Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:34 01.07.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Това е изкуство. [re: wiz]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 10:15



Ето тук се разминаваме уеко...


Как може да разбереш дали ще ти е интересно, ако не знаеш какво се очаква от теб и какво заплащане може да договориш? Отиваш, пазариш се, евентуалния ти работодател също ще се пазари с теб и евентулано може да стигнете до взаимоизгодно решение. Нали така?
Другото е въпрос на досещане и проучване. Последното място на което ходих на интервю, след три разговора ( два откровенни на 4 очи с евентуалния ми бъдещ мениджър без присъствието на HR-ите ), и след няколко разговора с хора в този бизнес разбрах, че...условията няма да ме устройват и отказах. По-скоро приех друго предложение с малко ( относително разбира се ) по-ниско заплащане, но далеч по-интересни предстоящи задачи за изпълнение. Това обаче няма как да се разбере от една обява за работа в дадена фирма. Сайтове за обяви хм...обявяват какви условия може да очакват, а не какво ще се договорят.
Така! Негативно че и преднамерено...не. В никакъв случай. От леко подигравателно до напълно сериозно в последните ми постове. Подигравателно, че имаш самочуствие да "показвам как да спестят хиляди" при условие, че бюджета на IT в една такава компания наела Ъксенчър за аутсорсинг на нещо вероятно надхвърля 250 млн. Похвален ентусиазъм наистина. А напълно сериозно...защото явно пазара на труда в IT не ти е много познат. Опитвам се спокойно да ти го изясня.
Хайде със здраве. Има нови обяви в it.jobs.bg...



Тема Re: Тц! Имаш право на втори опит.нови [re: DTMF]  
Авторwiz (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 10:23



хахаха споменах хиляди щото не исках да звучи много

ако предпочитате може да замените хиляди с милиони, и такива случки съм имал





Тема Re: Твоето е изстрел в тъмното...нови [re: ~]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 10:24



Говорим за IT на бТк нали? Да не бъркам нещо...


Доколко си запознат с плановете на бТк за навлизане в пазара на IT услугите? Май никак...щом Пък и трябва да съм го много закъсал та да кандидаствам в бтк. Това че не обичаш да си на работно време....е малкоооо, тъй де изглежда несериозно в очите на работодателите. Просто в моемента си те представям като програмист на проект. Е рано или късно всеки пораства! Нищо лично разбра се!
бтв: Гугъл търсят адвокати и рекламни агенти. Коя позиция си избираш?



Тема Re: Това е изкуство. [re: .]  
Авторwiz (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 10:43



както писах преди малко ако предпочиташ може да замениш хиляди с милиони за да разбереш по добре

както казах имах случки още на интервю да показвам неща от които има значителна полза а не се сещат че трябва да почерпят
за тва мисля че даже няма смисъл да ходя на интервюта да наливам вода в мелницата на надути "наши" хора

някои части от ИТ пазара в сф са ми доста добре познати ...
други не заслужават да им обръщам внимание и май бтк е от тях

а тва дето го писа и преди че не знам какво се очаква е най смешно,
доста време съм се занимавал и нещата се повтарят, има общи неща които не се променят с години

обикновенно не се знае какво се очаква като има "наши" хора уредили се на шефски места и се чудят кво да измислят че да не личи кой върши работата всъщност

моля не се впрягай нищо лично само си говорим





Тема Re: Твоето е изстрел в тъмното...нови [re: .]  
Авторwiz (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 10:49



хахаха пак бъркаш в Гугъл търсят Software Engineering най много
сам може да видиш Software Engineering (184 types of openings)




вече е съвсем очевидно че се чудиш кво да хитруваш да защитиш бтк





Тема Re: Това е изкуство.нови [re: .]  
Авторwiz (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 11:13



гледам има и други забавни неща в това което си писал ама внимавам да не ти дойде много на един път

значи бтк наели Ъксенчър за аутсорсинг и търсят хора да свършат работата

тва ми прилича на други проекти от близкото минало когато фирма извън бг взела парите и назначава хора за дребни суми да отчетат дейност и да свършат нещо как да е





Тема Re: Тц! Имаш право на втори опит.нови [re: wiz]  
Автор DTMF (пристрастен)
Публикувано15.05.07 21:44



И аз имах предвид милиони но споменах хиляди за да звучи по скромно

Без да разбирам от финанси мога да сметна че наема на един служебен авромобил за 3-4 години струва колкото целия автомобил)



Тема Re: Тц! Имаш право на втори опит.нови [re: DTMF]  
Авторwiz (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 22:10



хахаха ми може да са се уговорили на специални условия нещо като outsourcing на коли и за тва са под наем ама на доста по изгодна цена, нали основния бизнес на бтк не е свързан с подръжката

аз имах пред вид неща за които не са се сетили, има такива практики които лесно се пропускат и не са особено популярни ама ако се имат предвид ползата може да излезе доста за дълъг период и голяма компания

интересно сега който се пише точка като няма как да се измъкне какъв гаден номер ще ми измисли, може би трябва предварително да го успокоя че няма даже cv да пратя и така може да се сигурен че няма да му преча в бтк





Тема Re: Тц! Имаш право на втори опит....нови [re: wiz]  
АвторATM (Нерегистриран)
Публикувано16.05.07 10:16



....който разбира не се хвали така,да пречиш на някой в БТК - едва ли,точката ти каза че вместо да се хвалиш отиди на интервю,виж какви са условията,за кви пари става въпрос,ако ти хареса - ок , ако не им кажи чао,все пак нищо губиш нали





Тема Въобще...нови [re: wiz]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано16.05.07 11:08



...наясно ли си какво прави Ъксенчър в бТк? Май не...

Ъксенчър не търсят хора все пак...
Както и да е! Една компания от ранга на бТк има ИТ отдел който основно се дели на:
1. IT Operations
2. Development
3. Project management
4. Data and system security

В първото обикновенно е съсредоточена цялата IT дейност извършвана от дадената компания. Дивелъпмънта се занимава с разработки като - уеб сайтове, фронтенд системи за базите...въобще външната част на нащата. Другите две са ясни и няма смисъл да се коментират - самите им имена говорят предостатъчно. Обявата за работа която цитираш е най-вероятно за дивелъпмънта. Очакваш ли заплащане като във софтуерна фирма, значи не знаеш със какво се захващаш - софтуерната се храни от това, за един ТК оператор това е "странична дейност" От която пари не се правят... . От другата страна на монетата са позиции едно и три. Това са местата където може да се дадат идеи за сваляне оперативни разходи с хиляди или милиони ако ти харесва. Но там в момента свободни позиици няма..така че напразно се перчиш с твоето "още на интервюто..." ( перчене е защото не знаеш с какво се захващаш но вече имаш идея как да им спестиш хиляди/милиони )
бтв: Тема за размисъл. Колко хора на Ъксенчър работят в бТк по аутсорсинга и колко заплаща бТк на Ъксенчър за техните услуги? Ако знаеш как бТк може да спре да използва услугите на Ъксенчър може да се договорите за цената която да ти платят. И още: След като си толкова запознат с ИТ сектора, коя българска фирма осъществява най-големия IT проект в България към настоящия момент? А като си отговориш на този въпрос - може би сам ще си отговориш и на въпроса зададен в първия ти пост.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.