Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:35 22.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Колко си неосведомен само...нови [re: bira_more]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано29.03.07 02:36



седя, гледам и ти се смея

Хубаво е да има в конкуренцията такива, които мислят като теб. Докато е така винаги ще стоите на дъното, под утайката

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.

Тема И понеже ще ме нападнеш веднага,нови [re: bira_more]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано29.03.07 02:42



за това ще избързам лекинко с отговора:
Средно статистически суич = 8 клиента.
Средно статистически ЮТП = 100 Mbps.
Средно статистическо това прави горна граница 12Mbps.

Сега средностатистическо провери хДСЛ до какви скорости може да достигне.
Сега ми кажи на колко средностатистически клиента им е нужна скорост по-висока от 1Mbps (изключвайки въпроса с филмите) за да задоволи потребностите им - Чат, онлайн ТВ, войс, уеб камера, уеб браузинг, гейминг.
Сега ми кажи на колко средностатистически ЛАН-а латенцията е по-добра от тази на хДСЛ.
Та казваше нещо за възможности? Оу, да... възможноста да хвана вирус в една ЛАН е доста по-висока от това при хДСЛ. Съгласих се, че не може да бъде достигнат ЛАН-а...



Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.

Тема Re: Изкривената представа за БТКнови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано29.03.07 09:57



Може и да не съм у ред, ама от поста ти не виждам нищо, което го обосновава.

Скачам ср/у бТК именно защото изпълни тази заповед. Или може би бТК няма юристи, които отлично да знаят какви реквизити и на какви условия трябва да отговаря полицейско разпореждане за да се изпълни безусловно? Защо даже недолюбваните от теб ИСП-та не се съобразиха именно защото заповедта беше незаконна? Още повече никой не се оплака, че са прилагали сила баретите; всичко е станало културно - връчват незаконна (както се разбра 2 дена по-късно) заповед, никой не се съобразява с нея и оставя съда да реши, както си е редно, само скъпоплатените юристи на бТК си замълчават и компанията иззува гащите.
И защо в последствие бТК се изниза като пръдня от случая и не заведе иск ср/у ГДБОП? Явно колко й пука за абонатите й. Другите няма за какво да завеждат иск.
Нали се имаш за мислител, защо тези неща не прелетяха през главата ти, като седна да пишеш?

Виждам, че не си свалил още капаците от очите си от времето на онази тема. Пък и май не довиждаш - съвсем ясно написах, че въпроса със шахтите на практика е решен. Айде, да ти припомня - бТК поиска едни пари от доставчиците, а общината заведе дело за собствеността. Това преведено от чиновнически на български означава - забравете да искате пари от доставчиците, а ние ще си затваряме очите, че ползвате общинска земя за да осъществявате дейността си.
Ако пак не си схванал не се притеснявай, питай, поствай - ще ти се обясни като на първолак.

ПП: Цитирам те от по-горе - вината на псевдо isp-тата е в това, че създадоха точно обратната представа в българския потребитрел, както и представата че точенето на филми, музика и програми не е престъпление. то е, и винаги е било.
Как определи кое е престъпление след като
не съм чел закона и нямам намерение да го чета., пак ти.
Интуиция или чешене на пръсти?

ППП: Я пак да си задам безответния дотук въпрос - защо бТК е истински ИСП, а "Пешо-ЛАН" е псевдо, когато клиенти и на двата "се срещат" на сървъра на Арена? Нали все пак си чувал, че мислещия човек е в състояние да обоснове квалификациите си? Или не си?



Тема Re: И понеже ще ме нападнеш веднага,нови [re: KlD]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано29.03.07 10:59



Айде пак мерене на пишки



Верваш ли, че мен като клиент ме интересува средностатистически каквото и да е било?
Мен ме интересува да имам 1 мбпс по жицата, дето ми влиза в компа и да го има постоянно.
Знаеш, че наскоро помагах за пускане на един АДСЛ...ми човека си има този 1 мбпс от бТК (освен, когато ГДБОП каже, че не му трябва) и аз си имам 1 мбпс от МНЕТ. Там плащат 31 лв. с 2 год. договор, аз плащам 36 лв. без договор. И там ползват чужд модем докато са абонати, и аз правя същото. И двамата не се интересуваме колко е капацитета на жиците, какъв точно е IP-то, каква е латенцията, през колко устройства минава връзката, има ли гръмотевици или е ясно. Там като пуснат брояча той показва, че трафика е с около 125 КБ/с и моя показва подобно.
А кажи ми сега защо бТК е истински ISP, а моя е псевдо? Питам теб, щото другия бТК апологет, Кимончо, от 3 дена заобикаля този ми въпрос..

