Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:06 01.07.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема ТЕЛЕФОНЕН ТОРМОЗ  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано22.06.07 12:04



Ако някой може, да помага! Аз и приятелят ми от 7 месеца сме подложени на 14- часов телефонен тероризъм от бившата му жена. В звъни от домашен на служебния му и спира работата му. Да не говорим за другите последствия... Въпросът ми е има ли опция БТК да реагира? Ако някой знае... моля за съдействие!



Тема Re: ТЕЛЕФОНЕН ТОРМОЗнови [re: Maя]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано22.06.07 12:36



Четем

:Раздел Х
ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА БТК
46.2. по поддържане на мрежата:

д) при писмено поискване от заинтересовани абонати и по техни сигнали да проследява обезпокоителни повиквания, както и неверни обаждания за спешни повиквания. При установяване на телефонните постове, от които се извършват такива повиквания, БТК констатира с протокол нарушението и предупреждава писмено абонатите на тези постове, че при повторно нарушение постът им ще бъде закрит и информира за него органите на прокуратурата и Комисията за регулиране на съобщенията.


След което поглеждаме написаното от теб звъни от домашен на служебния му.

И стигаме до заключение, че за да вземе БТК мерки по въпроса е необходима писмена жалба от фирмата, на чието име е служебния му телефон.

Ако става дума за по-тежки заплахи - може да се пусне жалба направо в Полицията.



Тема Re: ТЕЛЕФОНЕН ТОРМОЗнови [re: нaблюдaвaщ]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано22.06.07 20:55



а дали имате представа дали с пълномощно можем да пуснем жалба в БТК, тъй като домашния ни телефон е на името на родителите? По-точно дали да е нотариално заверено



Тема Re: ТЕЛЕФОНЕН ТОРМОЗнови [re: Maя]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано23.06.07 09:14



Нямам представа. Мога да предполагам, че жалба би могла да се подаде и с незаверено нотариално пълномощно, но най-добре е това да се провери по телефон (080015500, не работи в събота и неделя) или на Бизнес Център на БТК.

Нещо много важно: написаното от теб е леко объркано, като на места объркването стига до приворечие.

Във всяка една жалба, независимо за какво е, фактите следва да се излагат ясно и точно. Ако написаното допуска двусмислие, то може да бъде изтълкувано в твоя вреда и жалбата да не получи очаквания от теб отговор.

В частност в жалби за телефонен тормоз, тероризъм и т.н. трябва ясно да е написано от какво точно се оплакваш, към кой телефонен номер са обажданията които те притесняват, заплашват и т.н., датата и часа на провеждането им. Ако се оплакваш от непрекъснат телефонен тормоз, то за теб не би следвало да е проблем да предоставиш данни за множество такива повиквания.



Тема Re: ТЕЛЕФОНЕН ТОРМОЗнови [re: Maя]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано23.06.07 10:39



Кажи и да звъни на мен, с радост ще си поговоря с нея, и без друго ми е скучно.





Тема Изключително добра идея!нови [re: Пeтъp_]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано23.06.07 11:32



Съвсем серизно: предложението ти е изключително добра идея!

Жалбата при най-жестоко й решение би изключила един телефонен пост, след което телефонния тормоз няма да спре, а просто ще излезе извън контрола на БТК. Ще последват обаждания през Интернет, алтернативни оператори, предплатени мобилни номера и т.н... Списъка е наистина безкраен...

Мая, покани другата на кафе и се опитай да намериш заместител на твоя приятел. Потърси съвет от Психолог, как да го направиш най-добре.



Тема Re: ТЕЛЕФОНЕН ТОРМОЗнови [re: Maя]  
АвторДykйвa (Нерегистриран)
Публикувано24.06.07 20:42



Има и др. решенния: Купуваш теледонен секретар и само я слишате!
А има и съд с който се иска ограничение на доступа до бивш съпруг



Тема Re: ТЕЛЕФОНЕН ТОРМОЗнови [re: Дykйвa]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано24.06.07 20:48



Телефонния секретар не е решение. На теб ти трябва телефон в реално време. Като звънне - да знаеш, че някой има нужда да чуе гласа ти и взаимно да се насладите на разговора.

В България доста хора не им се говори с телефонен секретар и затварят когато го чуят (лично мнение, говоря за моите познати - за твоите може и да не е така).

Това с отраничаването на достъпа сме го виждали по филмите... Имаш ли реална информация, че е приложимо в България?



