Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:47 01.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Може ли някой сериозно да обяснинови  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано13.06.07 22:32



един ефект, който наблюдавам от известно време?

Поставял съм този въпрос и преди, но тогава отговорите бяха в стил "ти пък какво разбираш", а и напоследък ползвам много услугата и няма как да бъда убеден, че греша.
Става дума дали случайно бТК използва някакви технически средства за да уврежда качеството на връзката, осъществена през ВоИП оператор към нея?

Веднага аргументирам. От известно време говоря всеки ден с Англия през ВойпСтънт по 15-20 мин. Периодически ползвам акаунта и за разговори с ЕлЕй. Към техни стационарни. Връзките са просто перфектни. Може да ме убеждавате, че технически това е невъзможно, но вярвам на ушите си - приказваме, прекъсваме се, говорим едновременно - разговори, както през нормални 2 телефона. Никакво забавяне, никакви прекъсвания, никакви брумове и жуженета по линията, чуваемост - loud and clear, както казват американските пилоти.


Същият акаунт ползвам и за обаждания към бТК - ами сякаш друга техника се ползва. Отчетливо забавяне, абсурд да говорим едновременно, много често брум в линията. Днес пак си говорих с Англия...този акаунт ползва и човека там и стана дума точно за това - как с мен се чува перфектно (т.е. разговор ВойпСтънт-Бритиш Телеком), а когато го ползва оттам за разговор с бТК...същите като моите забележки.
Просто се набива на очи...по-скоро на уши разликата при връзка с Бритиш Телеком и със щатския телеком и към бТК.

Та ако може някой да даде смислено обяснение...не говоря за отделно взет разговор, а за серия всекидневни разговори от известно време.
Прескачам мнението на Кимион колко бТК са велики и злобно ги оплювам и чакам останалите, надявам се сериозни, мнения.



Тема Re: Може ли някой сериозно да обяснинови [re: Cтepн™]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано13.06.07 23:24



Всяко действие трябва да има мотив.

БТК няма причина да влошава качеството.

Пътищата оттук-натам и оттам-насам явно са различни... Междинните оператори също... И оттам следва и разликата в качеството





Тема Re: Може ли някой сериозно да обяснинови [re: Cтepн™]  
АвторBBP (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 23:29



Ами аз пoлзвам услугите на VoiceLink през БТК АДСЛ и нямам никакви проблеми с разговорите в БГ.С международни стационарни също нямам проблеми. С мобилни международни има проблеми, но много рядко и не мога да бъда сигурен кога проблемите са от ВоисЛинк и кога не са при тях.



Тема Re: Може ли някой сериозно да обяснинови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано13.06.07 23:38



Нещо в този стил (за мотива и качеството) ти отговорих и в ЛБ.

Но има логика в предположението ти - сървъра (-ите) на ВоИП Стънт са в Германия.
ИНета ми е добър, английския също и до тях очевидно проблеми няма. И вероятно от Германия към Англия и отвъд океана ползват добри междинни оператори, а към Бг нещата не седят толкова добре.
А може би имат сървъри и другаде в Западна Европа.
Добро предположение според мен правиш





Тема Re: Може ли някой сериозно да обяснинови [re: BBP]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано13.06.07 23:41



Да, забравих да спомена мобилните...малко съм звънял към такива, но все таки нямам спомен за лошо качество. Звънкал съм към МТел и към Гл, а също и към Гл в роуминг в мрежата на Ориндж в Англия и в мрежата на Бойярг (или подобно беше) във Франция. Нормално проведени разговори.



Тема Re: Може ли някой сериозно да обяснинови [re: Cтepн™]  
Автор D-rA ()
Публикувано14.06.07 00:24



В отговор на:

Същият акаунт ползвам и за обаждания към бТК - ами сякаш друга техника се ползва. Отчетливо забавяне, абсурд да говорим едновременно, много често брум в линията.




Допускам че:
Ползват доставчик на бтк номера с недобро качество на свързването.
- все пак от някъде трябва да имат сигнали за да избират към бтк, та проблема си е нашенски, ама не и на бтк
И е разбираемо, ако например варненски номер е пратен по нета "на майната си"- от бг доставчик, да ти влошава качеството на разговора. Друго ще е качеството, ако изходната нет точка за избор си е на воипстънт във Варна- ама кой ще плаща поддръжка на толкова техники



Тема Re: Може ли някой сериозно да обяснинови [re: Cтepн™]  
Автор KимoнГeoprиeв ()
Публикувано14.06.07 05:59



welcome to the real world. качеството на услугата се определя по качеството на най-слабата брънка от веригата. единствено въпрос на време е да се запълнят трасетата...

някъде да съм казал колко е велика бтк?





/



Тема Re: Може ли някой сериозно да обяснинови [re: Cтepн™]  
Автор obul (непознат )
Публикувано14.06.07 08:40



Това и аз съм го забелязал.Но не винаги качеството е едно и също.Понякога към даден номер не се чува почти нищо.Друг път към същия номер че чува по добре.И друго съм забелязал - колкото е по малко населеното място към което звъниш толкова е по лоша връзката.Аз си го обеснявам с лошата техника на БТК.Централите ги смениха в по големите населени места но пък кабелите и шахтите им си останаха същите.По телефона като говориш не се чува като хората а как да е добре през ВоИП?



Тема Мнооого често се оказва....нови [re: Cтepн™]  
АвторATM (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 11:37



...че проблемите са извън БГ пространството,други трасета които ако незнаеш бТК не подържа.не забравяй че във всяка точка се ползват различни кодери и декодери,да не говорим че на места може и да няма вкл. QoS или IOS-a не го поддържа качествено.
ПП: Не разбрах Дейта Фон ли ползваш,Контакт карта(Офис фон01011) щото има много голяма разлика между тези услуги,едните са за Малкия и Среден Бизнес,а другата е доста по-скъпичка,а?





Тема Re: Мнооого често се оказва.... [re: ATM]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано14.06.07 18:38



Ми аз казах какво ползвам -

...клиента им, свален на РС-то + ЮСБ headset.

Ползвам го на домашния си комп (кабелен ИНет - 1 мбпс), на служебния (там съм на една европейска университетска мрежа, 8 мбпс), на компютър с АДСЛ 1 мбпс.

Този същия акаунт се ползва в момента и в Англия...да могат и те да говорят нормално с Бг...и качеството е доста по-лошо, отколкото когато аз ги набирам на БТ...писах по-горе

Редактирано от Cтepн™ на 14.06.07 18:40.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.