ПП:Обаче за другото твърдо не си прав...за вирусите, там технологията нито спасява, нито вреди. Точно човека с АДСЛ-а на втория ден пипна буболечка, утрепахме я, дигнахме стената и му сложих една антивирусна, дето сама се грижи за себе си и сега си е наред.



Тема Re: И понеже ще ме нападнеш веднага,нови [re: Cтepн™]  
АвторATM (Нерегистриран)
Публикувано29.03.07 13:11



Никво значение няма дали си на ЛАН или АДСЛ за да хванеш некой thread.
Колкото до ГДБОП,има си закон който ги задължава като организация да конфискуват обурудването на крайният потребител или глоба от 200 до 500 000$.
Относно тегленето - Ми ако взимам 3000 EU на месец,много ясно че ще си го купя,както е и редно.Ако работиш в Продуцентска Аудио Компания и издаваш
албуми и от тях са купени само 1000 парчета за 1 година,е на тебе кво ще ти платяд като фалира компанията,така че и те са прави.Но избързаха с тези спирания,тъй като аз,сигурно и ти все още не взимаме 3000 евро на месец.Но това си е пак проблем на законодателната система.
Така най много да намалят пиратството,но то никога няма да спре.Аз си купувам некъв Албум и си го плесвам в Sharring Folder-a на Емулето примерно,или пък ти си ми приятел и ти го копирам,после ти го даваш на твой приятел или му го шерваш и т.н.т

Така че в случая са виновни пак правителството.
А АДСЛ-а отдавна няма монопол вече. А да изградиш огромна ЛАН,е старомодна мечта.
Не виждам що сте седнали да се заяждате.





Тема Re: Изкривената представа за БТКнови [re: interneda]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано30.03.07 00:21



ква последна миля кви 5 лева, до нея по хвърчащите кабели и после се гръмоотвежда при нас а





Тема Re: Изкривената представа за БТКнови [re: Cтepн™]  
Автор KимoнГeoprиeв ()
Публикувано30.03.07 04:05



продължавай да дрънкаш без да мислиш. веселиш четящите...




/



Тема Re: И понеже ще ме нападнеш веднага,нови [re: Cтepн™]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано30.03.07 05:09



Коментара ми следваше съвсем друга логика. А именно, че в дългосрочен аспект (увеличаване на скоростите след време например) ЛАН-овете не могат да постигнат това, което може АДСЛ например. Че латенсията в един ЛАН е по-ниска от тази на АДСЛ по разбираеми причини и че QoS-а е по-добър на АДСЛ от този на ЛАН. И тук не говоря за БТК или Дойче Телеком, а просто за технологията.

Аз не казвам, че БТК е истински ИСП, а един ЛАН (примерно Бол.бг) псевдо. Но едно е да взимаш интернет от прекупвач, а друго от опорен доставчик, нали?



За вирусите логиката е, че ако някой закачен на моя суич хване вирус то доста по-лесно може да ми го даде и на мен. При хДСЛ ако някой на моя ДСЛАМ хване вирус това мен не ме грее особено.
Но вярно - всичко зависи колко пиратски ти е софтуера

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.

Тема Re: И понеже ще ме нападнеш веднага,нови [re: KlD]  
Авторinterneda (Нерегистриран)
Публикувано30.03.07 13:59



Да бе, вярно, те затова в западна европа са на ЛАН. FTTB и FTTH са си един вид ланове. Последния ти пост е абсолютна глупост. Я ми обясни как на един абонат ще пуснеш 2 ХДТВ стрийма + интернет по бтк дсл?



Тема Re: Изкривената представа за БТКнови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано30.03.07 14:08



Ъъъъъ, четейки постовете в клуба май не аз от двамата е определен за шута на клуба.

Май за пореден път нямаш аргумент против думите ми


И да питам за 4-ти ден - дай дефиниция за псевдо ISP

Редактирано от Cтepн™ на 30.03.07 14:20.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.