Тема Re: ТЕЛЕФОНЕН ТОРМОЗнови [re: нaблюдaвaщ]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано25.06.07 23:49



Само искам да се "похваля", че в събота имахме 700 неприети повиквания на мобилния. И около 100 приети на домашния. Само вдигаме и затваряме. С тази тактика целим да се натрупат големи сметки, непосилни за плащане. Благодаря на всички, които ми отговарят!



Тема Re: ТЕЛЕФОНЕН ТОРМОЗнови [re: Maя]  
Автор Mixy (@#$%^)
Публикувано26.06.07 10:15



Баси, бившата на твоя явно си плаче за психиатрията ...



Mixy

Тема Re: ТЕЛЕФОНЕН ТОРМОЗнови [re: Mixy]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано26.06.07 21:24



или за богат батко да й плати сметките после



"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертета."

Тема Re: ТЕЛЕФОНЕН ТОРМОЗнови [re: Maя]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано26.06.07 21:59



Вече писах нещичко за точността при изписването на фактите...

За да се направят 800 повиквания за денонощие избиранията трябва да са на всеки 1,8 минути... Без прекъсване и без други паузи...

Отделно от това малко модели мобилни телефони имат възможност да регистрират 700 пропуснати повиквания.

Започваш да звучиш несериозно...





Тема Re: ТЕЛЕФОНЕН ТОРМОЗнови [re: нaблюдaвaщ]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано26.06.07 23:01



Не знам защо си настроен толкова негативно, но това което пиша е самата истина. Първо 700 пропуснати не са за едно денонощие, а за няколко часа. И за да бъда по-точна: от 11.26 до 13.55 часа на 23.06.2007 имам 656 броя неприети повиквания. Преди това на същата дата има още около 30-40 неприети. Относно регистрирането на неприетите:
Това става доста просто. Госпожата започва да звъни от около 9.00ч. сутрин. Аз или приятелят ми вдигаме и казваме, че не желаем да разговаряме с нея, но звъненето не спира, докато не изключим телефона. Мобилният ми апарат има функцията избирателно повикване, при която могат да ме търсят само 10, определени от мен номера. Ще кажеш, че това е спасение, но не е, защото при всяко неприето получавам SMS "Вивател ще предаде" и пак трябва да се занимавам цял ден с телефона, защото се препълва пощенската кутия... ЗАТОВА изключваме телефона и проверяваме неприетите през около час. Все пак ни търсят и други хора... Мисля че тези обяснения са логични и сериозни. И ако все пак си мислиш че си измислям, можеш да ми дадеш мобилен за да ти изпратя въпросните съобщения. Е-mail-a ми е huch1975@abv.bg
ЩЕ МИ БЪДЕ ПРИЯТНО ДА ТЕ ОПРОВЕРГАЯ, ЗАЩОТО СЪМ ЧОВЕК НА ЧЕСТТА



Тема Re: ТЕЛЕФОНЕН ТОРМОЗнови [re: Maя]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано26.06.07 23:18



Това звучи почти като шамар с пластмасова ръкавица



"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертета."

Тема Re: ТЕЛЕФОНЕН ТОРМОЗнови [re: Maя]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано26.06.07 23:50



Не съм настроен негативно. Щом ще ти е приятно, нека се позабавляваме взаимно.



От 11:26 до 13:55 са точно 149 минути или 8940 секунди. Ако за това време си получила 656 повиквания, това означава че избиранията са правени всеки 13,6 секунди. Ще ми обясниш ли каква е логиката някой да избира по този начин? Нормално би било обажданията да са през около 90 секунди - това е времето за което се получава отговор "абоната не отговаря" или нещо подобно. Ти не вдигаш телефона - защо отсреща започват да те набират наново толкова често?

Би ли ми казала кой модел телефон помни 656 броя пропуснати разговора? Нали няма да ми кажеш сега, че си драскала чертички при всяко обаждане?



Тема Re: ТЕЛЕФОНЕН ТОРМОЗнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор ESPACE (непознат)
Публикувано27.06.07 05:50



Пропускаш нещо. Тя го е написала

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАТОВА изключваме телефона и проверяваме неприетите през около час.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Лудата явно е активирала функция за автоматично пренабиране от телефона си. При изключения телефон е напълно нормално едно набиране да отнема 13,6 секунди.
Относно регистрирането на 656 разговора мисля че всяка Nokia от N-серията да речем ще ги регистрира. В пропуснати разговори се пази общия им брой като цифра и детайли само за последния пропуснат от даден номер. Съвсем друг е нейния случай в който тя получава СМС с броя на пропуснатите разговори от даден номер.

