Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:20 22.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: да бе а какво прави Мегфалан в Ст. Град?нови [re: Иckpa]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано07.06.07 22:17



Браво, браво... само дето Мегалан нямаме покритие в 57ми блок, копирните ни центрове са най-яките в софия, клиенти са ни Линднер, Мтел, Глобул, всяка втора строителна фирма и така нататък. Броя на ЛАН клиентите в София ни е повече от броя на АДСЛ клиентите в същия град при 4 пъти по малко покритие. Нищо лично, просто намери друго място да си изливаш злобата...



Тема Re: Дразниш, тъпчо,нови [re: CaTV User]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано07.06.07 22:24



CATV айде да не се правиш на специалист? Това са проблеми които се наблюдават във всички типове мрежи. Да ти кажа ли само как нормалните лагове при ЕКК са както в нашата мрежа при проблем? Я виж колко проблема се репортват на ден при 25 000 абоната? Или може би БТК нямат нито един проблем? Или може би ги отстраняват до 1 час? Айде без глупости щото сте супер елементарни. Защо БТК нямат форум с проблемите си? Може би щото там ще има по около 300 поста на ден. Не сме били слагали никакви ограничения. Абе пич, ако те запозная с това как е изградена мрежата ни и по какъв начин работим 3 дена няма да можеш да спиш. Недей да мислиш че като си видял кварталния ЛАН и си разбрал как големите доставчици си правим мрежите

ПС. Сега си направих труда да видя и линковете. Пич ти си турбо зле. 3 от линковете не са проблеми. Едното е проблем на ICQ, другото е клиент вързал 2 доставчика в една мрежа и 3тото е ограничение наложено от наша страна. Единствения проблем е изгорялата ЛАН карта в блок с вътрешно окабеляване. И независимо че не е по наша вина е сменена както и всяка ЛАН карта заминала си по време на бурите. Нешо което БТК никога не би направила за клиентите си. Аре чао, оставям ви на собствената ви злоба и черногледство... Само гледайте да не се ухапете един друг...

Редактирано от RazoR на 07.06.07 22:32.



Тема Re: Дразниш, тъпчо,нови [re: RazoR]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 23:02



Айде не се прави на всезнайко, искаш ли да ми кажеш точно колко проблема се рапортуват в БТК на седмица?



Тема Re: Дразниш, тъпчо,нови [re: RazoR]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано08.06.07 07:32



В отговор на:

Единствения проблем е изгорялата ЛАН карта в блок с вътрешно окабеляване. И независимо че не е по наша вина е сменена както и всяка ЛАН карта заминала си по време на бурите. Нешо което БТК никога не би направила за клиентите си




Ти да си чул или видял изгоряла ЛАН карта или РС заради АДСЛ модел, оптика или наета линия? Изобщо да си помислил някога възможно ли е това без намесата на злонамерено лице?! Защо говориш глупости тогава?

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертета."

Тема Re: Дразниш, тъпчо,нови [re: ***]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано08.06.07 07:33



Сигурен съм, че 95% са в задклавиатурното устройство



"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертета."

Тема Re: Дразниш, тъпчо,нови [re: RazoR]  
АвторCaTV User (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 07:51



Да се абстрахираме от конкретния случай с ICQ-то. Отричаш ли, че в която и да е ЛАН-ка всеки втори ламер може да подслуша нечий трафик и по този начин например да ти открадне ICQ-то? И ако отричаш, би ли обяснил как точно сте решили вие този проблем? А това гарантирано не може да се случи в никакъв друг доставчик, различен от ЛАН. Е, освен ако не ме подслуша самият доставчик.
Продължавам нататък. В кой доставчик, различен от ЛАН, някой като има вирус и това не е само негов проблем? Аз например никога не съм ползвал антивирусна и проблеми с вируси имам само когато сам се прецакам с някой менте-крак, например.
Това с омешването на 2 различни доставчика също никак не съм убеден, че при нормален доставчик ще създаде проблеми по мрежата. Тук може и да бъркам, обаче, за това не съм убеден.
И накрая, но не по важност. Сам признаваш, че си наложил ограничение. Тоест, скоростите са ви еди какви си на пръв поглед, ама всъщност не било така и важело само при определени обстоятелства (Което на всичкото отгоре не се споменава официално, ами във форума). Е, можеш ли да посочиш поне един доставчик, различен от ЛАН, който да прави такива мизерии и да прави разлика между p2p-трафик и друг трафик?
Колкото до Евроком, наистина имат сериозни проблеми, но това, че те са кретени няма нищо общо с обсъжданите технологии.



Тема Re: Дразниш, тъпчо,нови [re: CaTV User]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано08.06.07 09:23



CATV, за вирусите и снифенето си прав, но скоро и тоя проблем ще се реши, просто все още няма достатъчно достъпни устройства които да оправдаят използването си. А за лимита на сесиите - това нама нищо общо със скоростта - когато имаш практически неограничен по скорост пренос не може без лимити. Много ясно че АДСЛа и КАТВ нямат такива лимити защото там скоростите са десетки пъти по ниски и е безмислено. Дай да не спорим за глупости, хиляда пъти съм казвал че всеки преценява какъв нет да ползва. Щом нас са ни избрали повече клиенто отколкото интернет клиентите на всички кабеларки в София събрани заедно защо трябва да спорим за глупости и да се караме. Мога да ти кажа че след 1 година в България ще има поне една фирма от ранга на ЕКК или КЕйбълтел които със сигурност ще ползват ЛАНа като основна технология за доставка на интернет



Тема Re: е това ввче е раклмама на Мегаланнови [re: Иckpa]  
Авторclub135 (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 09:58



Мдааа... ти си на принципа: "Всички са луди, а аз съм нормален..."

http://forums.megalan.bg/index.php?showtopic=4731



Тема Re: Дразниш, тъпчо,нови [re: RazoR]  
АвторCaTV User (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 10:18



Ето, виждаш ли - все още се дъните по най-важния параграф, а именно сигурността ("хакерите" и вирусите).
По другите въпроси също имам какво да кажа (За скоростите и т.н.), но ок, няма да издребнявам.
Ако решите основния проблем, тогава евала и наистина ще имате повод да се причислявате към нормалните доставчици. Дотогава обаче това си остава крайно неподходяща алтернатива за всеки, който поне малко е наясно с нещата и не се вълнува само от това колко бързо ще си изтегли филмчетата (Като пусналият темата, който явно съди за качеството на доставчика само според тарифите).



Тема Re: да бе а какво прави Мегфалан в Ст. Град?нови [re: RazoR]  
АвторPr1 (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 11:13



немате ли си жени... па си губите времето с безмислени спорове кой е по по най ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.