерегистриран)
Публикувано30.06.07 22:19



Практически не.

П.с. Малко се заядох в другата тема...ама питанката си е интересна чисто теоритично :)



Тема Re: Насила абонатнови [re: :(]  
Авторe (Нерегистриран)
Публикувано30.06.07 23:01



Средно дълбока провинция-абонатка си подава молба за развод(закриване на тел.пост) средата на м.март в местния клон на Български пощи.След 2 месеца ,все още абонатката продължава да получава известия за неплатени сметки,каде е корекността на бТК и има ли срок за закриване на тел.пост.През двумесечният период неколкократно са отправяни питания към 0800 15 500 и в центъра за обслужване на клиенти на бТК в областния град,но освен шикалкавене нищо повече не е обяснено и решено по отношение на молбата.





Тема Re: Насила абонатнови [re: :(]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано30.06.07 23:34



Абе хора, прочетете общите условия :) .

Не плащаш 2 месеца и ти го закриват служебно. СЛед това отиваш плащаш си 2-та абонамента и си готов.



Тема Re: Насила абонатнови [re: ..]  
Автор:( (Нерегистриран)
Публикувано01.07.07 00:22



Bingo

обаче

имам подозрението, че служебното (принудително, предприето от страна на пострадавшия т.е. БТК) закриване е спомен от миналото...каквото и да пише в общите условия.Сега явно има друга мода - искаш, не искаш - обслужват те...до дупка...и си получаваш сметките.

Само като пример....последния път платих 4(четири) месечни сметки. Толкова ми бяха начислени. По твоята версия (не казвам че е грешна) би трябвало да съм заличен от списъка на абонатите и да дължа максимум 2(две) . Да, ама не.
Дори и да съм в правото си, пак ще трябва да ходя в някои много централен бизнес център и да утрепя цял ден.

Та въпроса става фундаментален: Нарушени ли са правата на абонатите, след като съгласно общите усложия не са закрити постове им след втората неплатена сметка и продължават да пристигат честитки за още дължими суми (дори само за месечна такса, поради пълна липса на изходящи), които честитки затормозяват бедните насила обслужвани потребители.

Само на пръв поглед е смешно. Става дума за не един и двама души...явно

П.c. Повтарям, последния път лелята ми прибра 4 сметки и категорично отказа да ми прекрати абонамента.



Тема Re: Насила абонатнови [re: :(]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано01.07.07 00:43



МИсля че служителките на касите не взимат достатъчно високи заплати,че да се борят с голи гърди да задържат абонатите да не бягат

..макар че на шефовете им се иска



Тема Re: Насила абонатнови [re: :(]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано01.07.07 08:56



Та въпроса става фундаментален: Нарушени ли са правата на абонатите, след като съгласно общите усложия не са закрити постове им след втората неплатена сметка и продължават да пристигат честитки за още дължими суми (дори само за месечна такса, поради пълна липса на изходящи), които честитки затормозяват бедните насила обслужвани потребители.


Отговора също е фундаментален: Не са нарушени правата на абонатите!

БТК има правото да спре абонат при описани в Общите условия случаи. Текст от Общите Условия: 45. БТК има следните права:
45.1. Да получава изцяло и в срок плащане дължимите от абоната суми за предоставените
услуги по Договора и Общите условия.
45.2. Да изключва постовете на неизправните абонати след изтичане на календарния
месец, в който трябва да се извърши плащането за ползваните услуги;
Забележи, БТК има права, а не задължения.

Абоната има задължнието да си плаща сметките в определени срокове. Текст в Общите Условия: 43. Абонатът има следните задължения:
43.1. да плаща в срок дължимите суми за предоставените услуги;
Забелязваш ли, че плащането на сметки е задължение, а не право.

Ако абоната не изпълнява своите задължения, БТК може да се възползва от правата си. Ако не се възползва от тях, то това не е нарушение на правата на абоната, просто защото няма такова животно като "право на автоматично изключване".

За справки:





Тема Re: Насила абонатнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор:( (Нерегистриран)
Публикувано01.07.07 09:58



Първо, мерси за вниманието, времето и линка.

Общо взето, не съм изненадан.
Ясно е, че нарушение няма... формално.
Ама лека? паника и хитрости от типа "тука има тука нема".

Договорът се прекратява с :

"50.2. едностранно с 30 дневно писмено предизвестие от абоната."

Тук сигурно има подтекст, че писменото предизвестие се оформя по време на лична аудиенция при изпълнителния директор и само тогава е валидно.

Сериозно: защо не мога да го направя в произволен бизнес център (където мигом ще ми направят договор за нов пост, АДСЛ и так далее, т.е.технически пречки няма).

Сигурно това е част от стратегията за задържане на абнатите.

За мен явно работи :) :) :)



Тема Re: Насила абонатнови [re: :(]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано01.07.07 10:18



Първо, мерси за вниманието, времето и линка.
Удоволствието изцяло мое. Ти задаваш културно въпрос и получаваш съответния отговор.



Обещах да проверя къде може. Въпроси защо може или защо не може от сега казвам, че няма да задавам.

Във момента си мисля, че няма пречка това да става наистина в произволен бизнес център на БТК. Във Български Пощи се съмнявам, че може да стане.

Тъжно ми е, че си тръгваш от БТК. Но това няма да ми попречи да ти помогна да го направиш. Насила хубост не става.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.