Препоръка към Мая. Спри си функцията за оповестяване кой те е търсил и си активирай телефонен секретар. Ако е с предплатена за нула бройки ще и свършат минутите, а ако е на договор ще и се завие свят от сметката.

Редактирано от ESPACE на 27.06.07 06:04.



Тема Re: ТЕЛЕФОНЕН ТОРМОЗ (Следствен експеримент 1)нови [re: ESPACE]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано27.06.07 09:32



Направен бе следствен експеримент: избран бе номер на изключен телефон. Съобщението, че е изключен телефона идва около 6-тата секунда след началото на набирането на номера, телефона "изслушва" съобщението до 17-тата секунда, след което разпада връзката. След 17-тата секунда може и преизбере автоматично, ама моя няма такива екстри.

При някои телефони би повторното набиране би могло и да започва по-рано... Понеже не зная с какъв телефон се правят повикванията се съгласявам с теб.





Тема Re: ТЕЛЕФОНЕН ТОРМОЗнови [re: нaблюдaвaщ]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 14:04



не мога да обясня каква е логиката, дори мисля, че и въпросната госпожа няма да може. Но това са фактите - логични или не.



Тема Re: ТЕЛЕФОНЕН ТОРМОЗ (Следствен експеримент 1)нови [re: нaблюдaвaщ]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 14:09



Дай мобилен (ако не те е страх от телефонен терор) да ти изпратя 4 SMS-a



Тема Re: ТЕЛЕФОНЕН ТОРМОЗ (Следствен експеримент 1)нови [re: Maя]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано27.06.07 14:22



Тероризма във всичките му форми си е за страх, само идиотите не се страхуват от него.

087 7371108

Номера е мой, истински е и телефона е включен.

Чакам SMS-ите.





Тема Re: ТЕЛЕФОНЕН ТОРМОЗнови [re: ESPACE]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 14:31



Ние сме кръстили "лудата" КУКУ.
В това положение сме от декември. Това с големите сметки също е пробвано и не става. Намира друг телефон и продължава. Има няколко опропастени по този начин номера.
А в момента с тези СМС-и поне разбираме когато ни търсят други хора.
Пропуснах - има затишие от 2 дни...



Тема Re: ТЕЛЕФОНЕН ТОРМОЗнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано27.06.07 21:39



по опит от преди 7-8 години, доста хора не знаят какво е телефонен секретар и се опитват да си говорят с него





Тема Re: ТЕЛЕФОНЕН ТОРМОЗнови [re: Maя]  
Авторkaмиkaдзe (Нерегистриран)
Публикувано28.06.07 01:44



Сега, ако мъжъти става нещо от него, да фане тая шонкерица и да й навре сите мобилни телефони в задниу двор!!!! Не се научихте, че човешки проблеми не се решават с административни санкции





Тема Re: ТЕЛЕФОНЕН ТОРМОЗнови [re: Пeтъp_]  
АвторSt (Нерегистриран)
Публикувано30.06.07 13:37



Действат си най - добре административните мерки.
Бях в същата ситуация преди десет години.Но като служител тогава на БТК реших да направя малко оборот на фирмата и да му бръкна в джоба.Няколко дена си играх на дежурен телефонист и вдигах телефона и го затварях веднага след всяко позвъняване . Незнам каква сметка направи тогава, но остана без телефон.
Колкото и алтернативни вазмогности да има сега , сметките трябва да се платят в един момент.
Подай си молба за злоумишлено обажадане до БТК и молба до РПУ, но поизчакай докато и се понасъбере някоя по - сериозна сметка. Като и се струпат на камара отговорите от жалбите и тел. сметка ще си седне на дупето.



Тема Re: ТЕЛЕФОНЕН ТОРМОЗнови [re: Maя]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано03.07.07 22:17



Вземате един модем и го настройте да вдига тел. линия с факс сигнал, бързо ще я откаже да звъни повече.
Мобилния може да пробвате да пренасочите към номер без последна цифра, ще има да разправя, че номера е грешен или непълен.
И си пуснете жалбите, може да са полезни.

Welcome to the real world!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.