Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:49 24.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Изкривената представа за БТКнови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано26.03.07 16:56



Ми щото някой оригиналничеше с изрази "псевдо ISP-та"



Тема Re: Въпроса е принципен.нови [re: .]  
Автор T-Mobile (Вече в България)
Публикувано27.03.07 00:13



Естествено, че не е решение, но пък е весело да се гледат реакциите, когато някой повдигне тази тема. То на такива общи теми няма какво друго да се постигне по форумите.
Не, не се е произнесла КЗК точно по този въпрос, произнесла се е по други подобни. Е, резултатите не са по-различни от постигнатото във форумите, но защо и как е вече обсъждано.
Да, може да се каже, че съм в *рби***. (да няма нови правила във форумите за споменаване на имена на фирми?) Тук, обаче съм на частна практика.

По принцип не мисля, че клуб БТК е място за обсъждане на други фирми и даже предложих друг клуб или друго име (без резултат в дир-а). Но както и да е, питай каквото те интересува, където прецениш, че ще е най-добре.



Тема Re: Изкривената представа за БТКнови [re: Cтepн™]  
Автор KимoнГeoprиeв ()
Публикувано27.03.07 02:07



като те гледам - чукче писатель, чукче не читатель...



/



Тема Re: Изкривената представа за БТКнови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано27.03.07 08:52



Пак е по-добре от чукче не мислитель



Тема Re: Изкривената представа за БТКнови [re: KимoнГeoprиeв]  
Авторinterneda (Нерегистриран)
Публикувано27.03.07 10:06



КГ, да не ти дават от БТК бонус за брой постове на месец, ми е интересно, че познавам лично един такъв човек?



Тема Re: Изкривената представа за БТКнови [re: interneda]  
Автор KимoнГeoprиeв ()
Публикувано27.03.07 17:48



мда, плащат и то добре. от бтк зимам по 118 лева на пост плюс 1360 на месец твърдо, от майкрософт зимам над 3000 евро на месец



/



Тема Re: Изкривената представа за БТКнови [re: Cтepн™]  
Автор KимoнГeoprиeв ()
Публикувано27.03.07 17:59



мда, не мислиш. вече я дъвкахме темата на кого е последната миля и в крайна сметка клекна че е на бтк. естествено е да има апетити към всички налични подземни съоръжения, ако могат да се вземат без пари ще е най-добре - това по повод безплатния обяд.
Интернета не е пиъринг и никога не е бил. вината на псевдо isp-тата е в това, че създадоха точно обратната представа в българския потребитрел, както и представата че точенето на филми, музика и програми не е престъпление. то е, и винаги е било. когато баща ти е взимал на заем поредната плоча на beatles за да си я запише на касетка също е било престъпление. съвсем друг е въпросът дали някой е следял спазването на закона - та това по повод на властта дето била произтичала от народа...






/



Тема Re: Изкривената представа за БТКнови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано27.03.07 19:10



Че кога съм твърдял, че последната миля и изобщо кабелите и преносните съоръжения не са на бТК? Винаги съм твърдял, че са си техни. Но пък и винаги съм твърдял, че каналите под тротоарите не трябваше да се продават с бТК и да се обявяват за техни...те са си общински и трябваше да има равен достъп до тях от който поиска. Не че опитът на бТК да рекетира кабелните и ИНет доставчици от миналата пролет мина...ще се учудя, ако някой си плаща за кабелите в шахтите. Но пък и много доставчици почнаха сами да си закопават кабелите. Във Варна и трите кабТВ са подземни (май само Ариел имат съвсем малко въздушни трасета). Големите ИНет доставчици също копаят усърдно - МНЕТ си ползва изцяло подземните трасета на МСАТ, Кейбълтел също, Интербилд почти са опасли града с подземна оптика, Овергаз прекопаха града и до всяка тръба има и оптика, едва ли Пролан (Спектрум-Варна) са по-назад в материала. Единствени от големите само Хоумлан-Варна са по дърветата.
Така че бТК не спечели нищо от подземните (си) съоръжения, но пък сама трябва да ги поддържа...при само 100К ИНет-договора за цялата страна и кой знае колко останал войс-абонати.

Интернет винаги е бил протоколи за обмен на файлове м/у 2 компютъра...дали ровя в компа на детето в другата стая или в сайта на М$ - все е TCP/IP, т.е. Интернет.
Не ме разбра - нито оправдавам, нито обвинявам тегленето и ползването на копия от защитени материали. Казвам, че щом народа (не само в Бг) иска от ИНет да бъде И видеотека, то винаги ще се намери кой да му го предложи. Даже утре да закрият всички ISP-та в Бг, то в понеделник ще тръгнат други...това си е класическа пазарна ниша при която търсенето определя предлагането и тя празна няма как да остане.
За властта...няма как милиони да са престъпници, в този случай явно закона е грешен. И той е. В една друга тема попитах:
Купувам си РС, слагам му Линукс + К3М (или лаптоп с ОЕМ ХР и Неро), плащам си за Инет и получавам касов бон, влизам си на свободен за влизане сайт, тегля нещо си за което няма НИКАКВИ предупреждения за копирайт, записвам си го на диск, купен от магазин (3-5 цента от цената му отива за авт.права...макар, че мога да запиша нещо от камерата си, ама нейсе) и си го пускам на купения от магазина ДВД плеър.
Айде обясни ми с кое точно действие нарушавам чл.172а на НК???
Но ако не успееш - спри с тази корелация точене-престъпление.

Щото има една друга, за която си траеш - бТК прие, по нареждане на МВР, че нейните абонати, описани в примера СА престъпници и им резна достъпа...точно така навремето МВР обявяваше за престъпници слушащите "Свободна Европа" и им заглушаваше честотите, а когото пипнеше - големи неприятности, включително и пандиз.

ПП: Моля за факти в евентуален твой отговор, ако ще е в нормалния ти стил, по-добре си го спести. Най-вече за примера...кажи къде ми е престъплението?



Тема Re: Изкривената представа за БТКнови [re: interneda]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.03.07 23:11



Каква последна миля какви 5 лева?
В момента има възможност за достъп (поне на територията на София) до Интернет освен чрез АДСЛ и чрез ЛАН и Кабелна телевизия.
Това че само БТК държат АДСЛ - да си го държат.
АДСЛ не може по никакъв начин да достигне възможностите на ЛАН мрежата.
АДСЛ се конкурира само и единствено с достъпа през Кабелната телевизия.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Изкривената представа за БТКнови [re: Cтepн™]  
Автор KимoнГeoprиeв ()
Публикувано29.03.07 02:00



съжалявам че го пиша, ама не си у ред...

защо скачаш срещу бтк а не скачаш срещу баретите? щото имат пушкала или щото не мислиш изобщо? интересно ми е дали си в състояние да зацепиш че бтк изпълнява неква заповед и проблема с простотията на заповедта не е на бтк, а на полицията? и че ако искаш да скачаш срещу някого, би трябвало да скочиш срещу ченгетата?

не съм чел закона и нямам намерение да го чета. единствено съдът има право да се произнася по правилността на прословутата заповед. след като е неправомерна, защо никой не заведе дело срещу нсбоп? щото на никой не му стиска и е много по-удобно да се квичи не за квото трябва.


а за шахтите на бтк говориш 200% глупости, това се разбра още от оная тема. не за друго, а защото си нямаш представа от историята и искаш решение което да задоволява теб без да държи сметка на фактите.

и вместо да ревеш, би трябвало да се радваш, че "провайдерите" са си изкопали сами шахти. така са независими и никой не може да ги изнудва. с изключение на общината...


/




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.