Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:01 11.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Гле'й ся кой ще тът БеТаКа ...нови  
Авторkiroup (Нерегистриран)
Публикувано31.05.07 15:36



Моето уважение на всички, но повечето не сте запознати с положението ... "БеТаКа бил бетон ..." и там подобни ... що не погледнете офертите на Ланаджиите бре? Я вижте къде го има това 8-12-16 Мбита/сек. международен и между 20-80 Мбита/сек. бълкарски интернет !







Тема Re: Гле'й ся кой ще тът БеТаКа ...нови [re: kiroup]  
Автор^!^ (Нерегистриран)
Публикувано31.05.07 17:26



и отново България се изчерпа със София ...



Тема Дразниш, тъпчо,нови [re: kiroup]  
АвторCaTV User (Нерегистриран)
Публикувано31.05.07 20:21



независимо дали си поредният ламер или някой от малоумните ланаджии.
Не съм защитник на никой доставчик, още по-малко на БТК, но по-големи мизерници от ланаджиите просто няма. Веднага ще ти дам примери и от самия Мегалан (Понеже моите кретени също се излагат, преглеждах алтернативни оферти, но в крайна сметка като разгледах и техния форум отново стигнах до извода, че всички други са по-малко зло от която и да е ЛАН-ка).


Нещо, което освен при ЛАН-ка, абсолютно никъде другаде го няма, колкото и да твърдят обратното.
Явно не си се сетил, но подобни високи скорости по оферти в 100% от случаите могат да означават 2 неща:
1. Това, като от линка (Тоест, официално са толкова, ама всъщност не толкова и само докато има).
2. Не се слагат никакви ограничения, като в този случай каналът се натоварва ужасно, пинговете стават по няколко секунди, скоростта за някои става крайно малко за сметка на скоростта на други, които криво-ляво все пак успяват да я достигнат (Но пак при високи пингове).

Естествено, другите много по-важни от скоростта неща:


Отново нещо, което може да се случи само при ЛАН-ка, включително при спряганата за най-добра сред ЛАН-ките.


Отново проблем, случващ се само при ЛАН-ките.


Може би най-сериозният проблем във всяка ЛАН-ка. И да, отново възможен само в ЛАН-ка.

Хайде чупката и си се наслаждавай на подобието на доставчик.



Тема Re: Дразниш, тъпчо,нови [re: CaTV User]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано31.05.07 21:18



А ти може би не си виждал изогряло дъно от кабелен модем, ама аз съм виждал.

Незнайно защо кабеларките не обичат да заземяват (слагат разрядници на ) коаксиала.

Също така съм виждал и изгорял АДСЛ модем.

Иначе си прав, проблемите при ЛАН са повечко, просто има много активни устройства. Ама съм и виждал суич със запоени директно на него разрядници.
А също така и защитет всеки, ама всеки клиентски порт (безплатно).

Пък днес видях как един извънгабаритен събра половината кабели на една ТВ , а и на БТК доста кабели посъбра (дет бтк нямали въздушки).

Направи ми впечатление че бтк-айците бачкаха в дъжда с чадъри да възстановят кабелите. Това доскоро беше невиждано



Освен това днес един познат ми звъни и вика "препоръчай ми доставчик, договора за адсл ми изтече и ще се отказвам. Не съм го питал защо , ще си попълни въпросника в бтк.


Та идеята ми е , че ЛАН-а си има пазарен сегмент (и ще си има) , АДСЛ си има сегмент, кабелния също. Колкото и д се говори и пише, това си е така.



Тема Re: Дразниш, тъпчо,нови [re: ..]  
АвторCaTV User (Нерегистриран)
Публикувано31.05.07 22:08



Разбира се, че за всяка технология си има клиенти, далеч съм от мисълта да твърдя, че някоя от 3-те технологии ще отпадне в скоро време (Е, кабеларките натам са тръгнали, но вината си е изцяло тяхна и не е проблем на технологията, макар и тя съответно да има своите недостатъци).
Основната ми мисъл, която исках да аргументирам беше, че "Виж ги тия какви яки оферти имат" далеч не е равносилно на "Тия са яки". Е, за някой ламер, който само от филми се интересува ще свършат работа, обаче самата ЛАН-технология просто не е предназначена за подобна употреба и колкото и старание да полага даден доставчик, пак не може да покрие изискванията на един взискателен клиент и не може да му предложи сигурност по никакъв начин. А в крайна сметка това е и най-важното.
Лично моето мнение е, че новият хит сред по-сериозните клиенти ще е WiMAX-ът - достатъчно се дискредитираха всички фирми от представителите и на 3-те споменати технологии, на много хора вече им е писнало от простотиите им.





Тема Re: Дразниш, тъпчо,нови [re: CaTV User]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 01:30



радиото е но.1 по надеждност, ако и самата услуга направят кат хората, ще е супер. но мисля, че засега wimax-a го гласят за отдалечени райони.

а и малко ме съмнява да се държи добре в градски условия и много клиенти.



Тема Re: Гле'й ся кой ще тът БеТаКа ...нови [re: kiroup]  
Авторhaha (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 02:56



Наистина си мислите че България се изчерпва със София. Там наистина има интересни оферти, но извън нея ланаджиите са пълна скръб, дерат по две кожи от клиентите си за контент и почти никакъв интернет.



Тема е това ввче е раклмама на Мегаланнови [re: kiroup]  
АвторИckpa (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 10:16



Но това не значи и че този интернет е бетон! Точно в моя квартал бетона се провежда по проводници които висят от уличните лампи. Така че прекъсванията са ни ясни и на тази фирмичка какви са. освен това цените са им ужасно надути!



Тема да бе а какво прави Мегфалан в Ст. Град?нови [re: CaTV User]  
АвторИckpa (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 10:23



Баба ми е чистачка в 57 блок. Знаеш ли какъв купин си правят с носените от мегалан подкупи на домакинката изразяващи се в сладки, количка уиски и т.н,? Окабелили са всичко чрез бутане на домакинките за да ги допускат до стаите - само те имат официално ключове и могат да влизат по стаите! Имам и една колежка която казва че като минали през нейната стая и манали кабела на друд доставчик пуснали го през прозореца да си виси и са и мушнали в мрежовата карта техния!!!
Така че да - някой технологии ще живеят вечно чрез наглостта на фирмите които ги поддържат и в случея на много високи цени!!!
ГОркия ст. град вече е завзет от Мегалан и Манията му.
А всеки прост потребитвел знае че ако иска да разпечатва нещо никога не ползва услугите на Мегалан в влуичея Манията - ужрасен центуър за печат!



Тема и по точно: София се изчерпва със Ст. Граднови [re: haha]  
АвторИckтa (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 10:26



Там наистина всеки който не е от София може да живее с Мегалан!
Баси и рекламнаъа политика.
А някой от живеещите дори и не знаят че могат да си прекарат бтк телефон там.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.